Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Integra NC 750d RC71 po upgrade MY2014 i kolejnym RC89 MY2016-18


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalozylem zwykle mufki, nawet nie do maxi, czyli te bez uchwytow na ciezarki i daja rade*.

Chcialem, zeby kolorystycznie pasowaly do cz-b Integry, te dedykowane jakies ciemne...

W zwyklych moge obnizyc bieg w dol (nacisnac "-") - to mi wystarcza, wszystkie normalne operacje jestem w stanie w nich wykonac.

* Tzn. pow. 100 kmh zaczynal sie nacisk na klamki hamulcow, ale zalozenie szyby GIVI rozwiazalo ten problem.

Wiecej zdjec:

2014-10-22_202340.jpg

2014-10-22_202402.jpg

2014-10-22_203406.jpg

2014-10-22_203422.jpg

Odnośnik do komentarza
* Tzn. pow. 100 kmh zaczynal sie nacisk na klamki hamulcow, ale zalozenie szyby GIVI rozwiazalo ten problem.

W dedykowanych nie ma tego problemu, bo jest dodatkowy, usztywniający stelaż. Jerry, faktycznie w takich barwach jak Twoje, mufki dedykowane nie występują ;)

Odnośnik do komentarza
W dedykowanych nie ma tego problemu, bo jest dodatkowy, usztywniający stelaż

W niededykowanych, ale przeznaczonych do maxiskuterow (unieruchomienie przy ciezarkach) - rowniez jest ten palak.

Ja zalozylem najprostsze, do zwyklych skuterkow bez ciezarkow, wlasnie ze wzgledu na:

Jerry, faktycznie w takich barwach jak Twoje, mufki dedykowane nie występują

;)

Odnośnik do komentarza

Owszem, zainstalowałem żarówkę NIGHT BREAKER UNLIMITED +110%, ale szału nie robi. Jedynie co może wyróżnia ją od fabrycznie instalowanej, to bardziej białe światło wpadające w niebieskie. Za to wymiana to już wyzwanie. Chińskie rączki wręcz wskazane. Odradzam wykonywanie tej czynności wg instrukcji obsługi... i tak nie będzie dużo łatwiej - lepiej wymienić ją nie zdejmując plastików.

Ja za to wczoraj założyłem motomufki Tucano Urbano dedykowane do Integry. Robią dobrą robotę, a przy tym nie ograniczają dostępu do wszystkich "klawiszy"... jak to się ma przy innych modelach.

Jak Marek poleca, przymierzam się do zakupu, na razie, prowadnic szyby Bruudt. Później może będzie również szyba MRA

Czyli najlepiej wymieniać bez zdejmowania plastików ? A jak wymieniłeś postojowe ? Tak samo ?

Odnośnik do komentarza

U siebie co prawda jeszcze nie zakładałem, ale u syna owszem (mufki TU). Stelaż wywaliłem (IMHO zbędny), od strony ciężarków, uciąłem gumę mufki (tę, która wchodzi na ciężarki) równo z powierzchnią mufki, odkręciłem śrubę mocującą ciężarki, założyłem mufki i ponownie przykręciłem śrubę, ale nieco dłuższą i z większą podkładką. Nic nie lata, wszystko trzyma się mocno :)

Odnośnik do komentarza

Jerry_R : ja się może nieściśle wyraziłem - do handbarów nie zdążyłem się przyzwyczaić, jeździłem sporo lat motocyklami, więc nie czuję potrzeby ich zakładania. A rękawice mam ciepłe i szczelne.

Za to dzięki za zdjęcia z kompletem kufrów - to chyba będzie mój następny zakup :)

Światła w Integrze wydają mi się wystarczająco dobre - są dużo lepsze niż np. w Kymco XCT400i, którym jeździłem do tej pory. A zdarzało mi się kilkakrotnie wracać do domu późną nocą, więc sprawdziłem to "własnoocznie" :)

Odnośnie dynamiki, to proponuję spróbować poszaleć na manualu - po to jest taka opcja, żeby z niej od czasu do czasu korzystać. Do tego motocyklowa geometria pojazdu…. więc trochę inna technika pokonywania zakrętów, składania się, przyspieszania, itd.

I to nie jest żadna namiastka, tylko prawdziwy motocykl. A po przełączeniu na automat znowu mamy skuter :)

Coś pięknego - dwa w jednym :)

Odnośnik do komentarza

Wczesniej jezdzilem AN400 ze swiecacymi oboma reflektorami.

Po przesiadce na Integra - pierwsze co zauwazylem - non stop ktos mi wyjezdza z prawej, z bocznej uliczki.

Regularnie, ogromna roznica na minus wzgledem Burgmana.

Po dolozeniu LED'ow - problem zostal zmarginalizowany, pisze o doswiadczeniach z jazdy po W-Wie.

