Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dyskusje na temat zdjęć do konkursu "skuter miesiąca"


Drek
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałam zagłosować na zdjęcie skuter miesiąca, szkoda że nie mam takiej możliwości :blush:

Odważna,ale i dyplomatyczna wypowiedź Sz.P. Ewy-dziękuję,że zabrałaś głos w tej sprawie

Bigu,z całym szacunkiem,ale nie musisz się tłumaczyć,że oddałeś tylko jeden głos,bo taki mamy regulamin.

Co do zamykania wątku to niech wypowiedzą się inni’’starsi stażem,’’bo to, co napisałem i co o tym sądzę to jest moja subiektywna ocena sytuacji.

Szkoda,że nie widać jak edytujesz posta,bo widzę jak dodajesz,że to wstyd,ale chyba nie mój?

Ps, Dzisiaj jest 30, czyli ostatni dzień miesiąca, post zamknięty ok. 18- tej. Nie odstawiaj znowu swojej "szopki"

Jeśli ja odstawiłem szopkę to ty odstawiłeś ‘’SZOPĘ’’-i możesz mi walnąć bana,tylko tak myślę,że, za co?-Przecież mamy demokrację i wolno mi wypowiadać się w interesie ogółu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mój wiek nie ma tu znaczenia :) ale nie do końca pomysł Ronina jest dobry. Otóż, jeżeli ktoś odda, zmieni oddany wcześniej głos po godz. 24-tej to nie będziemy tego wiedzieli (chyba, że potwierdzi to wpisem w temacie). Samo głosowanie w sondzie nigdzie nie pokazuje godziny głosowania.

Jeżeli ma być sprawiedliwie to niestety temat powinien być zamknięty o 24-tej.

Albo wybrany w innym głosowaniu "mąż zaufania" zrobi o 24-tej screena :Jumpy:

Ale w koło jest wesoło .... :laughing:

Odnośnik do komentarza

Bardzo wesoło :D ... Temat zdjęć miesiąca otwieram, żeby każdy mógł zagłosować do samego końca...

Nie chce mi się już gadać na ten temat :D :D :D ...

Odnośnik do komentarza

Miałeś Pan przedwczesny wyskok :oops: z tym zamykaniem wątku przy różnicy ledwie kilku pkt na 6 godzin przed gwizdkiem kończącym.

Cytując klasyka: "cieprliwości, to luźny konkurs jest". :afro:

Pamiętam głosowania z tego roku, gdzie wynik nie był pewny prawie do północy i "walka" trwała do ostatniej minuty. :box:

Proponuję dodać do regulaminu dokładny czas zamykania wątku i może to być nawet 18-ta ostatniego dnia miesiąca. :sleep1:

Odnośnik do komentarza

Mój wiek nie ma tu znaczenia :) ale nie do końca pomysł Ronina jest dobry. Otóż, jeżeli ktoś odda, zmieni oddany wcześniej głos po godz. 24-tej to nie będziemy tego wiedzieli (chyba, że potwierdzi to wpisem w temacie). Samo głosowanie w sondzie nigdzie nie pokazuje godziny głosowania.

Jeżeli ma być sprawiedliwie to niestety temat powinien być zamknięty o 24-tej.

Albo wybrany w innym głosowaniu "mąż zaufania" zrobi o 24-tej screena :Jumpy:

Ale w koło jest wesoło .... :laughing:

Nie o wiek Worlanie mi chodziło,a o staż na forum-tak dla jasności.

Dziękuję,że zabrałeś głos w tej wesołej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czytam i nie wierzę. My Polacy to nawet własną zabawę potrafimy zniesmaczyć. Ale do sedna, rozmiar pliku powinien być określony i tak się robi w wielu instytucjach gdzie foto ma być wykorzystane do obróbki (np. bilet mies. czy paszport itd.). Powinien pojawić się zapis np. typu - minimalny rozmiar fotografii zgłoszonej na konkurs: 1440x1080 72dpi.

Odnośnik do komentarza

... bo u nas z głosowaniami to się cuda dzieją. Na Burgmanii też.

Weźmy przykład to ostatnie:

0:30 Flyman pisze o potrzebnej dogrywce (31:31)

Potem koło 5:00 Ewik zagłosowała na kandydata nr 1.

