Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silnik jedno czy dwucylindrowy w skuterze większej pojemności


VuSePe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakładam ten temat, ponieważ jestem ciekaw opinii bardziej doświadczonych kolegów.

W moim odczuciu silnik w Kymco downtown 300 z 2016 roku działa znacznie przyjemniej od XCiting 400i z 2013r.

Downtown znacznie mniej wibruje, lepiej przyspiesza i jest zwinniejszy. Kultura pracy silnika też jest znacznie wyższa.

Jednakże oba modele w porównaniu z XCiting R500 z chyba 2011 roku to kulturalne maszyny. 500 tka bardzo wibruje, jest nieprzyjemna.

Skuterem z dwucylindrowym silnikiem nie jeździłem, ale kiedyś stanął obok mnie na światłach Kymco AK i byłem w szoku jak ładnie pracuje. Po lusterkach nie widziałem żadnych wibracji.
Chodził równie kulturalnie jak moja Yamaha FZ8, której 4 cylindrowy silnik nie przenosi prawie żadnych wibracji na lusterka i kierownicę. Prawie jak w aucie :)

Według was warto kupować jednocylindrowe skutery >350 pojemności?
Jak wypada porównanie kultury pracy Hondy SWT400 z Suzuki Burgman 400? (2 vs 1 cylinder)
 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hondą SW-T 600 przez 12 lat zrobiłem ponad 145K km i w temacie

Godzinę temu, VuSePe napisał(a):

Jak wypada porównanie kultury pracy Hondy SWT400 z Suzuki Burgman 400? (2 vs 1 cylinder)
 

Powiem tak : tego nie da się porównać . dwa cylindry to klasa sama w sobie. ( szczególnie przy tym zestawienu modele skuterów )

Godzinę temu, VuSePe napisał(a):

warto kupować jednocylindrowe skutery >350 pojemności?

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy NIE !

Najnowsze konstrukcje o pojemnościach 350 cm od Yamahy czy Hondy ( a mam teraz ADV 350 ) to najnowocześniejsze konstrukcje z wałkami wyrównoważającymi .

Ich praca jest prawie bezwibracyjna ( nie odczuwam wibracji po przesiadce z SW-T ) i aksamitna.

Wszystkie 400/500 cm innych marek to konstrukcje stare . I tam im większa pojemność tym większe wibracje . Da się z tym żyć ale w nowych 350 jest o niebo lepiej. Tak samo z przyspieszeniem . To co pokombinowali to jakaś MAGIA 😉 ale przy jeździe solo nie widać różnicy w osiągach pomiędzy SW-T a ADV ( ok jest mniejsza prędkość max ale to akurat nie jest dla mnie najważniejsze )

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Najnowsze konstrukcje o pojemnościach 350 cm od Yamahy czy Hondy ( a mam teraz ADV 350 ) to najnowocześniejsze konstrukcje z wałkami wyrównoważającymi .

Byłem na jeździe testowej nową Hondą Forza i Yamahą Xmax. Jazda nimi to prawdziwa przyjemność i bardzo kulturalnie pracują. Kymco Xciting 400i to przy nich traktor.
Odstrasza tylko cena, powyżej 30 tys za skuter to dla mnie za dużo. Wolę pierwszy rok pojeździć czymś tanim czego nie będzie szkoda, ponieważ nie wiem czy mi się skuter spodoba. Jak uznam, że to jest to to pewnie wezmę nowy.

Masz może porównanie Hondy/Yamahy z nowym skuterem Zentos 350E. Oglądałem Zentosa w salonie i jakością wykonania nie ustępuje markowej konkurencji. Nie wiem jaka jest jakość podzespołów, ale plastiki ma porównywalne. Mocy ma 36 KM, więc znacznie więcej od markowych.
Niestety nie mieli egzemplarza do jazdy testowej i nie mogli uruchomić w salonie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 minuty temu, VuSePe napisał(a):

Masz może porównanie Hondy/Yamahy z nowym skuterem Zentos 350E.

Niestety ale nie.

4 minuty temu, VuSePe napisał(a):

Odstrasza tylko cena, powyżej 30 tys za skuter to dla mnie za dużo.

