Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dyskusje na temat zdjęć do konkursu "skuter miesiąca"


Drek
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Rekomendowane odpowiedzi

Worlan nr 1 !!!

Na zdjęciu nr 2 ludzie tak jakoś letnio ubrani. Ale 1. to klimat Jesieni, szybko ciemno ale jak sucho da się latać. Fota Madej nr 7 tak jakoś z tą czaszką nie kojarzy mi się z radością jazdy ale ze wspomnieniem tych co już zakończyli sezon... na zawsze, albo z jakimś ostrzeżeniem.

A i cecha charakterystyczna dla An 650 większość fotek, ktokolwiek wystawia, pcha tego Burka w krzaki, na pole, w pole, w las, jeszcze głębiej w krzaki :). Wystarczy przejrzeć foty z poszczególnych miesięcy. To jakiś sprzęt rolniczy? :):Jumpy::laughing:

Przenoszę kilka wypowiedzi do nowego tematu, aby zainicjować tu, mam nadzieję, ciekawą dyskusję. Tam głosujemy, tu dyskutujemy.

dr.big

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Choć raz jakiś inny skuter.Może zostanę skarcony za moje przekonania,z całym szacunkiem dla wystawiających swoje fotografie i dla głosujących zacznijmy głosować na jakieś inne marki skuterów.Chciałbym mieć kalendarz z różnymi skuterami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mnie się najbardziej podoba zdjęcie Krzytra.

A i cecha charakterystyczna dla An 650 większość fotek, ktokolwiek wystawia, pcha tego Burka w krzaki, na pole, w pole, w las, jeszcze głębiej w krzaki :). Wystarczy przejrzeć foty z poszczególnych miesięcy. To jakiś sprzęt rolniczy? :) :) :drunk:

AN 650 to prawdziwy "wół roboczy" - świetnie czuje się na polach, w lasach itp. :) A jak wtedy driftem pociska...

Choć raz jakiś inny skuter.Może zostanę skarcony za moje przekonania,z całym szacunkiem dla wystawiających swoje fotografie i dla głosujących zacznijmy głosować na jakieś inne marki skuterów.Chciałbym mieć kalendarz z różnymi skuterami.

Dopóki ciągle te same osoby będę wstawiać zdjęcia, trudno będzie głosować na "jakieś inne" skutery. Ale co poradzimy, jak reszta nie chce się bawić?... Pozostaje tylko liczyć na to, że wystawiający zmienią sprzęty w przyszłym roku. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Choć raz jakiś inny skuter.Może zostanę skarcony za moje przekonania,z całym szacunkiem dla wystawiających swoje fotografie i dla głosujących zacznijmy głosować na jakieś inne marki skuterów.Chciałbym mieć kalendarz z różnymi skuterami.

Krzysiu, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie bardzo wiem o co chodzi ? Chcesz mieć na kalendarzu różne marki skuterów, a uparcie zamieszczasz fotki swojego B650 mimo, że na kalendarzu 2013 będziesz oglądał tą markę przez 7 miesięcy. Czy Twój wpis ma na celu zniechęcenie użytkowników do oddania głosu na Twoją fotkę ? A może chodzi o coś innego ? :drunk::)

Odnośnik do komentarza

Sprawa chyba jest jasna, każdy głosuje na fotkę, która mu odpowiada ;) . Z tych dostępnych. Jeśli ktoś uważa, że fotki mu w danym miesiącu w jakiś sposób nie odpowiadają, nie głosuje po prostu :drunk: . A zmuszać do dodawania kandydatur? Sorry, ale to nie te czasy :) ....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Grzesiu,nie zrozum mnie żle.Rozmawialiśmy na ten temat w zeszłym roku.Robisz super fotki masz bardzo fajny aparat.Tak naprawdę nie chodzi mi o wyłącznie twój skuter.Może jestem jakiś dziwny ale chciałbym mieć kalendarz z różnymi markami maxi.Może warto by zmienić troszkę zasady i robić zdjęcia różnym przypadkowo napotkanym skuterom?Oczywiście za zgodą właściciela.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bigu, oczywiście masz rację. Sprawa jest jasna i prosta. I jest jeszcze regulamin konkursu, który moim zdaniem jest ok. Ale co zrobić jak ktoś ma parcie.....(mówię o mnie) :drunk:

Szkoda mi tylko fajnych i dobrych zdjęć, które w kolejnych konkursach zajmują dalsze miejsca i z tego powodu nie są brane pod uwagę. ;)

Teraz zobaczyłem wpis Krzytra :)

Krzesiek, o czym Tym piszesz ??? Moje zdjęcia nie zajęły 1 miejsca od bardzo długiego czasu. Ostatnia zwycięska fotka jest z listopada 2010 roku. Chłopie, uprzedzony jesteś, czy co ? Nie mogę zamieszczać swoich zdjęć w konkursie ?? To Ciebie boli ?

