Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sierpień 2020 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
50 minut temu, ChaoticEvil01 napisał:

Maszyna już kupiona, .................., prawdopodobnie kilka osób już mijałem z naszego forum @bilety w strone Przęsocina jechałeś dzisiaj od strony Polic ? Kogoś na C650 widziałem

Gratulację zakupu, to nie ja pewnie widziałeś czarny kolor.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję 😁 A BMW to fajne srebrne jechało z właścicielem w czarnym kasku, ten model z daleka zobacze bo bardzo ładny i w sumie często widuje w okolicach 😀 Szerokości i do zobaczenia na trasie 🙂

Odnośnik do komentarza

A u mnie ZONK - pojechałem do ASO HONDY aby usunęli mi skórkę pomarańczy na przednim plastiku (klej od foli transportowej wżarł się w lakier), spolerowali, nawoskowali, zabezpieczyli  i jest OK ale jakiemuś łosiowi (delikatnie pisząc) na myjni w ASO Hondy mój skuter się osunął i porysował, uszkodził plastiki (osłona tłumika, chłodnicy koło tłumika, plastiki podnóżków, metalowa osłona gripów,, lusterko. Na szczęście nie ma żadnych zarysowań plastików z lakierem szary mat. Jak zobaczył to kierownik ASO od razu zwątpił i zaproponował wymianę uszkodzonych plastików z innego skutera. O tyle dobrze iż każdy skuter niezależnie od koloru ma akurat tego samego koloru co moje uszkodzone plastiki. Nowy dwutygodniowy skuter i jaka jazda w ASO Hondy. Zastanawiam się co myślał koleś, który to zrobił i tego nie zgłosił. Myślał, że tego nie zobaczę?

I co z tego, że plastiki będą nowe - ciekawe czy radość z jazdy pozostanie? Mam nadzieję, że będą tak samo spasowane co moje?

 

20200820_124134.jpg

20200820_124200.jpg

20200820_125919.jpg

20200820_124247.jpg

20200820_125729.jpg

20200820_124226.jpg

SKOMPRESOWANE (3).jpg

SKOMPRESOWANE (8).jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Tedybear napisał:

I co z tego, że plastiki będą nowe - ciekawe czy radość z jazdy pozostanie? Mam nadzieję, że będą tak samo spasowane co moje?

Nie na pewno będzie jeździć wolniej i więcej palić 😀

Ja bym go sprzedał 🤣

Odnośnik do komentarza

Kiepska sprawa. Pojeździsz to się przyzwyczaisz. Chociaż mnie zdarzyło się sprzedac skuter bo mi estetyka nie odpowiadała. (to do Artura ).

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Tedybear napisał:

A u mnie ZONK - pojechałem do ASO HONDY aby usunęli mi skórkę pomarańczy na przednim plastiku (klej od foli transportowej wżarł się w lakier), spolerowali, nawoskowali, zabezpieczyli  i jest OK ale jakiemuś łosiowi (delikatnie pisząc) na myjni w ASO Hondy mój skuter się osunął i porysował, uszkodził plastiki (osłona tłumika, chłodnicy koło tłumika, plastiki podnóżków, metalowa osłona gripów,, lusterko. Na szczęście nie ma żadnych zarysowań plastików z lakierem szary mat. Jak zobaczył to kierownik ASO od razu zwątpił i zaproponował wymianę uszkodzonych plastików z innego skutera. O tyle dobrze iż każdy skuter niezależnie od koloru ma akurat tego samego koloru co moje uszkodzone plastiki. Nowy dwutygodniowy skuter i jaka jazda w ASO Hondy. Zastanawiam się co myślał koleś, który to zrobił i tego nie zgłosił. Myślał, że tego nie zobaczę?

I co z tego, że plastiki będą nowe - ciekawe czy radość z jazdy pozostanie? Mam nadzieję, że będą tak samo spasowane co moje?

Przykro że coś takiego się stało, tym bardziej w ASO i to na świeżym 2 tygodniowym sprzęcie. Radość z jazdy napewno zostanie bo przede wszystkim liczy się że jeździsz a nie czym jeździsz 😉Jeśli będą problemy ze spasowaniem to faktycznie będzie to na początku męczyło, ale z czasem przestanie się na to zwracać uwagę (dobry przykład to nasza kochana kultura parkingowa i rysy na autach 🙄) chociaż moim zdaniem nie powinno być żadnego problemu (a nawet jak by były to walcz o swoje 👍), to są świeże plastiki a to jest jednak markowy sprzęt gdzie granice tolerancji / błędy pomiarowe są bardzo małe. Trzymam kciuki żeby wszystko pozytywnie się zakończyło, szerokości 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kształt rys sugeruje, że przy paciaku pojazd był w ruchu. Niewielkim ale był.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
6 godzin temu, czemil napisał:

Kiepska sprawa. Pojeździsz to się przyzwyczaisz. Chociaż mnie zdarzyło się sprzedac skuter bo mi estetyka nie odpowiadała. (to do Artura emoji3.png).

