Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda ADV350 - Nowość 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce być niemiły ale naprawdę, nic na temat deszczu nie padło - albo jestem ślepy. Kilka razy przewija się informacja nt. tego że "owiewka słabo chroni kolana przed wiatrem". 

Jeśli ze zrozumieniem ma oznaczać "i przed deszczem też" to wybaczcie Panowie ale nie jest to oczywiste. Są motocykle na których można się nieco schować przed deszczem - pochylić, zgiąć nogi do środka itd. A są takie gdzie nie ma gdzie się schować. 

ADV jest specyficzny właśnie przez kształt owiewki, która niby jest rozbudowana, ale żeby wyglądała na smuklejszą troszkę ją odchudzono. 

I nie, kocy żadnych nie potrzebuję :D

Większość życia spędziłem na nakedach (aż dwóch), ale epizod z CB500x pokazał że ten plastik wcale nie jest taki zły - jest na tyle fajnie zaprojektowana że "chowając się" za szybą ma się przemoczone do suchej nitki tylko buty - znana przypadłość. Ale z nogami przyciśniętymi do baku można było dojechać w miarę suchym na najbliższą stacje. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

ale epizod z CB500x pokazał że ten plastik wcale nie jest taki zły - jest na tyle fajnie zaprojektowana że "chowając się" za szybą ma się przemoczone do suchej nitki tylko buty

W ADV będzie minimum tak samo albo nawet trochę lepiej - buty suche 😉 a resztę załatwia przeciwdeszczówka ( ale na osłonę w stylu Gold Wing albo R 1250 RT nie licz )

Odnośnik do komentarza

Snajper - jak najbardziej rozumiem Twoje pytanie😉

Odpowiedź jednak jest prosta. Tak jak już wiesz: im większa szyba tym lepsza ochrona. Arturo porównywał do SW-T 600 i stwierdził, że jest słabiej - jednak dla niego wystarczająco dobrze. Jak jesteś rosły chłop i bary masz jak Pudzian to nasiąkniesz jak gąbka😜.

W burgmanie zmieniłem szybę ori na większą i to wystarczyło, by odczuć znaczną poprawę - zwłaszcza na rękawicach, bo poszerzenie w tym miejscu to jednak super rozwiązanie. Deszcz, mroźne powietrze już nie są tak przejmujące. Uwielbiam jazdę w obecnych i "nieco" wyższych temperaturach (do tego brak dużego ruchu, robali w powietrzu😃) i nawet duża standardowa szyba nie była dla mnie tak dobra jak teraz. Za to latem - powyżej 26stC męczę się temperaturą a ta osłona mi życia nie ułatwia🤷‍♂️.

Co do wspomnianego przez Arturo Gold Winga, to też ludzie dokupują owiewki kolan etc. chociaż wydawałoby się to zbędne i pewno dla wielu będzie. Zależy co kto lubi.

W ADV (według mojej opinii) raczej nastawiasz się na jazdy miejskie, zjazdy w teren i powietrze oraz widoczność jeszcze bardziej się przyda. Myślę, że to kwestia doposażenia będzie😉    

Odnośnik do komentarza

A to prawda, sprzęt już chyba mentalnie wybrałem więc kwestia doposażenia. Ale - traktuje go (czy raczej będę) nieco inaczej, jako podmiejski odpowiednik motocykla - bo tak właśnie się prowadzi. Dla umiarkowanych inwalidów. Jak sobie pomyślę że niektórzy dokładają podnóżki żeby na skuterach mieć motocyklową pozycje to aż mnie rzepka boli. 

ADV jest na tyle lekki i poręczny że jak już padło ze strony użytkowników można tym pośmigać po krętych drogach. No i dźwięk po opuszczeniu gazu mnie zachwycił, nie trzeba turba żeby ładnie gwizdało. 

Potem się okaże co dalej - czy sprawdzi się w dalszej turystyce (takich przykładów nie brakuje) czy od Forzy nie ma ucieczki :) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
17 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

Potem się okaże co dalej - czy sprawdzi się w dalszej turystyce (takich przykładów nie brakuje) czy od Forzy nie ma ucieczki :) 

W zeszłym sezonie Alpy ( Niemieckie i Austriackie 2,5K km ) a w tym planowana Rumunia (ponad 3K km ) .

Nie widzę powodu aby Forza miała być lepsza . Tylko ochrona od wiatru i deszczu jest TROSZKĘ lepsza . Za to zawias w ADV jest MEGA .

I teraz pytanie : czego używamy częściej ? Osłony od deszczu ? Czy może zawieszenia ?

W poprzednim sezonie na te 11K km tylko 2 razy ubierałem przeciwdeszczówki i przejechałem w nich może z 500 km .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2 godziny temu, snajper-psg1 napisał(a):

[..]nic na temat deszczu nie padło - albo jestem ślepy. Kilka razy przewija się informacja nt. tego że "owiewka słabo chroni kolana przed wiatrem". 

Jeśli ze zrozumieniem ma oznaczać "i przed deszczem też" to wybaczcie Panowie ale nie jest to oczywiste.[...]

W czasie mojego użytkowania (głównie wypad w Bieszczady) nie jechałem akurat w deszczu. Z założenia, jak coś gorzej chroni przed wiatrem, to i tak samo przed deszczem. Taki rodzaj skutera i taką ma charakterystykę. Jeśli nadrzędna jest owa "ochrona" to warto rozważyć inne modele lub... zmienić chociaż OE szybę na wyższą. Ja tak jak wspomniałem, widzę dwie "wady". Pierwsza to ochrona przed wiatrem a druga to twardość zawiasu. Jeśli komuś obie te kwestie nie przeszkadzają, ADV350 jest doskonałym wyborem w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
20 minut temu, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

widzę dwie "wady". Pierwsza to ochrona przed wiatrem a druga to twardość zawiasu.

