Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Suwałki Blues Festiwal 2015


arturas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Tak i ja pragnę PODZIĘKOWAĆ tak zaje..ej grupie burgmaniaków bluesowych, ArturAsowi i Mateo. Wróciły wspomnienia z lat 70 i 80. Dzięki za kulanko, u mnie na liczniku nabiło 870 km. Ale było warto. Dzięki. Musicie przyznać że jagodzianki na Śluzie w Paniewie po prostu bajka, miód z boczkiem, niebo w gębie, miodzio itd.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • arturas

    42

  • Tatko

    20

  • Cormoran

    18

  • Jaco

    14

Top użytkownicy w tym temacie

Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale dotarłem dzisiaj o godz. 15:00 m. Stettin. Brak mi słów aby wyrazić zachwyt i ukontentowanie z tych chwil, które już za nami, bo w życiu liczą się tylko chwile jak śpiewał Rysiek R. Czekam na rok następny i dziękuję trójce pomysłodawców, przewodnikowi Mateo i wszystkim pozostałym Burgmaniakom, którzy cierpliwie znosili moje towarzystwo. Na 229 km od domu postanowiłem coś zjeść, było świeżo po opadzie i mocno stromo. Spodnie mam do szycia, ale spełniły swoją rolę, szyba i lusterka i tak były do wymiany...A tylko leciutko dotknąłem klamek.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mariusz, myślałem właśnie o Tobie i nawet chciałem zadzwonić. Kurza! napisz co się stało, bo z opisu i foci wynika że chciałeś zjeść szybę, a lustra były nadgryzione... poważnie proszę coś napisz.

Odnośnik do komentarza

Artur dzięki za telefon, wszystko jest ok, po prostu dużo muszę jeszcze się nauczyć, zresztą co nas nie zabije to nas wzmocni...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

@Kowal:

Dobrze że te spodnie kupiłeś na wyjazd to się jak widać przydały i sprawdziły.

Ale mam nadzieję, że tobie jednak nic się nie stało i jesteś cały i zdrowy (no może oprócz siniaków).

Napisz ze 2 słowa więcej, bo od samego poślizgu to szyba nie odpada.

Bo mokra jezdnia zdradliwą jest.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jacuś dziecko drogie jakie wspomnienia lata 70-80 :question: chyba że Ci Mama jako kołysanki bluesa śpiewała do snu. :baby:

Pozdrawiam.

Nie nabijaj się Dziadzia, ja na tych terenach dość często gościłem ( nie jako Dzidziuś ) , no dobra niech będzie lata 80.

Odnośnik do komentarza

Oj Mariusz, niesforny jesteś, tylko Cię spuścić z oka .......... Na poważnie to całe szczęście, że nic gorszego się nie stało. Jednak ciuchy moto to podstawa, a sprzęt się reanimuje i ............ blues 2016 czeka:)

Odnośnik do komentarza

Witam zacne towarzystwo:)

Po wielu długotrwałych staraniach podaję link do skromnej galerii zdjęć wykonanych przez fotografa na trasie i wlocie do Suwałk:

https://drive.google.com/folderview?id=0BxysdPFaOBkmfnRyZTEzOVhpaGxZSkhla2tGT1JvYUVvU2lDaE1JZ0JvRHA2ejBoZWhoNk0&usp=sharing

P.S Mariusz mam nadzieję że drobna hopka nie pozostawiła po sobie żadnych urazów mentalnych co za tym idzie za rok znów widzimy się w Suwałkach ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mateo - SUPER Bomba - Blues u mnie nadal trwa, a po tych fociach jeszcze bardziej, DZIĘKOWAĆ!!!

Ps. Krzytro pokazał, że nie lubi fotografa, a on mu taką łądną focię zrobił ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dodatkowo chciałem tutaj głośno powiedzieć, że od dawna lubię Suwałki, okolice i ludzi z nimi związanych, a tutaj mamy rzeczywisty wymiar tego jacy tutaj ludzie są równi - chłopina FOTOGRAF nic nikomu nie winien, wsiadł na hasło w auto i poczynił nam takie focie.