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

He he. U mnie większość rys i brzydkich rzeczy jest z prawej strony. A więc generalnie tego nie widzę 😃

Odnośnik do komentarza

Sprawę też widział jakiś główny mechanik od motocykli i stwierdził iż pogoda jest po naszej stronie gdyż w takiej temperaturze plastiki są bardziej elastyczne i lepiej się poddają przy ściąganiu i montowaniu. Mam nadzieje, że wszystko będzie OK. O tyle dobrze, że dostałem na użyczenie PCXa i powiem Wam, że chyba o wiele lepiej lata się w korku tym mniejszym braciszkiem a tak samo zrywny bo to chyba ten sam silnik tylko mapa inna.

ArtCho to że nie widzisz oznacza, że patrzysz tylko na wprost i w lewo? 🙂

MariuszBurgi - "...że przy paciaku pojazd był w ruchu" - wiesz co, nie wiem czy to była gleba bardziej stawiałbym na osunięcie, choć nie wyobrażam sobie jakby do tego mogło dojść. Trudno przewrócić skuter stojący na głównej czy bocznej nóżce, szczególnie, że to prawy bok. Ale fakt nagrania nie zobaczyłem 🙂 Poza tym gdyby to był ślizg czy  taka 100% gleba to raczej ślady byłyby wszędzie i na każdym plastiku a tutaj tak nie jest.

Odnośnik do komentarza



Trudno przewrócić skuter stojący na głównej czy bocznej nóżce, szczególnie, że to prawy bok. Ale fakt nagrania nie zobaczyłem Poza tym gdyby to był ślizg czy  taka 100% gleba to raczej ślady byłyby wszędzie i na każdym plastiku a tutaj tak nie jest.


Eeeeeee ... To są dywagacje i podejrzenia ... Każdy tworzy swoją własną teorię spiskową
Odnośnik do komentarza

Pytanie zasadnicze czy poza zarysowaniami nic się nie stało, bo nie widziałem nagrania z monitoringu. Jak odebrałem go po spolerowaniu tego kleju z przodu pojechałem nim do domu i potem do nich i nic nie wyskoczyło na wyświetlaczu i jechało się normalnie więc powinno być wszystko ok chyba? Mam nadzieję, że mechanicy będą na tyle inteligentni aby, jak już go rozbiorą, sprawdzić go jeszcze pod kątem mechanicznym. Taką mam nadzieję. Myślicie, że warto jeszcze powalczyć z ASO Honda o jakieś zadośćuczynienie za tą przykrość? Może darmowy przegląd, przeglądy, może uchwyt do smartfona?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że tak, jak się uda to się uda a jak nie to trudno 😉 Dlaczego Ty masz być stratny z powodu ich niekompetencji / nieuwagi, tracisz teraz czas i nerwy z ich winy a to że dali ci PCX-a na czas naprawy to nie jest żadna łaska.

Odnośnik do komentarza

Pomiar ramy, bez tego to gdybanie (nic tam nie powinno się stać bo po śladach nie widać żeby to było mocne uderzenie, ale dla świętego spokoju powinni zrobić pomiar). Reszta pewnie ok, to nie jest sprzęt z tektury 😉 Zresztą ile motocykli i skuterów jest po "parkingówkach" i poza śladami wizualnymi wszystko jest ok (no czasami się zdaży że coś pęknie np. osłona kosza szprzęgła etc. ale to juz wynika z budowy motocykli, w skuterach te elementy są mniej narażone)

W Twoim przypadku to nawet nie wiadomo jak to się stało, czy ktoś jechał czy to stało i się przewróciło.

Odnośnik do komentarza

Ja obstawiam uszkodzenie w ruchu czyli przewrotkę, no ale nikt się nie przyzna do przejażdżki Twoim skuterem.

Pozostaje wierzyć że panowie mechanicy poskładają jak w fabryce...

