Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dyskusje na temat zdjęć do konkursu "skuter miesiąca"


Drek
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

W związku z problemami przy produkcji kalendarzy, do których są wybierane zwycięskie zdjęcia, proponuję dodać do regulaminu konkursu punkty:

9. zamieszczone zdjęcia muszą być w dobrej jakości

10. zwycięzca powinien przechowywać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości do czasu edycji kalendarza.

Popieram,

proponuję jeszcze jeden punkt:

11. zdjęcia muszą być w poziomie, format 2:3.

Odnośnik do komentarza

Popieram,

proponuję jeszcze jeden punkt:

11. zdjęcia muszą być w poziomie, format 2:3.

Grzesiu tu widzę problem, nie każdy robi pozowane zdjęcia z myślą o konkursie. Wiele jest "spontonów" które później są wrzucane. Rozumiem stronę techniczną wydania kalendarza (również to co pisał Wiesio) ale w takim razie na etapie zgłoszenia konieczna byłaby weryfikacja zdjęć tak aby do głosowania zostały dopuszczone tylko zdjęcia spełniające warunki techniczne. Można również zaznaczyć że w przypadku jeżeli zwycięskie zdjęcie nie nadaje się z przyczyn technicznych do katalogu z automatu wchodzi kolejne z danego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Lucek, oczywiście, że nie jest to proste ale podczas przygotowywania fotek do wydania kalendarza są straszne problemy. Zastępowanie słabych, zwycięskich fotek następnymi jest już stosowane. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Lucjan, zdjęcia spontanowe wrzucamy do działu "Zdjęcia naszych skuterów", natomiast do konkursu powinno się zamieszczać foty wyselekcjonowane. Generalnie konkurs służy zbieraniu zdjęć do kalendarza, a ten musi się rządzić swoimi zasadami.

Zamieściłem ten post specjalnie w temacie konkursowym aby Rypak dołączył te punkty do swojego rozpoczynającego postu. Ale może najpierw warto podyskutować, aby wszystko było jasne.

Odnośnik do komentarza

Wiesiu dodać te punkrt to ja mogę w pięć sekund, tylko nie wiem jak powstawał regulamin konkursu a co za tym idzie czy możemy sobie dowolnie zmieniać jego zapisy.

Może warto jeszcze dla jasności sytuacji dodać zapis tego typu że zastrzega się prawo do zamieszczenia zdjęć w kalendarzu tylko w przypadku spełnienia wymagań technicznych, czy coś w tym stylu. Niestety na osobie/osobach podejmujących się produkcji kalendarza będzie spoczywał obowiązek weryfikacji pod kątem technicznym.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak właściwie już jest, tylko osoba produkująca kalendarz ma spory problem, a potem zażalenia. Regulamin byłchyba napisany spontanicznie i nie przewidział pewnych spraw technicznych. Chyba czas na lekkie poprawki dla przyszłości. I jeszcze jedna sprawa to przeniesienie praw autorskich do zdjęć bo takie problemy też się zdarzały.

Odnośnik do komentarza

O widzę, że zwyczaje z Wiejskiej przychodzą. Tylko szkoda by było namnożyć martwych punktów w regulaminie. Może tylko dopisać, że zgłaszane zdjęcie musi być w takiej a nie innej rozdzielczości, autor zgadza się na publikację i warunkiem dopuszczenia zdjęcia do konkursu jest wysłanie zdjęcia w wymaganym formacie na maila. Czyli selekcję mamy na etapie wyborów i mamy "oryginały" na czas. Może też warto trzymać wtedy zdjęcia konkursowe na klubowym FTP, by były w jednym miejscu.

A do "spontanów" mamy wątek "Zdjecia naszych skuterow".

Oczywiście Admiralicji obowiązków przybędzie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widać Papcioch, że nie wiesz o co chodzi a zabierasz głos. Gwoli wyjaśnienia, nie ma potrzeby trzymać wszystkich zdjęć, a tylko zwycięskie. Forum nie ma swojego dysku w takiej formie jak piszesz, a poza tym nie wiadomo kto będzie wykonywał następną edycję kalendarza. l nie pisałbyś wątpliwych żarcików gdybyś probował

coś w tym temacie zrobić.

