Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dyskusje na temat zdjęć do konkursu "skuter miesiąca"


Drek
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal zachęcam do składania propozycji/pomysłów uatrakcyjnienia tego konkursu, bo moim zdaniem moze on byc ciekawy i spełniać role integracyjna, a założeniem tego wątku byla dyskusja w celu poprawy a nie zniszczenia, jakbyśmy o tym pamiętali w dyspucie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

(...) bo moim zdaniem moze on byc ciekawy i spełniać role integracyjna (...)

Tak było na początku, ale teraz to raczej dzieli. Smutne ale prawdziwe. :(

Mariusz :clapping:

Odnośnik do komentarza

Źle się stało. To pewnie ta pogoda. Nowe konkursy są bardzo fajne, ale nie łudźmy się. Sprawiedliwie i uczciwie to nie będzie nigdy. Jesteśmy fajną paczką — Burgmanią, ale wystarczą konkursy, czy trudne tematy, a zaczynamy się dzielić na regiony, na kolegów lepiej i mniej znanych. Wspieramy się już nie całościowo, ale właśnie bardziej regionalnie. Nie mam recepty na rozwiązanie tego problemu. Tak było, jest i będzie. Ale czy to powinno prowadzić do destrukcji? Może trzeba zrobić mocniejszy, ciaśniejszy regulamin. Ludzie są tylko ludźmi i nie potrafią korzystać z wolności w sposób jednoznaczny.

Odnośnik do komentarza

Może trzeba zrobić mocniejszy, ciaśniejszy regulamin.

Jeśli mój głos ma jakiekolwiek znaczenie to ... to jestem za doprecyzowaniem regulaminu i ... i niech konkurs kręci się dalej ... :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki pomysł - konkurs zostaje w "prawie" nie zmienionej formie. Prawie to znaczy że zwycięskie zdjęcie nie jest umieszczane w kalendarzu, wygraną jest po prostu satysfakcja ze zrobienia najlepszego zdaniem forumowiczów zdjęcia.

Kalendarz powstaje jako autorska praca osoby która się tego trudu podejmuje, oczywiście może ta osoba poprosić o zdjęcie któregoś z uczestników/zwycięzców konkursu ale nie musi. Ważne żeby kalendarz był "skuterowy". Co Państwo na to ?

Odnośnik do komentarza

Lucek, wg. mnie to niedobry pomysł. Wyobrażasz sobie, że jedna osoba zadowoli większość, już nie mówię, resztę? Przecież, jeśli ja się podejmę, to wszyscy wiedzą, że nie będzie w kalendarzu ani jednego B650 i TMaxa. To tak dla zobrazowania problemu :-)

Odnośnik do komentarza

Flyman tu zadziała wolny rynek, osoba która podejmuje się wyprodukowania kalendarza przedstawia projekt a chętni zapisuja się na listę - zły dobór zdjęć = brak zamówień. I jak sądzę osoba projektujaca umieści każdy znany skuter tak aby "pozyskać" jak najwięcej chętnych na kalendarz.

Odnośnik do komentarza

Mi też do gustu nie przypadł pomysł Lucjana73 ... kalendarz powinien być dziełem wszystkich burgmaniaków, powinien być wypadową w ich wspólnym przedsięwzięciu (do tej pory tą inicjatywą był konkurs) ...

Kalendarz nie może nas dzielić a musi łączyć ... :)

Ja, w przeciwieństwie do Flymana ... w kalendarzu umieściłbym same burgmany ... niekoniecznie 650-tki ... :)

Odnośnik do komentarza

No tak jak widać konkurs fajnie wszystkich połączył......Przez ten konkurs "obudziły się" w ludziach jakieś pierwotne instynkty, sekciarstwo, kumoterstwo itp. Może lepiej zrobić konkurs dla konkursu i tyle a nagrodą będzie uścisk dłoni lub zwyczajne DZIĘKUJE bo jak widać rywalizacja nie jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wydaje mi się, że udział w konkursie i później wygrana, bo zdjęcie fajne i wielu się podoba to jest duża satysfakcja ;), dodatkowo możliwość udziału zdjęcia w skuterowym BURGMANIOWYM kalendarzu ;) to też dodatkowa motywacja i dalej prestiż ;) , bo wiele osób (maxi miłośników) ma możliwość patrzeć na zdjęcie przez dłuższy czas. ... i tutaj warto pomyśleć o zrobieniu lepszego zdjęcia i zadbaniu o jakościowe szczegóły.

Uważam, że autor zwycięzca raczej nie będzie miał nic na przeciw... bo przecież po to zamieszcza zdjęcie do konkursu, aby robić achy i ochy z fotką :clapping: za włożony trud w kompozycję, albo bardziej nietypowe ujęcie.

