Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Skuter-dwumiesięcznik" - już (NIE) do nabycia


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Slavequs nie mam zbyt dużo czasu więc spróbuję króciutko

Kodeks Drogowy oddział 11 - przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów oraz pojazdów zaprzęgowych.

Art.33 Punkt 5, 6, polecam także punkt 7 bo jest bardzo ciekawy o czym kiedy? już pisałem.

Pamiętać należy także przy odczytywaniu artykułu o poł?czeniu czytania z dokładnym przeczytaniem definicji roweru i motoroweru- po przeczytaniu nie powinno być w?tpliwo?ci. Je?li jednak jakie? będ? jak będę miał chwilkę a kogo? to zainteresuje to podzielę się chętnie swoj? wiedz? na ten temat.  :)

Zajdek, jedna rzecz: motorower to nie rower i odwrotnie. Zajrzałe? do oddziału 11, a nie przeczytałe? słowniczka na samym pocz?tku KD? A jeżeli przeczytałe? i nadal stoisz przy swoim zdaniu, to chyba nie mamy o czym rozmawiać i nadal propaguj jazdę motorowerem po ?cieżce rowerowej, a nawet chodniku.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • regis

    26

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • Mr.T

    7

  • Slavequs

    6

Popieram, stanowczo mówię NIE rejestracji jedno?ladów o poj. większej niż 50cm3 na motorower. Jestem przeciwny też odblokowywaniu czy tuningowaniu skuterków (50-tek). Zdarza sie potem, że stadko 50-tek mija mnie z prędko?ciami grubo powyżej 80 km/h. Dosiadaj?cej tych 50-tek, młodzieży często barkuje po prostu do?wiadczenia.

Hmm... jestem ciekaw jak zakończyła sie sprawa rozbitego Runnera z testu...

Co do rowerów: hmm, sprawa wygl?da nieco inaczej:

1. Kieruj?cy rowerem jedno?ladowym jest obowi?zany korzystać z drogi dla rowerów lub z drogi dla rowerów i pieszych. Kieruj?cy rowerem, korzystaj?c z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowi?zany zachować szczególn? ostrożno?ć i ustępować miejsca pieszym.

1a. W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kieruj?cy rowerem jedno?ladowym jest obowi?zany korzystać z pobocza, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5, a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni.

2. Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem, że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniaj?cym bezpieczn? jazdę.

3. Kieruj?cemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu;

jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;

czepiania się pojazdów.

4. Na przejeĽdzie dla rowerzystów, kieruj?cemu rowerem zabrania się:

wjeżdżania bezpo?rednio przed jad?cy pojazd;

zwalniania lub zatrzymywania się bez uzasadnionej przyczyny.

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kieruj?cego rowerem jedno?ladowym jest dozwolone wyj?tkowo, gdy:

opiekuje się on osob? w wieku do lat 10 kieruj?c? rowerem lub

szeroko?ć chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędko?ci? większ? niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.

6. Kieruj?cy rowerem, korzystaj?c z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowi?zany jechać powoli, zachować szczególn? ostrożno?ć i ustępować miejsca pieszym.

7. Kieruj?cy rowerem może jechać lew? stron? jezdni na zasadach okre?lonych dla ruchu pieszych w przepisach art. 11 ust. 1-3, jeżeli opiekuje się on osob? kieruj?c? rowerem w wieku do lat 10.

dodano: Hee... Widzę, ze kolega powyżej mnie ubiegł, ale pozostawię już powyższe.

Odnośnik do komentarza

W ramach pomysłu proponuję może jaki? wywiad z jakim? rzecznikiem z KG Policji w którym przedstawisz mu problem lewych rejestracji i zapytasz jakie ?rodki szykuje Policja do walki z tym procederem. Je?li maj? sensowne pomysły (a może tym im co? podsuniesz) to warto pewnie o tym napisać w Skuterze.

W pi?tek będziemy razem z Rafałem Dmowskim my?leć nad tym

Hmm... jestem ciekaw jak zakończyła sie sprawa rozbitego Runnera z testu...

Też jestem ciekaw i postaram się poinformować jak się czego? dowiem.

Puki co, kierowca, który wyprzedzał skręcaj?cy w lewo skuter wypiera się winy i sprawa została skierowana do s?du.