Odnośnik do komentarza

Ech, a gdzie tu żarcik? :). Oczywiście nie ma potrzeby trzymać wszystkich zdjęć - można tylko 3 pierwsze miejsca (można jedno lub dwa). Forum ma stronę? - to ma też serwer FTP. I może właśnie próbuję coś w tym temacie zrobić. A że komuś obowiązków przybędzie?, Toż to prawda, bo ktoś te zdjęcia musi zbierać.

I generalnie chodzi o jasne określenie pojęcia "muszą być w dobrej jakości" i "dużej rozdzielczości" - bo to dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Ja np. nie mam zielonego pojęcia jaka rozdzielczość jest minimalna do wydruku w formacie A3, a na 10-cio calowym wyświetlaczu wszystko wygląda super. I nie ma tu najmniejszego znaczenia, kto będzie wykonywał następną edycję kalendarza - kto by to nie był, to będzie miał łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Proponuję jako pierwszy punkt regulaminu (ew. we wcześniejszym opisie) umieścić informację czemu służy konkurs (wyłonienie najlepszego zdjęcia do kalendarza). Bo wiele osób nie wie, że publikacja zdjęcia w kalendarzu jest nagrodą w konkursie. Bo wielu głosujących nie wie, że głosuje na zdjęcie do kalendarza. Za wcześniejszymi propozycjami jestem za (Wrzonio/Worlan + podanie minimalnej rozdzielczości).

Odnośnik do komentarza

Zeby temat się nie "zapomniał", bo coś "ucichł"- w przyszłym miesiącu wprowadzimy po prostu dodatkowy punkt konkursu z opisanym odpowiednim formatem i jakością zdjęcia, oraz dopiskiem o tym fakcie jako wygrana miesiąca, tak, aby przy produkcji kalendarza nie było już z fotkami, ich formatem i rozdzielczością kłopotów :) .

Odnośnik do komentarza

Zebrałem propozycje do uaktualnienia regulaminu głosowania na skuter miesiąca. Jak to w życiu bywa okazuje się że pojawiają się problemy techniczne na etapie produkcji kalendarza. Chodzi głównie o rozmiar i jakość zdjęć. Poniżej propozycja nowego regulaminu, proszę o sugetje czy powinniśmy coś jeszcze dodać. Może warto podać szczegóły techniczne zdjęcia ?

Wstęp:

Celem konkursu na "Skuter miesiąca" jest wybranie zdjęcia które zostanie zamieszczone w kalendzarzu Burgmanii.

Każdy zgłaszający kandydatury zoboawiązany jest do przeczytania i zapoznania się z regulaminem.

Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na stronę techniczną zdjęć tak aby spełniały wymagania pozwalające na zamieszczenie w kalendarzu.

Zgłaszając zdjęcie autor automatycznie zgadza się na udział jego pracy w kalendarzu.

W przypadku kiedy wygrane zdjęcie nie spełnia wymagań technicznych lub jego autor na czas nie przyśle do wykonawcy kalendarza odpowiedniej kopii zdjęcia, zwycięskie zdjęcie zostanie zastąpione kolejnym zdjęciem z danego miesiąca.

Regulamin konkursu:

1. Na każdy miesiąc powstają 2 tematy:

* skuter [miesiąc] [rok] - kandydatury

* skuter [miesiąc] [rok] - głosowanie (ankieta).

2. W nagrodę za wygraną, laureat poprzedniego miesiąca zakłada wątki:

* do 5-ego następnego miesiąca wątek na KANDYDATURY

* 15-ego - wątek na GŁOSOWANIE.

3. Termin głosowania do ostatniego dnia danego miesiąca.

4. Do konkursu zgłosić można własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela.

5. Do konkursu zgłaszamy max. 3 fotki.

6. Głos oddany na własne zdjęcie będzie nie ważny

7. Wszelkie kasztany będą wycinane bez uprzedzenia.

8. Można uczestniczyć w konkursie wiele razy, jednakże fotki w danym miesiącu nie mogą się powtarzać w innych.

9 . Zamieszczone zdjęcia muszą być w dobrej jakości

10. Zwycięzca powinien przechowywać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości do czasu edycji kalendarza.

11. Zdjęcia muszą być w poziomie, format 2:3.

Czekam na Wasze opinie i sugestje.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Proponuję ograniczyć czas zgłaszania kandydatur do 14-go (aby nie było problemu, że 15-go będzie już wątek na głosowanie, a ktoś jeszcze może się zgłosić).

I może na założenie wątku z głosowaniem dać 2 dni: 15-16, bo ktoś może akurat nie mieć możliwości założyć danego dnia.

