Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc urodzony w rejonie wystepowania produktów browaru żywieckiego, nietrudno mi było nie zastosowac sie do credo, pogladu czy zasady, która mówi:

Od najmłodszych lat [...] trzeba się do dobrego przyzwyczajać, bo potem na byle co się człowiek godzi. :D

Wiem, że niektórym, mieszkającym w innych regionach naszego kraju, trudno będzie skojarzyć takie marki jak Marcowe, Krakus, Full, czy dobry Porter, te sprzed lat. To było piwo! thumbup1.gif. Mając na uwadze, że dzisiejsze popłuczyno-wynalazki, szumnie reklamowane jako piwo, znajdują swoich miłosników, nie chce rozwijac mojego krytycznego podejscia do tego "zagadnienia". Sam piję tylko żywieckiego portera, choc i tak jest mi podejrzany whist.

"Jak sie nie ma co sie lubi, to sie pije co sprzedają" . Jesli znacie, a wiem że tak, powszechnie dostępne, dobre piwo z waszych stron, to napiszcie o nim .

Ja lubie Portera żywieckiego i piwo Kaper z Gdańska! "Heweliusz"

Mapa piwa polskiego

ef1d0e051fc4f68423fc5a68e12efb10.jpg

Odnośnik do komentarza

Jedno z ostatnio lepszych piw pilismy na zlocie w Marl, bylo to piwo warzone przez Borisa, ktory niestety w ostatniej chwili (prywatne sprawy) nie mogl przyjechac na Burgmanie do Malborka. Wszyscy, ktorzy go probowali, moga chyba potwierdzic whist .

053.jpg

A osobiscie bardzo lubie piwo Zywe, niestety czasami ciezko je dostac...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piwo Borisa było swoiste. Dobre ale bezchmielowe.

Jeżeli ktoś lubi rzeczywisty smak piwa chmielowego (ale rzeczywistego, a nie takiego oszukanego, co to w reklamach mówią, że nieważne w jakich okolicznościach dodają drugą porcję chmielu) to polecam piwo:

........ PERŁA ..................

Link do wiki

oraz Chmielaki w Krasnymstawie TUTAJ.

Kiedyś szwagier wygrał konkurs na picie 1L piwa na czas. Po prostu wlał jednym zamachem cały kufel w przełyk !piwko

Edit:

Jeszcze dodam, że piłem różne piwa na Oktoberfest, nawet takie swoiste Bawarskie jak czerwone, zawiesiste z palonej przenicy. Albo na Kaszubach zielone irlandzkie (robione w Polsce).

Ogólnie gdzie pojadę chcę zawsze wypić lokalne piwo, to jest jedna z moich zasad w podróży.

Jednak Perła to je ono ... !OKK

Odnośnik do komentarza

No ja akurat lubie piwo pszenne (*edit: ups, po polsku jest pszeniczne)-> zwlaszcza w upal, zimne z cytryna whist , ale faktycznie, nie kazdemu ono podchodzi :D .

edit: *

Odnośnik do komentarza

No ja akurat lubie piwo pszenne-> zwlaszcza w upal, zimne z cytryna :D , ale faktycznie, nie kazdemu ono podchodzi :) .

Absolutnie pyszne, soku z limonki dodaje tez do "wajs biru" thumbup.gif.

have a cold one whist

Odnośnik do komentarza

Perla niepasteryzowna lub ta z zielona etykieta, ta z biala mi nie wchodzi.

Piwo Swieze z okolic Olsztyna mnim mniam

Ciechan Wyborny tez mniam mniam

Ostatnio jak bylem w Opolu w tamtejszym realu znalazlem pyszne piwo, nie pamietam nazwy ale bylo w malych butelkach w wersji brunetka i blondynka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piłem przez dłuższy czas takie piwko "Dog in the fog"

Ale teraz raz że jakoś nie ma go w okolicy, a dwa ze to nie to samo co kilka lat temu.

Na dzień dzisiejszy zalewam się Warką i tu też dziwna sprawa, jak przykrycie jest srebrne to nie da się tego pić, a jak złote to rewelka. !czary

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gdzie pojadę chcę zawsze wypić lokalne piwo, to jest jedna z moich zasad w podróży.

