Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grupa Zachodniopomorska Szczecin - gdzie się spotykamy


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    226

  • ArtCho

    103

  • bilety

    61

  • Rzelu

    56

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Sympatycy

Oddaję "prawa autorskie" w Twoje ręce w uznaniu dla Twojej kreatywności w tworzeniu grupy Zachodniopomorskiej... Powtórzę, że szkoda, iż dzieli nas te głupie, ale i kosztowne w przejazdach 100 kilometrów, bo z chęcią bym się dołożył do bezpośredniego tworzenia prawdziwego klubu "maniaków" 2oo z plastikami :P Za to rozmawiałem dziś z kolegą Kotem i na wiosnę szykujemy zwerbowanie w Świnoujściu kilu maxi-kolegów, którzy przemieszczają się na Majesty, Romecie 250, Piaggio X9 i czymś tam jeszcze... Może uda się u nas też zrobić "czwartkowe spotkania" np. pod "Muzeum" na Placu Rybaka???...

PS... Co do miecza - Logo Szczecina jest bez niego, ale już historycznie Pomorza występuje często z mieczem... Mi osobiście się podoba z mieczem, więc w ewentualnym głosowaniu +1 dla miecza :D

Dziękuję Sławku, za słowa uznania, aczkolwiek ostateczny sukces w tworzeniu Zachodniopomorskiego Bractwa Skuterowego zależy od nas wszystkich...

Trzymam kciuk za Wasze lokalne działania i jeśli tylko uda Wam się wprowadzić w życie świnoujskie czwartkowe spotkania, na pewno któregoś razu chętnie na nie przybędziemy. A tak w ogóle, to zgodnie z Twoją wcześniejszą sugestią można by spróbować wprowadzić w życie, może raz w miesiącu w trakcie sezonu motocyklowego, spotkanie regionalne organizowane w jakimś miejscu "w połowie drogi"... Miejsce do ustalenia - może macie jakieś propozycje...?

Tymczasem pozdrawiam serdecznie i będziemy w kontakcie...

P.S. Przychylam się do wersji z mieczem...

Odnośnik do komentarza

nie wiem gdzie jest sens w tworzeniu nowej nazwy? gdzie wystepuje slowo "bractwo"? poruszamy sie po terytorium jednego forum, jednej strony internetowej o nazwie burgmania a nie Polskie Bractwo Skuterowe.

koledzy z Lodzi lub ze Slaska juz przetarli szlak i nazwali siebie grupa - Grupa Zachodniopomorska jest adekwatnie do pozostalych

odzywam sie, bo kolega SlawoyAMD pokazal piekne polaczenie burgmaniakow i gryfa jak dla mnie strzal w 10, juz chce taka koszulke :)

ps. Roby to tez Zachodnie Pomorze

Odnośnik do komentarza

Też uważam, iż Grupa Zachodniopomorska będzie właśnie tym co lubią tygryski...pod spodem adres internetowy Burgmanii i załatwione, aha +1 dla gryfa z mieczem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Taką demokratyczną drogą nigdy nie dojdziemy do porozumienia ...

Głosujcie ale ... tak naprawdę nie wiadomo na które wzory ... na jakie kolory itd. itp. ...

Głosowaniu należy poddaź konkretne projekty ... wtedy będzie miało to sens ...

Elvis, na razie jesteśmy w fazie zgłaszania projektów i bardzo przypadł nam do gustu roboczy projekt SlawoyAMD - gryf z mieczem skrzyżowany ze skuterem, który ewentualnie po ogólnej akceptacji zostanie poddany fachowej obróbce i przygotowany do nadruku..

nie wiem gdzie jest sens w tworzeniu nowej nazwy? gdzie wystepuje slowo "bractwo"? poruszamy sie po terytorium jednego forum, jednej strony internetowej o nazwie burgmania a nie Polskie Bractwo Skuterowe.

koledzy z Lodzi lub ze Slaska juz przetarli szlak i nazwali siebie grupa - Grupa Zachodniopomorska jest adekwatnie do pozostalych

odzywam sie, bo kolega SlawoyAMD pokazal piekne polaczenie burgmaniakow i gryfa jak dla mnie strzal w 10, juz chce taka koszulke :)

ps. Roby to tez Zachodnie Pomorze

Też uważam, iż Grupa Zachodniopomorska będzie właśnie tym co lubią tygryski...pod spodem adres internetowy Burgmanii i załatwione, aha +1 dla gryfa z mieczem.

Koledzy, nazwa naszej Grupy Zachodniopomorskiej jest jak najbardziej do ustalenia i jeśli uważacie, że lepiej zostać regionalną grupą ogólnopolskiej Burgmanii, to jak najbardziej jestem za...

