Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Buspasy dla motocykli


Radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się trochę Dyrektor ZTM zagalopował wyrażając opinię prywatną nie popartą żadnymi danymi , statystykami itp. Jest urzędnikiem , więc prywatę może uprawiać po 16.00 , jak dla mnie jego argumentacja absolutnie nie warta dyskusji

Odnośnik do komentarza

A tak na marginesie, co ZTM ma wspólnego z ZDM?

To Zarząd Transportu Miejskiego a nie Zarząd Dróg Miejskich.

To ZDM decyduje jakie znaki i gdzie i komu się należą. Pan z ZTM'u to sobie może decydować...najwyżej o tym jakie autobusy tamtędy pojadą.

Odnośnik do komentarza

Radi, możesz popytać tego znajomego jak była "ścieżka" tej zmiany prawa. Też znalazłbym, jak każdy z nas chyba, kilku(dziesięciu) znajomych którzy podpisaliby taką petycję.

Sądzę, że najlepszym medium do rozpropagowania i konsolidacji wokół tej idei, oprócz naszego Szlachetnego Forum, byłby Facebook:

1) rzucić temat i plik z deklaracją poparcia,

2) wyznaczyć termin i miejsce przesyłania deklaracji,

3) wyznaczyć termin i sposób przekazania deklaracji. Może np. w powiązaniu z Ogólnopolskim Otwarciem Sezonu Motocyklowego ( http://www.otwarciesezonu.pl/index.php )

Jeżeli czujesz się na siłach ogarnąć taki temat to działaj.

I jeszcze taka uwaga: myślę że należy skoncentrować się na jednym temacie czyli buspasów dla motocykli bo za chwilę pojawią się wnioski żeby "przy okazji" załatwić jeszcze to i to i jeszcze tamto a skoro tamto, to dla czego nie owo... powstanie chaos.

W piątek będe wszystko wiedział jak to po kolei załatwiali . Droga z tego co mówili była bardziej prosta niż się wydaje , ponieważ od razu za wnioskiem była ponad połowa radnych . Widocznie bardziej łaskawi pracują w radach .

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zauważyłem taką inicjatywę. Udostępniłem na swoim fb i wysłałem zaproszenia do polubienia strony. Myślę, że to dobra pora przed wyborami.

Odnośnik do komentarza

Oby to sie ruszylo definitywnie, zanim nadejda obostrzenia co do poruszania sie tradycyjnymi samochodami oraz motocyklami (w tym skuterami) wewnatrz miast, jak chocby ostatnio w Paryzu... Chodzi o smog...

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

A czy nie maxi tylko mało 50-tką, mogę jeździć w Krakowie bus pasem? Szukałem na stronach urzędu miasta Krakowa, ale niczego się doszukałem :(

Odnośnik do komentarza

Wszelkie motocykle mogą w krakowie po buspasach jeździć. Poszukaj tematu motomikoje w Krakowie. Wtedy dostaliśmy prezent w postaci mozliwości jazdy po buspasach.

Odnośnik do komentarza

Fandorin,

Jak słusznie zauważyłeś wszystkie motocykle mogą jeździć bo buspasach. Ale dla 50-tki w dowodzie jest wbite motorower, a nie motocykl - stąd moje wątpliwości

Pozdrawiam

Dla wszystkich zainteresowanych,

Rozmawiałem przed chwilą telefonicznie z inspektorem ruchy drogowego w Krakowie. Otóż w Krakowie buspasem motorowerem (w moim przypadku skuterem 50-tką) NIE wolno jeździć buspasami :( Buspasami mogą tylko jeździć motocykle

Odnośnik do komentarza

Może jakieś media (TVN TURBO....) tym zainteresować wśród nich jest sporo motocyklistów .TV ma olbrzymią siłę przebicia i inni motocykliści powinni się z automatu przyłączyć do petycji.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może jakieś media (TVN TURBO....) tym zainteresować wśród nich jest sporo motocyklistów .TV ma olbrzymią siłę przebicia i inni motocykliści powinni się z automatu przyłączyć do petycji.

Przypuszczam, że w czasie wywiadów medialnych w czasie SZTAFETY, dotyczących co prawda CUŚ_a, będą poruszane i te myśli Buspasów.

