Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kiedy następny motobazar w Warszawie?


Gość Msound!

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Ja z kolei jestem zadowolony z wizyty na MB. Dawno nie byłem i warto było przynajmniej się przejść i pooddychać atmosferą i zobaczyć co na rynku.

Mariusz BM-ki już nie znalazłem :(, ale dostrzegłem podsumowanie jakby nam pisane....

SkuterNieMis.jpg

Zrobię mały OT (może mi też ujdzie na sucho) bo wielu z nam MB przedłużył się na YT. Obiecałem kilka fotek z >>YT

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    26

  • pgizi

    17

  • arturas

    8

  • DaniL

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Klubowicze

Jakieś utrudnienia robią, bo wjazd/wejście ma być tylko od Puławskiej, a tu się przecież to całe stado moto nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mały raporcik, jak najbardziej subiektywny.

Odwiedziłem dziś przed południem Motobajzel i powiem Wam że definitywnie schodzi na psy ta impreza. Może to wina netu, może terminu (już zaczęły się urlopy itp.), nie wiem ale sprzedawców o ok. 1/3 mniej niż w kwietniu. Trochę ciuchów, akcesoriów i mat. eksploatacyjnych ale wszystkiego tylko po trochu. Ogólnie bida :(

Coś tam kupiłem (Jaco nie mów co!) ale szału naprawdę nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

sprzedawców o ok. 1/3 mniej [...] Ogólnie bida :(

Paweł, taki rynek.

Jakby był "odbiór" (po normalnych cenach a nie bazowanie tylko na promocjach i wyprzedażach) to byłby i towar.

Odnośnik do komentarza

Powierzchnia była zmniejszona (o mniej więcej jedną alejkę stoisk) z uwagi na gonitwę na Torze Służewiec, nie zmienia to jednak faktu że jeszcze kilka stoisk by się zmieściło.

Inna kwestia wynikająca z mojej obserwacji jest wręcz odwrotna niż sugeruje Mariusz, ceny na motobazarze, jeśli chodzi o art. nowe jest wyższa niż cena rynkowa.

Jeśli wiem, że mogę coś kupić taniej to nie kupię tego drożej na motobazarze, za jeszcze dodatkową opłatą 12 pln za wejście. I nie mówię tu o wyprzedażach czy promocjach a regularnych cenach. Jest część sprzedawców która trzyma cenę normalną rynkową, ale są i tacy którzy zdecydowanie próbują sobie odbić koszty dojazdu do Warszawy i to z dużą nawiązką sprzedając jedną szt. towaru.

Jak sprzedawca winduje cenę to i potencjalnych klientów jest mnie, to oznacza mniejszy popyt, a to odbija się na podaży. Ten sam sprzedawca woli wysłać produkt za darmo, niż jechać na motobazar, ponieść koszty dojazdu, noclegu, stoiska i sprzedać tyle samo albo i mniej niż zostałby w biurze, a dla części oznacza to zamknięcie lokalnego sklepu, który jak by był otwarty przyniósłby co najmniej taki sam przychód.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

ceny na motobazarze, jeśli chodzi o art. nowe jest wyższa niż cena rynkowa.

Cały problem, że dziś "cena rynkowa", w wielu przypadkach, jest czymś trudnym do sprecyzowania.

Są firmy, które się wyprzedają lub likwidują działalności. Oferują ceny (często dumping) jakie inny, normalnie funkcjonujący i chcący utrzymać się na rynku sprzedawca nie może zaoferować z przyczyn oczywistych.

Temat rzeka.

Jedno jest pewne - malejąca ilość sprzedawców na motobazarach jest odzwierciedleniem sytuacji na rynku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przyczyn na pewno jest wiele, skutek jeden - coraz mniej towaru "macanego".

Ja wolę nawet odrobinę przepłacić ale przed zakupem towar obejrzeć, pomacać, przymierzyć. itd. Przykład z wczoraj: byłem z kolegą który szukał szybki do Suzuki VX 800 i znaleźliśmy taką, rzekomo pasującą na stoisku tylko z szybami. Zostawiamy depozyt, robimy przymiarkę - nie pasuje :(. Różnica w cenie (net/real) ok. 30 PLN. Sprzedawca się zarzekał że to do tego modelu...

Odnośnik do komentarza

To ja coś w temacie motobazarów... Wydaje mi się całkiem normalnym "obumieranie" takich imprez... W Warszawie w porównaniu do np. Berlina jest dużo więcej sklepów z odzieżą i akcesoriami moto...

W Berlinie jest Louis i POLO i to właściwie ... wszystko. Duże sieci po prostu rządzą i "wykosiły" przez lata resztę. Jeśli chcemy coś z ich oferty- ok, jeśli coś z renomowanych innych firm pozostaje niewiele, a główną "firmą" jest internet. Konia z rzędem temu, kto znajdzie tu np. SPIDI...

Motobazar musi oferować "dumpingowe" ceny na wszystkie towary, bo inaczej, w moim odczuciu, nikt normalny tam nic nie kupi, skoro ten towar jest dostępny od ręki w sklepie obok...

