Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Buspasy dla motocykli


Radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

pabloxl, pełne poparcie dla twojego pomysłu, trzeba by tylko przekonać do tego pomysłu naszych europarlamentarzystów chociażby takich jak Kur....i ? który świetnie jeździ za konwojem. :question:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kunisz, u nas też była petycja, były zbierane głosy, miały być rozmowy z Prezydentem itd… Słyszałeś może cokolwiek, na czym stanęło?

Odnośnik do komentarza

Może trzeba zabawić się górników i rowerzystów? Paraliżować miasto raz na jakiś czas (może bez palenia opon i dewastacji ;) )

Ok, to żart oczywiście, ale tak na poważnie o masie krytycznej w Wawie chyba wszyscy słyszeli.

Generalnie bez ogólnej organizacji tematu niewiele z tego będzie. Można zainteresować, radnych, albo może nawet posłów motocyklistów. Musielibyśmy się tylko jakoś zorganizować.

Przydałyby się też jakieś dobre dla naszej sprawy artykuły w prasie, czy poruszenie tego tematu w mediach. Moim zdaniem temat jest do załatwienia. Musimy tylko mówić jednym głosem.

Odnośnik do komentarza

Cyt: "Urzędnicy i samorządowcy w Trójmieście powinni wziąć przykład z Łodzi, Warszawy, Krakowa, a nawet Londynu, gdzie w ostatnich latach udostępniono buspasy kierowcom motocykli i motorowerów (skuterów)".

Gdzie w Warszawie można legalnie na moto jeździć po buspasach?

Odnośnik do komentarza

Buspasy w Trójmieście....

No cóż jest ich raptem kilka (możnaby wyliczyć na połowie palców jednej ręki).

Ale i tak gra warta jest zachodu. Popieram .

Odnośnik do komentarza

Cyt: "Urzędnicy i samorządowcy w Trójmieście powinni wziąć przykład z Łodzi, Warszawy, Krakowa, a nawet Londynu, gdzie w ostatnich latach udostępniono buspasy kierowcom motocykli i motorowerów (skuterów)".

Gdzie w Warszawie można legalnie na moto jeździć po buspasach?

Tu chyba ktoś się p...ł.... raczej w Wwie nie widzę przyzwolenia dla jazdy buspasem, no chyba że nam jeszcze nikt o tym nie zakomunikował :clapping:

Odnośnik do komentarza

Już właśnie jeden pajac -tak zwany motocyklista napisał nawet komentarz do tego że jest przeciwny . Może trzeba go usiszyć ?

Odnośnik do komentarza

Już właśnie jeden pajac -tak zwany motocyklista napisał nawet komentarz do tego że jest przeciwny . Może trzeba go usiszyć ?

Podejrzewam, że jest to przykład osoby dla której jest to jedyna okazja, żeby ktoś zwrócił uwagę na to co mówi...

W każdym towarzystwie znajdzie się jakaś czarna owca. A Puławską jestem wyjątkowo zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza

Zapewne to, co napiszę jest mocno niepopularne, ale... Jak tak dobrze się zastanowić, to - między nami mówiąc - ogólne zyski/korzyści z wpuszczenia motocykli na buspasy nie są takie gigantyczne. Nie oszukujmy się - to głównie korzyść dla nas, bo będziemy mogli prawie równie sprawnie, a na pewno wygodniej i bardziej bezstresowo jeździć po zakorkowanej Warszawie.

Bezpieczeństwo? Jak jest korek, to znika największy "morderca" jednośladów czyli "pan lewoskręt, nie zauważyłem, nie widziałem". W tym momencie buspas nie rozwiązuje żadnego problemu, a nawet może go zwiększyć (trzy pasy stoją, na buspasie autobusu nie widać, więc auto skręca w lewo... oppps... jednak jechał tam motocyklista). Jazda "międzypasem" to powód raczej do niewielkich stłuczek "lusterkowych" niźli poważnych kolizji/wypadków.

