Skocz do zawartości
Forum Burgmania

zakaz jazdy motocyklem


Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie skutem dojeżdżam do pracy, ale słyszałem od kumpla, że ktoś w Rybniku dostał mandat (500zł), ponieważ jechał motocyklem. Policja ponoć spytała go, czy posiada samochód. Po otrzymaniu potwierdzenia stwierdziła, że jazda motocyklem jest zbyt niebezpieczna i w dzisiejszych czasach powinno się korzystać z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Ja aktualnie skutem dojeżdżam do pracy, ale słyszałem od kumpla, że ktoś w Rybniku dostał mandat (500zł), ponieważ jechał motocyklem. Policja ponoć spytała go, czy posiada samochód. Po otrzymaniu potwierdzenia stwierdziła, że jazda motocyklem jest zbyt niebezpieczna i w dzisiejszych czasach powinno się korzystać z samochodu.

Typowa idiotyczna interpretacja prawa przez szeryfa
:)
Przecież bezpieczniejszy od samochodu jest pociąg o samolocie nie wspomnę



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tommac napisał:

... Policja ponoć spytała go, czy posiada samochód. Po otrzymaniu potwierdzenia stwierdziła, że jazda motocyklem jest zbyt niebezpieczna i w dzisiejszych czasach powinno się korzystać z samochodu.

Jaką podstawę prawną wpisali?

Stwierdzenie Policji nie jest wykładnią, wolę sąd.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, tommac napisał:

Ja aktualnie skutem dojeżdżam do pracy, ale słyszałem od kumpla, że ktoś w Rybniku dostał mandat (500zł), ponieważ jechał motocyklem.

Czy tylko ja zwróciłem uwagę na ten fejk?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Drek napisał:

Czy tylko ja zwróciłem uwagę na ten fejk?

Ja tam za bardzo (albo nawet wcale ? ) fejkowy ani facebookowy nie jestem ale .....     sugerujesz że to tak zwana " gó.no  prawda" ?

Generalnie może być, bo podobnie jak Saper uważam że nie ma na to podstawy prawnej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Rozróżnijmy dwie ważne kwestie. Mandat vs kara administracyjna. Z tą drugą ciężko się "dyskutuje..."

Odnośnik do komentarza

Hejka.

mnie sytuacja z chorą mamą zmusiła do zamieszkania 65 kilometrów od miejsca zamieszkania ale codziennie ganiam squtem do pracy - całe szczęście bo w PUSZCE nie dałbym rady i żadna siła by mnie nie wsadziła do konserwy?

Odnośnik do komentarza

Ja w sytuacji przepełnienia szpitali, oraz coraz większego braku konserw krwi, nie wsiadam na moto. Korci cały czas, zwłaszcza przy tej pięknej pogodzie, ale będzie jeszcze czas pojezdzić z przyjemnością.

Wolę się w tym okresie "pomęczyć" samochodem, zwłaszcza, że korków nie ma ? . Niezależnie od zakazów. Z rozsądku.

 

Odnośnik do komentarza

Co do krwi, to w zeszłym tygodniu dzwoniłem do krwiodawstwa, żeby sìę dowiedzieć,  czy można oddać krew. Pani mi powiedziała, że jak mogę się wstrzymać parę tygodni, to będzie wdzięczna,  bo z przyczyn odwołania wszystkich zaplanowanych zabiegów, banki krwi są pełne.

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć, widocznie w PL jest inny stan rzeczy ? . W De jej, ze względu na sytuację, brakuje.

PS. W Berlinie nie ma zakazu poruszania się na moto, mimo to nie widać ich zbytnio na ulicach miasta, nawet pomimo 20- 21 stopni. A ja poczekam, korona mi z głowy nie spadnie z tego powodu ? .

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tommac napisał:

Co do krwi, to w zeszłym tygodniu dzwoniłem do krwiodawstwa, żeby sìę dowiedzieć,  czy można oddać krew. Pani mi powiedziała, że jak mogę się wstrzymać parę tygodni, to będzie wdzięczna,  bo z przyczyn odwołania wszystkich zaplanowanych zabiegów, banki krwi są pełne.

 

54 minuty temu, dr.big napisał:

Dobrze wiedzieć, widocznie w PL jest inny stan rzeczy ? . W De jej, ze względu na sytuację, brakuje.

Panowie w większości RCKiK krwi różnych grup krwi brakuje. Ja oddawałem 1 kwietnia po smsie z RCKiK w Lublinie, że krew jest potrzebna i jeżeli jest się zdrowym to proszą o zgłoszenie się. Wizyty są umawiane telefonicznie co 25 minut  w celu unikania niepotrzebnych spędów w jednym czasie . Jest też ogólnopolski apel PCK o zgłaszanie się honorowych krwiodawców do RCKiK przesyłany np. przez firmowy intranet.

Pozdrawiam i zachęcam do oddawania krwi jeśli możemy i jesteśmy zdrowi.

LwG

 

Odnośnik do komentarza

Policja Rybnik: UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

 
Rybnik
Utworzono: 19 marzec 2020

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.

Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz.

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Jednakże wszystkie grupy krwi są potrzebne, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach. Z użytecznego punktu widzenia najbardziej oczekiwana jest krew grupy O RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków.

Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

 
 
 
1.JPG
Utworzone przez:
autor artykułu
krystian
Kontakt z autorem: email
 

Najnowsze aktualności dla Rybnika

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W "sąsiednim" wątku o wyjeździe autem rozgorzała dość zażarta dyskusja o słuszności łamania albo przestrzegania zakazów.

Polecam wywiad z Jackiem Żakowskim. Jest powiedziane wiele o poczuciu wolności, o świadomości zagrożenia, o łamaniu nieracjonalnych zakazów. Wywiad przeprowadzony jeszcze przed czasami koronawirusa. W całości, a wręcz tym bardziej aktualny.

https://motormania.com.pl/felietony/wywiady/nie-macie-pojecia-jak-was-nienawidza-wywiad-z-jackiem-zakowskim/

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Jack napisał:

....Polecam wywiad z Jackiem Żakowskim. .....

z trudem przebrnąłem przez ten tekst i powiem szczerze ?  nie przemawia do mnie.  A już tekst "Ja sam notorycznie łamię ograniczenia prędkości.  Myślę, że nie ma dnia żebym ich nie złamał i dopóki nie zaczną za to rozstrzeliwać to będę to robił." dla mnie rozbrajający ? kurde - potencjalny morderca, a ma chociaż prawo jazdy ? 

A z tą wolnością to jest tak, że fajnie jest ją poczuć latem w każdy weekend, na wakacjach na dłuższym wyjeździe, czy czasami w sezonie po pracy do późnego wieczora. Ale potem trzeba tę "wolność" odstawić do garażu i na następny dzień jak co dzień iść do roboty. Bo jak nie to nie będzie kasy na paliwo czy nowe opony ?, ale na razie trzeba tę "wolność" przytrzymać trochę na uwięzi, tak aby za jakiś czas lepiej smakowała ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przepraszam że się wtrącę.Kiedy wreszcie wszyscy przestaną bić pianę o tych zakazach? cały czas w miarę możliwości pogodowych jeżdzę na zmianę motocyklem ,skuterem i samochodem (w poniedziałek jechaliśmy na dwa samochody) i nikt mnie nie zatrzymywał ani też nie widziałem w Warszawie i poza wzmożonego ruchu Policji ani Straży Miejskiej.Na cmentarzu też byłem i nikt mnie o nic nie pytał.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, krzytro napisał:

...Kiedy wreszcie wszyscy przestaną bić pianę o tych zakazach? cały czas w miarę możliwości pogodowych jeżdzę na zmianę motocyklem ,skuterem i samochodem ....

no i super, ale to tak nie działa. Próbowałeś np. w sobotę lub niedzielę pojechać rekreacyjnie np. do Zakopanego ?  No może trochę daleko, ale to chyba najbardziej jaskrawy przykład.  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, EndriuBis napisał:

np. do Zakopanego ? 

Ale po co tam jechać o tej porze roku? Ja tylko zasugerowałem że nikt mnie nie kontrolował, więc po co o tym pisać? Niech się wpisują osoby które miały do czynienia z jakąś kontrolą podczas jazdy motocyklem.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, Krzytro ?  ustaliliśmy to już dawno.  Nie ma problemu z jazdą do pracy czy nawet na zakupy. Masz potrzebę - siadasz i jedziesz.  Chodzi o to aby powstrzymać się od przysłowiowej jazdy "do o koła komina, bez celu, dla przyjemności".  A co do kontroli.  No cóż.  Zauważ że większość z nas po prostu nawet nie próbuje i nie chce sprawdzać czy nas zatrzymają czy nie. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Faktem jest, że dziś na ulicach jest zauważalnie więcej ludzi i 4oo. Info o odmrażaniu gospodarki dała impuls.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
38 minut temu, EndriuBis napisał:

Zauważ że większość z nas po prostu nawet nie próbuje i nie chce sprawdzać czy nas zatrzymają czy nie. 

I to mnie dziwi. No to po co o tym pisać?

Odnośnik do komentarza

W Indiach Policja bardzo obrazowo przestrzega przed koronawirusem?. Jak nie musimy wychodzić to siedzimy w chałupie na du…., nigdzie się nie pchamy i ? popijamy.

Zostańmy w domu.

LwG

 

Indie.jpg

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MariuszBurgi napisał:

Faktem jest, że dziś na ulicach jest zauważalnie więcej ludzi i 4oo. Info o odmrażaniu gospodarki dała impuls.

?  no i dobrze.  Bo w te święta to tragedia.  Człowiek pierwszy raz od prawie 30 lat  zwolniony z obowiązku stawienia się u teściowej, na zewnątrz piękna pogoda, a tu taki kanał. ? 

W najbliższy weekend pewnie jeszcze nie, ale za 2 tygodnie pełen legal ?  

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Faktem jest, że dziś na ulicach jest zauważalnie więcej ludzi i 4oo. Info o odmrażaniu gospodarki dała impuls.

Jak już odmrożą to wirus dopiero w nas uderzy. Niestety nie sądzę żeby kraj był bardziej na to przygotowany niż 2 miesiące temu  

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak nie odmrożą to uderzy jeszcze bardziej. Wielopoziomowo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...