Zajmując się ostatnim projektem doszedłem do jeszcze jednego wniosku, że wkład w jego powstanie jest b.duży, bo całoroczny, ogólnopolski i wieloosobowy.... i coby nie mówiąc tylko nasz - Klubowy.

Odnośnik do komentarza

Czy ja dobrze to zrozumiałem, że mamy oto taką propozycję uatrakcyjnienia konkursu poprzez odejście od formuły konkursu? Zgadzam się z przedmówcami, że to pomysł radykalny, właściwie zamykający temat.

Moim zdaniem należałoby poprawić regulamin zgodnie z uznanymi, przedyskutowanymi propozycjami, a za cel wziąć sobie atrakcyjność konkursu, wskaźnikiem sukcesu będzie dobra zabawa uczestników i brak buuuuu dochodzącego z widowni, tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza

Na razie to w ostatnich głosowaniach słychać tylko buuuu. I żaden regulamin tego nie zmieni, ciągle będzie słychać że ten wygrał bo głosowali na niego koledzu z regionu i takie tam. Z resztą przeciez sami widzicie że tu nie chodzi o regulamin tylko o charektery ludzi. Walka jest jakby co najmniej w puli był milion dolców...

Odnośnik do komentarza

Milion, nie milion, ale nie każdy może napisać w ogłoszeniu sprzedaży, że skuter wygrał w prestiżowym konkursie na fotę miesiąca :).

Odnośnik do komentarza

Ależ Lucjan, więc konkurs angażuje, bo formuła jest OK, tylko kilka poprawek do regulaminu i bawimy się dalej, a że regiony głosują na swoich, tego nie zatrzyma się żadnym regulaminem, tu pełna racja. I druga sprawa, jak powstanie nowy regulamin, to sie go trzymamy jak Zawisza Czarnej :)

Igrzysk i chleba, a w naszym przypadku jeszcze udanej jazdy maxi.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Flyman tu zadziała wolny rynek, osoba która podejmuje się wyprodukowania kalendarza przedstawia projekt a chętni zapisuja się na listę - zły dobór zdjęć = brak zamówień. I jak sądzę osoba projektujaca umieści każdy znany skuter tak aby "pozyskać" jak najwięcej chętnych na kalendarz.

Lucek po co kombinować, wystarczy dodać odpowiednie punkty do regulaminu odnośnie jakości zamieszczanych zdjęć i może parę słów wstępu o celu konkursu i będzie OK. To już piąta edycja kalendarza i jakoś to działa. Te nowe zapisy regulaminu maj pomóc przyszłym wykonawcom kalendarza Burgmanii i podniesienie jego jakości. Po co zmieniać wszystko jak dobrze działa.

Tak to jest gdy zamiast coś poprawić (kosmetycznie) zaczynamy dyskutować o wyższości.......

Ruszajmy zatem z tematem "Skuter miesiąca grudnia" z nowymi regulacjami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

... i porządny regulamin to podstawa !!! rwałem sobie włosy przy założeniu układu do kalendarza, a to rozdzielczość, a to proporcje, dalej proporcje vs. kompozycja - i weź tu bądź człowieku mądry, jak zrobić żeby całościowo estetycznie wyglądało i cieszyło na ścianie ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Też tak uważam i dlatego wczoraj byłem, delikatnie mówiąc- zniesmaczony "problemem" z domniemanym przedwczesnym zamknięciem głosowania przez Admina.

14 dni to aż nadto wystarczający czas żeby oddać głos... a jak ktoś nie zdążył to z pewnością nie powinien żalić się na działania Admina...a już tym bardziej sugerować, że zrobił coś celowo i z premedytacją! :msn-cry: Szkoda gadać.

Wracając do konkursu... biorąc pod uwagę "akcje" z jakimi się stykaliśmy z Worlanem i Arturasem żeby skompletować zdjęcia do Kalendarza 2015 oraz analizując brak obiektywizmu przy ocenie niektórych fotek, które w żadnym wypadku nie nadają się do późniejszego wykorzystania w kalendarzu stwierdzam... >konkurs< zabrnął w ślepy zaułek i... czas kończyć tą zabawę.

Odpowiednie fotki do kolejnych edycji kalendarza Klubu Burgmania można pozyskiwać w inny sposób... ale o tym w innym miejscu i czasie.

Drobny dodatkowy punkt regulaminu!!!!

Aby uniknąć takich sytuacji jak wczoraj >> pretensje do Admnin'a i cała niepotrzebna dysputa >> Proponuję, aby osobą zamykająca wątek Konkursowy była osoba zakładająca WĄTEK i odpowiedzialna za jego prowadzenie - WAŻNE, aby puściła prośbę do ADMINów w dogodnej dla siebie porze (może to być przedział godzinowy, aby nie wiązać Admina bezsenną nocą) ostatniego dnia miesiąca - OTWIERA wątek i ZAMYKA wątek.

