Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda ADV350 - Nowość 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, EndriuBis napisał:

Raczej bez szans. Musiał być "uciąć - skrócić" podesty 🙂 

Mam pomysł żeby wykorzystać sety pasażera do zamocowania dodatkowych dla kierowcy 😎

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do użytkowników. Znajomy kupił  nowe adv350, przy ruszaniu piszczy. Najprawdopodobniej pasek w napędzie. Rada panów z autoryzowanego serwisu Hondy w Łodzi-wymienić wariator na malossi🤣. Ma ktoś jakieś lepsze rady?

Odnośnik do komentarza

@arturo-bb napęd piszczy od przebiegu 3 tys. teraz ma około 7 tys. Prędkość maksymalna 135 km/h, a wiem, że powinno być 150-155. Napęd był czyszczony przez serwis i nic nie pomogło. Najbliżej z Łodzi mamy do Warszawy, tylko nie wiem który serwis Hondy najlepszy?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
58 minut temu, RONIN napisał(a):

tylko nie wiem który serwis Hondy najlepszy?

Własny

Nikt tak nie sprawdzi napędu jak użytkownik

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Własny

Nikt tak nie sprawdzi napędu jak użytkownik

Zdecydowanie potwierdzam. Po doświadczeniach z cenami serwisu Hondy, a potem z bardzo negatywnym doświadczeniem z serwisem Kymco, podjąłem jedyną słuszną decyzję o nauce i własnoręcznym lub z pomocą kolegów serwisowaniu własnych skuterów. 

 

Odnośnik do komentarza

Ok, tylko, że Honda jest jeszcze ponad rok na gwarancji więc nie będziemy grzebać w napędzie, żeby potem usłyszeć, że to nasza wina i płacić za części.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Maciek beż jaj przecież tam nie ma plomby. Odkręcisz, popatrzysz i sam ocenisz czy coś trzeba zrobić/ przeczyścić  i tyle. Nikt ani się nie dowie ani nie pozna bo zostawisz wszystkie części oryginalne. Bez przesadnej paniki.

Poza tym co mi z gwarancji jak zamiast usunąć usterki proponują zakup części tuningowych za własne pieniądze. Jeśli ten zakup ma pomóc to niech sami kupią i założą.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Najważniejsze, że na gwarancji wymieniają akumulatory 🫢

Odnośnik do komentarza

Problem w tym jak już wspomniałem, zdjęli pokrywę i czyścili sprężonym powietrzem. Dalej już są śruby, które mają znaczniki, jak je ruszę to będzie widoczna ingerencja w napęd. Właśnie po tych znacznikach wiem, że nie zaglądali głębiej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Skoro nie czyścili sami ( a sprężonym powietrzem to se mogą w D..ę fuknąć 😡) to trzeba ich zmusić.

Co to za sprawdzenie 😱

Niech rozbiorą sprawdzą szczęki sprzęgła ( może to tam piszczy jak sprzęt latał tylko/dużo po mieście)

Odtłuścić talerze i na sprzęgle i na wario.

I albo robisz to SAM i masz wywalone na ich gwarancje ( skoro są jakieś znaki na śrubach - mam ochotę  tam właśnie zajrzeć ) albo na serwis niech robią to co napisałem i patrz im na łapy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piszczenie znane userom Hondy. Pamiętam jak moja nowiutka SW-T600 w pierwszych tysiącach przebiegu przy ruszaniu piszczała jak zażynane prosię. Posłuchałem rady @arturo-bb, papierek ścierny w dłoń, sprężone powietrze i po piszczeniu. Gwarancji nie straciłem.

Odnośnik do komentarza

No i jak to w końcu jest z tym zawieszeniem i ochroną przed wiatrem? Trochę czasu minęło, na pewno kilka osób ADV pojeździło. Sam zaliczyłem jazdę próbną w poprzednim sezonie ale nie mam dużego porównania. Równolegle sprawdziłem Forze (szkoda że krótko i w innym terminie a nie 1:1) i tam faktycznie mniej wiało i było cieplej (testowałem w chłodny dzień) ale w lusterkach widziałem swój korpus :D I to bardzo irytowało. 