Wtedy umieścimy standardowy napis Grupa Zachodniopomorska przy czy nad logo Burgmanii np. na lewej piersi, a z tyłu na plecach umieścimy ustalone regionalne logo, np. zaproponowane przez SlawoyAMD... oczywiście po jego właściwym przygotowaniu.

Pozdrawiam i nadal zapraszam wszystkich do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Myślę że Grupa Zachodniopomorska będzie najbardziej odpowiednia, zwłaszcza że korzystamy ze strony Burgmanii i w razie zlotów, zjazdów itp. nie będziemy odbiegać od innych "nacji" forumowych... Nawet krótszy napis dookołoa "Gryfburga" czy "Burgryfa", jak kto woli, łatwiej będzie umieścić w logo...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pozwólcie, że podsumuję (myślę, że się z poniższym zgadzamy):

1. Nie chcemy się "oderwać" od Burgmanii i nie chcemy organizować grupy konkutencyjnej. Chcemy - w ramach Burgmanii - bardziej się zintegrować na naszej ziemi zachodniopomorskiej, podobnie jak np. Grupa Łódzka.

2. Od jakiegoś czasu nazywaliśmy się Grupą Zachodniopomorską (nawet mamy plakietki na kamizelki).

3. Słowo "bractwo" sugeruje coś więcej niż wspólną pasję (odpowiedzialność za innych, poświęcenie, przymierze krwi :) ). A to poszłoby za daleko.

Dlatego wydaje mi się, że powinniśmy jednak zostać przy grupie zachodniopomorskiej Burgmanii i posadzić gryfa na burgmanie z logo Burgmanii.

Panowie graficy - popracujcie jeszcze :) i spróbujmy wybrać parę potencjalnych projektów. Im bardziej minimalistyczny projekt tym lepiej. Za dużo szczegółów nie będzie ładnie wyglądało. Proponuję jednak nie głosować za pomocą forum, ale spotkać się i przegadać. To są rzeczy natury estetycznej i głosowanie moim zdaniem się nie sprawdzi. Zawsze będzie tak, że komuś coś nie będzie pasować. Oczywiście Koledzy spoza Szczecina powinni wypowiedzieć się na forum, które projekty im odpowiadają (a które są całkiem nie do przyjęcia).

I wtedy postanowimy. :) Może być?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też się chętnie wypowiem, jestem jak najbardziej za słowami Artura wszystkie 3 punkty. Co do loga jak najbardziej przód koszulki małe logo zachodnio-pomorskie ew. druga strona przodu jak kto woli nick lub imię. Na tyle koszulki Grupą Zachodniopomorska Burgmani i logo naszej Burgmani. Co do gryfa, moje zdanie jest takie że nie jesteśmy z Gryfowa żeby mieć takie logo ale to moje zdanie, z resztą wiele miast ma w herbie gryfa w różnych postaciach. Powinniśmy pomyśleć bardziej co kojarzy się ze Szczecinem i okolicą, kreatywność bardzo wskazana, Zarys pomysłu Rzela jak najbardziej jest OK, przynajmniej kojarzy się ze skuterami, szkoda że nie z okolicą z której jesteśmy.

Przypominam nie odrywamy się od Burgmani, ale nie koniecznie nasze logo musi mieć coś związane z burgmanią i powinno być mniejsze niż logo właściwe Burgmani.

Pozwólcie, że podsumuję (myślę, że się z poniższym zgadzamy):

1. Nie chcemy się "oderwać" od Burgmanii i nie chcemy organizować grupy konkurencyjnej. Chcemy - w ramach Burgmanii - bardziej się zintegrować na naszej ziemi zachodniopomorskiej, podobnie jak np. Grupa Łódzka.

2. Od jakiegoś czasu nazywaliśmy się Grupą Zachodniopomorską (nawet mamy plakietki na kamizelki).

3. Słowo "bractwo" sugeruje coś więcej niż wspólną pasję (odpowiedzialność za innych, poświęcenie, przymierze krwi :) ). A to poszłoby za daleko.

Dlatego wydaje mi się, że powinniśmy jednak zostać przy grupie zachodniopomorskiej Burgmanii i posadzić gryfa na burgmanie z logo Burgmanii.

Panowie graficy - popracujcie jeszcze :) i spróbujmy wybrać parę potencjalnych projektów. Im bardziej minimalistyczny projekt tym lepiej. Za dużo szczegółów nie będzie ładnie wyglądało. Proponuję jednak nie głosować za pomocą forum, ale spotkać się i przegadać. To są rzeczy natury estetycznej i głosowanie moim zdaniem się nie sprawdzi. Zawsze będzie tak, że komuś coś nie będzie pasować. Oczywiście Koledzy spoza Szczecina powinni wypowiedzieć się na forum, które projekty im odpowiadają (a które są całkiem nie do przyjęcia).