Pzdr, Danił

Odnośnik do komentarza

Nie ma co przesadzać z "terminami", bo to luźny konkurs :) . Chodzi jedynie o kłopoty w produkcji kalendarza (a to brakuje fotek w odpowiedniej rozdzielczości, a to format nie taki). Dlatego poprosiłem wykonawcę tegorocznego kalendarza, czyli Arturasa, o napisanie mi punktów wytycznych jakie fotki muszą spełniać. On się na tym zna i doskonale wie, jake fotki są mu potrzebne . Cierpliwości proszę. Konkurs w takiej formie toczy się już z 2 lata, to teraz kilka dni na potrzebną korektę nas nie zbawi :) .

PS. Ostatnie 3 punkty zostaną oczywiście zmodyfikowane i precyzyjniej określone, bo dla jednego "dobra jakość" to np. 300x225, a dla drugiego to np. 3000x2250 lub więcej.

Dodany zostanie też punkt z info o dostaniu się wygranej fotki do corocznego kalendarza Burgmanii, ale tylko po spełnieniu tych wymagań.

Odnośnik do komentarza

... dla jednego "dobra jakość" to np. 300x225, a dla drugiego to np. 3000x2250 lub więcej.

Myślę, że z tą jakością fotek nie ma co przesadzać ... nie każdy ma jakiegoś super aparata ...

Odnośnik do komentarza

Elvis niech wypowiedzą się osoby które produkowały lub produkują kalendarz. Chodzi oto żeby zdjęcie mogło się ukazać w kalendarzu - taki jest cel konkursu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Myślę, że z tą jakością fotek nie ma co przesadzać ... nie każdy ma jakiegoś super aparata ...

Z jednej strony masz rację, ale minimum trzeba ustalić, bo chyba nikt nie chciałby oglądać pikseli na swojej ścianie. W końcu konkurs i później wygrana dają też prestiż dla autora i fotografowanej maszyny.

Odnośnik do komentarza

Proponuję dodatkowo umieścić zdjęcia zgłoszone do konkursu w jednym miejscu (np. flikr, czy Picassa), żeby każdy burgmaniak mógł sobie samodzielnie złożyć własny kalendarz na ścianę. Można wydrukować korzystając z licznych ofert na allegrze w dobrych cenach/jakości. Może warto w rogu każdego zdjęcia dodać logo burgmanii i odpowiednią adnotacje (nick autora, etc.), żeby w domowym kalendarzu przypominało. Rozdzielczość musiałaby być na poziomie wystarczającym do druku w formacie A3.

Taka wersja nie dodaje prestiżu autorom, ale daje możliwość własnej kreacji zgodnie z własnym upodobaniem.

Drugi pomysł mam na realizacje kalendarza od czerwca do czerwca, druk ograniczonej ilości i sprzedaż przez aukcje na zlocie, a finanse pozyskane przekazać na dobry cel. Podobnie jak to było z kamizelkami słynnej sztafety.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Proponuję dodatkowo umieścić zdjęcia zgłoszone do konkursu w jednym miejscu (np. flikr, czy Picassa), żeby każdy burgmaniak mógł sobie samodzielnie złożyć własny kalendarz na ścianę. ...

Myślę że to kiepski pomysł, bo wtedy cała idea robienia kalendarza legnie w gruzach, bo będzie mniej chętnych i nie będzie się opłacało robić kalendarza forumowego.

Odnośnik do komentarza

Bigu :clapping: pokazałeś wszyskim nam maluczkim miejsce w szeregu-jest to moje ostatnie głosowanie w wątku na skuter m-ca.

3. Termin głosowania do ostatniego dnia danego miesiąca

Ps,oddałeś głos na pgizi i zamykasz głosowanie :frusty: brak słów.

Odnośnik do komentarza

(...)Termin głosowania do ostatniego dnia danego miesiąca(...)zamykasz głosowanie :frusty: brak słów.

Często zamykam te glosowania w ostatni dzień miesiąca, trudno żebym siedział dzisiaj do 24 na forum. Głos oddałem jeden, a że komuś się to nie podoba i ma "focha" to już nie mój problem. Nie chcesz głosować, to nie głosuj, proste. Brak słów to jest na wcześniejszego posta i po prostu wstyd.

Dzisiaj jest 30, czyli ostatni dzień miesiąca, post zamknięty ok. 18- tej. Nie odstawiaj znowu swojej "szopki" :smilie_mysql: ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...