Zawias po jakimś czasie "mięknie " i jest ok . Co do szyby to 300-400zł i jest większa od PUIG klik jak ktoś bardzo musi

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Nazir napisał(a):

 Za to latem - powyżej 26stC męczę się temperaturą a ta osłona mi życia nie ułatwia🤷‍♂️.

 

Dlatego stawiam na elektrycznie sterowaną wysokość szyby. Satysfakcja gwarantowana👌.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
7 minut temu, arturo-bb napisał(a):

po jakimś czasie "mięknie "

Samo życie 😜

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Nie widzę powodu aby Forza miała być lepsza . Tylko ochrona od wiatru i deszczu jest TROSZKĘ lepsza . Za to zawias w ADV jest MEGA .

Duża Forza rzecz jasna :) To jednak inny silnik, znacznie większy motocykl a przez to i komfort jazdy inny - czy może prostowania kolana. Pewnie jestem jedną z niewielu osób która pod tym kątem wybiera dwa kółka. Forza 750 daje taką możliwość. 

Dwa - myśląc sobie o długich przelotach autostradami można mieć przy podobnym spalaniu większą osłonę ale i stabilność motocykla. Dotychczas nie miałem żadnego >200kg i lubiało nimi zachwiać. 

Gold Wing, BMW RT, NT1100 - super sprzęty, jak nie chce się wyciągnąć nóg. 

Moje podejście zmieniło 600km PCXem, niczego poza możliwością ich wyprostowania mi nie brakowało, do tego stopnia że co jakiś czas jechałem w połowie na miejscu pasażera. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
6 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

Duża Forza rzecz jasna :) To jednak inny silnik, znacznie większy motocykl a przez to i komfort jazdy inny

Wątek jest o małym ADV więc ja też pisałem o małej Forzie 😉

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, grzybek napisał(a):

Dlatego stawiam na elektrycznie sterowaną wysokość szyby. Satysfakcja gwarantowana👌.

Tak👌 - jest to duuuża zaleta (bo oczywiście w burgmanie też mam i działa😁) jednak brakuje opcji schowaj🤪🤣🤣

Albo wieje na ręce albo po kakasku innej opcji brak😉

Odnośnik do komentarza

Nic tylko wybrać kolor i cieszyć się sprzętem, mam nadzieję że w końcu się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Albo wieje na ręce albo po kakasku innej opcji brak


W ostateczności pozostaje opcja drobnej personalizacji

1f569be3031e118f43f6b2e138161643.jpg
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

W ostateczności pozostaje opcja drobnej personalizacji emoji6.png

 

Dzięki, zawsze o takim marzyłem 👌

🤪

PS

Swoją drogą to ta skoda (mistrz drugiego planu) w porównaniu, to jakby mała się przy "tym" wydaje🤔

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, arturo-bb napisał(a):

Zawias po jakimś czasie "mięknie " i jest ok . Co do szyby to 300-400zł i jest większa od PUIG klik jak ktoś bardzo musi

Dobrze to wiedzieć, jadąc samemu poluzowały się plomby w zębach dopiero w dwie osoby zawieszenie zaczęło pracować przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza

No i w końcu jest, kolejny ADV 350 na forum. 

Wrażenia na szybko: 

- dobrze że wiedziałem żeby do zawieszenia podchodzić z dystansem - choć mam wrażenie że już działa lepiej niż w tej sztuce którą kiedyś jeździłem

- jestem w ciężkim szoku jak ADV się prowadzi, mówiąc krótko bardziej jak motocykl mniej jak skuter, chyba to zasługa kierownicy, ale w ogóle nie miałem wrażenia że jadę nową maszyną

- miejsce w schowku - poezja

- moc do jazdy solo wystarczająca. 

Z minusów - szyba tak do ok. 80km/h wystarcza w górnym położeniu i przy 180cm wzrostu. Będę musiał pomyśleć nad zmianą, albo zacząć od deflektora.
 
No i miejsca na nogi mało, cóż zrobić. Brakuje troszkę żeby wyprostować - ale można dać nogi na chwilę na owiewkę. Prawdopodobnie nieco przerobię sobie w przyszłości kanapę żeby minimalnie się cofnąć.
 
 
 

avd 350 motojoker.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dziś takie upały, że małą szybę można uznać zaletą
Gratki

Odnośnik do komentarza

Gratki i Szerokich pięknych dróg 👍

6 godzin temu, snajper-psg1 napisał(a):

Będę musiał pomyśleć nad zmianą, albo zacząć od deflektora.

Jedno i drugie robią robotę ale deflektor przez swoje mocowania to taka troszkę przeszkadzajka widokowa i utrudnienie w czyszczeniu - tak z praktyki polecam zmianę szyby😉

Odnośnik do komentarza

Gratuluję niech wozi bezpiecznie i oby nigdy nie zawiódł i zawsze dowiózł do celu. Szerokości LWG.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Nazir napisał(a):

tak z praktyki polecam zmianę szyby

Przemyśle, dzięki za opinie - w poprzednim motocyklu byłem w szoku ile dołożony kawałek plastiku zmienia - a dwa że daje możliwość "ustawienia" strugi powietrza.

No i dzięki wszystkim za miłe słowa, aż się chce jeździć! :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...