Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dyskusje na temat zdjęć do konkursu "skuter miesiąca"


Drek
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Też uważam, że regulamin konkursu jest ok, ale dlaczego nie jest przestrzegany ? Kiedyś z bólem serca raportowałem post Smoka W., bo wstawił fotkę nie swojego skutera. Fota była super. Admin fotkę wywalił. Było mi jej żal, ale ....regulamin. :( W tym miesiącu Krzysiek wstawia ponownie fotkę swojego burka, która brała udział w głosowaniu w poprzednim miesiącu. Zakładający temat zwraca na to uwagę, ja humorystycznie też i nic się nie dzieje.

Zdaję sobie sprawę, że to bardzo niezręczna sytuacja zarówno dla zwracających uwagę, jak i samych administratorów. Dlatego mój apel do biorących udział w konkursie: przed wstawieniem fotki zobaczmy co możemy, a czego nie powinniśmy robić.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi. Można się wymądrzać jakim to się jest profesjonalistą i jakie piękne obróbki się robi, jakie się ma aparaty i inne możliwości, a tak naprawdę zapomina się o tym, że jest to zabawa. Owszem prowadzi to do wydania kalendarza Burgmanii, ale nadal pozostaje to tylko zabawą. Nie ma przecież przymusu kupowania takiego wydawnictwa jak się nie podoba. Wolny wybór. Sam konkurs, jak wszytskie tego typu konkursy ("artystyczne") jest w pewien sposów subiektywny i każdy głosuje na zdjęcie, które w danym miesiącu mu się najbardziej podoba (nie głosuje się na znajomych jak to sugerujesz TOMKU), a gusty są jakie są, jeden lubi ogórki a drugi marchewkę i tego nie zmienisz, choćbyś nie wiem ile mądrych postów napisał. Czasam jest w konkursie dwa, trzy zdjęcia i nie ma co wybrać, a czasmi jest kilka dobraych fotek i znów jest problem bo wygraywa tylko jedno. Dajmy spokój z tą dyskusją. Proponuj zostawić konkurs w takiej formie jak jest i czekać na fajne foty. No może zaproponaowałbym jedną zmianę w regulaminie, że każdy wstawia tylko jedną fotkę a nie fotoreportaż.

Odnośnik do komentarza

Grzesiu, mnie konkurs fotek i dyskusje na jego temat przerosly :( . Nie mam ochoty porownywac fotek, czy monitorowac stale i sprawdzac doglebnie fotek tego tematu. Moze podejmie sie tego ktos inny, ktorys z adminow bedzie "rozsadzal" ktora fota jest OK, a ktora nie. Jesli sami uzytkownicy nie sa w stanie panowac nad jedna fotka, to ja tez nie mam ochoty grzebac w tematach z przed roku i sprawdzac jakis zdublowanych fotek. Sorry, szkoda mi na to czasu i energii :) .

Odnośnik do komentarza

Wrzonio: zgadzam sie, że zabawa i dlatego wlasnie nie podobają mi się próby wprowadzania nowych ograniczeń (max 1 zdjęcie, czy brak obróbki, czy jako ktoś wygrał to go więcej niedopuszczać). Dlatego, że zabawa nie oprotestowywałem zdjęcia które pojawiło się powtórnie (jak nie jest dobre to i tak odpadnie). Głosowanie na osoby się pojawiało (wystarczy poczytać komentarze), może Ty tak nie głosowałeś, ale to nie znaczy, że inni tego nie robili, może skala nie była masowa ale kilka głosów było. To jest zabawa i regulamin tego nie zabrania i naprawdę nie wydaje mi się żeby to było istotne.

Worlan: moim zdaniem pretensje do zakładającego temat w kolejnym miesiącu a nie autora zdjęcia. To On tworzy listę ze zdjęciami do głosowania, i to on powinien odrzucić zdjęcie nie spełniające warunków regulaminu. Ale w końcu to ma być zabawa przecież (będziemy protestować jeżeli to zdjęcie ew. wygra :(). Luzik.

Wszyscy: róbmy zdjęcia, cena aparatu jest naprawdę nieistotna (dobrą analogową lustrzankę można kupić za 100zł, ale małą cyfrówką też można zrobić zdjęcie do kalendarza).

PS.: Jeżeli ktoś ma "parcie" na znalezienie się w kalendarzu i wynajmie studio, ekipę itp to ja nie mam nic przeciwko. Jeżeli tylko zdjęcia wyjdą fajne, to czemu nie?