Obym się nie mylił (?). Przygotowujmy się już dzisiaj mentalnie na takie wypowiedzi, żeby się później w czasie transmisji nie "jąkać" :)

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem trzeba być niespełna rozumu, żeby twierdzić, że motocykle utrudnią ruch na buspasach. Takie teorie tworzą ci, co nawet na rowerze nie potrafią jeździć...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z wypowiedzi różnych "decydentów" w mediach wynika, że w Warszawie wpuszczą nas na buspasy. Mają tylko obawy czy motocykliści będą przestrzegali dozwolonej prędkości. Trzeba będzie się liczyć z wzmożoną kontrolą pomiaru prędkości na początku tego "Eldorado".

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeżdżąc codziennie Radzymińską/Solidarności obserwuję, że wpuszczenie nas na buspasy i tak niewiele zmieni, bo tamtejszy buspas

zapchany jest tak samo jak inne pasy przez pojazdy nieuprawnione. Przykładowo w Naczelnikowską, "buractwo" wjeżdża ze wszystkich trzech pasów, mimo że do skrętu w lewo jest tylko jeden, także Ci którzy chcą jechać prosto do Szwedzkiej stoją w korku praktycznie od Trockiej.

Podobnie jest w okolicach Szwedzkiej, buspasem jedzie masa pojazdów nieuprawnionych na wprost, w kierunku Targowej, blokując przejazd tym, którzy prawidłowo ze środkowego pasa chcieliby skręcić w Szwedzką.

Problemem w Warszawie jest głównie cwaniactwo za kierownicą. Oczywiście fajnie by było gdybyśmy mogli jeździć buspasami, ale powyższe przykłady pokazują, że nie zawsze rozwiąże to problem. Dlaczego nigdy jeszcze nie widziałem panów policjantów "leczących" cwaniactwo w powyższych miejscach ? Dość często kierują ruchem na lewoskręcie w Naczelnikowską, ale i tak wówczas w lewo skręcają wszystkie trzy pasy Radzymińskiej. Na Solidarności do Szwedzkiej panów niebieskich nie widziałem nigdy, a tam oprócz nieuprawnionej jazdy

po buspasie, bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem podmieskich autobusów, które jak zobaczą, że zmienia się światło dla buspasa, bez kierunkowskazu "ładują" się na pas środkowy, wymuszając niejednokrotnie pierwszeństwo. Bardzo często bywa tak,

że korek do skrzyżowania ze Szwedzką stoi na obu pasach na wprost, ale dwa pasy do skrętu w prawo w Szwedzką są również zajęte wpychającymi się autobusami MZA i podmiejskimi...

A wracając do WRD, to rozumiem, że statsy najprościej jest pompować sobie suszarką na autostradzie, bo już pilnowanie porządku w takich miejscach jak powyżej jest kłopotliwe. Dla przykładu, prawie codziennie obserwuję suszenie na Toruńskiej w okolicach Wysockiego, popołudniami, nie ma korków, praktycznie autostrada i 70km/h, albo dziwne kontrole na Wólczyńskiej w ciągu dnia, kiedy prawie nie ma ruchu. Siły więc są, tylko może dałoby się efektywniej je spożytkować, efektywniej dla ruchu pojazdów w Warszawie...

Ufff, się rozpisałem... ;) Tak mnie naszło, bo dzisiejszą trasę "pokonałem" w 1,5 godziny w związku z powyższymi "utrudnieniami". Średnia wyszła jakieś 15 km/h...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No jest to jakiś sposób na zjednanie sobie części kierowców jednośladów, tylko co z zazdrośnikami w puszkach ? Tych można stracić ;)

W każdym razie, wpuszczenie nas na buspasy to dobry pomysł, głównie ze względów bezpieczeństwa.

pzdr

Odnośnik do komentarza

kierowcy w puszkach też skorzystają , po pierwsze nie będziemy się miedzy nimi przeciskać, po drugie może więcej z nich przesiądzie się na 2oo szczególnie w kontekście ustawy o 125 cm3, a tym samym zawsze to mniej puszek czyli mniejszy korek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...