Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Skuter-dwumiesięcznik" - już (NIE) do nabycia


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • regis

    26

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • Mr.T

    7

  • Slavequs

    6

No cóż, czasy mamy jakie mamy i o ile czarny scenariusz przewidywałem już miesi?c temu to nie my?lałem, że moje proroctwo wejdzie w życie tak szybko.

Dwumiesięcznik "Skuter"przechodzi do historii, tzn. kończy swoj? działalno?ć a następnego numeru niestety nie znajdziecie już w kioskach czy empikach.

whist

No proszę... nie zagl?dałem na forum od tygodnia i po przeczytaniu powyższego po prostu mnie zatkało whist

Nie wiem co napisać... smutna wiadomo?ć. Tym bardziej, że dwumiesięcznik znikał z półek. Hmm, znów nie mamy dla siebie wydawnictwa whist

dodano 01/01/2009:

No i na konto wpłynęła reszta z opłaty za niewykorzystan? prenumeratę... whist

Tak my?lę... kurcze, to chyba jakie? fatum wisi nad wydawnictwami dotycz?cych skuterów.

Szkoda, ze powtórzyła się sytuacja sprzed kilku lat...

Co prawda, wtedy skuterków było mało, ale dzi? to wła?nie ten pojazd, w?ród jedno?ladów, zaczyna królować na miejskich drogach... hmm... i dlatego powinien mieć swoje osobne pisemko !

Odnośnik do komentarza

Wielka szkoda :angry: . Wiadomo chociaż dlaczego tak się stało? Wydawało mi się, że nakład nie zalegał na sklepowych półkach.

ps. Dostałem zwrot, ale zamiast niego wolałbym kolejny numer.

Odnośnik do komentarza

Cóż, i mój stan konta powiększył się o parę złotych, wielka szkoda że ten periodyk zniknie, wielka szkoda :angry:

Jak już pojawiło się pismo które wielu zadowalało to szybko znika z rynku, pewnie zadziałało prawo buszu, czyli mocniejszy (lub sprytniejszy) wygrywa :angry:;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Radio napisał:
Jak już pojawiło się pismo które wielu zadowalało to szybko znika z rynku, pewnie zadziałało prawo buszu, czyli mocniejszy (lub sprytniejszy) wygrywa  :angry:  :angry:

To nawet nie chodzi o spryt tylko o trend no i niestety $.

Kolporterzy nie chcą płacić na czas, reklamodawcy nie dają gwarancji, że będą się reklamować w każdym numerze (bo u nich też bywa różnie z płynnością $). Poza tym pismo takie jak "Skuter" w okresie zimowym zawsze sprzedaje się słabiej (sprzedaż spada nawet o 50% tego co np. w czerwcu).

Dodatkowo musi być na bieżąco kasa dla redaktorów i wiele innych potrzeb związanych z wydawaniem takiej pozycji a do tego potrzebna jest płynność finansowa.

W dobie internetu i ogólnego odejścia od pozyskiwania informacji z pism papierowych wszystkie małe wydawnictwa (nie takie jak np. Agora) są aktualnie bardzo zagrożone bankructwem... tym bardziej teraz, kiedy gada się wszędzie o kryzysie i niby nadchodzących kataklizmach gospodarczych.

Krótko mówiąc- jeśli ktoś ma mocne zaplecze finansowe lub zarabia gdzie indziej aby przetrwać trudny okres startu i dokładać do tego, co na początku jest niedochodowe może przetrwać. W innym przypadku lipa.

Odnośnik do komentarza

Jest tak jak piszesz a ja domy?lałem się że powodem jest lub s? pieni?dze, to dzisiejsze życiowe realia, wiele firm traci na jednym interesie lecz z innego interesu dokłada, ponieważ ma tak? możliwo?ć, w tym przypadku widać że wydawca nie chciał lub nie mógł utrzymać na rynku wydawniczym tego tytułu, (prędzej - nie mógł) cóż...tak bywa !holiday

ale szkoda.....było to dobre pismo, za dobre pieni?dze...dlatego wielu z nas na pewno smuci fakt zniknięcia z półek !piwko !piwko

Ale może...jeszcze...kiedy?.... Czego Życzę wydawcy w nadchodz?cym Nowym 2009 Roku

05f40c2438e18958.gif

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kurcze, a ja dopiero teraz znalazłem t? informację. I cały czas czekałem aż ukaże się następny numer SZKODA

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Minęła prawie dekada od podjęcia decyzji, że jedyny drukowany magazyn stricte o skuterach przestanie istnieć. Wtedy mieliśmy mocny orzech do zgryzienia czy to słuszny ruch. Czy aby nie zacisnąć pasa i poczekać na lepsze czasy... 

Jak się później okazało wiele podobnych periodyków (inna tematyka) nie przetrwało... a ostatnia obserwacja rynku tylko utwierdza w przekonaniu, że wtedy podjęliśmy niestety słuszną decyzję.

Wybrane info:  Bravo znika z rynku ... Inny przykład ... Jeszcze inny

Ps. Wspomnień czar...

5a5dde5768eeb_IMG_20180116_1205121.thumb.jpg.b1c4077074aad0926f6ff2909d649a72.jpg

5a5dde62a753c_IMG_20180116_1209201.thumb.jpg.dd00f62f593afcf237cc2d562449498c.jpg  8c12c797f06fefdf.png.db7f63b0469e4340ce34c1cbf91ac59f.png

 

dfee3316415ba9a625645e4747e5.thumb.jpg.6579cdb1b47fe4646e662b53c383d4ab.jpg

Odnośnik do komentarza

Na całym świecie papierowe zwłaszcza miesięczniki lub kwartalniki zanikają i przerzucają się na wersje kupna oraz czytania online...

PS. Czy to dobrze? Ja akurat uważam, że nie ma to jak papierowa gazeta...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja wciąż kupuję gazetę (Świat Motocykli), bo nie wyobrażam sobie iść do wychodka i czytać (ślepić) e-wydania na małym wyświetlaczu telefonu, na zasadzie poniżej...

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SlawoyAMD napisał:

Ja wciąż kupuję gazetę (Świat Motocykli), bo nie wyobrażam sobie iść do wychodka i czytać (ślepić) e-wydania na małym wyświetlaczu telefonu, na zasadzie poniżej..

Też kupuje jeszcze czasami kupuje ŚM, ale poziom tego pisma nie umywa się do egzemplarzy z początku tego wieku (zacząłem czytać od nr-u 11/99). A ,,Skuter" mogłem tylko poczytać jako archiwalia w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego - good bless  egzemplarz obowiązkowy :)

Odnośnik do komentarza

Taaa, ŚM to było to...
Mam kilka a w zasadzie kilkanaście roczników
Jak co to mogę odsprzedać



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

"Motocykl" i "Swiat Motocykli" to właściwie od początku wydawania do jakiś trzech- czterch lat temu... Kiedyś to był mus, później mniej, a w końcu przestałem kupować :) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...