Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem w xmax-ie żarówkę reflektora bez rozbierania połowy przodu skutera, prawie...

Wsadziłem rękę do środka (choć łatwo nie było), po omacku  zdjąłem gumowy ochraniacz, wypiąłem kostkę, po bardzo wielu próbach odpiąłem druciane zabezpieczenie, wyjąłem żarówkę, a potem drucik zabezpieczający wyleciał...

No i jednak rozebrałem pół przodu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Honda Integra ma gołą chłodnicę... W zasadzie zbytnio "szpetnie" to nie wygląda, ale robiąc coś przy zawieszeniu, ściągając błotnik itp, trzeba jednak uważać na delikatne finy wymiennika ciepła... Zresztą można je pokrzywić nawet silnym strumieniem wody z myjki bezdotykowej. Dlatego przeglądając zasobu chińskiego AliExpress, znalazłem sporo ofert osłon dedykowanych Integrze (700/750), jak i "bliźniaczych" NC700/750X/S. Jedną z nich zamówiłem i po niecałych trzech tygodniach przyjechała... 

Tak to wyglądało przed zabiegiem...

 

IMG_20190419_122328.jpg

 

Sama "kratka" to kawałek solidnej blachy, malowanej chyba proszkowo (ostry mat)... Jest jeszcze wersja "nierdzewka" ale chyba takie ostre "srebro", zbyt by się wyróżniało (dobre raczej do modelu 700 - z takim napisem - bo na srebrne dodatki na plastikach). Są jeszcze inne wersje i wzory (samo skrzydło Hondy, z siatkami Mesh w różnych kolorach itp).

 

IMG_20190419_122352.jpg

IMG_20190419_122410.jpg

 

Montaż banalnie prosty, bo wystarczy zdjąć przednią osłonę, podłożyć haczyki z dołu kratki i przez mocowanie (to bez wkrętu), skręcić jakąś  śrubką z nakrętką. Nie daje to jednak dużej sztywności, więc pod górne narożniki podkleiłem grube, filcowe podkładki meblowe, by blacha ewentualnie nie brzęczała podczas jazdy... Prawda, że ładniej wygląda? Koszt z AliExpress około 90 PLN (ceny są tam bardzo płynne, częste promocje).

 

 

IMG_20190419_133752.jpg

IMG_20190419_133815.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Może nie dziś, ale w przeciągu 3 ostatnich dni : dołożyłem grzane manetki, Wreszcie założyłem gniazdo zasilania USB pod kanapą (rozkręcania ponad 40 śrub :-)))  ) i dołożyłem 3 światło stop pod kufrem ?

Odnośnik do komentarza

Ja zastanawiałem się jak zamontować nawigację w Piaggio mp3. Dokupiłem 2 plastikową zaślepkę (jak by coś nie wyszlo..:)). Dodałem sam uchwyt do nawigacji , trochę polimeru i...wyszło coś takiego ?

d4968eb14c2af6a1med.jpg

3319baa80caf31b9med.jpg

6e86c7894c199ab2med.jpg

4ab92596e9d0300dmed.jpg

bbf4e7d4d017d900med.jpg

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, tomekstw napisał:

Taki pomysł na bezinwazyjnie i tanie mocowanie uchwytu. 

Tomek, to jest dorobiona śrubka ?  Czy od czegoś pasowana ?  

Odnośnik do komentarza

Myślę że zrobimy kilka kopii o ile nie ma praw autorskich, wersje tempomatu ala" aliexsp.. podarowałem naszemu jarkowi dookoła Polski. Może jemu podpisuje. Mnie nie urzekł. endriu korzysta.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tempomat u mnie jest "made by" Romano77, a Tobie nie podeszła "łyżka wspomagająca" nadgarstek zakładana na rollgaz, bez której mnie się bardzo źle jeździ.

P.S.

Jutro zamieszczę fotki, żeby była całkowita jasność o czym mowa.

Odnośnik do komentarza

Tomek, nie zmieniaj treści posta po odpowiedzi na niego, bo odpowiedź traci sens. ?

Tak czy inaczej jutro zamieszczę zdjęcia, dla całkowitej jasności, "o soo chozi". ?