PS2.: A w regulaminie dopuścilbym jednak zdjęcia skuterów należących do innych osób (o ile zgłaszający sam robił to zdjęcie - nie znam sprawy Smoka).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Grzesiu, mnie konkurs fotek i dyskusje na jego temat przerosly :) . Nie mam ochoty porownywac fotek, czy monitorowac stale i sprawdzac doglebnie fotek tego tematu. Moze podejmie sie tego ktos inny, ktorys z adminow bedzie "rozsadzal" ktora fota jest OK, a ktora nie. Jesli sami uzytkownicy nie sa w stanie panowac nad jedna fotka, to ja tez nie mam ochoty grzebac w tematach z przed roku i sprawdzac jakis zdublowanych fotek. Sorry, szkoda mi na to czasu i energii :) .

Stąd mój apel, żeby wszyscy stosowali się do przyjętych zasad. Nie zgadzam się z zasadami - nie uczestniczę w konkursie.

Worlan: moim zdaniem pretensje do zakładającego temat w kolejnym miesiącu a nie autora zdjęcia. To On tworzy listę ze zdjęciami do głosowania, i to on powinien odrzucić zdjęcie nie spełniające warunków regulaminu. Ale w końcu to ma być zabawa przecież (będziemy protestować jeżeli to zdjęcie ew. wygra ;)). Luzik.

Masz rację, zakładający temat powinien inaczej zareagować. He, he, jestem bardzo wyluzowany. Też uważam, że to tylko zabawa. Nie psujmy tego, bo dzięki temu konkursowi mamy następną edycję kalendarza Burgmanii z pięknymi skuterami. :) I tu chylę czoła dla wszystkich którzy przyczynili się do ich powstania. Tak trzymać. :(

Edit: Jestem za zmianą w regulaminie, żeby do konkursu zgłaszać tylko 1 fotkę i możliwość zamieszczania fotek nie tylko swojego skutera.

Odnośnik do komentarza

Dla przypomnienia:

Regulamin konkursu:

1. Na każdy miesiąc powstają 2 tematy:

* skuter [miesiąc] [rok] - kandydatury

* skuter [miesiąc] [rok] - głosowanie (ankieta)

2. W nagrodę za wygraną, laureat poprzedniego miesiąca zakłada wątki: do 5-ego następnego miesiąca wątek na kandydatury oraz do 15-ego - wątek na głosowanie.

3. Termin głosowania do ostatniego danego miesiąca

4. Do konkursu zgłosić można własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela.

5. Do konkursu zgłaszamy max. 3 fotki

6. Można uczestniczyć w konkursie wiele razy, jednakże fotki w danym miesiącu nie mogą się powtarzać w innych miesiącach

7. Głos oddany na własne zdjęcie będzie nie ważny

8. Wszelkie kasztany będą wycinane bez uprzedzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

TOMEK. Cytując regulamin nic nowego nie wnosisz do tematu. Ciekawe skąd wiesz, że ktoś oddaje głos po koleżeńsku, komentarze pisane po głosowaniu to często żarty.

Piszesz luzik a sam się nadymasz. To ty chłopie wyluzuj. Jakoś twoich zdjęć w konkursie nie widać.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale sie ubawiłam czytając wasze posty :wink32:

Widać, że idzie zima i odczuwacie brak wiatru we włosach :wink32::beer: .

Konkurs jest zabawą i nigdy mi nie przeszkadzało, że jest kilka zdjęć tego samego autora – mam większy wybór i chyba o to chodzi. Nie przeszkadza mi też, że przez kilka miesięcy oglądam jeden model skutera ( nawet żółtego :blush: ) jeśli zdjęcie jest fajne. Dotychczasowe kalendarze mi się podobają :clapping: .

Jeśli ta dyskusja spowoduje, że większa ilość osób zacznie zamieszczać zdjęcia jestem za tym by ta dyskusja trwała :Jumpy: .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Z mojej wypowiedzi zrodził się nowy wątek,tak naprawdę nie wiem po co.

Po pierwsze-nie mam parcia żeby mój skuter był w kalendarzu,bo już był

Po drugie-nie czepiam się nikogo

Po trzecie-to są wyłącznie moje osobiste pragnienia

Może warto byłoby żeby nasz przemiły Kolega Grzesio umówił się np.z TOMKIEM albo z Grzegorzem 76 na małą sesję zdjęciową.

Może Kolega Flyman ma ochotę zrobić fajne fotki swojego skutera

Mam nadzieje że ten wątek wniesie coś dobrego do konkursu.Nadmienię że jak trzeba było zrobić foty na stronę główną to skutery się znalazły i fotograf.Panowie pomyślcie coś w tym temacie,przecież każdy z nas ma ze sobą kontakt

Odnośnik do komentarza

Kolega Flyman zrobił i wstawił. Kolega Flyman ma za słaby aparat foto lub nie potrafi ustawić skutera, bo przegrał już kilka razy. Jak kolega Flyman zdobędzie lepszy aparat lub wiedzę, to ponowi start w tej jakże trudnej konkurencji. Kolega Flyman Pozdrawia.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Co robimy z naszym konkursem ? Jakoś laureat poprzedniego miesiąca nie kwapi się do założenia nowego wątku. Pisałem do kolegi PM, ale pozostała bez odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ile brakuje zdjęć do tego, żeby zrobić kalendarz na 2014 r. ? bo może warto dokończyć "sezon" ?

to może Grzesiu Ty jako drugi wygrywający w czerwcu założysz temat jak kolega milczy ?

