Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jak maxi 125ccm (?)


Kacza

Pytanie

Tak jak w temacie: chcial bym sie zdecydowac w koncu na jakis maxi choc tylko 125 ale maxi ;) Pod wzglad biore Aprilie Atlantic,Malagusa Madisona,Burgera 125 (choc nie wiem czy dostal bym u nas), no chyba ze macie jeszcze inne ciekawe propozycje...apropo YP'ki 125 to zbytnio nie biore jej pod wzglad po prostu nie podoba mi sie ...

Aaa i skuter moze byc lekko uzywany lub nowy po okazyjnej cenie ... ;);)

Pozdrawiam

skutery3miasto

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • Kacza

    14

  • Hoffi

    5

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • wentyl

    3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ma takiej opcji wogole zeby nie jezdzic :D

W krytycznej decyzji wzial bym nawet inna 50'tke.

Tak tylko jak kupie 125 to potem bedzie ciezko sprzedac...bo albo kupuje sie najwiekszy albo najmniejszy a ten to nie wiatomo czy duzy czy maly ... wiec ze sprzedarza nie bylo by tak latwo...przynajmniej tak mi sie wydaje.

EDIT:

Tak apropo:Dj przeciez tez jezdziles do tej pory na 50 ccm i co zle bylo a mi jeszcze ho ho brakuje do ciebie...wiec jak narazie jak by nie bylo moge dalej jezdzic 50ccm... :D

Pozdro

s3m

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do prawka Kacza, u mnie sprawa wygl?da podobnie. Mianowicie robisz normalny kurs na kat. A1 - obecnie wg nowych wymogów, czyli 20h teorii i 20 h praktyki, co zwiększyło koszty, póĽniej zdajesz egzamin. Jak skończysz 18 lat (b?dĽ na 3 miesi?ce przed ich ukończeniem), w WORD-zie zdajesz egzamin raz jeszcze, ale tylko praktyczny, tzn. placyk+miasto. Musisz jednak wcze?niej w O?rodku Szkolenia wyjeĽdzić godziny (także tylko praktyka) na "normalnej" pojemno?ci.

Inaczej mówi?c robi?c teraz A1, a póĽniej A na pewno zwiększasz koszty, ale co tam, to będzie za 2 latka w końcu, czyż nie? Uzbierasz:)

Ja mam A1 i mimo, że wiek pozwala mi już na A, czekam do czerwca, po prostu wolę wpierw skupić się na maturze. A jak będę miał kat."A", w najbliższych latach będę szukał czego?, by móc wybrać się w tak piękne trasy, jak planowana w tym roku wyprawa do Bułgarii :D

Moim zdaniem nie powiniene? próbować jaki? przekrętów z rejestracj? pojemno?ci, tylko kupić dobr? 125-tkę, a uważam, że Aprilia Atlantic 125 w cenie, o której wspominasz i zważaj?c, że jest nowiutka (+gwarancja), jest do tego ?wietnym kandydatem... :D

A do kiedy musiałby? się zdecydować na Atlantica po tak atrakcyjnej cenie? Domniemam, że przeceny nie trwaj? wiecznie?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
  • 0
A do kiedy musiałby? się zdecydować na Atlantica po tak atrakcyjnej cenie? Domniemam, że przeceny nie trwaj? wiecznie?

Szczeze mowiac taka cene mam zawsze :D jak chcesz to dam Ci namiary...

Pomysle nad tym jeszcze...

Pozdrawiam

s3m

Odnośnik do komentarza
  • 0

No tak.. :D

Radziłem dobrze..to wiem na pewno.

Nie zdawałem sobie jednak sprawy z Twoich ograniczeń wiekowych..(ale to mija..:D )

W takim razie polecam zakup jednak 125 i oczywi?cie zrobienie A1..

I chyba lepiej jak to będzie 2t.Może Heksagon..wydaje mi się całkiem niezł? propozycj?.A zaoszczędzone pieni?dze przeznaczyć na (niestety) kurs na całe A..

..choć może uda Ci się dogadać robi?c teraz A1 co do solidnej zniżki na potem..pomy?l o tym od razu.Albo od razu A+B potem.

I resztę zaoszczędzonych pieniędzy odłożyć na 250-400.

Pozdrawiam..

Wentyl

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich.

Wprawdzie ten w?tek mnie za bardzo nie dotyczy, ale kto? o mnie wspomniał więc uważam, że mogę co? napisać.

W żadnym wypadku nie popieram i nie namawiam na kombinowanie z rejestracj? 125 ( ew. większych) na 50ccm. Masz wszystko w porz?dku ?pisz spokojnie i jeĽdzisz spokojnie. ( Może to odchyłka zawodowa?).

Co do 125 to oczywi?cie, każdy kto kończy 16 lat powinien spróbować jazdy czym? większym. To dodatkowe do?wiadczenie- YP Pavsona jest bardzo przyjemna i sam czasami j? pomykam choć już o 250 prawie zapomniałem.

Honda Pantheon - ta w starej budzie jest taka sama jak Foresight, dwusuwowy silnik pozwala pewnie na niewiele niższe osi?gi od 250cm Foresighta. Ale jeżeli można kupić 125 4t na wtrysku to my?lę, że naprawdę warto się nad tym zastanowić. Pavson kupił ( z moj? pomoc?) 125 tylko na dwa sezony, co będzie następne zobaczymy, napewno co? większego- to jest wła?nie przyjemno?ć zmiany sprzęta.

Co do czę?ci- Panowie ja lubię mieć wszysko OK- dokupiłem do mojego Foresighta kilka czę?ci ( bez których i tak b.dobrze jeĽdził) i nie było z tym najmniejszego problemu. Czytałem w ostatnim ( 03.05.) Motocyklu lub |M, że czę?ci do Hondy będ? dostępne w ci?gu dwóch dni- więc nawet przyjmuj?c, iż w naszej rzeczywisto?ci będzie to dni siedem to i tak nie jest długo.

Pozostaje więc kwestia wyboru- jaka marka i jaka pojemno?ć?

Pozdrawiam i życzę udanego ( i przemyslanego) wyboru.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

18 lat - to wręcz platynowa łopata 🤣 Plus za chęci 🔝

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...