2. Laureat poprzedniego miesiąca zakłada wątki:

* do 5-ego następnego miesiąca wątek na KANDYDATURY

* 15-ego - wątek na GŁOSOWANIE.

* ostatniego dnia miesiąca zamyka wątek w godz. 10-20 wysyłając PM do ADMINA

Mam też swoje inne przemyślenia dotyczące samych zdjęć, ale najpierw zamknijmy dysputę "o zamykaniu".

* ostatniego dnia miesiąca zamyka wątek w godz. 10-20 wysyłając PM do ADMINA

Określony jw. czas narzuci pewną dyscyplinę w oddawaniu głosów :photo: , a osoba która będzie chciała poczuć dreszczyk emocji ;) , będzie głosować lub zmieniać kandydata po g. 10-ej ostatniego dnia miesiąca.

Heya, Zjednoczeni w Burgmanii,

cisza w temacie, a temat tak wrzał :(, zaraz MIKOŁAJE i trzeba zacząć godnie kolejny miesiąc w temacie fotograficznym.

Prześledziłem wątki, skopiowałem częściowo treści nowe i już te dawno sprawdzone. Dodałem swoje przemyślenia i ostatnie doświadczenia i PROPONUJĘ.

Uważam, że osoba zakładająca wątek, powinna być w pewien sposób odpowiedzialna do końca stąd pkt. 2c. na tenczas wyróżniony.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

SKUTER MIESIĄCA XXXXXX

Celem konkursu na "Skuter miesiąca" jest wybranie zdjęcia które zostanie zamieszczone w kalendarzu klubowym.

• Do konkursu można zgłosić własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela.

• Przed umieszczeniem swojego zdjęcia zapoznaj się ze Szczegółami Wątku i Szczegółami Głosowania oraz Wymaganiami Technicznymi (TUTAJ link do zblokowanego posta aby nie rozciągać Regulaminu >> Wymagania techniczne)

• w konkursie można uczestniczyć wiele razy, ale fotki nie mogą być powtórnie użyte w kolejnych edycjach.

• Zdjęcie zwycięskie lecz niepoprawne technicznie, może wygrać konkurs, ale nie zostanie umieszczone w kalendarzu lub zostanie użyte do dodatkowego kalendarza w pomniejszonej formie.

Szczegóły wątku:

1. Na każdy miesiąc powstają 2 tematy:

a. skuter [miesiąc] [rok] - kandydatury; b. skuter [miesiąc] [rok] - głosowanie (ankieta).

2. Laureat konkursu z poprzedniego miesiąca zakłada wątki:

a. do 5-ego następnego miesiąca wątek na KANDYDATURY;

b. od 15-ego - wątek na GŁOSOWANIE.

c. ostatniego dnia miesiąca zamyka wątek w godz. 10-24 wpisując ostatniego posta >>ZAMKNIĘCIE KONKURSU>> i podsumowuje konkurs.

3. Do konkursu mogą być zgłaszone max. 3 fotki spełniające wymagania techniczne, zgłaszając zdjęcie autor automatycznie zgadza się na udział jego pracy w kalendarzu.

Szczegóły głosowania:

1. W głosowaniu oddajemy jeden głos. Głos oddany na własne zdjęcie będzie nieważny

2. Termin głosowania do ostatniego dnia miesiąca.

3. Wszelkie kasztany będą wycinane bez uprzedzenia.

4. Zwycięzca powinien przechowywać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości do czasu edycji klubowego kalendarza.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

i tutaj opis zblokowanego Linku, gdzieś w techniczną część - tutaj ADMIN niech się wypowie..... zwięźle i krótko

WYMAGANIA TECHNICZNE dla ZDJĘĆ FOTO MIESIĄCA

Układ poziomy zdjęcia

Zachowany układ poziomy, bo kalendarz będzie poziomy (daje to możliwość dużego eksponowania maszyny względem kartki kalendarza)

Rozdzielczość*

Podstawa zdjęcia minimalnie 3200 pikseli/ bez interpolacji (tj. programowego poprawiania).

* gdzie odczytasz wielkość w pikselach - wielkość zdjęcia jest do odczytania w systemowych właściwościach pliku lub programie do edytowania zdjęć.

Foto z telefonu komórkowego

Zdjęcie może być zrobione również telefonem komórkowym, ale powinno być o poprawnej ostrości i rozdzielczości.

Proporcje 3:2

Jeżeli aparat kadruje w panoramie, to po obcięciu kadru do proporcji 3:2 powinna być zachowana podstawa 3200 pikseli.