Gwarancja, miejsce i forma zakupu... Nie każdemu odpowiada kupować "pod gołym niebem" i "obok kałuży błota" za podobne pieniądze jak w salonie. Płacąc jeszcze dodatkowo za bilet "wjazdu na klepisko" ;) ... Czyli ceny na takiej imprezie muszą być MOCNO atrakcyjne. MOCNO.

Odnośnik do komentarza

Cały problem, że dziś "cena rynkowa", w wielu przypadkach, jest czymś trudnym do sprecyzowania.

Masz rację, ja pisząc o cenie rynkowej miałem na myśli pewną średnią wyciąganą ze sklepów które mają się dobrze kondycyjnie.

Przyczyn na pewno jest wiele, skutek jeden - coraz mniej towaru "macanego".

Ja wolę nawet odrobinę przepłacić ale przed zakupem towar obejrzeć, pomacać, przymierzyć. itd.

Zawsze można odstąpić od umowy zawartej na odległość, a tym bardziej jeśli mimo zapewnień sprzedawcy produkt nie spełnia wymagań. Koszt to co najwyżej koszt przesyłki zwrotnej. Wiem pozostaje jeszcze czas, który będzie dłuższy.

Ale niestety internet zniszczy każde poletko handlu..... takie same doświadczenia mam z giełdą komputerową, która umierała i teraz niby jest ale to nie to samo.

Taniej jest po prostu utrzymać sklep internetowy niż lokal, pracowników, magazyn. Automatycznie można zaoferować niższą cenę.

Motobazar musi oferować "dumpingowe" ceny na wszystkie towary, bo inaczej, w moim odczuciu, nikt normalny tam nic nie kupi...

Gwarancja, miejsce i forma zakupu... Nie każdemu odpowiada kupować "pod gołym niebem" i "obok kałuży błota" za podobne pieniądze jak w salonie. Płacąc jeszcze dodatkowo za bilet "wjazdu na klepisko" ;) ... Czyli ceny na takiej imprezie muszą być MOCNO atrakcyjne. MOCNO.

Ja bym nie wymagał dumpingowych cen, ale chociaż odrobiny przyzwoitości sprzedawcy. Jeśli aku można kupić bez większego wysiłku i nie z wyprzedaży za ~350 plnów a Pan na motobazarze oferuje super atrakcyjną cenę 550 za ten sam akus no to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak przed laty czekało się i jeździło na targi motocyklowe do Berlina. Nie wiem, czy tak nazywała się ta impreza fachowo - w moim środowisku nazywaliśmy ją po prostu "targami w Berlinie". Całe zamieszanie odbywało się w zimnych miesiącach poza sezonem motocyklowym w halach targów międzynarodowych.

To jeszcze studenckie czasy, zrzutka na paliwo i miejsce w aucie kolegi o które czasem nie było łatwo - każdy chciał jechać. Następnie dość drogi bilet wstępu, ale... Na targach przede wszystkim można było kupić ciuchy i akcesoria motocyklowe po znacznie niższych cenach niż te, które na codzień zalegały na niemieckich półkach (w Polsce nie było jeszcze wtedy sklepów motocyklowych, lub były bardzo słabo zaopatrzone).

Dla nas wtedy każda obniżka się liczyła i pamiętam, że to była jedyna szansa na rok, by się tak obkupić. Cały rok się na te targi czekało i zbierało się do skarbonki na te wszystkie dobra.

Z tego co wiem targi od wielu lat się już nie odbywają. Przyszły czasy internetu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z tego co wiem targi od wielu lat się już nie odbywają.

Ostatnio po kilku latach posuchy odbyły się BMT 2016 -> http://www.forum.burgmania.net/topic/12093-wystawa-bmt-w-berlinie/#entry441260

Odnośnik do komentarza

Ostatnio po kilku latach posuchy odbyły się BMT 2016 -> http://www.forum.bur...ie/#entry441260

Tak, czasy się zmieniły... O ile kiedyś latałem tam co roku, w sumie kilkanaście razy, to tego roku ... nie poszedłem, mimo że na targi mam 10 min. jazdy. Nuda ganiać od wystawcy do wystawcy, no i w sumie po co?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wrześniowy Mototarg w Wawie odwołany.

Kolejnego na Służewcu nie będzie z racji braku porozumienia na linii wynajmujący > właściciel terenu. Przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko Mototargu.

Następne motobazary będą się odbywać na Bemowie na terenach przyległych do lotniska.

Terminy: 1-2 kwietnia, 27-28 maja, 16-17 września 2017r.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja się wybieram jutro, ale że mam sobotę pracującą to nie wiem o której będę.

Jak mi się uda wyrwać z roboty to może przed południem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Czyli w/g deklaracji o 12stej robimy dziś spota na tegorocznym wiosennym MB. Precyzyjniej - przy kasie nr.2  !OK 

Tu podgląd na układ targowiska w nowej lokalizacji -> Plan targowiska

plan.gif

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mariusz dorabia na boku ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

c238713b08ad95d0f5a0327e9817ffc0.jpg

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

18dceffe47f728cf9186fe38443cfef2.jpg

 

4bb082fed7ecc6f9c51deff45390a984.jpg

 

Idziemy w regały...

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...