Popatrz za używkami  z Hondy z silnikiem 300cm ( ostatnio oglądałem super Forzę 300 w nowej budzie za 15 k ) to jest też już ta nowa konstrukcja silnika ( 350cm to po prostu jej rozwinięcie i jeszcze poprawienie )

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Popatrz za używkami  z Hondy z silnikiem 300cm ( ostatnio oglądałem super Forzę 300 w nowej budzie za 15 k ) to jest też już ta nowa konstrukcja silnika ( 350cm to po prostu jej rozwinięcie i jeszcze poprawienie )

Od którego rocznika honda/yamaha zaczyna się nowa konstrukcja?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie pamiętam . Ale tak ok 2018 - 2019 w Hondzie Forza.

Odnośnik do komentarza

W 2020 (chyba) weszła większa Forza, a w 2022 pojawił się ADV. W każdym razie nawet na forum jest o tym informacja:

 I jak wyżej - Forzę 300 idzie kupić w bardzo dobrych pieniądzach, w okolicach połowy ceny nowej, obecnej wersji - a to wciąż raptem kilkuletni motocykl. Ja najmłodsze 300ccm kojarzę z 2019, które szło kupić stosunkowo niedrogo. Potem przyszły dziwne czasy covidowe to może i cena skoczyła, nawet jeśli jeszcze ją klepali na produkcji. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, VuSePe napisał(a):

Ta jest lepsza. Ceny w zakresie 15-17 tysięcy to ter okazja.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, arturo-bb napisał(a):

Ta jest lepsza. Ceny w zakresie 15-17 tysięcy to ter okazja.

W waszej opinii lepiej wybrać Kymco downtown 300 z 2015 salon polska, 30 tys przebiegu za 11 tys czy Hondę forza 350  z 2019 również salon polska, 23 tys przebiegu za 17 tys? 

Jaka będzie równica w kulturze pracy obu skuterów (nie nowe), osiagami, wygodną i kosztami eksploatacji? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Brałbym Hondę.

Ale ja nie jestem obiektywny 😉

Poczekaj może więcej osób się wypowie.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, VuSePe napisał(a):

W waszej opinii lepiej wybrać Kymco downtown 300 z 2015 salon polska, 30 tys przebiegu za 11 tys czy Hondę forza 350  z 2019 również salon polska, 23 tys przebiegu za 17 tys? 

Jaka będzie równica w kulturze pracy obu skuterów (nie nowe), osiagami, wygodną i kosztami eksploatacji? 

Pytanie czy trzeba zainwestować i ile na początek w jeden czy drugi. Jak chcesz głównie użytkować skuter tzn, czy generalnie dojazdy do pracy czy weekendowe wycieczki. Czy te 6 tysi to dla Ciebie duża różnica, czy chcesz zostać z nim na kilka lat, czy za rok będziesz chciał go sprzedać. To nie jest wybór zero-jedynkowy. No i co też bardzo ważne o ile nie najważniejsze, który Ci się bardziej podoba 🙂.  

Odnośnik do komentarza

Skuter będzie używany jako wół roboczy latem zamiast auta. Do jazdy na zakupy, może do pracy raz w tygodniu 120 km w jedną stronę, ale drogami krajowymi nie ekspresówka, na przejażdżki. 

W kymco downtown był wymieniony pasek i ogólnie stan jest ładny poza zadrapaniami, ale to nie nówka ani nie malowany :) 

W Hondzie nic nie było robione od nowości. 

Do szybkiej jazdy mam motocykl 110KM i od skutera oczekuję praktyczności czyli dużego schowka, wygody jazdy, niezawodność a nie emocji. 

Różnica w cenie 6 tys nie jest granicą nie do przeskoczenia, pytanie czy warto dopłacić przy moich wymaganiach. 

Skuter raczej chce na dłuższy czas. Jak mi się spodoba jazda skuterem to przynajmniej 4 lata. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
13 minut temu, VuSePe napisał(a):

Jak mi się spodoba jazda skuterem to przynajmniej 4 lata. 

