Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Buspasy dla motocykli


Radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

kolejna wzmianka o buspasach w warszawie - na dzień dzisiejszy ZTM jest zdecydowanie na "NIE" :(

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,samochodowe-veturilo-wjedzie-na-buspasy-a-co-z-motocyklami,162367.html

pod artykułem jest ankieta wiec może warto pokazać że zwolenników tego rozwiązania jest całkiem sporo

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie decyzji o wpuszczeniu samochodów, którymi podróżują ludzie na zasadach car sharingu, jeszcze nie podjęto, to dziwi mnie fakt iż wpuszczenie tam motocykli spowodowałoby opóźnienia w kursowaniu autobusów, wpuszczenie zaś samochodów - nie. Hipokryzja czy zwykła nieznajomość tematu?

Odnośnik do komentarza

Hahaha, bo car sharing, jak wynika z tekstu, to "biznes" ZTM i pewnie traktują oni te pasy jak swoją własność... "Swojego" pomimo tego, że jest zawalidrogą dla busów wpuszczą, ale żwawego "obcego" już nie... Komedia...

Odnośnik do komentarza

W krk jazda buspasem jest dozwolona, ale momentami bezcelowa. Miło mieć taką możliwość, ale praktyka jest taka, że przy pokonywaniu dosyć długich "alej trzech wieszczów" wielokrotnie warto włączyć się w ruch "zwyczajnymi" pasami, bo buspas jest zatarasowany...

Praktyka jazdy buspasem polega na wykorzystywaniu go jedynie momentami jako "zatoczki do szybszego omijania stojących puszek".

Odnośnik do komentarza

Wiecie ,ZTM myśli tylko o sobie bo po co im taki zawalidroga jak moto. Wszyscy wiedzą że jest odwrotnie i nie przeszkadzamy nikomu ale to jest tylko samolubne myślenie ZTMu bo po co im niby "kłopot"

Myślę że coraz więcej miast pójdzie za przykładem innych i wydadzą zgodę na jazdę moto na bus-pasach bo to i bezpieczniej i ruch płynniejszy na drodze.

Bad i o to chodzi że motocyklista jeżdżący w ten sposób nikomu nie przeszkadza i ruch jest płynny.

Odnośnik do komentarza

W krk jazda buspasem jest dozwolona, ale momentami bezcelowa. Miło mieć taką możliwość, ale praktyka jest taka, że przy pokonywaniu dosyć długich "alej trzech wieszczów" wielokrotnie warto włączyć się w ruch "zwyczajnymi" pasami, bo buspas jest zatarasowany...

Praktyka jazdy buspasem polega na wykorzystywaniu go jedynie momentami jako "zatoczki do szybszego omijania stojących puszek".

To prawda, ale to głównie z uwagi na prywatne busy, które blokują przystanki autobusowe. To już temat na inna dyskusję, bardzo przydatny jest buspas, nad tunelem pod rondem grzegórzeckim

Odnośnik do komentarza

Wiecie ,ZTM myśli tylko o sobie

To nie ZTM, to pewnie malutka grupka kret..ów, którzy przygodę z jednośladem skończyła w momencie doczepienia kółek bocznych... I tak im zostało.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

O kurczę, ale rewolucja - SUPER !!!!!!!!!!!.

Spieszę czym prędzej zapodać linka na GZ, bo nie wiadomo, czy wszyscy tu przeczytają :D.

Odnośnik do komentarza

Niestety muszę Cie zmartwić. Rok temu zapłaciłem mandat na Sobieskiego za jazdę bus pasem.

Na pytanie czy nie można jakoś pouczenia albo coś, pan policjan stowrdził że nie po to tam stoi aby dawać pouczenia.

Ot cała prawda o busbasach w Wawie

Od lat jezdze po Warszawie bus-pasem, czasem policja pogrozi palcem. ...

Odnośnik do komentarza

Warszawa dziś złupiła mnie na 665 zł za odholowanie auta (w tym 150 zł mandat). Uwaga, holowali 3 km. Samochód nie utrudniał ruchu i nikomu nie przeszkadzał. W sumie zgarnęli kilkanaście samochodów .

To tak a'propos priorytetów miasta i podejścia do mieszkańców.

Sorry za mały OT.

Odnośnik do komentarza
Warszawa dziś złupiła mnie na 665 zł za odholowanie auta (w tym 150 zł mandat). Uwaga, holowali 3 km. Samochód nie utrudniał ruchu i nikomu nie przeszkadzał. W sumie zgarnęli kilkanaście samochodów .

To tak a'propos priorytetów miasta i podejścia do mieszkańców.

Sorry za mały OT.

Dwa lata temu miałem to samo. Znak zakaz parkowania był z półtora kilometra wcześniej i taka droga. Że nie powtórzyli. Straż wiejska sholowała o dziwo tylko mnie bo jak wróciłem to inne auta stały. Furę przewieźli na drugą stronę ulicy i tyle. Pytałem czy za taką kasę nie mogli chociaż zrobić mu wycieczki krajoznawczej po Warszawskich zabytkach ale nie chcieli o tym słuchać...

Co do buspasów to w Warszawie ja bym chętnie skorzystał z nich na moto. Póki co i tak większość, których używam, w godzinach kiedy jestem w stolicy, jest dostępna dla wszystkich. Ludzie nie czytają tych micro tabliczek z objaśnieniem i prawie zawsze jest tam pusto ale trzeba uważać bo Ty sobie lecisz, kogoś nagle olśni i drogę Ci zajedzie

Odnośnik do komentarza

Warszawa dziś złupiła mnie na 665 zł za odholowanie auta (w tym 150 zł mandat). Uwaga, holowali 3 km. Samochód nie utrudniał ruchu i nikomu nie przeszkadzał. [...]

Nie negując złośliwej nadgorliwości "stróżów prawa ", pozwolę sobie tylko na malutką przypominajkę, tak na wszelki wypadek... Zgodnie z PoRD odholowanie jest dopuszczalne także jeżeli auto nie "przeszkadza". Warunkiem jest odpowiednie oznakowanie pionowe (znak T-24). Wynika to z art. 130a ust. 1 pkt. 5 PoRD.
Odnośnik do komentarza

Nie negując złośliwej nadgorliwości "stróżów prawa ", pozwolę sobie tylko na malutką przypominajkę, tak na wszelki wypadek... Zgodnie z PoRD odholowanie jest dopuszczalne także jeżeli auto nie "przeszkadza". Warunkiem jest odpowiednie oznakowanie pionowe (znak T-24). Wynika to z art. 130a ust. 1 pkt. 5 PoRD.

W tym rzecz, że znaku nie było a zdaniem strażników auto "mogło przeszkadzać mniej wprawnym kierowcom, którzy potrzebują więcej miejsca na ominięcie i nie najechanie na linię ciągłą".

Proponuję zamknąć OT bo zaraz wszyscy dostaniemy bana :)

Odnośnik do komentarza

Niestety nasz naród często, co do zasady jest 'przeciw'. Bo niby dlaczego ktoś ma mieć lepiej. Może jakaś akcja informacyjna by to zmieniła. Praktycznie każdy z nas prócz skutera lub motocykla posiada również samochód. Jeżeli ludzie uzmysłowiliby sobie, że każdy motocykl to jedno auto mniej w korku, to może wyniki sondażu byłyby inne.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Od połowy czerwca bus pasy otwarte dla motocyklistów w Rzeszowie.

Ale wszystkie? Jeśli wszystkie, to pozazdrościć. W Szczecinie otworzyli nam tylko jeden bus pas - testowo na rok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...