Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BTC i Skandynawia - czyli 7000 km w 14 dni na maxi


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jak zapewnie niektórzy więdz? Artix z Gosi? ruszyli Silver Wingiem na podbój Skandynawi i pewnie po powrocie będzie na stronie głównej dłuższa relacja z 14 dniowej, hardcorowej wyprawy, która sobie zafundowali przemierzaj?c dzienne dystansy w granicach 500- 600 km.

Pierwszy dzień z tego co kojarzę spali przed granic?. PóĽniej polecieli przez Niemcy (bodajże Hamburg) i oto pierwsze smsy z krótkimi podsumowaniami jakie na bież?co dostaje każdego dnia:

Sms 1:

Pozdrowienie z Kopenhagi. Jazda idzie nam sprawnie tylko Silver Wing pali 8 l/ 100 a najmniej 6.5 no ale i bagaży 100 kg. Jak narazie nie padało tylko wieje jak cholera. nara.

Sms 2:

Sztokholm osi?gnięty, grunt że nie pada. Dzi? tylko niecałe 700 km. ale w sumie zrobili?my już 2200 km w 3 dni a jutro Oslo, więc 3 stolice w 3 dni. Pozdrawiamy.

Sms 3:

Wczoraj dojechali?my do Oslo o 11 pm. Przywitało nas oberwanie chmury! Jedziemy dalej zwiedzać do Bergen 1 dzień to już długo na 1 miejsce. Wczoraj ponad 650 km, dzi? 550 km.

Sms 4:

Od 18 h jedziemy z Oslo do Bergen ale tam nie było noclegu, więc jeste?my 200 km od Trondheim. W nocy w górach bawili?my się w ?niegu w 12 km tunelu. Po ?rodku zrobili?my sobie piknik bo tam było najcieplej. Od domu zrobili?my 3500 km a od 1000 km. szukamy czego? tańszego niż 600 pln za nocleg bo leje...

To be continued... <_<

Burgmania Travel Club wiecznie żywa <_<

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    11

  • Artix

    11

  • Pleban

    7

  • orzech

    5

<_< Nie widzialem ża Artix i Pani Gosia ruszyli do skandywawi...super! sam tam sie wybieram na pocz?tku sierpnia...z sms'ow wnioskóje że pojechali na około przez hamburg ...ja chyba troche za leniwy jestem,bo do szwecji chce dotrzec promem (150pln skuter + kierowca w dwie strony) a dalej to już będe sobie ?migał...oby pogoda była lepsza ,licze na słonko...zdołowała mnie tylko informacja o spalaniu silvera 8l <_< !!! skandynawia jest piękna...byłem już tam pare razy...i obiecałem sobie że dotre tam na 2oo ... naprawde im zazdroszcze że już tam sa :blink:
Odnośnik do komentarza

no promem tez co roku ruszam do Szwecji do miasteczka TIBRO do rodzinki a płynę stateczkiem o imieniu Polonia - ze |winouj?cia <_<

fajne by było wyruszyć skuterem ale to jak na razie chyba nie osi?galne ale polecam Skandynawie bardzo mało ruchu ?migać można zawsze szybciej ( mało policji ) wiec polecam jak najbardziej

<_<

A OTO ZDJECIA PIĘKNEJ SZWECJI http://www.zsl.gda.pl/~yaro/temp/norge/gal...gia_2005_77.jpg

http://www.vtrip.pl/photos/12222/photo1_big.jpg

http://www.gim11.tychy.pl/wydarzenia/szwecja12.jpg

Zdjęcia zbyt duże. Przerobione na linki.

MariuszBurgi

Odnośnik do komentarza

<_< Na pierwszym etapie dali rade pociagnac az pod Hamburg, zeby nie bylo ze "wymiekli" w pierwszy dzien !zeby ...

Chetnie poczytam relacje z wyprawy <_< .

Odnośnik do komentarza

Artix powinien być prezesem nowego klubu BTTC czyli Burgmania Twardziel Travel Club. V-ce oczywi?cie będzie Markiz <_<

Trzymamy kciuki.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejne wie?ci z Norwegii:

Sms 5:

Wczoraj po 20h jazdy organizm odmówił posłuszeństwa. Miałem już zwidy. ZnaleĽli?my wolny pokój, co nie jest łatwe, tani za 400 PLN. Zjedli?my pizze za 250 PLN. Już wiemy dlaczego łosie s? symbolem Norwegii. Dzi? jedziemy dalej do Trondheim a potem noc? do Szwecji i dalej na PŁN. Planujemy zrobić 800 km. po górach. Pozdrawiam.

Sms 6:

Paliwo jest po 6.5 PLN. Widoki bezcenne a za resztę doj? nas z mastercard. Grunt, że nie pada i jest upał 16 st. co przy wcze?niejszych temperaturach jest naprawdę ciepło.