I wtedy postanowimy. :) Może być?

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem za Gryfem jako elementem rozpoznawalnym po obu brzegach Odry.

Dla porównania: Tamtejszy i Nasz

GRYFY.jpg

Z rozpędu trochę za duże wyszło.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam się podoba projekt Elvisa nr.4

Oraz Gryf projekt w/g pomysłu SlawoyAMD.

Graty Panowie za concepty.

Napis na koszulce, czy to będzie Zachodniopomorskie Bractwo Skuterowe czy też Zachodniopomorska Grupa Skuterowa jest mi obojętne.

Ale na pewno nie Grupa Zachodniopomorska Burgmani (masło maślane dla postronnej osoby) i logo Burgmani powinno być zdecydowanie mniejsze.

Choć w projekcie SlawoyAMD jest chyba i tak wystarczająco duże, choć częściowe? :-)

Przyznam szczerze, że skuter w tym gryfie też bym najchętniej zmienił.....

My nie chcemy się odłączać od Burgmani, ale i nie należymy do Burgmani* ,my tylko korzystamy z uprzejmości Ich forum za co dziękujemy małym logiem Burgmani na koszulkach.

To nasza małą grupa fascynatów poprzez ostatnią dyskusję chce stworzyć coś swojego, trochę regionalnego, co nie wyklucza w dalszym ciągu korzystania i współpracy z www.burgmania.net.

Mamy w końcu chyba trochę odwagi na coś swojego, co w końcu by było chociaż trochę nasze... Zachodniopomorskie?

A nie znowu czyjeś, a nam tylko pozwolone?**

*

(z naszej ekipy fanów plastykowych 2oo, członkiem Burgmani jest tylko Marek)

**

(Enea Poznańska, spadochroniarze we władzach naszego regionu, kasa przydzielana w Warszawie, Tchetchin - Floating Garden, filharmonia z Hiszpani, itp.)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zostałem wywołany do tablicy jako jedyny klubowicz, i wypowiadam się tylko w swoim imieniu, jeżeli komuś nie odpowiada Burgmania jako klub dla klubowiczów i użytkowników forum to przecież może założyć swoją grupę sympatyków. A nie będąc gościem wypisywać co mu leży na wątrobie że gospodarz mu nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

@ elvis - Korzystaj do woli z Burgryfa :D W swoim projekcie wybrałem (z sieci) tego gryfa, bo kąt nachylenia jego tułowia dobrze zgrywa się z logo Burgmanii. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy zarówno znak regionu pomorskiego (w różnych kulturach i nacjach on występował, ale w kraju jest kojarzony w zasadzie głównie z nadbałtyckimi okolicami), jak i charakterystyczny element logo "matki-strony" bez konieczności wstawiania tego znaku, jak to jest na przykład w logo grupy śląskiej... Myślę że znak będzie na tyle charakterystyczny, rzucający się w oczy i atrakcyjny, że szybko nawet bez napisów zostanie kojarzony właśnie z naszym zgrupowaniem i stroną kraju po pierwszym rzucie oka... No ale to moje zdanie.

Szyb windy górniczej jest właśnie takim znakiem i w Malborku od razu wiedziało się, z kim mamy do czynienia (chodzi o grupę oczywiście :P)...

PS - Projekty elvisa super. Te z rękawkami opisanymi bajerancko wyglądają (profesjonalnie), choć pewnie podniosą koszt wydruku... Osobiście jeśli uda się utrzymać koszt koszulki klubowej w cenie nawet 30 PLN za sztukę (koszulka + nadruk), to uważam to za akceptowalne...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Widzę, że dyskusja nabrała tempa i kolorów... Aczkolwiek prowadzi do jednego - powinniśmy mieć swoje regionalne logo...

Po analizie wszystkich powyższych wypowiedzi i przemyśleniach osobistych doszedłem do wniosku, że tak czy inaczej jesteśmy częścią ogólnopolskiej Burgmanii... W związku z powyższym, powinniśmy używać i zamieścić na naszych ubraniach również jej logo.

Bilety i ArtCho, jako jedni z najstarszych naszych forumowiczów, w swoich wypowiedziach mądrze mówią...