Odnośnik do komentarza

Nie dostałem konkretów.

"motorower - pojazd jedno?ladowy lub dwu?ladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemno?ci skokowej nieprzekraczaj?cej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędko?ć jazdy do 45 km/h;

rower - pojazd jedno?ladowy lub wielo?ladowy poruszany sił? mię?ni osoby jad?cej tym pojazdem;"

Po przeczytaniu tego nadal uważasz "motorower za rower"?

I gdzie w KD masz wspomniane o prędko?ci 40 km/h na ?cieżce rowerowej?

Proszę o szczegóły, czyli cytaty z KD.

Odnośnik do komentarza

Z tego miejsca chciałbym przeprosić wszystkich czytaj?cych ten post a Slavequsa w szczególno?ci...

Nawoływałem do sprawdzenia wiadomo?ci przed ich podaniem a sam podparłem się wcze?niej starym KD który mówił o poruszaniu się motorowerem po drogach dla rowerów :D:D:P

Po analizie KD faktycznie motorowerem nie mozna poruszać się po ?cieżce dla rowerów a tym bardziej po chodniku chyba ze posiadamy starego komarka jeszcze z pedałami i pedałujemy przy wył?czonym silniku.

Rowerem jak najbardziej możemy się poruszać pochodniku tak jak pisałem ale tylko w okre?lonych sytuacjach.

Co do ?cieżki rowerowej okazuje się że nie można tam nawet pchać wózka( taczki)...ale to już inna bajka....

Ciężko się przyznać jednak zrobiłem BABOLA i to dużego z t? ?cieżk? rowerow? i 40 km/h

PRZEPRASZAM!!! :D:P:D

Obiecuję poprawę

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zakupilem, przeczytalem, hmm nie jest zle, grunt ze takie pismo wychodzi, szkoda jak juz wszyscy mowili ze jest test Runnera 180 zarejestrowanego na 50ccm to dla mnie zenada ze cos takiego znalazlo sie w gazecie, no ale skoro pod koniec jest test jak zmienic 50 tke na 70tke zeby byla jeszcze szybsza bez slowa wyjasnienia ze poruszanie sie po drogach z takim silnikiem bez zmiany rejestracji na motocyklowa z motorowerowej traci mi olewaniem prawa a tego nie lubie.

Na duzy plus opis Carvera, to tez moje marzenie, no ale jeszcze musze poczekac !piwko Na duzy plus tekst "Wehikul Dziewic" uwielbiam klasyki, moze tez kiedys stane sie wlascicielem jakiejs perelki. Co prawda nie podobaja mi stare stereotypy na temat drog bo autorowi moge i dzis pokazac w Paryzu czy Berlinie drogi na ktorych poczuje sie jak na poligonie doswiadczalnym dla zawieszenia. A moze ja jestem przeczulony w tym temacie w droga strone. Oceniam na 4- czyli nie jest zle i warto kupic.

Odnośnik do komentarza

Akurat podczas dłuższej przerwy na stacji benzynowej przy wspaniałej zapiekance-mniam mniam.. whist przejrzałem gazetę. Przeczytałem test X-maxa - no proszę, to mnie pozytywnie zaskoczyło; zupełnie inne podejscie autora do yamahy niż w artykule na burgmania.net czy motogen.pl. Kto nie czytał- polecam! !piwko

Odnośnik do komentarza

Co do kolizji runnera 180 zarejestrowanego na 50 cm i ewentualnej sprawie s?dowej o kolizję to przy takim przekręcie w rejestracji wszystko wyjdzie na jaw i skuterzysta może więcej stracić niz zyskać.

A propos magazynu "SKUTER" to zainteresował mnie artykuł o X-Maxie, który zakupiłem jakie? 2 tygodnie temu. Pierwszy raz spotkałem się z tak krytyczna opini? bo pomijaj?c raczej pochlebne opinie w artykułach inernetowych to uzytkownicy s? bardzo zadowoleni a zrobili więcej niż 1000km. Rzeczywi?cie jako?ć przeł?czników jest kiepska nawet porównuj?c z moim poprzednim Majesty 180 ale poza tym nie podzielam krytycznych opinii redaktora ale przejechałem dopiero 200km. Jak przejade 2000km to albo potwierdze albo zdementuje.