Odnośnik do komentarza
...Coś pięknego - dwa w jednym :)

Nie denerwuj mnie :mad2:

Dlaczego sprzedałem Integrę :frusty:

​Już sobie przypomniałem, miałem kupić droższy motocykl i tańszy skuter, ale jak zawsze, zrobiłem odwrotnie :(

A w temacie, powiem tak: do Silverwinga założyłem handbary i nawet nieźle to wyglądało, ale w Integrze i T-Max'ie ich za bardzo nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Czyli najlepiej wymieniać bez zdejmowania plastików ? A jak wymieniłeś postojowe ? Tak samo ?

Ja pokusiłem się o zdjęcie plastików i mimo bardzo ostrożnych przy tym działań, ułamałm jeden zaczep. Jest trochę łatwiej wymienić żarówkę, ale wg mnie równie ciężko. Dostęp nie jest wiele lepszy.

Co do postojówek to jeszcze ich nie wymieniłem. Myślę o tym, bo ciepła barwa, trochę nie pasuje do obecnej H4.

Odnośnik do komentarza

:) :) :) Marku, a nieśmiało przypomnę..kto wyszedł z propozycją ? Hihi……zamienił stryjek .

Ale już się nie będe nabijał, obiecuję. Dzięki Tobie mam fajny motorek i przez ten krótki czas kiedy jestem w domu (a to już jutro !) to siadam, jeżdżę i cieszę się. Zamówię tylko jeszcze komplet kufrów - ładnie wygląda w całości.

Odnośnik do komentarza

Ja pokusiłem się o zdjęcie plastików i mimo bardzo ostrożnych przy tym działań, ułamałm jeden zaczep. Jest trochę łatwiej wymienić żarówkę, ale wg mnie równie ciężko. Dostęp nie jest wiele lepszy.

Co do postojówek to jeszcze ich nie wymieniłem. Myślę o tym, bo ciepła barwa, trochę nie pasuje do obecnej H4.

Właśnie jestem po . Główna żarówka - wymiana , poszła gładko . Jednak wymiana postojówek to jakaś masakra . Lewa bez zdejmowania plastików , jednak prawa musiałem zdjąć . Nie zamierzam już tego robić drugi raz sam :-) Na szczęście nic nie ułamałem .

Odnośnik do komentarza

Cześć , ja zrobiłem uchwyty na kufry do garażu na ścianę.

191b1cedfaa293a4med.jpg

d665aab37f41054cmed.jpg

Co myślicie o tym?? Po tym jak mi ukradli rower z piwnicy wole się zabezpieczyć. Myślę też że lepiej jak będą miały swoje miejsce, może unikną zarysowań.

Radi powiedz mi jakie dopasowałeś żarówki postojowe aby barwa odpowiadała, zapodaj linki jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza

Dobry patent hi hi! Ja swoje trzymam po prostu na skuterze.

A propo kanapy - ja na razie ponownie zalozylem poduszke AirHawk 2 i to mi wystarcza.

Podnosi mnie z 1-2cm - a to sie przydaje przy wysokiej szybie GIVI.

Technologia Zdjecia

Po jej uprzednim zdjeciu, po 30 min. jazdy wyraznie czulem, jakby tylek opieral sie na kanapie glownie na 2 punktach...

Po jakims czasie przyzwyczailem sie w jakims sensie. Ale juz 2h jazdy da sie we znaki.

Po ponownym zalozeniu - ciezar ciala rozklada sie rownomiernie, do tego jeszcze bardziej amortyzowane sa nierownosci.

PS: zawsze dawajcie linki, jesli to tylko mozliwe.

PPS: naprawde nikt nie wie o co chodzi z szybami na rynek niemiecki??

"A C H T U N G, wichtiger Hinweis: Diese ABE hat ausschließlich für Windschilder Gültigkeit, die für den deutschen Markt produziert wurden und die hier in Deutschland vertrieben werden. Für im Ausland erworbene Windschilder ist die ABE nicht gültig."

Odnośnik do komentarza

Cześć , ja zrobiłem uchwyty na kufry do garażu na ścianę.

191b1cedfaa293a4med.jpg

d665aab37f41054cmed.jpg

Co myślicie o tym?? Po tym jak mi ukradli rower z piwnicy wole się zabezpieczyć. Myślę też że lepiej jak będą miały swoje miejsce, może unikną zarysowań.

Radi powiedz mi jakie dopasowałeś żarówki postojowe aby barwa odpowiadała, zapodaj linki jeśli możesz.

Kupiłem komplet w norauto H4 Philips są w promocji w pakiecie z postojówkami za 50zł za dwie. Zdjęcie poniżej

ff0650efd7ccfe6emed.jpg

d2338c26085c1fc3med.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...