Moja propozycja jest następująca: na plecach koszulek, bluz czy kurtek (zamawianych w zależności od zainteresowania i zapotrzebowania w późniejszym terminie) w górnej części umieszczamy napis Grupa Zachodniopomorska a pod nim duże logo Burgmanii, to które jest obecne na Forum i znane wszem i wobec oraz występujące na wszelkiego rodzaju materiałach, naklejkach klubowych czy odzieży klubowej. Na lewej piersi umieszczamy logo naszego województwa czyli Gryfa Zachodniopomorskiego, który jest na tyle charakterystyczny, że może nawet nie potrzeba podpisu Grupa Zachodniopomorska... Można ewentualnie pomyśleć o jakiejś jego - Gryfa Zachodniopomorskiego - wariacji, jak napisał ArtCho "posadzeniu go na maxi skuterze" - ale to już do dalszej dyskusji...

Tak czy inaczej projekt końcowy powinien być minimalistyczny i czytelny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A może wystarczy jak wszytkie zainteresowane osoby kupią sobie kamizelki burgmani i jeśli czują taką potrzebę solidaryzownia się z grupą , barctwem czy jak inaczej ma się to nazywać doszyją sobie do tej kamizelki lokalny znaczek - kamizelki można nabyć - sam kupowałem dzięki uprzejmości Biletego i to pozwoli na bycie naznaczonym lokalnie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A może wystarczy jak wszytkie zainteresowane osoby kupią sobie kamizelki burgmani i jeśli czują taką potrzebę solidaryzownia się z grupą , barctwem czy jak inaczej ma się to nazywać doszyją sobie do tej kamizelki lokalny znaczek - kamizelki można nabyć - sam kupowałem dzięki uprzejmości Biletego i to pozwoli na bycie naznaczonym lokalnie

Pozdrawiam!

Volf, Ty żyjesz Przyjacielu...?!?!

Jak fajnie, że się odezwałeś... ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak misiu budzi się ze snu zimowego. :) Plakietki, to rownież dobry pomysł. Proponuję zacząć od wymyślenia logo, potem możemy je umieścić na plakietkach, na koszulkach, dresach czy czymkolwiek, w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście Volf jak żywy - :) Nie zjadłeś mojej zupy- jak widzę jednak wszyscy zdrowi. Wydaje mi się, że nikt tutaj nie mówi o kamizelce na kurtkę (odblaskowa znaczy) tylko tak bardziej chodzi o T shirta- jak rozumiem w tym momencie, kiedy na zjeżdzie burgmanii, po zejściu ze skuta, z piwem w ręku, podczas lokalnej awantury oznaczyć tych, których nie bijemy - :) Tak na poważnie tył 5 przód szóstego projektu. Mnie niestety poskąpiło takich fantastycznych umiejętności graficznych (jakby co to moja córka jest plastyczna, poproszę, aby rzuciła okiem leń jeden). Oczywiście z mieczem- bez miecza to jakoś tak dziwnie

Odnośnik do komentarza

Jestem cały i zdrowy, ale moje życie ostatnio to praca i dom więc nie bardzo mam czas - ale w moim przypadku to nic nowego, serdecznie Wszystkich pozdrawiam i do miłego zobaczenia. Co do zupy to znajdzie się pewnie jeszcze okazja!

Odnośnik do komentarza

No proszę, VOLF się odezwał i to na dodatek od razu z kapitalnym pomysłem.

Kamizelkę Burgmani już mam, więc taki lokalny znaczek by mi wystarczył. :-)

Bezpieczeństwo kamizelki plus przyszyta/przyczepiona przynależność lokalna oraz koszt tegoż znaczka to jest to!

Dzięki VOLF. :-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Słuchajcie Koledzy i Koleżanki - chociaż Koleżanki, jak na razie nie zabierają głosu w tej dyskusji...

Osobiście uważam, za najlepszy i najbardziej trafiony Projekt nr 9 Elvisa... Z tym, że w ostatecznej wersji, na plecach odzieży (koszulek, polo, itd.) umieścił bym napis Grupa Zachodniopomorska, po pierwsze nad logiem oczywiście pisane jednakową czcionką w dwóch szeregach, oczywiście jeden pod drugim: napis Grupa nad napisem Zachodniopomorska, a pod nimi umieścił bym logo Burgmanii (zarys Burgmana w owalu z napisem www.burgmania.net), rezygnując tym samym z napisów www.burgmania.net na rękawkach...

Zaś na lewej piersi umieścił bym logo naszej grupy zachodniopomorskiej, stworzone właśnie z Gryfa Zachodniopomorskiego..., może właśnie w jakiejś kombinacji ze skuterem... Nad tym musimy jeszcze popracować...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Może połączenie Gryfa z czaszą... Ale to już zdolny grafik musiałby zrobić sprawnie...

bac2.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Koledzy, po uzgodnieniu i stworzeniu wstępnego zarysu projektu, udam się do znajomego grafika i poproszę o opracowanie gotowego projektu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...