Odnośnik do komentarza

X-max jest fajnym skuterem ale dla mnie, jedynym co za nim przemawia to jednostka napędowa, zaplecze serwisowe i pewno?ć, że jak się co? popsuje to co? takiego jak gwarancja istnieje.

Niestety wykonanie, zawieszenie czy hamulce.... czuć, że tu wła?nie szukano kosztów a kupuj?c Yamahe licze na azjatyck? jako?ć w wykonaniu japonii a nie ich sko?nookich s?siadów.

Gdyby? kupił mercedesa z trzeszcz?cymi plastikami to byłby? zadowolony?

Odnośnik do komentarza

Panowie spokojnie !piwko

Na pewno wszystko będzie dobrze i każdy znajdzie co? dla siebie !scooter

Tylko spokój może nas uratować !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza

Jaki spokój? Ja chcę test Xcitinga po 30tys km !scooter I porównanie zwłaszcza spalanie wersji bez oraz z wtryskiwaczk?!

Testów kilka jest, ale nie piszcie mi, że nikt 30tys na maxi nie zrobił... Ja na popierdółce 1000/miesi?c robię... Jakbym miał 150ccm pod dup***em - robiłbym 2x tyle (tak to w trasy ponad 40km tylko z konieczno?ci ?migam).

Co do testu X-Maxa - mi się tam podoba. Autor generalnie objechał ten model za wykonanie i w podsumowaniu wyraĽnie napisał, że technicznie nie ma nic do zarzucenia skuterowi. I bardzo dobrze - mam już dosyć achów i ochów jak tylko nowy "japoniec" się pojawia. Ja mam tajwańczyka - i kto wie czy nie lepsze to od japońców? 6tys na 50ccm, wymieniona tylko ?wieca i filtr powietrza. Pasek i rolki - brak oznak zużycia. Opony fabryczne - jeszcze spokojnie kolejne 6tys zrobi?. Żarówka żadna nie spalona. Na pocz?tku co? lekko czasami trzeszczało, ale się ułożyło i jest git. Kanapa się nie rozwala. Plastiki pancerne (gleba, szlif i tylko farba zdarta - nawet lusterko się nie ułamało). Choć podobne - oba narody sko?nookie, heh.

Odnośnik do komentarza
Ja chcę test Xcitinga po 30tys km ;)

Bardzo chętnie, ale redakcja puki co finansowo na to nie wyrobi. Co tu dużo mówić. Który? z redaktorów po prostu musiałby zjechać w ci?gu powiedzmy miesi?ca parę razy cał? Polskę. A tu dochodzi paliwko, przegl?dy serwisowe itp. itd.

Ja bardzo chętnie. Kwestia kosztów ;/

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No cóż, czasy mamy jakie mamy i o ile czarny scenariusz przewidywałem już miesi?c temu to nie my?lałem, że moje proroctwo wejdzie w życie tak szybko.

Dwumiesięcznik "Skuter"przechodzi do historii, tzn. kończy swoj? działalno?ć a następnego numeru niestety nie znajdziecie już w kioskach czy empikach.

Odnośnik do komentarza

Jak to? dlaczego? :)

:blink: Szkoda...to była naprawda dobra pozycja dla nas wszystkich. Jak widać ludzie wol? internet niż słowo piasne (drukowane)...zostaj? przynajmniej numery archiwalne.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
co w takim razie z opłacon? prenumerat? ?

Takie pytanie proponuję zadać bezpo?rednio wydawcy:

WYDAWCA: PRESS MEDIA

37-450 Stalowa Wola, ul. Kossaka 24

tel. (0-15) 642 03 41 (8:00-16:00), tel./fax (0-15) 642 03 02

e-mail: skuter@skuter.media.pl

Odnośnik do komentarza

Co, jak, gdzie, kiedy, dlaczego?! :)

Prenumeraty nie miałem, ale udawało mi się zawsze upolować egzemplarz (mam wszystkie)... W kioskach w mojej okolicy (i innych z makulatur? sklepikach) niewiele tego mieli, ale z tego co widziałem - zawsze schodziło do zera (po ostatni numer musiałem pół wrocławia przejechać na... :blink: :-)

Szkoda - mi się gazetka podobała. Słowo pisane papierowo zawsze lubiłem i lubię. W sam raz do poci?gu czy do pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...