Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wekendowe i nie tylko wyjazdy


marcho

Rekomendowane odpowiedzi

Artur sory ale zadzwonili młodzi 50 też byli po wypadzie zakończonym ogniskiem.

Tak naciskali że musiałem pojechać.Nie mogłem was znależć.

Przepraszam i dzięki za udany wyjazd-było super .

Do następnego pozdrawiam Franio.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No bo jóż się bałem że coś się stało.

My byliśmy w ogródku na tyłach knajpki.

Do następnego razu.

Edit

Taki pomysł na 9 lub 10 Czerwiec

„Od Troi po Bałtyk – RZYMSKI WEEKEND”

9-10 czerwiec 2012

Festyn archeologiczny „Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend” odbywający się w daniach 9-10 czerwca 2012 roku, poświęcony jest starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w po narodzeniu Chrystusa obecne tereny Polski. W trakcie trwania imprezy zaplanowano cały szereg atrakcji. Na terenie placu festiwalowego zostanie zrekonstruowany obóz Legionu XIIII Gemina Martia Victrix, gdzie będzie można zapoznać się z codziennym życiem żołnierzy rzymskich, ich uzbrojeniem oraz z machiną oblężniczą typu „Skorpion”. W bezpiecznym sąsiedztwie namiotów obozowych rozstawiona zostanie cywilna osada rzemieślników i kupców rzymskich. Prezentowane będą takie rzemiosła jak: tkactwo, zielarstwo oraz kuchnia śródziemnomorska. Nasi goście będą mogli także poradzić się u kapłanki zajmującej się wróżbami i magią rzymską. Wraz z kupcami do Karpackiej Troi przywędruje szkoła gladiatorów „Ludus Magnus”. Barbarzyńska część Europy będzie reprezentowana przez dwa ludy: Gotów i Wandalów. Są to plemiona, które jak się sądzi mogły w tym czasie wraz z wieloma innymi zajmować tereny obecnych ziem polskich. W obozie barbarzyńskim będzie można zgłębiać różne aspekty życia po drugiej stronie granicy Rzymu. W trakcie imprezy przewidziany jest pokaz uzbrojenia wojowników z okresu rzymskiego, musztry legionistów, które zwieńczy starcie zbrojne pomiędzy legionistami rzymskimi oraz plemionami barbarzyńskimi. Pokazy na placu festiwalowym uzupełni widowiskowy handel niewolnikami oraz walki gladiatorów. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Karpackiej Troi.

Program imprezy (sobota-niedziela):

11-19.00 - zwiedzanie obozu Rzymian i barbarzyńców

13.00 - pokaz uzbrojenia legionisty rzymskiego, musztra rzymska, pokaz uzbrojenia ludów barbarzyńskich, pokaz mody rzymskiej i barbarzyńskiej

15.00 - bitwa Rzymian z barbarzyńcami, handel niewolnikami

16.30 - prezentacje i walki gladiatorów

Ceny biletów:

12 zł normalny

8 zł ulgowy

30 zł rodzinny

http://www.karpackatroja.pl/odtroipobaltykrzymskiweekendiczerwiec_49_0.html

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kierownicę dopiero dzisiaj zakładają.Więc jazdy najwcześniej w poniedziałek bo sobota i niedziela okazały się zajęte :gathering:

PS

Dana a wy co nabroiliście że też jest zaznaczony?

Odnośnik do komentarza

Rozmawialiśmy na zlocie, bylismy na chwilę w sobotę, ale nie pamietam czy wspominał Tobie Andrzej,( bo Kristof wczesniej słyszał ) jak przed kolegami i kierownikiem z pracy chciał się popisać i nad ranem po 5tej lekki szronik, dał gazu i na pasach tych białych koło ujechało tylne i ślizg, tak, że zdjęcia mu robić to najlepiej z prawej, hehe, bo lewa nie wyglada ładnie :gathering:

Odnośnik do komentarza

U nas niedziela nie bardzo pasuje bo dopiero mamy czas o 15tej, jak na razie do końca czerwca, tylko sobota wchodzi w grę, ale tym razem znów praca. Mężusio pisze się do pracy na niedzielę na noc, a oni nie, na sobotę i klops, cały weekend zmarnowany :clapping: Poniedziałki za to ma wolne jak w niedziele nie pracuje, bo dopiero na noc idzie, ale co? W poniedziałki to inni pracują :) I jak tu z kimś pojeździć?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wrocław albo do okoła Tatr.

Przyjedź do chudowa to pogadamy osobiście.

Jak nie dasz rady to na forum .

Odnośnik do komentarza

Do chudowa nie dam rady bo w pracy siedzę. Wrocław jak dla mnie odpada bo cały zeszły tydzień tam byłem na 200 :helpsmilie:, ale tatry mi pasują.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to Tatry wygrały :helpsmilie:

Traska przez Słowację,Piwniczną,Muszynę ,Nowy Sącz,Limanową do Bielska ok 500km.

Start Niedziela 9:00 Bielsko-Biała CPN Orlen ul.Górska/Żywiecka

Zapraszam innych zainteresowanych

Odnośnik do komentarza

No to Tatry wygrały :)

Traska przez Słowację,Piwniczną,Muszynę ,Nowy Sącz,Limanową do Bielska ok 500km.

Start Niedziela 9:00 Bielsko-Biała CPN Orlen ul.Górska/Żywiecka

Zapraszam innych zainteresowanych

No szkoda, ze akurat bedę wtedy w Pradze, ale następny raz chetnie się podłączę

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie ma sprawy,będę pamiętał.

W następną niedzielę prawdopodobnie objazd po Czeskiej stronie przez Jesenik,rekonesans traski zrobiony jesienią a teraz powtórka przy lepszej pogodzie.

Warto śledzić wątki na śląskim regionalnym.

Edit

I po wycieczce.

Silna grupa tzn.Arturo-bb oraz jego wierna Honda już w domu.

Miało być do okoła Tatr a wyszło do okoła Tatr i Pienin :)

dł.trasy 530 km

czas przejazdu 9,55

spalanie 3,6 !OK

Generalnie drogi zaj.....ste.

Po Słowackiej stronie ok.300km po wyśmienitym asfalcie i prawie z zerowym natężeniem ruchu.

Miejscami po kilkanaście km samych zakrętów.

Po Polskiej stronie droga Piwniczna-Muszyna-Krynica jak z bajki.

Widoki zapierające dech w piersiach

Kto nie był niech żałuje.

Polecam szczerze.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdjęć mam parę ale jestem D...pa i nie wiem jak wkleić a nie mam konta na picassa.

Traskę powtórzę ale z podziałem na dwa dni aby zwiedzać,popływać w jeziorze i bardziej odpocząć.

Jak będą chętni to się zorganizuje wekkend w siodle skuta .Koszty noclegu w agroturystyce od 20 do 50 zł/dobę

Wieczorem ognisko,piwko i pogaduchy.

Widoki naprawdę za....ste.

PS

Rana zagojona.

została tylko blizna

EDIT

Pomysł na niedzielę.

Traska wycieczkowo-krajoznawcza ok. 250 km

Bielsko-Zawoja-powrót przez Słowację krętą drogą 520 potem Koniaków-Wisła(pałacyk Prezdenta,Skocznia)Ustroń

Zbiórka od 9,30 Bielsko-Biała stacja CPN Orlen ul.Górska/Żywiecka

Start 10,00

Zapraszam

PS.

Jak ktoś się zdeklaruje i nie da znać że nie przyjedzie to :wink32: i więcej nie będzie brany pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...