Przed chwilą zaciekawiony patrzę czy tylko jednym głosem wygrał (?)

No i widzę że 1 głosem PRZEGRAŁ a wygrał kandydat nr 2 (31:32).

Osobiście mnie to ani nie ziębi ani nie grzeje, ale jakoś tak czuję że to Polska właśnie.

PS.: Żeby było jasne: Nikomu nic nie zarzucam. Wyniki widocznie są takie jakie miały być ? (z przymrużeniem oka), w końcu jest demokracja na forum ?. Bawimy się w kalendarz i jest fajnie. Jest głosowanie, są emocje, jest zabawa. I o to chodzi (chyba?).

Odnośnik do komentarza

Do tej pory glosowanie było czasami otwierane z opóźnieniem kilku dni, czasami zamykane z opóźnieniem kilkunastu godzin, a często wieczorami, czyli o kilka godzin wcześniej. Nigdy nie było z tym problemu, do dnia wczorajszego.

Ja w konkursie udziału nie biorę od lata 2013, więc stroną zainteresowaną nie jestem. Następny raz widzę, że lepiej robić w tym temacie mniej niż więcej. Czyli po prostu zamykać następnego dnia rano i nie będzie w/w problemu- wskazówki odnośnie tego tematu dla siebie bezproblemowo przyjąłem :) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mnie też to nie ziębi ani nie grzeje. Powoli zaczynam dojrzewać i jak tak będzie dalej to po prostu temat zdjęć konkursowych nie będzie dla mnie istniał.

PS. Tomek, wychodzi na to, że ktoś po 24-tej wycofał swój głos na kandydata nr1.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Popieram zdanie Worlana w całości.

Ten wątek, który miał na celu stworzenie reguł dotyczących zdjęć na potrzeby kalendarza forumowego rozmydlił się i nie przyniósł nic konkretnego.

Kalendarz miał na celu promowanie naszego klubu i integrację użytkowników, a jak widać po zamówionej ilości nie wzbudza takiego zainteresowania wśród miłośników maxi skuterów (braci skuterowej) jak powinien.

To gdzie sens całego przedsięwzięcia.

A zatem:

... jak tak będzie dalej to po prostu temat zdjęć konkursowych nie będzie dla mnie istniał.

@ Smarciu.

Jakbym miał robić swój własny kalendarz to umieściłbym na nim własne zdjęcia i nie czekałbym na konkurs.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że dobra zabawa potrzebuje określonych zasad chroniących przed nadużyciami i zapewniających wszystkim podobne, jak nie równe traktowanie.

Moje propozycje dodania punktów do regulaminu:

  1. Tylko jedna fotka na osobę w danym miesiącu. (Stawiasz wszystko na jedną kartę i twoje głosy zliczają się do jednego wora.)
  2. Zamknięcie konkursu o wygodniejszej dla wszystkich porze np. o 21-szej. (Nie wszyscy mają możliwość czekania do późnej nocy.)
  3. Komplet wszystkich zdjęć biorących udział zamieszczonych w jednym miejscu (flikr, picassa, etc.) z loginami burgmanii i nickiem autora. (Żeby można było z wybranych zrobic sobie szpanerską tapetę na pulpicie kompa).
  4. Nad regulaminowym przebiegiem głosowania czuwa ostatni zwycięzca (zrzut ekranu robi o równej godzinie niezwłocznie po gwizdku końcowym).

Faule bez piłki, niezauważone spalone, czy kończenie meczu przed regulaminowym czasem, zawsze wywołają buuuu... na trybunach. Nie ma się czemu dziwić.

Różnego rodzaju szarości psują tylko zabawę, co widać w powyższej dyskusji. Proponuje skupić sie na projektowaniu lepszej przyszłości. Stąd pomysły na zmiany regulaminu, które mają na celu zwiększenie atrakcyjności tego konkursu, bo tylko ten czynnik zachęca ludzi do brania w nim udziału i głosowania.

Propozycje innych mniej lub bardziej atrakcyjnych konkursów, jakie mogłyby zagościć zimową porą na forum zamieściłem w osobnym wątku, żeby nie robić tu OT.

