Skocz do zawartości
Forum Burgmania

HONDA NC 700 D INTEGRA RC62


pazdzioch

Rekomendowane odpowiedzi

Można go karsherem umyć przed naoliwieniem ?

Słyszałem opinie że używanie oliwiarki skutkuje pochlapaniem skuta i nawet nóg plecaczka...

Odnośnik do komentarza

Miałem w Hondzie Varadero Scottoiler'a

Owszem wygodne było, ale wady też są:

  • Jak jest ciepło to chlapie - trzeba regulować dozowanie (są specjalne oleje na rożne temperatury otoczenia, ale mało komu chce się w to bawić);
  • Zdarza się uszkodzenie (bezwiedne) końcówki i wtedy wcale nie smaruje;
  • Trudno dostępny zbiorniczek (to nie jest regułą) i w konsekwencji upierdliwe uzupełnianie oleju;
  • Itd.

W kolejnych czterech motocyklach napędzanych łańcuchem, dałem sobie z tym spokój. Pryśniecie łańcucha sprayem co 500 km, to nie jest wielkie halo. :)

Oczywiście, dla miłośników gadżetów, sa olejarki z komputerem i sterowaniem z kierownicy. :msn-wink:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Frankie karshera do łańcuchów typu O-ring Z-ring bym nie polecał w zasadzie nie powinno się myć tego typu łańcuchów-to opinia serwisantów Hondy w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Łańcuch umyć naftą albo co najwyżej ON.(jak mocno zasyfiony , nie za każdym razem)

Przetrzeć szmatką i pśiknąć spreyem.

Karshera używać delikatnie bo wypłucze smar i z łańcucha i z łożysk w piastach :mad2:

Odnośnik do komentarza

Oglądałem ostatnio Integrę 2014 i mam rażenie, że schowek pod siedzeniem został powiększony przez mocniejsze "wyżłobienie" w kanapie. Pojemność schowka została w ten sposób minimalnie zwiększona, ale nie widać tego na zdjęciach, ponieważ na ogół pokazują tylko jego dolną część.

Odnośnik do komentarza

Czyli Honda zbytnio nie powiększyła przestrzeni pod kanapą względem modelu Integra700. Mimo wszystko COŚ co ma homologację się zmieści. Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza

Mój Nolan n43 się nie mieści, ale taki jak niżej powinien się zmieścić.

MomoNewF_zpsb8267b86.jpg

Marek napisz proszę jak Ci się jeździ Integrą 750?

Odnośnik do komentarza

Do tej pory przejechałem zaledwie 215 km, więc trudno cokolwiek miarodajnego powiedzieć.

Wady (w porównaniu z klasycznym skuterem) są oczywiste: mały schowek, brak przekroku, łańcuch, ograniczone miejsce na nogi, :(

ale są też zalety: doskonały silnik i jeszcze lepsza automatyczna skrzynia biegów, duże koła, motocyklowe zawieszenie, doskonałe prowadzenie w zakretach, poręczność. :)

Z lekkim przymrożeniem oka, można powiedzieć, że Integra to 70% motocykl i 30% skuter. :msn-wink:

Ja jestem zadowolony, ale krytyków nie brakuje.

Innymi słowy wszystko zależy od preferencji.

Odnośnik do komentarza

Pytam, bo koncepcja automatu coraz bardziej z wiekiem do mnie przemawia.

Czy można zająć pozycję taką jak na motocyklu i podnieść się z siodła na wybojach?

Odnośnik do komentarza

Przekładnia dwu-sprzęgłowa Hondy jest IMHO warta grzechu :)

Jazda w trybie automatycznym S (sport) z możliwością ręcznej redukcji biegu, np. przy dojeździe do zakrętu, sprawia wiele frajdy.