Na 90% Ci się spodoba ( przyspieszenie Hondy Cię zaskoczy 👍 bo obstawiam że martwi cię te 30KM )

 

40 minut temu, VuSePe napisał(a):

Różnica w cenie 6 tys nie jest granicą nie do przeskoczenia, pytanie czy warto dopłacić przy moich wymaganiach. 

Skoro tak to Ja bym dopłacił

Tym bardziej że

40 minut temu, VuSePe napisał(a):

Skuter raczej chce na dłuższy czas. Jak mi się spodoba jazda skuterem to przynajmniej 4 lata.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, VuSePe napisał(a):

Jak mi się spodoba

No właśnie 😏

 

1 godzinę temu, VuSePe napisał(a):

pytanie czy warto dopłacić przy moich wymaganiach. 

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, falco napisał(a):

Przeczytałem ten wątek kilka razy, 2 lata temu, rok temu i teraz :)

Jakbym był fanem skuterów to nie patrzyłbym na używane tylko kupił forze lub xmax z salonu i po problemie. 

Problem w tym, że moim głównym 2 kołowcem jest Yamaha FZ8, która daje mi przyjemność z jazdy, a skuter ma dla mnie być praktycznym narzędziem. Coś jak służbowa skoda 😁

Także wybór mam tylko pomiędzy Kymco downtown 300 za 11 tys a honda forza 350 za 17 tys. Przejadę się używaną forza 350 i jeżeli nie będzie efektu wow w porównaniu do kymco to z mojej perspektywy nie warto dopłacać. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Krzynio66 napisał(a):

bardzo niska cena jesli jest ok warto kupic

To jest pojemność 300 a nie jak nowe 350. Duża jest różnica między 300ccm z 2019 a nowszym 350? 

Może cena okazyjna bo to jest 300 czyli jak dobrze rozumiem stary silnik

Odnośnik do komentarza

Masz duży komfort, bo nie jesteś nowicjuszem i masz poduszkę finansową a dodatkowo mieszkając w dużym mieście większy dostęp do jazd testowych (także na używanych), więc wspomnę tylko stare, sprawdzone, indiańskie powiedzenie - jazda testowa prawdę Tobie powie... ;)

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, falco napisał(a):

Masz duży komfort, bo nie jesteś nowicjuszem i masz poduszkę finansową a dodatkowo mieszkając w dużym mieście większy dostęp do jazd testowych (także na używanych), więc wspomnę tylko stare, sprawdzone, indiańskie powiedzenie - jazda testowa prawdę Tobie powie... ;)

Można się zdziwić, ale w Łodzi nawet Honda nie ma skuterów do jazd testowych. Yamaha chyba jakieś ma, nawet jeździłem ale rezerwacja najlepiej 2 tygodnie wcześniej a aż tak zaplanować nie mogę. Używek jest tyle co nic. 

Jak chce coś załatwić, kupić to i tak muszę do Warszawy jechać. Łódź to taka dziura w środku polski, niby duże miasto a jak coś potrzebujesz to nic nie ma. 

Odnośnik do komentarza

To zobacz jeszcze na Kawasaki J300. To coś takiego pomiędzy Kymco DT 300, a Forzą 300/350.

Kawasaki J300 bazuje na Kymco DT 300, ale zostało przez firmę Kawasaki "unowocześnione" (praca silnika, zawieszenie, wygląd). Jeździ się tym dość przyjemnie (miałem i w sumie polecam).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gregoryka napisał(a):

To zobacz jeszcze na Kawasaki J300. To coś takiego pomiędzy Kymco DT 300, a Forzą 300/350.

Słuszna uwaga, zapomniałem o tym modelu. W okolicach Łodzi +75 km nic nie ma :)
Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu czeka mnie wycieczka do Warszawy, nic sensownego bliżej nie ma.
Najprawdopodobniej wybór będzie pomiędzy SWT400 i Kawasaki J300:
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-sw-t400-fjs-silver-wing-CID5-IDZ2kBi.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0
https://www.olx.pl/d/oferta/kawasaki-j300-abs-CID5-IDVb2xA.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...