20200820_124226.jpg.e6faadf22edba57d5ac9b221cf7d7468.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Rzelu napisał:

Ja obstawiam uszkodzenie w ruchu czyli przewrotkę, no ale nikt się nie przyzna do przejażdżki Twoim skuterem.

Pozostaje wierzyć że panowie mechanicy poskładają jak w fabryce...

20200820_124226.jpg.e6faadf22edba57d5ac9b221cf7d7468.jpg

To wyraźnie uszkodzenie jest podczas ruchu. Proponuję jednak zrobienie dużej awantury.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się co by było gdybym chciał nowy skuter? Czy na to by poszli? Zakładam, że nie gdyż uszkodzenia jakie zrobili naprawią, innych mechanicznych nie znajdą a teraz jeszcze sprawy związane z wyrejestrowaniem starego (bo przecież jest na mnie) i zarejestrowanie nowego to zajmie tyle czasu, że wsiądę na nowy skuter dopiero w nowym sezonie 2021!

Odnośnik do komentarza



Zastanawiam się co by było gdybym chciał nowy skuter?

Oczywiście że tak, no jasne, jak najbardziej, bez dwóch zdań ... c h c i e ć możesz tego wszystkiego o czym pomyślisz

I koniecznie, ale to bezapelacyjnie zrób awanturę, taką że fiu fiu
Odnośnik do komentarza

Jakoś się nie doczytałem w postach... Które to ASO Hondy było tak bezczelne?

PS Widać, że mają dobre procedury i fajnych pracowników🤣. Akurat prywatnie ujeżdżam dwie Hondy, to będę wiedział co omijać przy wydawaniu moich pieniedzy.

Odnośnik do komentarza

Elvis - widzę, że trafiłem na kolejnego forumowego dowcipnisia i prześmiewcę wszystkiego i wszystkich na forum. Ale każde forum musi mieć kogoś takiego jak Ty.

Nawet nie będę z Tobą dyskutował bo z takimi ludźmi jak Ty się nie dyskutuje. Nie jesteś w stanie zrozumieć tego, że to moja nowa rzecz, nad którą kupnem zastanawiałem się bardzo długi okres czasu. Spełniłem swoje marzenie i cieszyłem się jak dziecko kiedy odbierałem moje cacko z salonu. A teraz jakiś fiut z myjni zarysował skuter i mam przejść z tym do porządku dziennego? Może i stać Cię na kupienie sobie i 10 skuterów i być może stać Cię na to by nie szanować swojego sprzętu. Ja szanuję i dbam o sprzęt i także szanuję ludzi.

Jeśli zadaję pytanie (mniej lub bardziej poważne, nawet najbardziej głupie) to oczekuję konkretnej odpowiedzi a nie ironicznego tonu Twojej wypowiedzi. Jak nie masz niczego konstruktywnego do napisania to może przejdź sobie na inny post i poużywaj na innych forumowiczach. Chciałbym abyś kiedyś trafił na człeka, który w taki prześmiewczy sposób potraktuje Ciebie jak Ty mnie czy innych forumowiczów. Bo zakładam, że nie ja pierwszy i nie ostatni.

Jestem tu nowy - nie znam nikogo i mam wiele pytań związanych z maxi skuterami. Oczekuję pomocy i porady a nie bzdurnych komentarzy po których autor poczuje się lepszy i wzrośnie jego ego bo nakopał piśmienniczo nowemu i uważa się za Bóg wie jakiego eksperta bo na forum już jest 8 lat.

dr.big - ASO Honda na rondzie Hakena - Ustowo 57a

Odnośnik do komentarza



Elvis - widzę, że trafiłem na kolejnego forumowego dowcipnisia i prześmiewcę wszystkiego i wszystkich na forum.

Po pierwsze - więcej luzu
Po drugie - nie wszyscy żyją rysami na plastikach
Po trzecie - to Ty zadajesz pytania w niewłaściwych wątkach
Po czwarte - jeśli uraziłem to p r z e p r a s z a m
Po piąte - wycofuję się z dyskusji
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Tedybear napisał:

(...)ASO Honda na rondzie Hakena - Ustowo 57a

Dzięki i wytrwałości👍.

PS. Nigdy mi się coś takiego w nowym sprzęcie nie przytrafiło (ale przy serwisowaniu używanego było bardzo podobnie - oparło się o Allianza w Warszawie- ciągnęło z pół roku). Problemem może być tu chyba, jak piszesz, przyszłościowe wieloletnie przywiązanie do ASO i dalsza "współpraca"...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...