Chud? ma t? d..e ale wytrzymał? ! :D

Cdn...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hejka. Serdeczne pozdrowienia dla artura i gosi... Calkowicie zapomnialem o ich wyjezdzie. Z tego co czytam to niezle im tam idzie. respect normalnie. Ja odpoczywam w miejsc. Wicie obok darlowa,nadaje z komorki. jakby kogos pupka swedziala to zapraszam... Papsy

Odnośnik do komentarza

Nooooo... :D Artix i Gosia s? naprawdę twardzi :D !zeby , czekam z niecierpliwo?ci? na relację z tej Hardcorowej wyprawy i życzę im powodzenia !OKK

Odnośnik do komentarza
Gość TomSzuwarek

!scooter Gdyby ten daleki ?wiat był trochę bliżej :P Gdyby czasu było wiecej :D No co?...Pomażyć kazdy może. Nie ma Cenzury-wyjechała możemy pisać..... czego zazdo?cimy. :D Pozdrowionka i wytrwało?ci dla Gosi i Artixa.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przekazałem pozdrowienia i gratulacje od Was.

Kolejna wiadomo?ć z 6ej rano. Kurcze, tak się zastanawiam kiedy oni ?pi??! !scooter

Sms 7:

Trondheim chyba najbardziej rozrywkowe miasto w Norwegii. O 4ej nad ranem tłumy nar?banych ludzi. Zwiedzili?my je i dalej w drogę do Szwecji. Teraz przerwa na kawe. Jedziemy dopiero 15h. Do miejsca docelowego zostało 300 km, chyba że damy radę dalej na płn. Pozdrowili?my też od Was Ocean Atlantycki w Alesund. POZDRAWIAMY.

Odnośnik do komentarza

No, no! Niezła wycieczka! Jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza porannych godzin w przypadku Artixa! Jeste?cie niesamowici i chylę czoła za wytrwało?ć. Gosia - jeste? dla mnie najlepszym/najwytrwalszym/najdzielniejszym plecaczkiem na ?wiecie! Powinna? dostać order za ten wyczyn!

JedĽcie dalej ostrożnie, trzymajcie się ciepło i ogl?dajcie jak najwięcej coby?cie nam potem wszystko opowiedzieli - a pewnie będzie tego sporo!

Trzymam kciuki za wasz? szczę?liw? dalsz? przeprawę i bezpieczny powrót do domu!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejne wie?cie z wyprawy odebrane wczoraj po południu.

Tym razem sms złożony.

Sms 8:

Dzi? mija tydzień naszej wyprawy. Chyba Ľle policzyłem kilometry bo do dzi? zrobili?my 5 ty?. km. a mamy jeszcze kawałek do domu. Jutro będzie połowa dystansu. Wrzucili?my mocniejsze tempo, wczoraj wyjechali?my o 11ej a skończyli?my o 14,27h jazdy po górach ze zwiedzaniem. Oznacza 1.4 ty?. km za jednym podej?ciem z czego większo?ć w deszczu. Widzieli?my dzi? prawdziwe łosie. Jutro Rovaniemi i koło podbiegunowe mamy tylko 750 km i ani metra więcej. Od 4 dni noce s? prawie widne. Jutro powinien byc już dzień polarny. Narazie cieszymy się, że znowy Szwecja, gdzie hotel jest tańszy od campingu w Norwegii, żarcie też.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to nieĽle. Naprawde s? mocarni. Szacuneczek dla Artura i Gosi i szeroko?ci na dalszym etapie wycieczki. :P

Jutro będzie połowa dystansu.

To wyjdzie im jakie? 10 - 11 tkm, tyle ja przejechałem od listopada. No comments... :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jutro będzie połowa dystansu.

To wyjdzie im jakie? 10 - 11 tkm, tyle ja przejechałem od listopada. No comments... :D

Boje się, że skurkowańce pobij? nawet mój rekord na maxi skuterze, który uzyskałem w 2003 roku moj? ichniejsz? Majesty I. Wynosił on ponad 12 tkm w cztery miesi?ce :D

Czuje się zdruzgotany :P:D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No z tego co wiem to Pilot od kwietnia do 2 lipca zrobił 16 tkm czyli Twój rekord hm...... mówi?c delikatnie się zdeaktualizował :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
No z tego co wiem to Pilot od kwietnia do 2 lipca zrobił 16 tkm czyli Twój rekord hm...... mówi?c delikatnie się zdeaktualizował :)

Zgadza się... na swoje usprawiedliwienie napiszę tylko, że mój dystans został pokonany na YP 250, czyli na skuterze trochę mniejszym :)

No i mój wynik został uzyskany bezawaryjnie :);)

Wła?nie dostałem kolejn? informacje od Artixa...

Sms 9:

Jeste?my na kole podbiegunowym. Finlandia przywitała nas tęcz? i ciepłem, jedyne co drażni noc? to o?lepiaj?ce słońce i przebiegaj?ce drog? renifery ;)

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hardcore w wydaniu Maxymalnym :lol:

Tylko pogratulowac samozaparcia :lol:

Oby Silverek bezproblemowo przelecial dalszy ciag traski.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cd...

Sms 10:

A my po raz pierwszy 2 dzień w tym samym miejscu choć słoneczne noce powoduj?, że ?pimy co 2 dni. Dzi? muzeum Artctica i wizyta u |w. Mikołaja, Rovaniemi toure, potem sauna, w końcu to Finlandia i obiad z renifera. Nie padało już i zapomnieli?my jak to fajnie jak nie pada. Planujemy już kolejne wakacje, niespodzianka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...