Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sierpień 2020 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że chciałbym i raczej będę nalegał aby zobaczyć film z monitoringu. Na podstawie tego co się stało będę mógł się odnieść do tego czy się uspokoić i cieszyć się z jazdy czy zaistniało ryzyko uszkodzenia czegoś w mechaniczny sposób.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Tedybear napisał:

Tak sobie myślę, że chciałbym i raczej będę nalegał aby zobaczyć film z monitoringu. Na podstawie tego co się stało będę mógł się odnieść do tego czy się uspokoić i cieszyć się z jazdy czy zaistniało ryzyko uszkodzenia czegoś w mechaniczny sposób.

Nalegać to sobie możesz, jestem na 99% pewny że nie pokażą bo i nie muszą no chyba że sprawa trafiła by na policję bądź do innego organu który będzie mógł zmusić ASO do udostępnienia materiału. A nawet jeśli to co ? Po filmiku stwierdzisz że wszystko jest proste i sprawne ?

Tak jak wczesniej pisałem, żeby mieć 100% pewności niech zmienią plastiki i zrobią pomiar ramy, widelców i półki + wydech bo mechanicznie silnikowi raczej nic się nie stało o ile nie ma jakiegoś bezczelnego pęknięcia na co szanse są prawie żadne. Cała reszta wygląda nie nietkniętą poza plastikami.

Czytając założony w tej sprawie temat (taa, w 2 miejscach o tym samym 😅) twoja teoria z myciem i przypadkowym uślizgiem jest wiarygodna, ale to już musisz sam się zastanowić co da Tobie spokój ducha 😉

Można się jeszcze dogadać że cały proces będą dokumentować czyli zrobią zdjęcia po rozebraniu skutera jak on wygląda zanim za cokolwiek się zabiorą albo przyjedziesz tam na oględziny. Myk jest taki żeby kitu nie wcisneli że wszystko zrobione a jak coś walnięte to TY to zrobiłeś już po odebraniu skutera.

Nie daj sobie kitu wciskać i walcz o swoje, tym bardziej że to jest sprzęt z górnej póly za nie małe pieniądze a marka zobowiązuje.

Powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Obiektywnie nic wielkiego się nie stało i skuter technicznie jest w pełni sprawny. Bolą oczywiście okoliczności powstania tego zdarzenia i tu cię w pełni rozumiem.
Powstała szkoda i sprawca powinien ją naprawić. Więc jeżeli części zostaną wymienione, to skuter wróci do stanu pierwotnego bez utraty wartości. Na tym ja bym sprawę zamknął, dodatkowo robiąc sobie przyjaciół a nie wrogów w serwisie.
Jeżeli chcesz iść "na noże", to pozostaje droga sądowa. Możesz zresztą użyć tego jako straszaka w negocjacjach o "zadośćuczynienie" w postaci jakieś dodatkowej usługi lub rabatu. Może coś się uda wyrwać np mycie w ich myjni

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam wszystkich biorących udział w tej nieprzyjemnej dyskusji.
Na wstępie wyjaśnię, że jestem jednym z pracowników Grupy GEZET, w której skład wchodzi m.in. rzeczowy Salon i Serwis Motocyklowy Hondy.
Tedybear, jest mi niezmiernie głupio, z powodu sytuacji jaka Cię spotkała i jaka zaistniała z Twoim nowym skuterem, w naszym Serwisie.
Nie wiem jak do tego doszło i na pewno takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Niestety wszędzie zdarzają się wypadki, nawet jak widać w naszych Serwisach, choć zapewniam że bardzo rzadko, jednak niestety zdarzają się. Bardzo mi przykro, że akurat musiałeś tego doświadczyć.
Aktualnie przebywam na urlopie i nie jestem w stanie pomóc w wyjaśnieniu tego incydentu. Po powrocie do firmy postaram się zorientować w sprawie.
Co do uszkodzeń Twojej nowej Hondy, patrząc na zdjęcia, widząc rozmiar i charakter zarysowań, zapewniam Cię, że motocykl technicznie nie ucierpiał, rama oraz zawieszenia, ani żadne elementy mechaniczne nie zostały uszkodzone i tak jak obiecali koledzy z Serwisu Motocyklowego, po wymianie porysowanych elementów plastikowych oraz tłumika, nie będzie śladu po tym zdarzeniu, a Twoja Forza będzie wyglądała jak w dniu, kiedy odbierałeś ją z salonu.
Tymczasem pozdrawiam i liczę, że już niebawem zmów będziesz cieszył się z posiadania i jazdy swoją piękną Hondą Forzą, a radość z jej użytkowania szybko pomoże w zapomnieniu tej przykrej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Panie Wojtku za rzeczowe wytłumaczenie sprawy. Tak dla spokojności ducha i umysłu 🙂

Co do sytuacji w której powstała szkoda na moim jednośladzie to cytuje tutaj kawałek emaila o tym jak to było:

"Pański motocykl nie uczestniczył w zdarzeniu w ruchu tylko doszło do zdarzenia na parkingu

A dokładnie to wyglądało tak ze pracownik myjni wyjeżdżając samochodem do tylu z obiektu myjnia nie zauważył stojącego tyłem motocykla (z rana w tym miejscu świeci słonce wiec mógł zostać również oślepiony światłem słonecznym) Prędkość była minimalna wiec motocykl został lekko trącony w tylny błotnik Pańskiego motocykla co spowodowało niefortunne przewrócenie się..."