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni obserwuję forum i szukam kiedy pojawi się temat na lipiec, myślę że to dobry pomysł, żeby zdobywca drugiego miejsca go założył, może laureat wyjechał na wakacje, zachorował albo zwyczajnie nie ma dostępu do netu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zaczynaliśmy od września, czyli żeby zakończyć 2014 musimy mieć fotki z lipca i sierpnia. Asiu nie ma problemu, mogę założyć temat ale jest to dla mnie trochę niezrozumiałe ;)

Czekamy, może coś się pojawi.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no to dajmy koledze klauzero jeszcze dwa dni szansy, może koledzy z Łodzi pognają swojego "sąsiada" ;)

fajnie byłoby jednak uzbierać fotki na kalendarz na przyszły rok

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kolega klauzero bardzo rzadko odwiedza nasze forum. Ja tego chłopaka widziałem tylko dwa razy, przed sprzedażą swojego Kymco i w dzień sprzedaży. Później był tylko jeden tel. z zapytaniem czy burka nie sprzedam? I słuch po nim zaginął.

Odnośnik do komentarza

Temat mnie co prawda aż tak nie interesuje, ale moim zdaniem, "skuter miesiąca" powinien być w takim przypadku przyznawany fotce, która zdobyła drugie miejsce. Ktoś kto "zlewa" temat, a starczyło mu inwencji na tyle, aby wkleić foto na głosowanie nie zasługuje na to, aby jego skuter został najlepszą fotką zamieszczoną w danym miesiącu...

Odnośnik do komentarza

uważam, że Bigu ma rację

nie chciałoby mi się przez cały miesiąc oglądać zdjęcia, ze świadomością, że osoba która je zrobiła całkowicie zlekcewazyła fakt że to zdjęcie będzie zamieszczone w kalendarzu...

Poza tym, potem, w fazie drukowania kalendarzy niezbędne jest dostarczenie FOTKI w wysokiej rozdzielczosci-skoro kolega teraz się nie odezwał to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że potem też będzie trudno złapać z nim kontak i otrzymać jpg. Moim zdaniem, to, że czyjeś zdjęcie zostaje umieszczone na kalendarzu BURGMANII również zobowiązuje autora do pewnego zachowania się...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to się narobiło. Nie ma co się napinać. Wątek na lipiec założony, fotki zamieszczane czyli wszystko gra. Zwycięską fotkę klauzero moim zdaniem trzeba przywrócić. Kolega się odezwał, wyjaśnił. Po napisaniu do kolegi PM nie dostałem odpowiedzi, ale widziałem, że wiadomość była przeczytana stąd moje określenie "olał". Tyle w temacie....

Edit: widzę, że już za późno. :)

Odnośnik do komentarza

No i wyszło tak, że znowu Żółty górą. Gdybym nie znał osobiście Worlana, to bym pomyślał że… E, żartuję. Nie pomyślałbym tak :-). Tak czy tam owak, gratulacje dla Worlana i współczucie dla klauzero.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Regulamin konkursu:

1. Na każdy miesiąc powstają 2 tematy:

* skuter [miesiąc] [rok] - kandydatury

* skuter [miesiąc] [rok] - głosowanie (ankieta).

2. W nagrodę za wygraną, laureat poprzedniego miesiąca zakłada wątki:

* do 5-ego następnego miesiąca wątek na KANDYDATURY

* 15-ego - wątek na GŁOSOWANIE.

3. Termin głosowania do ostatniego dnia danego miesiąca.

4. Do konkursu zgłosić można własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela.

5. Do konkursu zgłaszamy max. 3 fotki.

6. Głos oddany na własne zdjęcie będzie nie ważny

7. Wszelkie kasztany będą wycinane bez uprzedzenia.

8. Można uczestniczyć w konkursie wiele razy, jednakże fotki w danym miesiącu nie mogą się powtarzać w innych.

Wstawiam regulamin tak aby było o czym dyskutować. Lucjan

  • W związku z problemami przy produkcji kalendarzy, do których są wybierane zwycięskie zdjęcia, proponuję dodać do regulaminu konkursu punkty:

9. zamieszczone zdjęcia muszą być w dobrej jakości

10. zwycięzca powinien przechowywać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości do czasu edycji kalendarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...