Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Ja ostatnio smakuje w piwkach miodowych - dla mnie w tej dziedzinie numerem jeden jest Ciechan Miodowy.

Ze zwyklych piwek najbardziej lubie czeskie, potocznie zwane "desitky" - 10% ekstraktu, alko max 4 vol. np. Kozel, Gambrimus.

Niech żyje zimny browar !piwko

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w kraju piwem płynącym i ciężko tu wybrać coś ulubionego gdyż wybór pysznych piw jest ogromny.

Z najbardziej pospolitych i ogólnie dostępnych uwielbiam

Ciemne Piwko Leffe :

3274399237_5410186823.jpg

i coś lżejszego hoegaarden

hoegaarden.jpg

Odnośnik do komentarza

Ze zwyklych piwek najbardziej lubie czeskie, potocznie zwane "desitky" - 10% ekstraktu, alko max 4 vol. np. Kozel, Gambrimus.

Niech żyje zimny browar !piwko

Wiedziałem, że jakiegoś mi brakowało: Gambrimus !w00t Aczkolwiek lepiej mi smakowała 10 niż 12 !YES

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No ja akurat lubie piwo pszenne (*edit: ups, po polsku jest pszeniczne)-> zwlaszcza w upal, zimne z cytryna :D , ale faktycznie, nie kazdemu ono podchodzi :) .

edit: *

Jeśli chodzi o piwa, to popieram powyższą wypowiedź. Piwo pszeniczne jest SUPER!! !piwko

Odnośnik do komentarza

A w nawiązaniu do próbowania lokalesów w trakcie podróży, w miniony weekend zahaczyłem w Nałęczowie piwko rodem z browaru Jagiełło. Zwykłe, z beczki lane, ale.... powalająco dobre. Smaczne, lekko słodkawe jak Kasztelan niepasteryzowany, dystansujące Żywca, czy Tyskie bez dwóch zdań. Miodzio normalnie :Dcheers.gif

Odnośnik do komentarza

Co kraj to obyczaj, z tym się akurat absolutnie zgadzam .

Cytat by Wojtek from wojtektravel.pl : Należy nam nadmienić, iż w Gruzji fenomenem jest stół biesiadny, liczne toasty wznoszone wódką i winem (piwem jeśli to wróg lub komuś źle się życzy). ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zawsze i wszędzie Calsberg najlepszy będzie !piwko

Nie profanuj nieźle zapowiadającego się tematu jakimiś popłuczynami !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z powszechnie dostępnych, ostatnimi czasy bardzo podchodzi mi Kasztelan Niepasteryzowane.

Przyłączam się również do głosów wielbiących pszeniczne piwka. O ile mnie pamięć nie myli

całkiem całkiem jest niejaki Faustus, a najbardziej smakował mi Paulaner Hefeweissbier !OK

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja zapijam dużo piwa, a najczęściej Kasztelan i Budweiser (jeśli udaje mi się kupić poniżej 4PLN), czasami pszeniczne, czasami porter z Witnicy. Bardzo lubię piwo w Czechach, najlepiej z małych lokalnych warzelni.

Odnośnik do komentarza

hej, ja kiedys lubilem bardzo okocim mocne ale teraz po latach mysle ze paulaner hefeweibbier to jest the best piwko:)

Odnośnik do komentarza

Witam miłosników piwnego smaku.

Celem rozpoczęcia tego tematu, było stworzenie mapy wystepowania dobrych, smacznych piw, jakie możemy popróbować podróżując po Polsce. Tym bardziej, jeśli ktos chce objechać nasz kraj "dookoła", nieśpiesznie, niekoniecznie po obwodzie i szuka dodatkowych atrakcji cheers.gif. Samotna jazda, bocznymi drogami, z nogami do przodu, z regionalnym piwem w planach na wieczór, to jest to, co niektórzy lubią.

Dziekując za wszelki wpisy i oczekując powakacyjnych uzupełnień, pozwalam sobie dodać MAPA BROWARÓW POLSKICH , ze strony www.smaki-piwa.pl.

Oczekują wpisow o gustach piwnych forumowiczów, szczególnie rodzimych wynalazkow, pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja będąc ostatnimi czasy nad morzem raczyłem się Amberem niepasteryzowanym, bardzo dobre piwko, polecam wszystkim którzy wybierają się na plażę ;)

Niestety w Warszawie dość ciężko je dostać (mam jedną metę, ale kosztuje ponad 4pln - w porównaniu 2,40 w sklepiku w Karwii), zatem wybieram takie piwa jak Ciechan Miodowy, Tyskie, Paulaner, tudzież czeskie pilsnery :)

Jest jeszcze Murphy's, którego uwielbiam, pyszne ciemne piwko, niestety też ciężko je dostać.

Pozdrawiam wszystkich piwnych smakoszy ;) !piwko

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja najbardziej lubię piwa warzone w małych browarach. Będąc w nowych miejscach zawsze staram się kupować piwa miejscowe. Kiedyś te piwa były okropne, a dzisiaj biją na głowę największych producentów. Z piw których już nie ma, a były bardzo dobre między innymi mogę wymienić: EB, Heveliusz, Czarny Okocim, a te co teraz najbardziej mi smakują zostały już wymienione.

Kiedyś z moim sąsiadem wyprodukowałem kilkadziesiąt litrów pysznego piwa. Roboty przy tym dużo, ale było warto. Smak jedyny w swoim rodzaju. Odszukałem kilka fotek z tej działalności. ;)

Sklep z różnymi gatunkami ekstraktów chmielowych

IMGP0380.JPG

Zapoznanie się z procedurą "warzenia"

IMGP0389.JPG

No i do roboty.....

IMGP0394.JPG IMGP0399.JPG IMGP0400.JPG

IMGP0412.JPGIMGP0453.JPGIMGP0455.JPG

Nawarzyli piwa, to teraz trzeba je wypić cheers.gif

IMGP0457.JPG

Odnośnik do komentarza

Proszę, jacy nasi Burgmaniacy są sprytni !OKK Grzesiu pełen szacun szkoda, że piwa nie pijam !placz1 (słabe)

Teraz z innej beczki, kto potrafi zrobić coś bezbarwnego i mocnego ;) i da posmakować czy nie kwaskowe !yeah Oczywiście mowa o skali przemysłowej !w00t podpisano Degustator

Tomciu, zaloz osobny temat wysokoprocentowy, ten tutaj dotyczy piwa.

dr.big

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Heh, parę osób chwaliło tu piwa z Ciechanowa. Nie próbowałem. A wiecie dlaczego? Tak ze 20parę lat temu, kiedy jeszcze zakup piwa był nie lada sztuką, sprzedawano piwo z browaru w Ciechanowie w oranżadowych butelkach, nazywane w Ostrołęce "Zemsta Ciechanowa" ;) Tylko desperaci decydowali się na degustację trunku. !yeah Dlatego nawet nie pomyślałem, żeby spróbować czegoś z Ciechanowa.

Obecnie preferuję Desperadosa, choć wydaje się, że to mało męskie piwo, no i przepyszną Perełkę.

Ale obiecuję spróbować Ciechana :lol:

Odnośnik do komentarza

6 tysiecy butelek w Międzyrzeczu (lubuskie) ;)p5.jpg

ps: Podobno wielkiego płaczu wsród gapiów nie było. "Piast to syf" yucky.gif , jak piszą internauci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...