Odnośnik do komentarza

Jakie maxi będzie w danym miesiącu nie ma znaczenia. Może być An 650 przez 12 miesięcy. Mnie to nie przeszkadza. Chodzi tylko o to,że skuter służy do jazdy po asfalcie a nie po krzakach. I dlatego preferuję zdjęcia skuterów w ujęciu miejskim lub klimatycznie w terenie poza miejskim dopasowanym do cech charakterystycznych, pogodowych dla danego miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Hmmm..... A zgłosiłeś do konkursu swój skuter na tle miejskiego pejzażu? Albo jakiś inny?

Chodzi o NASZE zdjęcia. Zdjęcia do których mamy prawa autorskie i pozwalamy publikować w kalendarzu.

Każdy może zgłosić zdjęcie. A ogół wybiera najlepsze.

Tak się składa że pole / las jest dobrym tłem, a z nas/was d... a nie artyści albo zbyt leniwi, żeby zrobić sesję w mieście ew. z z jadącym skuterem (bo jak zauważyłem wszystkie stoją). Do siebie też piszę (też mam SOBIE za złe, że nie pokazałem fajnego zdjęcia).

Nie wińmy fotografa ze zrobił zdjęcie, które się podoba. I nie wińmy ogółu, że głosuje na zdjęcie, które się NAM nie podoba.

Zróbmy fajniejsze i dodajmy do konkursu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Akurat Grzesiu nie o twój konkretny skuter mi chodziło.W nowym kalendarzu będzie trzy razy B-650.Nie chodzi mi o osoby tylko skutery.Proponuje zakończyć tę rozpoczętą przeze mnie dyskusję.

Odnośnik do komentarza

Bigu, oczywiście masz rację. Sprawa jest jasna i prosta. (...)

Trzeba raczej docenić, że ktoś używa swojego czasu, szuka odpowiedniego miejsca, ma pod ręką aparat itp. itd. Dodatkowo jego umiejętności pozwalają na konkurowanie w zdjęciach miesiąca... To jest plus, bo możliwości "wieksze lub mniejsze" mają wszyscy :clapping: .

PS. Co mi się mniej podoba... zdjęcia robione do jakiegoś artykułu przez "profesjonalistę" czy obrobione wygrywają... Teoretycznie lepsze wygrywa, tylko czy wtedy dla kogoś, kto koniecznie chce wygrać nie lepiej jest zorganizować jakąś sesję z udziałem profesjonalnego fotografa... Absurdalne się to staje... A miała (powinna!) to być zabawa :photo: ...

Edit: PS. Jeśli ktoś ma jakieś konkretne postulaty, niech je napisze... bo ogólne hasła typu "zmieńmy to", "zróbmy to lepiej" itp. jakoś do mnie nie przemawiają i nie wiadomo do kogo mają być skierowane :) .

Odnośnik do komentarza

myślałem że to będzie temat o zasadach wystawiania zdjęć a nie o samych zdjęciach

o samych zdjęciach to nie ma co dyskutować bo wygrywają te które się najbardziej podobają a głosowanie nie jest obowiązkowe

szef pyta o postulaty

ja proponuję by każdy forumowicz mógł dać tylko jedne zdjęcie wtedy nie konkuruje sam ze sobą

no a fotka która ma pierwsze miejsce w danym miesiącu nie może już nigdy być wystawiana do konkursu

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Akurat Grzesiu nie o twój konkretny skuter mi chodziło.W nowym kalendarzu będzie trzy razy B-650.Nie chodzi mi o osoby tylko skutery.Proponuje zakończyć tę rozpoczętą przeze mnie dyskusję.

Ech Krzysio, przecież wiemy o co chodzi. Tak samo było w ubiegłym roku o czym wspomniałeś. Fotki żółtka działają na Ciebie jak płachta na byka, a jeszcze jak konkurują z Twoją fotą to już Ciebie nosi... :photo: Piszesz, że na kalendarzu 2013 będą 3 fotki B650. Czegoś znowu nie rozumiem...wcześniej pisałeś o marce a nie o konkretnym modelu. :) Zadałem sobie trud i sprawdziłem, chociaż dla mnie to nie ma znaczenia. Na kalendarzu 2013 będzie 7 skuterów marki Suzuki (w tym 6 szt. B650) :clapping:

Nie będzie żadnego T-maxa i C1. Zadowolony ? Jak będzie wyglądał kalendarz 2014 jeszcze nie wiemy, ale zapewniam Ciebie, że jeżeli będę dysponował fotkami z żółtkiem, które moim zdaniem będą się nadawały do zamieszczenia w konkursie " skuter miesiąca " to je zamieszczę. Na koniec proponujesz zakończyć tę dyskusję.....OK,

nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy :) Dla mnie lipa ! Ale i tak Cię lubię. !piwko !kiss

Odnośnik do komentarza

No dobra dobra już. Spokojnie. Trochę mnie zmobilizowaliście do sfocenia mojego Satelisa. To coś innego niż Burgman więc może zadowolę pewną grupkę forumowiczów :clapping: Tylko najpierw muszę go odpicować po jesiennej jeździe po wilgotnych i zabłoconych (czyt. remontowanych) drogach.