Odnośnik do komentarza

Jak na zamieszczonym zdjęciu:
tempomat a'la Romano77, to jest ten żółty element z brązu zamocowany na końcu kierownicy zamiast ciężarka, dokładnie jest to blokada rollgazu.
Natomiast czarna plastikowa "łyżka wspomagająca" nadgarstek, to nazwany przez Tomka "tempomat z aliexpr...", czyli od "majfrenda".
Myślę, że teraz mamy całkowitą jasność o czym mowa.
P.S.
Tak wiem, że blokada rollgazu jest niebezpieczna, ale jest to mój skuter, ja nim jeżdżę i mi takie rozwiązanie bardziej niż odpowiada, ponadto bez tych dwóch "ustrojstw" jest mi bardzo niekomfortowo. fc97f533a8f0d866f2b09ed5beb5a71d.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Saper napisał:

Tak wiem, że blokada rollgazu jest niebezpieczna, ale jest to mój skuter, ja nim jeżdżę i mi takie rozwiązanie bardziej niż odpowiada, emoji14.png ponadto bez tych dwóch "ustrojstw" jest mi bardzo niekomfortowo.

Saperku masz świętą rację, również jestem zainteresowany takim rozwiązaniem, porozmawiamy na majówce w Pogorzelicy ?

Odnośnik do komentarza

Dotarł długo wyczekiwany stelaż do mojego quadro 4. 10- minut po wyjściu kuriera już siedziałem w garażu i... oto efekt ( zamontowanie trwało Ok 5 minut, nie było najmniejszych kłopotów ) teraz muszę tylko dopasować odpowiedni kufer 

CCA5BE88-180A-466E-8EFA-1E4E903190A4.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Plan był do zrealizowania na zimowy wieczór ale nie moglem tyle czekać. Pomysł zaczerpnięty od chińskich braci z innego modelu skutera. Dzięki tej przeróbce siedzenie otwiera się ponad 10cm szerzej niż w oryginale.

Screenshot_20190930-171544(1)(1).png

20190930_063315(1).jpg

Odnośnik do komentarza

@nietoperz, ciekawy pomysł. Zwiększa się wygoda ładowności oraz jak ktoś ma nietrzymającą sprężynę gazową, to też niweluje skutki. Rower w blasze ciąłeś sam czy kupiłeś już gotowe? A te ślizgi to jakiś dedykowany dynks? Podrzucisz źródło skąd się inspirowałeś?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

100,90 zl | Dla SYM cruisym 300 Cruisym300 motocykl poduszki szyny slizgowej w kat poduszki
https://s.click.aliexpress.com/e/oXzLttSu

Mocowanie w siedzeniu oryginalne ale wybity kołek na którym mocowana jest sprężyna gazowa. Później kołek razem z plastikowymi podkładkami z castoramy użyty ponownie do mocowania sprężyny gazowej poruszajacej sie w rowku blachy. Blacha aluminiowa gruba na 2mm, i rowek to ręczna robota. Może w zimie zrobię ładniejszą blachę.

Odnośnik do komentarza

Jako że Integra to skuter z cechami motocykla, albo i odwrotnie ? to dołożyłem dodatkowe podnóżki. Na dłuższe wypady pozycja motocyklowa się przyda. Jako że oryginalne sety są drogieeee to przerobiłem uniwersalne podnóżki. Jedni wkręcają długie śruby inni dają z mztki w miejsce mocowania seta, ja chciałem czegoś bardziej podobnego do podnóżków pasażera.  Niestety uniwersalne są tylko z gwintem m10 więc nie obyło się bez cięcia i spawania ale wyszło całkiem zacnie ?

 

IMG_20191004_194447.jpg

IMG_20191005_134648.jpg

IMG_20191009_094014.jpg

IMG_20191009_094022.jpg

IMG_20191009_094158.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, szczepanj23 napisał:

No czy ja wiem,ja bym wolał jednak na podestach

Ja już od dawna wiem, że "motocyklowe" sety dają oddech ułożeniu stup  na podestach... Warto je mieć w mieście, by nie stało się, jak u mnie, że asfalt zagarnął wystawione na płozach stopy i nie połamał ich podczas kładzenia sprzętu na rondzie... Od tej pory na mieście nogi tylko na moto-setach...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sławku, czysta prawda. Ja sobie nie wyobrażał bym teraz dłuższą trasę bez setów kierowcy. Kto nie zaznał niech spróbuje. Znacząco odciążają kręgosłup i dają możliwość wstania z kanapy przy małych prędkościach. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...