Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Buspasy dla motocykli


Radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jazda motocyklem po BUSPASie powinna być dozwolona. Powinno się zmienić przepis.

Niech ktokolwiek napisze, czemu to ograniczenie miałoby obowiązywać motocyklistów?? Chyba TYLKO DLATEO, że ustawodawcy nie chce się trudzić nad modernizacją przepisów.

Po drugie karanie motocyklisty w imię tych obowiązujących - nieżyciowych przepisów jest idiotyczne. Jeszcze rozumiałbym, by zatrzymano rowerzystę lub motorowerzystę, którzy MOGĄ być zawalidrogą na BUSASie. Ale normalnie jadącego motocyklistę?! Jestem zdziwiony. Może te artykuł to taka wymyślona sytuacja? Może na prawdę policjant mandatu nie wystawił za jazdę po buspasie, tylko zatrzymał go w innym celu? A w artykule w imię czytalności napisano coś innego?

Odnośnik do komentarza

Cześć , Może Panie i Panowie się skrzyknąć i powalczyć o to . Podjechać po Walcową i po trąbić troszeczkę . Może nas usłyszy i wysłucha :-)) Proponuje podjechać całą mazowiecką ekipą i powalczyć o to . Może i koledzy na motorach tez nam w tym pomogą ?

Odnośnik do komentarza

Na jej miejscu - olal bym od razu takie zachowanie - obraz agresywnego kierownika.

Zachowal w pamieci, wykorzystal w przyszlosci w mediach - jesli zajdzie potrzeba.

Jak juz - to wciagnac gosci od ostatniej akcji ze zdjeciami motocyklistow - pani chirurg, pana sedziego, mame z dziećmi itp.

Do tego sensowne argumenty poparte jakimis analizami, statystykami - chocby z Krakowa, Londynu.

Jakiś raport policyjny - w Krakowie sporo policji sie wypowiadalo.

Innymi slowy - marchewka, nie kij - w tej materii ma szanse na efekt - moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Na jej miejscu - olal bym od razu takie zachowanie - obraz agresywnego kierownika.

Zachowal w pamieci.

Jak juz - to wciagnac gosci od ostatnie akcji ze zdjeciami motocyklistow - pani chirurg, pana sedziego itp.

Do tego sensowne argumenty poparte jakimis analizami, statystykami - chocby z Krakowa, Londynu.

Pewnie to ma sens argumenty bardziej przemawiają niż przemoc . Tylko Warszawa zawsze musi być we wszystkim lepsza . Może i to by wykorzystać :-)))
Odnośnik do komentarza

Tak, wykorzystac - w sensie sprzedac jej idee - niech nawet ona sie chwali, ze to jej pomysl - byle byly efekty - dla nas.

No to czekam na chętnych aby złożyć taki postulat w imieniu motocyklistów . Mogę się skontaktować z Krakowem , mam znajomego który pracuje w centrum , jest blisko radnych itp. . Pytanie co do tego potrzebujemy . Musimy zebrać jak najwięcej danych .

Odnośnik do komentarza

HGW teraz będzie walczyć o stołek kolejnej kadencji, więc będzie pewnie bardziej skora do ustępstw. Każdy głos się przecież liczy.... ;)

Odnośnik do komentarza

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza.

"Dotychczasowe projekty ustaw obywatelskich dotyczyły m.in. przywrócenia dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli, nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, świadomego rodzicielstwa, ograniczenia korzystania w handlu z bezpłatnych jednorazowych torebek foliowych, zmiany ustawy o Karcie Nauczyciela, zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i wielu innych ważnych dla każdego z nas spraw."

Potrzeba zebrać tylko/aż 100tyś podpisów. - to tak w dużym skrócie i buspasy mogą być nasze.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jest to do zrobienia, podpisać może każdy, plecaczek i rodzina każdego z nas, czyli potrzeba około 20 tys. kierowników 200.

Odnośnik do komentarza

To może by tak przy okazji zebrać podpisy na coś jeszcze?

Np. uprawnienia do kierowania motocykli do 125 ccm na prawo jazdy kat.B? W niektórych krajach to działa.

Albo prawo do przyczepienia tylnej tablicy rejestracyjnej w samochodzie do bagażnika rowerowego, tak aby było ją widać.

Na pewno niejeden sensowny postulat by się jeszcze znalazł...

Odnośnik do komentarza

Racja (Nano) , wiele sensownych rzeczy mozna zmienic lecz sami niewiele zdziałamy.To takich spraw potrzebne silne lobby,bo tam gdzie sie kończy sens i logika polskie prawo sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza

Siema , ale jak wszyscy będziemy siedzieć i nic nie robić to też nic nie zrobią . Potrzeba nam w tej kwestii jakiegoś bakcyla . W Krakowie też same przepisy się nie zrobiły .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to czekam na chętnych aby złożyć taki postulat w imieniu motocyklistów . Mogę się skontaktować z Krakowem , mam znajomego który pracuje w centrum , jest blisko radnych itp. . Pytanie co do tego potrzebujemy . Musimy zebrać jak najwięcej danych .

Radi, możesz popytać tego znajomego jak była "ścieżka" tej zmiany prawa. Też znalazłbym, jak każdy z nas chyba, kilku(dziesięciu) znajomych którzy podpisaliby taką petycję.

Sądzę, że najlepszym medium do rozpropagowania i konsolidacji wokół tej idei, oprócz naszego Szlachetnego Forum, byłby Facebook:

1) rzucić temat i plik z deklaracją poparcia,

2) wyznaczyć termin i miejsce przesyłania deklaracji,

3) wyznaczyć termin i sposób przekazania deklaracji. Może np. w powiązaniu z Ogólnopolskim Otwarciem Sezonu Motocyklowego ( http://www.otwarciesezonu.pl/index.php )

Jeżeli czujesz się na siłach ogarnąć taki temat to działaj.

I jeszcze taka uwaga: myślę że należy skoncentrować się na jednym temacie czyli buspasów dla motocykli bo za chwilę pojawią się wnioski żeby "przy okazji" załatwić jeszcze to i to i jeszcze tamto a skoro tamto, to dla czego nie owo... powstanie chaos.

Odnośnik do komentarza

O, mój były burmistrz i w dodatku dobrze gada :)

Trzeba dobrze się z nim napić i niech ciągnie sprawe go pozytywnego finału :-) !TAZ

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie wiem dlaczego Dyrektor ZTM jest taki przeciwny. Przecież motocykle nie zapchają buspasa. W końcu czym nas więcej na drodze tym mniej "puszek". Osobiście liczę na pozytywną decyzję Ratusza.

Odnośnik do komentarza

Pomysł z buspasem na Puławskiej jest dobry. Ale trzeba tu zrobić kompleksową zmianę:

1. dodać DOBRE ścieżki dla rowerów po obu stronach,

2. DODAĆ (a nie tylko przerobić zrujnowane pobocze) buspasy

3. Zdało by się mniej świateł + ze 2-3 dodatkowe estakady lewoskręty z Karczunkowskiej, z Poleczki i jeszcze z jednej

4. Trzeba poszerzyć obwodnicę Piaseczna i dalej trasę do Góry Kalwarii i dodać estakadę na głównym skrzyżowaniu w Piasecznie.

To wszystko by spowodowało, że Puławska zaczęła by "działać".

A ha, zapomniałem o linii tramwajowej do Piaseczna ... :-)

Uważam że najpilniejsze są dobre ścieżki rowerowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...