Odnośnik do komentarza

A może miesiące zimowe np grudzień styczeń byśmy zrobili jaką nową ankietę ze zdjęć np z działu ,,Zdjęcia naszych skuterów" tam naprawdę są fajne fotki które nie oglądają światła dziennego. Tym bardziej ze zimą nieraz ciężko o jakieś fajne fotki. A może ktoś wymyśli jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza

Na miesiąc grudzień proponuję zdjęcie z Wigilii Mazowieckiej (robione tak pod koniec). Zdjęcie będzie przedstawiać leżących, krzyczących, szarpiących się forumowiczów (w zależności od kondycji). Wszystko w wyniku olbrzymiej depresji związanej z brakiem wiatru we włosach.

Odnośnik do komentarza

Na Wigilii Mazowieckiej byłem kilka razy, ale powiem szczerze, nikt się nie szarpał, nie leżał, tylko ten co chciał, to sobie odpoczywał, o depresjach nie ma mowy.

Jeśli chodzi o foty zimowe, było sporo i to fajnych.

Odnośnik do komentarza

Podzielam zdanie Dreka.

Nie znam się na fotografowaniu, ale gołym okiem laika widać, że jedno zdjęcie zrobione jest telefonem, a inne jest profesjonalne.

Ale chyba to swego rodzaju konkurs, zdjęcia trafiają do kalendarza i pewnie te telefoniczne nie nadają się za bardzo do tej roli.

Kiedyś mój skuter miał się pojawić w czasopiśmie motocyklowym. Chciałem zrobić zdjęcia aparatem za ponad 3 koła. Redaktor powiedział, że takim aparacikiem to mogę strzelać fotki na podwórku. I może coś w tym jest :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może zróbmy sobie przerwę w 2013 dla ochłody emocji albo zamiast foto m-ca zróbmy foto kwartału (pory roku) w myśl zasady liczy się jakość a nie ilość.

Odnośnik do komentarza

Bobas: To człowiek robi zdjęcie. Aparat jest tylko narzędziem. Redaktor był ignorantem lub zakompleksionym amatorem. Zapomnij o tym co ci powiedział i ucz się robić dobre zdjęcia. Kalendarz cię potrzebuje :clapping:

Tu miała być dyskusja o zdjęciach podobno, a zrobiła sie dyskusja o regulaminie. Wyluzujcie i zapomnijcie. Ten co jest jest OK. Zakazy nic dobrego nie wniosą - w maju było ledwo 2 autorów i 4 zdjęcia do wyboru. Zdjęcia z innych sekcji forum? A kto mialby je dodawać do konkursu i jakim prawem? Jeżeli autor ich nie chce w konkursie to ich nie publikuje. Może nie chce. Jego zdjęcie jego prawo. Bez Photoshop-a? A GIMP może być? Dlaczego 1 program jest zabroniony a 2 nie? A może bez późniejszej obróbki? Tylko to też nie ma sensu - korekta kolorów prawie zawsze jest potrzebna i prawie zawsze występuje przy odrabianui zdjęć na papierze (przy fotografii analogowej też zawsze była). I przy produkcji kalendarza też na pewno będzie.

Jeżeli regulamin się nie podoba to napiszcie które punkty i jakie ma być ich nowe brzmienie, bo narazie tylko kłótnie, narzekania i ogólne marudzenie.

Róbcie zdjęcia zamiast narzekać, a dyskutować proszę jakość fotografii a nie punkty regulaminu.

Odnośnik do komentarza

Na miesiąc grudzień proponuję zdjęcie z Wigilii Mazowieckiej (robione tak pod koniec). Zdjęcie będzie przedstawiać leżących, krzyczących, szarpiących się forumowiczów (w zależności od kondycji). Wszystko w wyniku olbrzymiej depresji związanej z brakiem wiatru we włosach.

Widzę, że w poważnym temacie konkursu żarty niektórych się trzymają. Tym samym cofam ostrzeżenie Radiologowi, bo nie jest fair w stosunku do jednej tylko osoby, kiedy inne kwaszą w temacie na potęgę :clapping: ...

Odnośnik do komentarza

Można jeszcze pogodzić wszystkich i w kolejnym kalendarzu (2014) zamieścić zdjęcia naszych skuterów ale nówek ze katalogów/stron producentów o ile wyrażą zgode. Zrobimy tylko głosowanie jaki model i marka zostanie zamieszczone w danym miesiącu. Taka luźna propozycja...

Odnośnik do komentarza

Patrząc na historię głosowań (głosowanie na znajomych a nie zdjęcia) zdjęcie zaproponowane przez Flymana mogłoby wygrać. O ile oczywiście żaden inny region nie przegłosuje mazowieckiego swoją Wigilią :clapping:.

Apropos zdjęć w kalendarzu: ja osobiście chciałbym tam coś żółtego i coś nietypowego, niestety te zdjęcia jakościowo przegrały (i niestety zasłużenie - inne były po prostu lepsze).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...