Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgmania.net w nowej odsłonie... czyli idzie NOWE :)


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Moi drodzy

Kończymy dziś zbiórkę. Chciałem w imieniu Nas wszystkich (miłośników maxi skuterów) podziękować za odzew na akcje zbierania cegiełek. Tym bardziej że zebraliśmy na nowy chlewik (czytaj - stronę główną) dodatkowo starczy również na opłaty licencyjne a także opłaty za serwer. Z pieniędzy zebranych zrobione też będą naklejki i flagi zlotowe, które będziemy mogli podziwiać w Żywcu i innych zlotach oflagowując się logiem klubu na chwałę i sławę naszej społeczności którą wspólnie tworzymy.

Podsumowując akcje otrzymaliśmy 69 wpłat na kwotę 3 400,59 PLN

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję w imieniu Burgmanii

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    17

  • Joasia70

    7

  • Kisiel

    6

  • kmodzele

    6

  • Klubowicze

Zadam tutaj pytanie bo tytuł topica to min. "idzie nowe"

Na dawnym forum w "nadchodzących wydarzeniach" znajdowała się informacja o imprezach w najbliższych 30 dniach. Wydaje mi się, że do czasu rozpoczęcia burgmanii pozostało ciut mniej niż 30 dni, zatem to "nowe" to zwykłe niedociągnięcie techniczne czy po prostu taka jego uroda?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Podczas projektu i wdrażania nowej strony głównej został zakupiony i wykonany upgrade forum do nowej wersji 3.3.2. Głównym powodem jest tutaj kwestia zabezpieczenia przed hackowaniem, czyli lepszą ochroną zawartości naszego forum.

Pojawiły się nowe opcje ale pewnie będzie też problem na początku ze spolszczeniami czy nowymi funkcjami. Spore poprawki i ułatwienia pojawiły się także dla korzystających ze smartfonów.

Prosiłbym wszystkich o sprawdzenie swoich profili i jeśli to możliwe jak najszybszą aktualizację :)

Odnośnik do komentarza

Czy jest gdzies mozliwosc zmiany layout ? Bo czasm na roznych formach da sie to zrobic w profilu, ale cos nie moge znalezc.

I drugie pytanie: Czy mozna tak ustawic aby po kliknieciu w temat wchodzil odrazu to postu dodanego od odstatniej wizyty ? Np. temat ma 3 strony i 2 nowe posty od wczoraj na ostatniej, klikamy w temat i przechodzi do ostatnio dodanych.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ad2) Po prawej stronie danego tematu i wątku klikasz w wyświetlony tytuł tematu lub w godzinę (po prawej od miniaturki kwadratowej) i masz to co chcesz, jak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Po lewej stronie wyświetlanego tematu - granatowy prostokącik - idź do pierwszego nieczytanego posta (sprawdzane po użyciu opcji pokaż nową zawartość)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Prawie dobrze Marcin, tylko jak klikniesz w "godzinę" to idziesz do najnowszego postu, a jak klikniesz w "temat"

to do ostatniego przeczytanego w danym wątku. Przynajmniej tak mi się wydaje.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Po lewej stronie wyświetlanego tematu - granatowy prostokącik - idź do pierwszego nieczytanego posta (sprawdzane po użyciu opcji pokaż nową zawartość)

Dokladnie tak jak napisales.

Wazne ze dziala to czego szukalem :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szorstki masz rację w odniesieniu do podstawowego widoku forum.

Moje sposoby tyczą się użycia klawisza pokaż nową zawartość

Zwykle po "najechaniu" na dany odnośnik pokazuje dymek z podpowiedzią dotyczącą jego funkcji

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

BTW, w mojej skromnej ocenie, obecny layout jest znakomity. Najlepszy z dotychczasowych.

Odnośnik do komentarza

Ja tam jestem swiezak na tym forum to nie bede sie madrzyl :) , ale jedno co mi tylko deko przeszkadza (choc nie jest to krytyczne i pewnie sie zaraz przyzwyczaje) to slaba widocznosc dzialu w ktorym jest napisany post, jesli forum czyta sie od strony "New since my last visit"

Pozatym :)

Odnośnik do komentarza

1.

[...] Proponuję ażeby taka akcja nazywała się WOŚBurg i odbywała się w miesiącu maj (cały miesiąc ) przed każdym corocznym czerwcowym zlotem Burgmanii . Zaoszczędzone pieniążki byłyby na drobne gadżety [...]

Podoba mi się pomysł MAKIego, dlatego ośmielam się go zacytować. Sądzę, że za dużo kasy nie zaszkodziu. Zawsze można puścić na gadżety / flagi / baner. A serwery / soft / obsługa też czasem wymagają dofinansowania. Neizaleznie, czy się "zmienia silnik", czy jedzie na starym :-)

2.