"Luźny kadr zdjęcia"

Zawsze kadruj zapewniając możliwość lekkiego pod-kadrowania. Zachowuj margines pomiędzy motywem zdjęcia (skuterem :) w samej rzeczy), a krawędzią obszaru zdjęciowego.

Kadr powinien zapewniać grafikowi możliwość przycięcia zdjęcia względem projektu kalendarza.

Odnośnik do komentarza

Jest tylko jedno pytanie, jak na etapie zgłaszania zdjęć sprawdzić czy mają odpowiednią jakość zgodną z regulaminem ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szacunek Artur za włożoną pracę, żeby konkurs pozostał na naszym forum.

Jeżeli nowe zasady będą przestrzegane i te stare też np że zamieszczone zdjęcie musi być autorstwa zamieszczającego (różnie to było) to ja jestem na tak.

Edit: Lucek, zdjęcia nie spełniające norm nie zostaną umieszczone na kalendarzu mimo wygranej w konkursie. Artur o tym wspominał.

Odnośnik do komentarza

Trzeba wierzyć ... (oświadczeniu autora).

To była zabawa przecież i do tej pory jakoś działało. Trochę problemów było, ale jak się domyślam raczej z braku wiedzy biorących udział w konkursie (w czym biorą udział i na co głosują) i braku informacji w regulaminie ZABAWY.

PS.: zgadzam się z tym co Worlan w międzyczasie napisał - można dodać formułę o dysponowaniu prawami autorskimi i o ich udzieleniu w zakresie potrzebnym do kalendarza (poprzez fakt wzięcia udziału w konkursie) - jakiś kawałek prawniczego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jest tylko jedno pytanie, jak na etapie zgłaszania zdjęć sprawdzić czy mają odpowiednią jakość zgodną z regulaminem ?

.. mówi o tym rozwinięcie pkt-u rozdzielczość - we własciwościach pliku.

Szacunek Artur za włożoną pracę, żeby konkurs pozostał na naszym forum.

Edit: Lucek, zdjęcia nie spełniające norm nie zostaną umieszczone na kalendarzu mimo wygranej w konkursie. Artur o tym wspominał.

Dzięki Worlan, po prostu lubię robić zdjęcia :)

Przy powstawaniu bieżącego kalendarza był ten problem i stąd powstał kalendarz Extras, który dał możliwość zaistnieć zdjęciom słabszym jakościowo, więc pierwsze miejsca "słabsze jakościowo" tam są jak również zdjęcia z drugich miejsc też zostały dowartościowane - w tym kalendarzu jest ich w sumie 14.

Trzeba wierzyć ... (oświadczeniu autora).

To była zabawa przecież i do tej pory jakoś działało. Trochę problemów było, ale jak się domyślam raczej z braku wiedzy biorących udział w konkursie (w czym biorą udział i na co głosują) i braku informacji w regulaminie ZABAWY.

PS.: zgadzam się z tym co Worlan w międzyczasie napisał - można dodać formułę o dysponowaniu prawami autorskimi i o ich udzieleniu w zakresie potrzebnym do kalendarza (poprzez fakt wzięcia udziału w konkursie) - jakiś kawałek prawniczego oświadczenia.

Uważam również, że jest to zabawa, ale regulamin trzeba szanować i wzajemny szacunek również jest potrzebny :) .... aby nie powstawały "kasztany"

Sprawa praw autorskich jest sprawą dość ważną.

Odnośnik do komentarza

Proponuje zasadę jednego zdjęcia na osobę zglaszajaca na miesiąc, żeby nie mnożyć bytów ponad konieczność. Oraz zalecenie, żeby zdjęcie odzwierciedlało ogólnie porę roku, bo oglądać w listopadzie ludzi w krótkich spodenkach w kalendarzu bym nie chciał za bardzo. Zimą będzie trudniej, ale co to dla harcerza ;) Cieszę się ze idziemy ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Oraz zalecenie, żeby zdjęcie odzwierciedlało ogólnie porę roku, bo oglądać w listopadzie ludzi w krótkich spodenkach w kalendarzu bym nie chciał za bardzo.

Nierealne (moim zdaniem), dla mnie krótkie spodenki mogą być nawet w grudniu a mini spódniczki to nawet przez cały rok. ;)

Odnośnie jakości zdjęcia nic by nie stało na przeszkodzie jak zamieszczający fotkę poda przy niej jej parametry. Będzie wiadomo przed oddaniem głosu jaka jest rozdzielczość foty.

Ideałem byłaby zamieszczona informacja np : aparat - telefon Nokia 1030; rozdzielczość - 3400x1890; data - 12-12-2014

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...