BRAWA za inicjatywę Mateusza i Wielkie Podziękowania dla fotografa !!!! :clapping: :clapping: :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nawet jest uwiecznione słynne skrzyżowanie na którym panowie mielicjanci nie potrafili się zachować w sposób profesjonalny tylko aby pokazać ........ bo ja tu żądzę :frusty:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czas na krótką fotorelację!!!

Spotkaliśmy się planowo PT g. 8.30, aby ruszyć na SBF

Zaskoczył nas tutaj IRASKO, który chciał nas uściskać i pomachać na drogę, ale miło!

01.jpg

Planowy przyjazd do Augustowa o godz. 13, Tutaj kawka, super jagodziana i oczekiwanie na kpl. BLUES kompanów.

02.jpg

Znamienity przejazd był już w komplecie. Lecieliśmy na regionalny obiadek do Sejn.

Krótki filmik bez montażu :( za uprzejmością CORMORAN'a - DZIĘKI Stary :)

- tutaj dopiero słychać Blues'a

[media=]

[/media]

.. i już na miejscu w Sejnach.

03.jpg

Zostaliśmy sowicie ugoszczeni - Super karczma przy konsulacie litewskim, godna polecania :)

04.jpg

Kwas orginalny i smakuje jak oryginalnie. W spożywczaku ciężko o taki.

05.jpg

Po drodze do hotelu przystanek i zwiedzanie klasztoru na Wigrach

06.jpg

07.jpg

Tutaj super widoki z wieżycy klasztornej.

Wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej przy apartamentach papieskich.

08.jpg

Wieczór był już pod znakiem bluesa, ale niestety w strugach deszczu,

którego cudem uniknęliśmy w drodze.

09.jpg

Następnego dnia śniadanko i już myślimy o dalszych planach.

Za oknem słońce nastrajało nas optymistycznie, ale na krótko ... 10.jpg

...zaraz lunął deszcz, który trzymał prawie do południa.

12.jpg

Jednak okazało się że nasz suwalski gospodarz ma szamańskie zapędy i odtańczył taniec słońca przed hotelem.

13.jpg

Czego efektem była nasza dalsza podróż z małą weryfikacją planu.

Odwiedziliśmy Stańczyki i tutaj wiadukty.

14.jpg

Klepnęliśmy kraniec naszej granicy łączący się z granicami Litwy i Rosji

15.jpg

tzw. Trójstyk graniczny "Wisztyniec"

16.jpg

Po drodze zatrzymaliśmy się w punkcie widokowym w Smolnikach - Tutaj Wajda kręcił plany do Pana Tadeusza

- malownicze miejsce szczególnie jesienią, ale i latem zachody słońca ponoć tutaj są piękne.

17.jpg

Pospiesznie podążyliśmy do Suwałk na Motocyklową Paradę Bluesową.

Nawet mieliśmy okazję spotkać się oko w oko z prezydentem miasta p. Renkiewiczem

Tutaj GrzechoCnik wtajemnicza Prezydenta o co chodzi z tymi MaksiSkuterami :)

18.jpg

W rytmach Bluesa ruszyliśmy w paradzie przy-beeepując rytmicznie kapeli, co spodobało się wokaliście

19.jpg

20.jpg

Kapela jechała przez miasto i grała na specjalnej platformie.

Tuż za platformą jechała nasza ekipa. Wyglądało to zacnie - może uda się znaleźć filmik w necie.

21.jpg

Po paradzie obiadek i już tylko blues do białego rana.

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Hotel żegnał nas w dobrych humorach i słonecznej pogodzie.

25.jpg

Podsumowanie imprezy zrobiliśmy przy kawce w pięknych okolicznościach jez. Wigry

Pomysłodawcą był tutaj oczywiście nasz gospodarz... i przy okazji poznaliśmy też innego kolegę forumowego

z Suwałk - Romana

26.jpg

który poprowadził nas dalej piękną trasą, dziki czemu zobaczyliśmy jak pracują śluzy... i kto kręcił ten wie :)

27.jpg

Śluza w Suchej Rzeczce

28.jpg

... i jak smakują zachwalane przez Jacka jagodziany, które były pieczone przez żonę śluzowego specjalnie dla nas.

BAAAJKA

29.jpg

Śluza w Przewięzi

30.jpg

ALBUM z resztą fotek zarzucę jutro, bo się nie obrabiam w czasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...