Ułożenie nóg na Integrze jest zdecydowanie bliższe "skuterowemu" - kibelek z opcją lekkiego wyprostowania nóg (jak się ma krótkie nóżki) :laughing:

W czasie zlotu było kilka krótkich przejazdów przez las i tam jechałem na stojąco, więc można powiedzieć, że da się, ale nie jest to tak wygodne jak na motocyklu.

Włosi zakładają do swoich skuterów dodatkowe podnóżki lub platformy (patrz fotki), które mogą służyć pasażerom (nogi do przodu) lub kierowcy (nogi do tyłu).

DSCN2765_zps1213ece3.jpg

DSCN2766_zpsddd382af.jpg

Kupiłem już potrzebne graty (zamiast platform, mam klasyczne podnóżki moto), ale na razie nie zdecydowałem się na montaż.

Zanim kupiłem Integrę, byłem zdecydowany na NC700X (ma nawet porządny schowek na kask), ale było mi na nim ciasno (mocno podkurczone nogi).

Na Twoim miejscu przetestowałbym obie wersje, tzn. Integrę i NC'ka, oczywiście z automatyczną skrzynią biegów..

Odnośnik do komentarza

Rozważam Integrę nie jako skuter, ale jako zamiennik dla mojego DL-650. Mam problem z kolanem (wiek) i dlatego zastanawiam się nad czymś co jeździ w miarę dobrze i ma możliwość wyciągniecia nóg (nie, nie to mam na myśli). BTW DL-650 jest mega wygodnym sprzętem. Cały dzień w siodle nigdy nie zniechęca do jazdy dnia następnego. Czasem jednak zdarza mi się zrobić w dzień 500-700 km po Alpach i szczerze mówiąc coraz bardziej nabieram obrzydzenia do zwykłej skrzyni biegów. Często pod koniec dnia lewej ręki nie czuję. Stąd pomysł z tym DSG Hondy. CVT jest dobre, ale po mieście. Typowe turystyczne skutery odpadają: ciężkie, dość wolne i z takim sobie zawieszeniem ( z całym szacunkiem dla ich właścicieli).

Interesuje mnie tylko 750 - ma ładny aluminiowy wahacz, no tych parę kW i Nm więcej. Cena jednak jest zaporowa, więc trzeba czekać do przyszłego roku na jakieś używki.

Jak pojeździsz więcej to skrobnij proszę dla potomnych jakąś recenzję Integry.

Odnośnik do komentarza

Rozważam Integrę nie jako skuter, ale jako zamiennik dla mojego DL-650. Mam problem z kolanem (wiek) i dlatego zastanawiam się nad czymś co jeździ w miarę dobrze i ma możliwość wyciągnięcia nóg (nie, nie to mam na myśli)...

Integra nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale daje radę. :)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, mam 180cm wzrostu i obecnie pomykam piaggio x9 250 czy ktos moze sie orjetuje czy na integrze sie zmieszcze i jak porownac do x9 gdzie jest wiecej miejsca . Pozdrawiam i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Mam 182 cm wzrostu. Miejsca na kolana jest dużo (mowa o modelu 2014), natomiast z wyciągnięciem nóg (do przodu) jest już gorzej.

Nie znam Piagio x9, ale w porównaniu z Hondą SW-T400 (mój poprzedni skuter) pozycja jest zdecydowanie bardziej "krzesełkowa".

Odnośnik do komentarza

Latam solo, więc nie znam opinii z pierwszej "ręki". :msn-wink:

Na moje oko, to coś z tyłu (siedzisko pasażera) nie wygląda zachęcająco. Powiedziałbym, że to raczej standard "szlifierki" a nie maxi-skutera.

Odnośnik do komentarza

Polecam zamontowanie w Integrze osłony łańcucha wraz z błotnikiem tylnego koła firmy Givi/Kappa. Zdecydowanie mniej się wszystko syfi.

f968616d1b09088dgen.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja żonka na Burgmanii przetestowała integrę pod względem wygody plecaczka i mocno skrytykowała hondę. Siedzenie wąskie, pozycja nóg jak na szlifierce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...