Zatem tak to było 😞

No ale plusem tego jest to iż plastiki będą nowe i przyjadą najprawdopodobniej w czwartek lub piątek i jakby samą ich wymiana zajmie się guru od serwisowania motocykli (ogólnie zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie). Odbiór prawdopodobnie za tydzień. Pomimo niefortunnego zdarzenia w ASO Honda muszę przyznać iż jestem zadowolony z tego jak do tego podchodzą i że dokładają starań aby było dobrze choć... nie chwalmy dnia przed zachodem słońca 🙂

Odnośnik do komentarza

Chętnie bym się z Wami wybrał tym nadmorskim pasem. Tylko Szczecin a Koszalin trochę jest i musiałbym sobie jakąś miejscówkę załatwić.

Ile km zrobiliście? I jaka trasa?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Tedybear napisał:

Chętnie bym się z Wami wybrał tym nadmorskim pasem. Tylko Szczecin a Koszalin trochę jest i musiałbym sobie jakąś miejscówkę załatwić.

Ile km zrobiliście? I jaka trasa?

Traska dosyć ciekawa, jedzie się miejscowościami których jeszcze nie dawno nie było na mapie.... bo były w łapach Wojska polskiego. Start Koszalin, Kołobrzeg - tu jest akurat  Jarmark Solny - szału nie ma, dalej Dźwirzyno, Rogowo, Mrzeżyno, Trzebiatów i powrót około 160 kilometrów.

Odnośnik do komentarza

Zapowiada się ciekawa trasa.

Jeśli będziecie w okolicach Szczecina zapraszam na moją trasę. Puszcza bukowa i okolice, dwa piękne jeziora (Glinna, Binowo) i leci się dużo asfaltówką po lesie. Można tez polatać na skraju niemieckiej granicy i Doliny Miłości przy Krajniku Dolnym) - też piękna okolica.

A i ciekawy ogród dendrologiczny przy miejscowości Glinna

https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/ogrod-dendrologiczny-w-glinnej#.X0O9lTXgrcs

Odnośnik do komentarza

Tedybear, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu będę jechał w twoje okolice. Od jakiegoś czasu chce zrobię "wycieczkę do bani", czyli zrobić fotkę przy nazwie wioski. Jak się z tobą kontaktować? Napisać na forum że jadę? Lub tel na prv? Może udałoby się poznać. Pracujesz, urlopujesz? Ja do końca m-ca mam wolne więc raczej pojadę w godzinach 10-15.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 minutę temu, Rogierro napisał:

4-tego wracam z Inowrocławia i z chęcią bym się podczepił do tego kebaba emoji16.png

Przed lub po tym terminie, jedziemy do Czech na zlot w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, bilety napisał:

Dzięki Robert to jest dobra informacja, pojedziemy na kebaba 👍🙃

ale to dopiero 3 lub 4-go września otwierają granicę  🙁 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 godzin temu, hrabia napisał:

ale to dopiero 3 lub 4-go września otwierają granicę  🙁 

czyli już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.08.2020 o 16:37, Tedybear napisał:

Tak sobie myślę, że chciałbym i raczej będę nalegał aby zobaczyć film z monitoringu. Na podstawie tego co się stało będę mógł się odnieść do tego czy się uspokoić i cieszyć się z jazdy czy zaistniało ryzyko uszkodzenia czegoś w mechaniczny sposób.

Witam Tedy wszyscy fajnie piszą ale nikt nie jeździ ze 125 chyba że na trasie twoja Honda jedzie 120km/h przelotowo proszę mnie nie szykanować takie jest moje zdanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
31 minut temu, Kamil an400 napisał:

wszyscy fajnie piszą ale nikt nie jeździ ze 125 chyba że na trasie twoja Honda jedzie 120km/h przelotowo

Bzdury waść prawisz ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tedybear, jak już będziesz w okolicy Świnoujścia i będziesz chciał zobaczyć zakątki niemieckiej strony Wyspy Uznam to mimo tego, że mój "skuter" ma pojemność prawie 10 razy większą od Twojego to bardzo chętnie pojadę w Twoim tempie i oprowadzę Cię po fajnych miejscówkach. 

Odnośnie wpisu Kamila to niestety z mojej obserwacji wynika, że często tak bywa. Jak jeździmy w grupie to nie ma najmniejszego problemu kto czym jedzie ale jak spotka się dwóch gniewnych na przysłowiowych 4setkach i w zwyż to nie chętnie zabiera się 125cc. 😞

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak będzie pogoda do jazdy czyli nie będzie padać, jadę w sobotę do Świnoujścia. Wyjazd około 11:30 powrót jak się uda.

Odnośnik do komentarza

No to mnie Panowie mocno rozczarowaliście bo czuje się jak dziecko niechciane :)

Ale luzik - tez można włączyć muzę i polatać sobie tam gdzie oczy poniosą samemu :)

p.s. skuter do odbioru wstępnie we wtorek bo czeka jeszcze na jakieś dwa nowe plastiki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...