Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rekomendowane odpowiedzi

Przed reformą butelkową (wprowadzającą obowiazek posiadania paragonu) był taki w Auchan na Woli. Jak mieszkałem na Bemowie to jeździłem do niego, mimo, że CareFUra miałem dokładnie na rogu. Reforma niestety zlikwidowała automat.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przed reformą butelkową (wprowadzającą obowiazek posiadania paragonu) był taki w Auchan na Woli. Reforma niestety zlikwidowała automat.

Ja uważam że tutaj nie potrzebne są reformy .Wystarczy zrobić dobrą kampanię butelkową ,dać możliwość ludziom stworzyć miejsca pracy (utworzenie skupów opakowań szklanych ) i za taką butelkę czy słoik policzyć nie 0,35 PLN a co najmniej 2PLN(równowartość 50eucent ).

Uwierzcie że nie znaleźlibyśmy butelki czy szklanego opakowania w śmietniku ,w rzece , czy w rowie - bo to byłby-jest pieniądz leżący na ulicy !

Ale nasi fachowcy z Wiejskiej się tym nie przejmują ! Im kasa na konta co miesiąc wpływa ,a więc po co im się schylać po butelkę?

I co? nie żyjemy w chorym Państwie ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja zauważyłem że coś jest lepiej:

1. W oszoł w Piasecznie jest automat do butelek wydający paragon i dostajesz storno przy kasie, leży również kosz na szkło uszkodzone i bezzwrotne;

2. Kaufland Piaseczno - automat do butelek w wejściu

3. Piotr i Paweł - do 30tu sztuk butelek bez paragonu

4. Mój lokalny sklep "U Magdy" zawsze przyjmują

bywało gorzej

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.z tego co słyszałem szykują ustawę o opakowaniach zwrotnych ("naciski uni na ekologię"),sklep będzie miał obowiązek przyjąć opakowania, kaucja za butelkę szklaną będzie w wysokości faktycznej ceny butelki np.po piwie 0.5L 60gr. nowa skrzynka na butelki piwa 20X0.5L kosztuje 25zł,kaucja w sklepie 8 zł,dużo skrzynek nie wraca tylko ląduje w lesie lub na wysypisku.

Odnośnik do komentarza

Możecie wierzyć albo nie ale piłem 3 lata temu EB 10,5. Miało termin ważności hohoooo przeminęło z wiatrem.Trafiło do sklepiku obok mnie.Gość się specjalizuje w takich eksperymentach, dodatkowo choć to sklepik na osiedlu domków to w sumie pub..Od rana piwosze, stoliki,karty można pożyczyć, warcaby,szachy ! Towar czasem z przed wielu lat ale tanio. Spożyłem 2 i żyję. Były zimne i nawet smaczne.Pamiętacie kontrnalepki z dowcipami na EB ?

Odnośnik do komentarza

Tatra Grzaniec prawie gotująca się na grillu w towarzystwie szaszłyków i kiełbasek, w śniegu po kolana, przy radosnym klepaniu się w czoło sąsiadów jest niepowtarzalnym doznaniem.

Podobne wrażenie robi tylko ta sama Tatra na podgrzewaczu parafinowym skwiercząca na lodzie podczas łapania rybek.

Odnośnik do komentarza

W bieżącej gazetce "InterMarche" widziałem jakieś ciekawe (dla regionu w którym przebywam) piwka... Jakieś "żywe", "pszeniczniak", jakieś na miodach gryczanych i inne noteckie...

Ogólnie tu to ciekawa oferta wśród motłochu tych popularnych widocznych na parasolach z "kotła i przy dolewanym spirycie" dla osiągnięcia wymaganych % ...

Odnośnik do komentarza

OK tylko gdzie je dostać, ja mimo że jestem fanem wszelakiego piwa nigdzie nie widziałem produktow tego browaru.

Ostatnio zakupilem cala baterie piw smakowych, o smaku - czekolady, sliwki, wisni, porzeczek, zurawiny i mimo barwy i zapachu tych piw to smak juz byl podly no moze to z dodatkiem zurawiny nie bylo zle ale tez na kolana nie powalilo.

Jak dla mnie Ciechan miodowy puki co z miodowych piw rzadzi, choc trzeba uwazac na date bo czesto bywaja w sklepach przeterminowane.

Noteckie mniam mniam. Zazdroszcze jednak mieszkancom Belgii - to raj piwosza z masa malych browarow i wyborze w knajpach piw beczkowych. W jednym Pubie w Brukseli mamy do wyboru okolo 30 rodzajow piwa z beczki. W Polsce musze zaspokoic apetyt Duvel'em i Leffe choć ich cena w porównianiu do Belgii jest wieksza w Polsce o 400% nie wiem dlaczego. Z czeskich piw jestem fanem piwa Velvet i Radeberger a wyjatkowo omijam szerokim lukiem Pilsner Urquell.

Zawsze w kazdym kraju na swiecie staram sie kosztowac lokalnej produkcji piwnej wlacznie z bezalkoholowymi gdzie piwo z Madery jest najlepszym w tym gatunku.

Najmocniejsze piwo jakie widzialem pochodzilo z Polski a widzialem je w Norwegii, jako ze nie jestem fanem takich piw nie probowalem mialo okolo 18 % nie pamietam niestety nazwy ale w Polsce nigdy go nie widzialem :)

najmocniejszy niestety jest czeski PRIMATOR bodajże 24% ale smakowo dobry. z naszych najmocniejszego trafiłem magnata ale radzę omijać bo spirytem zalatuje

Odnośnik do komentarza

No chyba nie myślicie że Primator 24% zawiera 24% alkoholu. Jest to bardzo mocne piwo o zawartości 10,5 % alkoholu, osobiście rzadko je pijam bo jak dla mnie jest po prostu za słodkie (jak większość mocnych piw).

24% to oczywiście zawartość ekstraktu. Generalnie w Czechach jeśli w knajpce (takiej prawdziwej np. na Żiżkowie) zażyczycie sobie Svijanská Desítka (dziesiątka) to otrzymacie świetne lekkie piwo o zawartości 10% ekstraktu i 4% alkoholu.

FANDORIN - piwa czeskie takie jak Primator, Svijany, Skalak są w Polsce dostępne, nie trzeba jechać do Czech.

Odnośnik do komentarza

I tu się zgodzę z Tobą na 100%. Między innymi dlatego lubię co jakiś czas wyskoczyć z żonką do Pragi, połazić po starym mieście no i posiedzieć wieczorem w knajpce z dala od turystów.

Odnośnik do komentarza

Eeech EB, super piwko !jump !jump !jump (nawet mocno schlodzone ciezko bylo przelac do szklaneczki) :)

EB jest dalej produkowane i sprzedawane tylko na export... pomimo produkcji w Elblągu.. Receptura podobno niezmieniona.

PS. W De je kupisz- kiedyś widziałem, w USA podobno też... W Pl dostępny chyba tylko reimport (wyższa cena).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja od dłuższego czasu chwalę sobie Perłę Exportową. Piwo Jakuba Wędrowycza - on wiedział co dobre!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

He, he, Pawełku - popieram! A swoją drogą... Ciekawe, co tam słychać u starego Egzorcysty. Może byśmy zorganizowali wypad do Wojsławic ???

rsz_jakub_wedrowycz.jpg

Odnośnik do komentarza

Polecam jak ktoś znajdzie piwo z Browaru Miłosław, zwłaszcza serię piw Komes. Dla lubiących piwa owocowe mirabelkowe mocno schłodzone w letnie upały. Oraz Ich hit od zawsze - czarne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...