Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda ADV350 - Nowość 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

...No i dzięki wszystkim za miłe słowa, aż się chce jeździć! :) 

no to zaplanuj czas na niedziele 21-go na ognisko. Jak jeszcze skopiemy Cię Ci 😀 opony to dopiero będziesz miał pełnię szczęścia 🤣

Odnośnik do komentarza

W kwestii szyby, to w mojej ADV 350 od razu po zakupie, tę oryginalną wymieniłem na akcesoryjną Givi 50 x 65 cm. Jest wyższa od fabrycznej o 17 cm. Mam ją ustawioną w położeniu najwyższym minus jeden. Przy moim wzroście 186 cm jest optymalnie. Jeśli zaś chcę się całkowicie za nią schować, to wybieram położenie najwyższe.

Skuterem przejechałem dopiero 300 km, ale jeszcze żaden mój poprzedni motocykl czy skuter nie zachęcał mnie tak bardzo żeby wjeżdżać w drogi donikąd. Jest super, a zawieszenie przy wadze kierowcy 105 kg wydaje się być optymalne.

Sprawdzają się również grzane manetki pomimo zamontowanych fabrycznych handbarów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakie mamy wyobrażenie dróg donikąd - ale ja jakoś specjalnie nie jestem zachwycony po szutrach czy "sionym" (z góry mówię że po swoim). Dać się da, ale PCX też tłukę po takich drogach i chyba z racji mniejszej masy leci aż się kurzy. Daję jednak zawieszeniu czas na dostarcie. i biorę poprawkę na wciąż żywe wspomnienia z CB500x. 

Co do szyby to chyba postawię na WRS, tylko 2cm niższa od Givi a jakoś wizualnie bardziej mi pasuje. Choć, jest też zauważalnie węższa. 

Odnośnik do komentarza

No tak. Drogi donikąd to jednak dla mnie nadal asfalt, tylko że taki „boczny”. Nigdy nie chciało mi się na takie drogi wjeżdżać, a teraz coś mnie kusi… Na końcu na ogół jest szutr na którym zawracam (póki co).

Kupując szybę kierowałem się głównie jej wysokością. Miała być najwyższa! Teraz wiem, że szyba WRS niższa o 2 cm też byłaby dobra.

Co do Hondy CB500X, to też mam żywe wspomnienia. Jej zawieszenie było lepsze na wycieczki w teren. Egzemplarz z 2013 roku wciąż stoi u mnie w garażu, choć teraz trochę się kurzy 😊.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.04.2024 o 11:13, polikom napisał(a):

Teraz wiem, że szyba WRS niższa o 2 cm też byłaby dobra.

Też do tego samego wniosku dotarłem, po zakupie Kappa (czyli tej samej co Givi). Kawał żagla, mam wrażenie że nawet spalanie deczko skoczyło, i boczny wiatr robi większe zamieszanie. Nieco niższa, WRS faktycznie dałaby radę. No ale celowo chciałem spróbować takiej wielkiej. Podoba mi się to że można spokojnie jechać stówkę z otwartą szybą w kasku, w którym nagle jest zupełna cisza. Przy 180cm wzrostu jeżdżę albo z szybą na 2 pozycji od dołu, albo czwartej - bo w tej pierwszej patrzę ponad szybą (ale wieje) a w najwyższej przez szybę - aczkolwiek nie do końca jestem zadowolony. Nie wiem czy nie lepiej było z deflektorem w poprzednim moto, który ustawiony pod kątem odchylał strugę powietrza, ale był nieco niżej i dawał możliwość patrzeć na drogę nad nim. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...