Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co dziś zrobiłem przy swoim skuterze


emge

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

No wreszcie babcia w domu.

Wymiana świecy;

wymiana oleju;

wymiana filtru oleju;

mycie i nasączanie filtru powietrza;

wymiana akumulatora (Yuasa YTX9-BS);

ogólne oględziny podzespołów i mycie :).

Zostało jeszcze tylko sprawdzenie luzów na zaworach i tu pytanie do reg. mazowieckiego: ma ktoś pożyczyć szczelinomierz lub wie ktoś gdzie w okolicy Piaseczna mogę dostać drogą zakupu?

Od razu człowiek się lepiej czuje :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Co prawda nie dzisiaj tylko wczoraj, ale wreszcie kupiłem, zalałem kwachem i zamontowałem

nowiutką Yuasa YB14L A2 :) Do tego ok. 100 km po Mazowszu :)

pzdr

BTW:

(...)

Ps. Czy tylko mnie nie dziala ENTER na forum ???

Nie tylko Tobie. W IE10 są spore problemy z edytorem forum, dlatego przesiadłem się na mozille...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odpaliłem, zatankowałem, umyłem, wiater w kołach sprawdziłem i... kierowców w puszkach na drodze zawstydziłem :)

Odnośnik do komentarza

Rozebrałem i wyczyściłem cały napęd w moim DT300i. Sprawdziłem wszystkie elementy narażone na zużycie tzn;

- dzwon + okładziny sprzęgła

- rolki + talerze

- stan paska napędowego

wszystko po przejechaniu 8960

Biorąc pod uwagę problemy z szarpaniem podczas przyspieszania, skupiłem się najbardziej na wariatorze (wnioski w innym temacie).

http://www.forum.burgmania.net/topic/13187-do-uzytkownikow-kymco-dowtown-i-nie-tylko/page__st__40#entry291292

Ogólnie rzecz ujmując, jestem bardzo zadowolony z efektu prac.

Odnośnik do komentarza

Odkurzyłem, podczepiłem prostownik bo słabo kręcił się rozrusznik.Wreszcie odpaliłemi po benzynkę. Zostało dokładnie umyć szybę bo naprawdę wysoka i jakoś zatłuszczona.Gdzie kupić diodowe zamiast tradycji ?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pierwsza jazda po złożeniu napędu co prawda nie założyłem nawet czachy kable wiszą przez kierownice, ale nie mogłem się powstrzymać(drogi osiedlowe). Nowe sprzęgło (przepraszam regenerowane) spowodowało, że zostawiłem przy starcie piękną krechę na żwirze. Ale przyspieszenia już gorsze(nowe rolki zgodne z serwisówką poprzednie nie miały żadnego zgodnego wymiaru)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wczoraj sprawdziłem w Zacnej filtr powietrza i go przedmuchałem, wygląda nie źle tak więc nie muszę go wymieniać oraz poprawiłem mocowanie teleskopu kanapy, wupolerowalem też szybę przednią usuwając drobne na niej zarysowania

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może nie dzisiaj ,ale wczoraj. Gruntowny przegląd przed majówką i tak:

1. Dorobiłem i zamontowałem płytę główną pod kufer centralny. Stara oryginalna już dwa razy pękała, teraz też pojawiła się rysa. Więc ją wymieniłem na płytę własnej produkcji. Jest duuużo lepiej.

2. 24tys. zobligowało mnie do wymiany świec. Burek otrzymał dwie nowiuśkie Denso.

3. Układ hamulcowy oczyszczony, wymieniony płyn hamulcowy. Teraz jest MOTUL 5.1

4. Uzupełniono brakujące spinki plastikowe i został podwieszony przekaźnik który wzioł i się urwał. Teraz siedzi na swoim miejscu.

:) Uważam pojazd przygotowany do pierwszej dalekiej wycieczki w tym roku. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mój Burasek właśnie zmienia kolor

- kuferek będzie miał kolorek nadwozia

- wymieniono świeczki

- sprawdzono klocki przód (są ok - powinny z 5tysi zrobić )

- wymieniono łożyska przód na dwustronnie zakryte i wysokoobrotowe no i oczywiście uszczelnienia też

- na przodzie założono newke oponkę Michałka Pilota sport

No i dalej :

- pomalowany , złożony ( był granatowy a teraz jest ciemny grafit )

- wymieniono żarówkę H-4 na Philipsa 30 proc. więcej światła oraz wymieniono postojówki (były spalone )

- wyczyszczono filtr powietrza (wymiana nie była potrzebna - był lekko zabrudzony )

- zamontowano drugą kanapę od executiwa z 2008 r. tzw . karbon (tamta była popękana )

- wymieniono olej w silniku po 3tys. (tak okazyjnie ) bez wymiany filtra

- wykonano przegląd iiiiiiii - Heja przygodo !

- zrobiono 60 km . i myślę że będzie OK

A co jeszcze do zrobienia ?

To w następnym odcinku - jak sponsor się znajdzie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moja Integra dzisiaj została przejżana po przejechaniu 1000 km.Przegląd polegał na wymianie oleju ifiltrów,koszt 600PLN!!!

Odnośnik do komentarza

A ja zainwestowałem w kapcie. Mam nadzieje że będzie nieco bezpieczniej gdy spadnie deszcz. Bieżnik na oponach, na których wyjechał z fabryki bardziej przypomina pracę artysty niż inżyniera. Koła już zdjęte, teraz tylko muszę udać się do jakiegoś gumiarza.

dsc03023id.jpg

Odnośnik do komentarza

A ja zamiast jeździć rozebrałem skuter do gołej ramy. Zaczęło się od zerwanej linki hamulcowej, żeby ją wymienić trzeba było zdjąć prawie wszystkie plastiki. Ponieważ na nową linkę będę czekał parę dni to mój konik w międzyczasie dostanie nowe siodło, klocki, olej, filtry. Dobrze, że chociaż pogoda utożsamia się z moim bólem i niebo płacze ze mną.

Odnośnik do komentarza

Uszyłem torbę w przekrok, według planów i rad kolegi Antona z kilku postów wcześniej, dodałem tylko do kolegi projektu górną kieszeń jako mapnik.

Do tego wyrzeźbiłem deflektorek z tego co było pod ręką (poliwęglan 3mm i 10 mm).

img0025vpi.th.jpg

img0021eh.th.jpg

Jest trochę ciszej w czasie jazdy, ze stoperami w Lidlowym garnku można już parę setek dziennie nawinąć.

Odnośnik do komentarza

Rozebrałem, przejrzałem i wyczyściłem napęd, przebieg na liczniki 34 tyś:

Sprzęgło wygląda na niedawno zmieniane, dzwon i okładziny gładziusieńkie bez żadnych rys.

Rolki równe i wszystkie jednakowo zużyte, też były raczej wymienione.

Pasek również bez uszkodzeń, wymiar w normie, żadnych mikro pęknięć itd. - wygląda na świeży

obraz006qq.jpg

obraz013mm.jpg

obraz010he.jpg

obraz007tm.jpg

obraz011qn.jpg

Zainteresował mnie kolor dzwonu , NIEBIESKI , myślicie że jest to akcesoryjna część jakiegoś producenta czy zmienił tak kolor od temperatury?

obraz004om.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...