Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BTC i Skandynawia - czyli 7000 km w 14 dni na maxi


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Szacunek, już z dotychczsowych sms-ów widać, że było super, nie mogę się doczekać szerszej relacji. Szczerze Was podziwiam za determinację i zadzroszczę. !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    11

  • Artix

    11

  • Pleban

    7

  • orzech

    5

  • Administrator

Juz w domu, rozpakowani, ehh zlecialo te 14 dni zbyt szybko, a przydal by sie jeszcze z tydzien zeby zobaczyc wszystko co chcielismy. No coz bedzie jeszcze okazja do zmajstrowania nowej wyprawy, moze troche bardziej ekstremalnej niz ta co wlasnie sie zakonczyla choc z mniejsza iloscia kilometrow. Tak czy inaczej licznik zamkniety. Wyszlo dokladnie 8 116 km od drzwi do drzwi domu. Teraz Silvera czeka mycie, bo sie zdziebko ubabral. Rudy a jednak byl w Suwalkach, spotkalismy sie, zjedlismy, pogadalismy i jednak zmoklismy, ale taki deszcz to nie deszcz. Lalo tylko przez 150 km kawalek za Augustowem.

Po tej wyprawie troche inaczej patrzymy na odleglosci i nasze mozliwosci.Teraz wiem ze mozna sie przyzwyczaic do 48 h dni a tysiac km to odleglosc w sam raz do pokonania w jeden dzien tak zeby sie nie zmeczyc i pozwiedzac jeszcze po drodze.

Sam wyjazd byl bezproblemowy dla skutera, nie wzial nawet jedej setki oleju, obylo sie bez gleb parkingowych ani innych przypadlosci choc raz bylismy bardzo blisko upadku w blocie ale o tym oczywiscie w relacji za ktora zabieram sie juz jutro i w ciagu tygodnia powinna byc gotowa.

Ja sam podczas tej wyprawy sam wiele sie nauczylem zarowno panowania nad 500 kg motocyklem jak i nad tym jak jechac przez 35 godzin non stop, teraz pusty silver dla mnie lekki jak motorynka.

Kolejna wyprawa szkoda ze dopiero za rok, bedzie chyba jednak w podobnym kierunku, bo mimo ze przeklinalismy skandynawska pogode gdzie ciagle padalo, bylo zimno, a ceny powalaly nas na kolana to jednak nas zauroczyla na tyle ze chetnie pojedziemy jeszcze raz tyle ze tym razem wyprawa bedzie glownie daleko po za kregiem polarnym. !w00t Na pewno przydadza sie doswiadczenia z tegorocznej wyprawy, bo wiemy juz gdzie sie zywic, gdzie spac i jak jechac zeby obciac koszty.

Dziekujemy wszystkim za doping i pozdrawiamy

Gosia i Artix

ps.

teraz musze na gwalt zmienic olej i filtr oleju bo zdziebko przeciagnalem okres wymiany oleju, no coz mialo byc 7 tys km a wyszlo wiecej, dobrze ze zmianialem olej przy okazji grzebania w alternatorze :ph34r:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Art... Gratulacje z wyprawy !w00t

Widać, że Wam się spodobało i nie przerażaj? Was takie dystansy... i tak 3 mać :lol:

teraz musze na gwalt zmienic olej i filtr oleju bo zdziebko przeciagnalem okres wymiany oleju, no coz mialo byc 7 tys km a wyszlo wiecej, dobrze ze zmianialem olej  przy okazji grzebania w alternatorze :ph34r:

Co do oleju to zajrzyj do manuala! Nie musisz narazie wymieniać oleju. Serwis robisz co 6tkm ale sam olej+ filtr wymienia się co 12tkm, czyli co drugi serwis ;)

Odnośnik do komentarza

przyjmijcie ode mnie czyli od go?cia który odwiedził wszystkie parki narodowe skandynawii najszczersze gratulacje!!!

codziennie wchodziłem na forum wył?cznie aby zobaczyć czy s? już jakie? nowe sms-y od Was.

I nie powiem że jestem zaszokowany wasz? wytrzymało?ci? na "skandynawsk? czasoprzestrzeń" - Wy już wiecie co to oznacza i będzie to powodało pewnie lekko szyderczy u?miech na Waszych twarzach jak kto? o tym wspomni.

A dla nie wtajemniczonych wyja?nię że w Norge odległo?ć okre?la się czasem bowiem do miejscowo?ci któr? widać za wod? fiordu (ok.1km w lini prostej) można jechać cały dzień.

odpoczywajcie i planujcie

jak będziecie chcieli jechać w okolice Tana bru to jedę z Wami- dawno temu zostawiłem tam czę?ć swojej duszy - będzie okazja jej poszukać a przy okazji pewnie znajd? się i Wasze "czę?ci" gdzie? po drodze gdzie słońce ?wieci 6m-cy albo 6m-cy nie...

Odnośnik do komentarza

Witam!

Sledziłem temat "smsowy" od pocz?tku do końca ... z przyjemno?ci? przeczytam osobist? relację Artixie !w00t. Gratuluję wytrwało?ci i bezpiecznego przejechania całej trasy :!!!:

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wstawiam mapke naszej trasy, niebieskie kwadraciki oznaczaja nocleg , 2 kwadraciki 2 noclegi. W Rovaniemi spedzilismy 2 dni ale nocleg byl tylko jeden, wiec jeden kwadracik. Wychodzi ze na 14 dni 10 razy zatrzymalismy sie zeby sie przespac. !ying To tak jak bysmy mieli 18 dni i 10 nocy a wtedy to juz wiecej niz 2 tyg ;)

Wakacyjna%20wyprawa%202007%20Burgmania.jpg

Odnośnik do komentarza

WIELKIE GRATULACJE !ying za bezpieczne ukończenie waszej wspaniałej wyprawy, naprawdę jeste?cie obydwoje ;)TWARDZI! Artix i Gosia mam nadzieję że opowiecie nam więcej na spotkaniu w Kielcach o waszych przygodach, jeste?cie niesamowici i udowodnili?cie że takie wyprawy również s? możliwe, pozdrawiam i do zobaczenia !NOT

Odnośnik do komentarza

Wita pan Nikt :huh:

Gratuluję i pozdrawiam twarde tyłki Artixowskie !ying

Szczerze podziwiam samozaparcie i wytrwało?ć w sumie w bardzo wymagaj?cych warunkach atmosferycznych !NOT .

Fotosy i relacja poż?dane :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

Skandynawio moja Skandynawio ! - jak spiewaly kolcusie od 15 lat :angry:

Czekam na obiecana relacje i nie okrajajcie za bardzo tego tysiaca :P

Jestescie Wielcy - Gosiu i Artixie :huh:

Odnośnik do komentarza

Czapki z głów !!

Podziwiam, trochę zazdroszczę a przede wszystkim cieszę się, że bezpiecznie podróżowali?cie i szczę?liwie wrócili?cie "na Ojczyzny łono".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
...... chlebem i sol?.

To taka polska tradycja. Takie co? ekstra. Taka ekstratradycja, ekstradycja. !vampire :lol::)

A czym się wita w Germanii??

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pewnie chlebem w plynie czyli piwem !vampire faktycznie nie pomyslalem ze moge sie odezwac jak bede w Hamburgu i kajam sie :lol: obiecuje ze za rok sie odezwe, a raczej groze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...