Jak wiele osób, piję w zasadzie tylko piwo. Myszówę i gorzałkę też sporadycznie, ale piwo jest dla mnie królem trunków. Od kilku lat próbuję wszystkiego, co piwem się zowie. Tak jak GRZECHOCNIK, tam gdzie pojadę, próbuję lokalesów. I tak:

1. Jedne z najlepszych to piwa typu weissbier. Pszeniczne, lekko mętne. Do jedzenia, yammi whist

2. Niepasteryzowane, szczególnie Kasztelan i Okocim. Ale uwaga, z beczki serwowane jest o wiele smaczniejsze, niż z puszki/butelki.

3. Ciemne, ale nie mocne, np.: Velkopopovicky Kozel z Czech, Guinness czy Ciechan Stout.

4. Kilka razy w roku, dla smaku szacun składam: Żywcowi Porter i Dębowemu mocnemu velho.gif

Nie przepadam za piwami ciężkimi, mocnymi i pospolitymi sikaczami Kompanii Piwowarskiej cheers.gif

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jak bylem w Opolu w tamtejszym realu znalazlem pyszne piwo, nie pamietam nazwy ale bylo w malych butelkach w wersji brunetka i blondynka

Znalazlem whist ciemne Noteckie z browaru Czarnkow, jedno z lepszych jakie pilem, z polskiej ciemnej produkcji tylko chyba Heban je przebija :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Browar Piastowski we Wrocławiu za czasów "komuny" robił dobre ciemne piwo Porter(które zdobywało nagrody w Europie)pijało go się z kufla na Dworcu Głównym...

Szkoda, że teraz go nie warzą...

Odnośnik do komentarza

Bardzo prosze, piszcie w jakim miescie, czy rejonie piliscie jakies dobre piwko, pozwoli to uzupełnic mapke wystepowania dobrych piw w Polsce. Jade gdzies, spogladam na mapke i wiem czego się spodziewac , i za czym lookać scooter.gifcheers.gif

Np. co tam dobrego mozna wypić w Wetlinie czy Ustrzykach??

Odnośnik do komentarza

Wiadomo - czego nie mam u siebie to zawsze dobre:

1. Nad morzem Specjal oczywiście. W Sopocie ostatnio było Żywe z kija - b. dobre!

2. Perła gdzie ją tylko można dostać (już chyba wszędzie)

3. Przeniczne - najlepsze z kija :)

4. Piast Wrocławski też smakowy, zwłaszcza mocny.

5. Niepasteryzowane Lwówek Śląski (we Wrocławiu chyba tylko w knajpie Huggis dostępne, z kija).

Kolejność przypadkowa, wszystkie tak samo dobre :)

Warki, żywce i inne takie - a fuj!

Odnośnik do komentarza

Jadac przez Ciechanow oprucz zwiedzania zamku, mozna nabyc Ciechana Wybornego, a jak ktos lubi na slodko to Miodowego. Maja tam dobry maly Browarek.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gutek, popraw na mapce Perłę, bo ona jest z Lublina, a umieściłeś ją w Głębokim Dole !sciana !bicz :):):D

Jest jeszcze słynne na lubelszczyźnie piwo "Zwierzynieckie" ze Zwierzyńca na Roztoczu. Takie z lokalnego browaru, ale dobre i pcha się na półki coraz dalej.

Edit:

Znalazłem linka do informacji o sklepach w Wawie gdzie można dostać wiele rodzajów piw TUTAJ

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Znalazlem :) ciemne Noteckie z browaru Czarnkow, jedno z lepszych jakie pilem, z polskiej ciemnej produkcji tylko chyba Heban je przebija :)

Ciemne jak ciemne, trza lubić ale jasne Noteckie (niskopasteryzowane) jest nie do przebicia. Ostatnio jak tylko mam piję tylko to.

Do kupienia w Warszawie w sklepach sieci Piotr i Paweł

308px-Noteckie.jpg

Odnośnik do komentarza

Gutek, popraw na mapce Perłę.....