Wrzonio: "Własny kalendarz" zaproponowany przeze mnie miałby w zamyśle składać z wybranych fotek konkursowych z wybranymi skuterami, do własnoręcznej obróbki, druku i prywatnego użytku, a do tego potrzebne są dobrej jakości zdjęcia udostępnione użytkownikom forum. Poza konkursem możesz zrobic sobie kalendarz z własnym skuterem, bo masz zdjęcia do tego.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie zgadzam się na zamieszczanie zdjęć w pełnej rozdzielczości na różnych portalach. Nie zgadzam się na wykorzystywanie zdjęć biorących udział w konkursie do innych celów niż produkcja kalendarza Burgmanii. System, który jest w tej chwili chroni fotki właścicieli przed niepowołanym użyciem dzięki temu, że są zamieszczone na forum mocno okrojone. Chcesz sobie zrobić z tych zdjęć kalendarz, tapetę, poproś autora o zgodę i przesłanie oryginału.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wrzonio: "Własny kalendarz" zaproponowany przeze mnie miałby w zamyśle składać z wybranych fotek konkursowych z wybranymi skuterami, do własnoręcznej obróbki, druku i prywatnego użytku, a do tego potrzebne są dobrej jakości zdjęcia udostępnione użytkownikom forum. Poza konkursem możesz zrobic sobie kalendarz z własnym skuterem, bo masz zdjęcia do tego.

I to się właśnie mija z celem założenia tego konkursu i kompletnie nie ma sensu.

A regulamin należy tylko opatrzeć nowymi wytycznymi a nie zmieniać całkowicie.

Ale ja odpadam od tematu, są jak widać bardziej biegli.

P.S. Worlan masz rację.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja i tak będę kolekcjonował kalendarze Burgmanowe bez względu na to czy mają rozdzielczość taką czy inną i czy regulamin będzie składał się z 11 pktów czy 15 pktów . , bo dla nich utworzyłem specjalny kącik Burgmaniaka .

Jeśli oczywiście dalej będą kalendarze tworzone przez nasze forum i z pomocą forumowiczów

Odnośnik do komentarza

Dreszczyk emocji jest pożądany i proponuję taki zapis:

Głosowanie jest zamykane w ciągu ostatnich trzech dni miesiąca, w momencie dogodnym dla zamykającego.

Przecież nikt nie będzie siedział z zegarkiem przed nosem i palcem na guziku "Zamknij" - ponad 10 dni jest czasem wystarczającym na oddanie głosu, choć sam lubię czekać do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Głosowanie jest zamykane w ciągu ostatnich trzech dni miesiąca, w momencie dogodnym dla zamykającego.

Przecież nikt nie będzie siedział z zegarkiem przed nosem i palcem na guziku "Zamknij" - ponad 10 dni jest czasem wystarczającym na oddanie głosu

Też tak uważam i dlatego wczoraj byłem, delikatnie mówiąc- zniesmaczony "problemem" z domniemanym przedwczesnym zamknięciem głosowania przez Admina.

14 dni to aż nadto wystarczający czas żeby oddać głos... a jak ktoś nie zdążył to z pewnością nie powinien żalić się na działania Admina...a już tym bardziej sugerować, że zrobił coś celowo i z premedytacją! :msn-cry: Szkoda gadać.

Wracając do konkursu... biorąc pod uwagę "akcje" z jakimi się stykaliśmy z Worlanem i Arturasem żeby skompletować zdjęcia do Kalendarza 2015 oraz analizując brak obiektywizmu przy ocenie niektórych fotek, które w żadnym wypadku nie nadają się do późniejszego wykorzystania w kalendarzu stwierdzam... >konkurs< zabrnął w ślepy zaułek i... czas kończyć tą zabawę.

Odpowiednie fotki do kolejnych edycji kalendarza Klubu Burgmania można pozyskiwać w inny sposób... ale o tym w innym miejscu i czasie.

Odnośnik do komentarza

.... stwierdzam... >konkurs< zabrnął w ślepy zaułek i... czas kończyć tą zabawę.

Odpowiednie fotki do kolejnych edycji kalendarza Klubu Burgmania można pozyskiwać w inny sposób... ale o tym w innym miejscu i czasie.

No i całą, według mnie, fajną zabawę diabli wzięli ...

Ale przecież my, P O L A C Y, umiemy się dobrze bawić ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...