Ponawiam swoją prośbę: na stronie głównej forum, po lewej przewija się lista (teraz) 11-u ostatnio modyfikowanych wątków / tematów na forum. Bardzo proszę, by listę tę wydłużyć do 20-u. Po pierwsze ułatwi mi to korzystanie z forum (a tym samym i innym), a po drugie zwiększy ruch na forum (co jest chyba celem przynajmniej pośrednim tego forum). Dlaczego? Bo być może kogoś interesuje sprawa, która była rozważana publicznie np 15 postów temu. Ale żeby się o tym dowiedzieć, trzeba wejść w forum i poszperać w dyskusjach. Nie wszyscy mają na to siłę, czas i .. wiedzę :-) A gdyby link do niej był widoczny na wierzchu, ktoś bardziej leniwy, czy mniej zorientowany, czy mający mniej czasu - znalazł by go od razu i być może napisał coś mądrego. Tymczasem - nie zauważy ciekawego tematu i nic z tego nie będzie. Pisałem o tym już kilka razy, piszę ponownie.

3.

Jest babol. Mój avatar to dwa zmieniające się zdjęcia. W poprzednim wcieleniu forum - działało. W moich danych (edycja mojego profilu) - działa. Ale w postach na forum - nie działa. :) Skoro działa w edycji profilu, to forum jakos radzi sobie z tym gif-em. Czemu więc nie radzi sobie z tym samym gifem w trybie "forum dyskusyjne"? Może ktos zapomniał włączyć obsługe gif-ów? A może "żegnajcie gif-y" w nowym forum?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W domu jeszcze w starej odsłonie, a w pracy nowe :photo: , trzeba się będzie oswoić ale na pierwszy rzut oka supe :) r.

Ups :) chyba z wysyłaniem postu wstrzeliłam się na transformacje i życzenia urodzinowe dla Radiego X 2 :blush:

Odnośnik do komentarza

Wygląda nowocześnie, trzeba się przyzwyczaić. Prosze o krótki instruktarz nowych możliwości i jak się da o maksymalnie "spolszczenie" :) Widać zę coś się dzieje i jeszcze Atrix nie przepił na Bachama :) wszystkiej kasy ze zbiórki :photo:

Odnośnik do komentarza

Jakoś trzeba się przyzwyczaić i połapać, damy radę :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gify w avatarach faktycznie nie działają (w profilu są ok)... sprawdzamy to. Myślę, że będzie ok.

Temat spolszczenia niestety wymaga czasu. Na tą chwilę idealny plug-in językowy nie jest dostępny. To co działa to działa... resztę trzeba ręcznie edytować. Z tego co widzę tańczący z warnami - Kisiel- już nad tym pracuje.

Nowych funkcji jest bardzo dużo... np. użytkownik ma teraz opcję wyłączenia widoku sygnatury innych userów.

Na górze pojawiła się ikonka szybkiej navi forum, która znacząco poprawia funkcjonalność.

"Nowa zawartość" ma teraz button na górze i posiada dodatkowo funkcje ustawień.

W profilach mamy nowe opcje... np. chmurka "złotej myśli" jak i kilka innych.

Na dole pod ostatnim postem danego wątku mamy szybki powrót do działu w którym się znajdujemy.

Bardzo poprawiła się obsługa forum z poziomu smartfonów. Np. poprzez Symbian belle mamy nową funkcjonalność, nowe ikony i kilka poprawionych błędów z poprzedniej vers forum. Z tego co wiem na androidzie też jest lepiej niż poprzednio.

Co dla nas bardzo ważne to lepsza ochrona samej zawartości.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ze dwa miesiące będę się uczył obsługiwania forum :) , ale to już moje zmartwienie. Generalnie nie lubię zmian tego typu choć muszę przyznać, że nowa odsłona cieszy oko. A teraz pierwsze pytanie na początek: jak się sprawdza kto ma dziś urodziny, kiedyś było to widoczne na dole strony, a teraz ?????

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ze dwa miesiące będę się uczył obsługiwania forum :) , ale to już moje zmartwienie

Roni, jestem pewien, że jest to kwestia kilku godzin :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi się podoba nowa odsłona forum,niewiem czy to istotne ale nie wszystkie emotoikonki działają w podglądzie tak a w poście już nie

np

!scooter !jump

Odnośnik do komentarza

No cóż, zawsze nowe jest wrogiem starego...Damy radę :)

ps.czy można emoty wykorzystywane najczęściej umieścić na początki listy?

Odnośnik do komentarza

Dla mnie bomba :laugh: W końcu jakaś normalna, intuicyjna obsługa. Podoba mi się, między innymi, łatwa możliwość odznaczenia jako przeczytanych całych działów.

Ze dwa miesiące będę się uczył obsługiwania forum :clapping: (...)

Nie przesadzaj :blink2: Ta odsłona jest dużo lepsza niż poprzednia. Jak ktoś już wcześniej zauważył, po najechaniu kursorem na ikonki pokazuje się opis. Roni dasz radę, wierzę w Ciebie :laugh:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No ładne, piękne ale...

1. Ktoś mi obciachał mojego avatara!

Wyświetla się tylko środek obrazka a przecież nie przekraczał dozwolonych rozmiarów.

Czy inni też to mają?

W avatar profilu wygląda OK.

Edycja avatara każe mi adjustować fotkę obcinając ją z wysokości.

2. Miałem jeszcze drugie zdjęcie, profilowe, które pokazywało się w znajomych. Teraz znikło całkiem.

No dobra, nie całkiem. W galerii klubowej jest widoczne.

Ale w profilu nie widzę miejsca, gdzie się je wklejało/zmieniało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...