Zmniejszenie korków? Hmmm. Mam wątpliwość czy wyjęcie na buspas kilku(nastu) motocykli zauważalnie zmniejszy korki. Może w dłuższej perspektywie. Tylko czy wtedy nie zrobi się korek na buspasie ;)...

Żeby nie było - ja generalnie jestem za, tyle tylko, że staram się patrzeć realnie... Niestety wydaje się, że najpoważniejszy argument ktoś przytoczył w jednym z pierwszych komentarzy: "Tak naprawdę nikomu to nie zaszkodzi."

Odnośnik do komentarza

Pomysł jest bardzo dobry, bo np. w Alejach Jerozolimskiech pasy są tak wąskie, że trudno zmieścić się między samochodami, nwet przy maksymalnie dobrych chęciach kierowców :) a buspas prawie cały czas pusty...

Odnośnik do komentarza

Ja też uważam, że nie jest to może remedium na korki, ale na pewno będzie miłe móc w Warszawie na legalu sobie śmigać buspasem ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem też za ,ale nie zwalnia to nas od rozwagi . Będzie lepiej, sprawniej ale i również niebezpiecznie . Także Panie i Panowie uważnie !!!

Odnośnik do komentarza

Tego typu rozwiązania nie mają na celu rozładowanie korków, ponieważ jest to niemożliwe. Mimo wszystko każdy taki ukłon w kierunku jednośladów sprawia, iż ten typ środka komunikacji staje się coraz bardziej atrakcyjny dla potencjalnych przyszłych motocyklistów. A im więcej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Od lat jezdze po Warszawie bus-pasem, czasem policja pogrozi palcem. Jak mam się przeciskać na mm to wole dla własnego bezpieczeństwa jechać bus-pasem. Motocykli nie ma az tak wiele żeby mogly zablokować bus-pas. Jak ktoś jeździ codziennie ta sama trasa to wie dobrze gdzie sa newralgiczne punkty bus-pasa i gdzie trzeba uwazac na auta. Na pewno milo by było gdyby można legalnie jezdzic bus-pasem ale osobiście nie spotkałem się z jakas drastyczna lapanka motocykli na bus-pasach. Temperatury ida w gore wiec może więcej jednosladow wyjedzie a na pewno 125-tek bo dziś już widziałem na krótkim odcinku 4. I bardzo dobrze jeden motocykl na drodze oznacza 1 auto mniej w korku.

Odnośnik do komentarza

Wielu z nas rowniez :-)

Dokładnie. Generalnie obserwuję raczej, że policja bardzo często nie zwraca uwagi na wykroczenia popełniane na moto, które w przypadku samochodu skutkowałyby napewno mandatem (oczywiście nie mówię o przypadkach, które stwarzają zagrożenia). Ostatnio miałem nawet taką sytuację, że na Grzybowskiej w warszawie, przy wysepce po mojej stronie akurat stał w korku autobus i nie dało się przecisnąć, że z drugiej strony nic nie jechało, to uznałem że objadę wysepkę pod prąd i w momencie jak zacząłem wjechał radiowóz w uliczkę i widzieli panowie moje wyczyny:). Również skońcyło się na pogrożeniu palcem z lekkim uśmiechem.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem, borem lasem, Partia Zielonych w UK kombinuje jak tu wygonić motocykle z buspasów.

Swój punkt widzenia uzasadniają tym iż motocykle powodują hałas i przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Rozumiem że autobusy miejskie i samochody tego nie robią :frusty:

Generalnie rzecz biorąc, ich argumentacja jest niepoważna i spotyka się z oporem motocyklistów w UK i trzymam kciuki za tym by zablokowali tak głupie pomysły.

Inaczej powstanie precedens na mocy którego przeciwnicy użytkowania buspasów przez motocykle zyskają nowy argument, a biorąc pod uwagę życzliwość co niektórych indywiduów w naszym społeczeństwie, nie omieszkają oni wesprzeć swej ragumentacji tym faktem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...