Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, była w okolicach warszawy firma, któa wydawała moto zastępcze po wypadku (co więcej, gość załątwiał wszystkie formalności z ubespieczycielem sprawcy więc temat był bezgotówkowy). Nie mogę w tej chwili odkopać namiarów ale jak znajdę to dam znać (przerabiałem temat z gościem telefonicznie w zeszłym roku po małej kraksie - skutera wkońcu nie brałem bo 2 dni później spadł śnieg).

Co do tego co ja zrobiłem dzisiaj przy moim skuterze:

No może nie dzisiaj bo wczoraj, ale wymieniłem rolki i ślizgi na pulleye (rolki 14 gr).

Co ciekawe, przyznam szczerze, żę chociaż jest szybciej ewidentnie, to nie "wgniata" bardziej w oparcie tak jak to wiele osób opisywało. Po prostu na moje oko dużo płynniej przyśpiesza bez opadania z sił po 80 Km/h:)

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu wymieniłem uszkodzone łożysko korektora momentu obrotowego. Właściwie wymieniłem dwa łożyska, gdyż aby wymienić wewnętrzne trzeba usunąć zewnętrzne.

Przy okazji wymieniłem sprzęgło, pasek, rolki i prowadnice wariatora.

Wreszcie nastała cisza w napędzie i dodatku bez wibracji :)

Odnośnik do komentarza

A ja dziś (wczoraj) w swoim nowym nabytku wymieniłem olej i klocki z przodu, do tego dostał ogólny przegląd i postawiona diagnoza ("baaardzo porządny sprzęt") bardzo mnie ucieszyła.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Drobny detailing, wypełnienie kiery w czarnym jak smoła flock' u :)

8fc0df103ea95b6d.jpg

bbc211f257ae42df.jpg

Odnośnik do komentarza

Z powodu słabej pogody spędziłem chwile w garażu, zamontowałem oświetlenie bagażnika i osłonę akumulatora, której nie było.

2014-07-24-829_zps66437851.jpg

2014-07-24-830_zps8d58f98b.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja u siebie zamontowałem dziś kufer i założyłem pomarańczowe kierunki.

Oryginalne , które były czerwone i niezgodne z naszym kodeksem drogowym wypiąłem z wiązki elektrycznej.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj była ingerencja w oświetlenie , tył cały na led i przód pozycję na led do tego oświetlenie schowka led ,do tego czyszczenie przedniej lampy i odbłyśników na których ktoś zostawił swoje odciski palców i na koniec polerowanie przedniej szyby

Odnośnik do komentarza

dzisiaj była ingerencja w oświetlenie , tył cały na led i przód pozycję na led do tego oświetlenie schowka led ,do tego czyszczenie przedniej lampy i odbłyśników na których ktoś zostawił swoje odciski palców i na koniec polerowanie przedniej szyby

Fotki please !!!

Odnośnik do komentarza

To jak o oświetleniu, to i ja :) Wyposażyłem mój kufer K-Max w kierunkowskazy na taśmach led.

Pochwal się kolego fotkami. Ja też myślę o K-max ie :)

Odnośnik do komentarza

Pochwal się kolego fotkami. Ja też myślę o K-max ie :)

Proszę bardzo :)

Wcześniej zamontowane światła STOP29pp1lf.jpg

I dodane kierunki

8ygmmp.jpg

Zrobione sa z czerwonych i pomarańczowych taśm LED. Jako złacze do kufra zostały wykorzystane wtyk i gniazdo mikrofonu CB 4-pin.

Odnośnik do komentarza

No podoba mi się jak cholera ten K-max. Nie jest za duży do Kymczaka? Ja co prawda mam Xcitinga 500 ale jeszcze go nie przymierzałem. Zresztą pewnie i tak dopiero na następny sezon go założę bo wracając do tematu dzisiaj wymieniłem w swoim stator i kasa na kufer poszła w ładowanie :)

Odnośnik do komentarza

No podoba mi się jak cholera ten K-max. Nie jest za duży do Kymczaka?

Według mnie jest w sam raz, XC400 i podobnie XC500 to dość duże skutery.

Odnośnik do komentarza

U mnie Burek otrzymał wczoraj nową oponkę przód :) (sorry za jakość)

20140724_204034.jpg

P.S. Zastanawia mnie tylko kwestia założenia kierunkowego opon czy mam dobrze założone. Niby oznaczenie strzałeczka na oponie jest zgodne z ruchem koła(strzałeczka pokazująca obrót opony w prawo, czyli tak jak się koło do przodu kręci) ale zastanawia mnie układ bieżnika. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? czy strzałka na oponie powinna być zgodnie z ruchem koła czy w przeciwnym kierunku?

Odnośnik do komentarza

Navilis, nie kombinuj za mocno :msn-wink:

Nie po to projektant dostał kasę za oponę, żebyś Ty się zastanawiał teraz, czy jej czasem na "lewą" stronę nie założyć. Strzałka ma wskazywać kierunek toczenia, czyli na górze do przodu, na dole, do tyłu i tyle w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza

To wszystko przez to ze na zdjęcie(robione od przodu) patrzyłem wszystko jest w porządku jak się w rzeczywistości poogląda :P

Odnośnik do komentarza

Jest ok. Z wyglądu wydaje się dziwnie, boweim "jodełka" rozchodzi się w kierunku jazdy (normalnie w samochodzie czy tył moto się schodzi). Jest to jednak podyktowane tym, że przednie koło służy w moto głównie hamowania, dlatego też "jodełka" jest zwrócona w kierunku działania sił w jego trakcie:)

Piotrek.

P.S. Ile dałeś ze te Micheliny CGi bo też się przymierzam:)?

Odnośnik do komentarza

Dziś wpadł nowy olej do silnika i przekładni. I tu pojawia się pytanie. Wymieniając olej w silniku wyleciał mi filtr oleju (ten mechaniczny-tj. siateczka) ,który wpadł do pojemnika na stary olej i go nie widziałem , uznałem że mój skuter go akurat nie miał czyli że np. wcześniejszy właściciel go zgubił. Zakręciłem wszystko, wlałem nowy olej a przy sprzątaniu okazało się że jednak jest ten filterek. Czy stanie się coś jeśli nie założę tego filterka do następnej wymiany? Bo przyznam że nie chce mi się na nowo zlewać olej i robić tą samą robotę 2-gi raz.

A tak na marginesie to okazało się że w silniku było jakieś pół litra oleju (czarnego jak smoła) a w napędzie chyba z 50 ml (również w podobnym stanie).

Tak to jest kupować motocykl od handlarza....

DSCN6796_zpsc125b3b7.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wymiana oleju z filtrem o niewiadomym stanie i przebiegu... To chyba mija się z celem. Zlanie ojeju to chwilka przecież, a przy okazji zobaczysz czy jeszcze nie zaciąga zbyt dużo opiłków metalu z silnika...

Odnośnik do komentarza

Moja Majka wczoraj dostała oparcie pasażera. Co prawda nie z logo Yamaha tylko MBK. Ale to poprawiło komfort jazdy pasażera.

Odnośnik do komentarza

Mój Burgman niestety zapadł się na centralce w asfalcie i zaliczył glebę na bok:) , w związku z tym spędziłem 6h w garażu , aby doprowadzić całość do stanu prawie wyjściowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...