Niestety pracy zawieszenia nie sprawdziłem na dziurach. Pamiętam jedynie że ADV jakoś specjalnie mnie nie zaskoczył. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
32 minuty temu, snajper-psg1 napisał(a):

jak to w końcu jest z tym zawieszeniem i ochroną przed wiatrem? Trochę czasu minęło, na pewno kilka osób ADV pojeździło.

Ja zrobiłem dopiero niecałe 12K ale jakieś tam wnioski myślę że mogę postawić.

Jeśli chodzi o zawias to fakt na początku wydaje się sztywniejsze od innych ( nie jest to jakoś straszne ale czuć różnicę ) ale z czasem się "ułożyło" i jest ok.

Jest teraz sprężyste i daje konkretne poczucie drogi . Ja jestem mega na TAK.

Co do ochrony przed wiatrem to jak kupiłem ( w kwietniu przy +10C ) to też myślałem że bez szyby akcesoryjnej się nie obędzie ( i znowu daje o sobie znać porównanie do innych sprzętów z większą szybą ) ale po przejechaniu całego sezonu w zakresie temperatur od +8C do + 35C i( i w słońcu i deszczu ) postanowiłem że szyby nie zmieniam .

Po prostu już się przyzwyczaiłem i absolutnie mi nic nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Czyli prawdę mówią sprzedawcy, każdy zachwala. Ja też podejrzewałem że może to być przyczyną konkretnej sztuki testowej którą jeździłem. 

Ile masz wzrostu? Szyba daje radę żeby nie odwijać powietrza prosto w kask? Jest dość wąska i wiotka ale liczyłem że jak coś poprawie sprawę deflektorem. W CB500x zrobił taką różnice że byłem w szoku. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem Hobbitem😉 mam 170cm.

Patrzę ponad szybą ( nie akceptuję patrzenia "przez" ) do 120km/h jeżdżę z podniesioną szczęką bez problemu.( a to ok 90% czasu )

Odnośnik do komentarza

A szybę masz w najwyższym położeniu? Bo dokładnie o to chodzi, jazdę do ok. 100km/h z podniesioną. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
21 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

szybę masz w najwyższym położeniu?

Tak . Cały czas

Odnośnik do komentarza

To pewnie przy moich 180 coś braknie. Nic, będziemy drutować, znaczy deflektorować :D

Odnośnik do komentarza

Szyba jest dość wąska, więc pewnie daje wiatrem po barkach. A jak jest z osłoną nóg, kolan, stóp?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 minut temu, cezzar napisał(a):

A jak jest z osłoną nóg, kolan, stóp?

Przypomnę ten materiał.

Odnośnik do komentarza

Znamy, znamy. Ale, na temat ochrony przed chociażby deszczem za wiele nie zostało powiedziane. Wciąż niewiadoma - chroni czy nie. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
57 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

na temat ochrony przed chociażby deszczem za wiele nie zostało powiedziane. Wciąż niewiadoma - chroni czy nie. 

Było napisane . Czytać ze zrozumieniem

W dniu 19.02.2024 o 08:52, arturo-bb napisał(a):

po przejechaniu całego sezonu w zakresie temperatur od +8C do + 35C i( i w słońcu i deszczu ) postanowiłem że szyby nie zmieniam .

Po prostu już się przyzwyczaiłem i absolutnie mi nic nie przeszkadza.

Poza tym przypominam to jest skuter a nie samochód. Zawsze będzie bardziej wiało a i deszcz bardziej dokuczliwy. Szukasz 100% ochrony przed wodą i wiatrem ?

Kup samochód lub zostań w domu 😉

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, snajper-psg1 napisał(a):

Znamy, znamy. Ale, na temat ochrony przed chociażby deszczem za wiele nie zostało powiedziane. Wciąż niewiadoma - chroni czy nie. 

No i pozostaje Ci wziąć wiatr, deszcz i ...odpowiedzi Artura na klatę🤣🤣

lub kupić dedykowany Fartuch motocyklowy Bagster Winzip:

image.thumb.png.a9be1d1e3d70f76f9c49b6d3b8fc821b.png

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...