Edit:

Znalazłem linka do informacji o sklepach w Wawie gdzie można dostać wiele rodzajów piw TUTAJ

Walnąłem tą Perełkę faktycznie tak niedbale, majac swiadomośc, że jest popularna i dostepna ogólnie. Lepiej jednak przyczepic do miasta z browarem. Wiadomo w okolicy będzie.

Chcę stworzyć mapke dostępności dobrych, mało znanych piw, małych regionalnych browarów, ale i nieseryjnych produktów. Pamięta ktoś z Was, że było kiedys wypuszczone piwo "Papieskie"???. Teraz jak jade przez Żywiec, to mi sie na browar patrzeć nie chce thumbdown.gif.

Odnośnik do komentarza

1. EDI BROWAR http://www.browaredi.pl/ - co roku piję je na zlocie w Sławie. W eszłym roku pojechałem do nich z Krakowa specjalnie na piwo :lol: - piwo w swojskim browarze leje się z kranu ze ściany :lol: - jest PYSZNE

2. ŻYWIEC - ale tylko w Browarze w Zywcu - to zupełnie INNE PIWO niż to co kupujemy w sklepie.

3. Pilsner Urquell

4. Noteckie - ostatnie odkrycie - na razie na 4 miejscu i pnie się w górę.

Odnośnik do komentarza

ja polecam browar Łomża piwo mocne w małej pękatej butelce jak w/w Noteckie i przy tej okazji zacznę może dyskusję na temat cen piwa 0,33 a 0,5 bywa tak że wychodzi małe prawie o połowę drożej no i jeszcze jedno ale , nie ma w PL żadnego piwa 0,3 w puszcze a przecież w USA to tylko takie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właśnie sobie przypomniałem, że dawnymi PRLowskimi czasy, było w budkach lubelszczyzny piwko Trybunalskie.

Wpisałem w wyszukiwarkę i o dziwo znalazłem informację, że w maju 2011 zaczęli znowu je produkować w postaci Trybunalskie Miodowe w kooperacji ze słynną z miodów pitnych lubelską firmą Apis.

Informacja o tym jest TUTAJ, ale biję się w piersi bo tego piwka jeszcze nie próbowałem. Pod latarnią najciemniej :lol:

Odnośnik do komentarza

Ja swego czasu (ładnych lat temu), polowałem na piwo z browaru AMBER czy jakoś tak, w każdym razie piwo nosiło nazwe AMBER (beczkowe). Najwięcej nad morzem tego było. Mały browar, nie wiem czy obecnie jest ale pewnie tak tylko pod jakimś większym kolosem.

JEST

http://www.browar-amber.pl/

Odnośnik do komentarza

No to ja dodam moją małą listę.

Z jasnych najbardziej podchodzi mi Twierdzowe a zaraz po nim Ciechan Wyborne i Noteckie niepasteryzowane. Z Ciechanowa zaskoczył mnie też Ciechan Mocne, zaskoczył pozytywnie bo do tej pory myślałem, że mocne mi nie smakują. Podobnie było z piwami ciemnymi, uważałem, że to nie dla mnie a teraz bardzo lubię Noteckie ciemne, Gniewosza i chyba najlepsze Jagiełło Magnus. Z piw smakowych Magnus czekoladowy i Maćkowe miodowe (wg mnie dużo lepsze od Ciechana miodowego).

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę

Kolaska

Odnośnik do komentarza

Ja od ponad miesiąca poszukuję w Szczecinie niepasteryzowanego Bosmana (a wiem, że Calsberg Okocim chce je zlikwidować, bo ich markowym produktem ma być Kasztelan niepasteryzowanym), bo chcę zobaczyć (a raczej posmakować) miejscowego piwa. Ale najlepsze piwo jakie piłem to oczywiście czeskie piwo: Złoty Bażant, Kozel albo Budweiser. Ostatnio piłem pszeniczne z beczki (beczka 5 litrów to nie wiem czy to można nazwać beczką, to nie dość, że to był upał i to po ciężkich przeżyciach w lesie) to jakoś nie za bardzo mi smakowało - wchodziło jak woda, a nie jak po jednym "normalnym" - brzuch już wyskakuje !piwko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...