Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jak maxi 125ccm (?)


Kacza

Pytanie

Tak jak w temacie: chcial bym sie zdecydowac w koncu na jakis maxi choc tylko 125 ale maxi ;) Pod wzglad biore Aprilie Atlantic,Malagusa Madisona,Burgera 125 (choc nie wiem czy dostal bym u nas), no chyba ze macie jeszcze inne ciekawe propozycje...apropo YP'ki 125 to zbytnio nie biore jej pod wzglad po prostu nie podoba mi sie ...

Aaa i skuter moze byc lekko uzywany lub nowy po okazyjnej cenie ... ;);)

Pozdrawiam

skutery3miasto

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • Kacza

    14

  • Hoffi

    5

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • wentyl

    3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam;)

Skorzystam z tego w?tku, aby nie robić bałaganu:

Jadę jutro ogl?dać Honde Pantheon 150ccm w nowej budzie. Nie znam w ogóle tego sprzętu, czy mogli by?cie przybliżyć mi trochę informacji o nim, tzn. jaki silnik (taki jak w majesty?!?!), osi?gi, spalanie, dostęp czę?ci w Polsce i jeszcze chciałbym znać Wasz? opinię ogóln? na temat tego małego maxiskutera.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Paweł... Je?li idzie o now? budę to mało słyszałem o 150- tce.. W Niemieckiej ofercie nie ma takiego silnika. Może Italia ma 150 bo oni lubi? dziwne silniki ( Np Burgman 250). Stary model 2T był 125 i 150 na 100%.

Skupię się wiec na tym co wiem o Pantheonie 125.

Generalnie skuter jest jedn? z najlepszych je?li nie najlepsz? 125 skuterow? nie tylko w moim odczuciu.

We wszystkich niemieckich testach jest bardzo chwalony za niskie spalanie na poziomie 2.8 do 3 l/ 100 km.

Silnik nie jest taki jak w Yp125 ! Jest to nowa jednostka napędowa z wtryskiem produkcji Hondy.

Wykonanie, detale jak i osi?gi s? bez zarzutu.

Pozatym je?li mam być szczery optycznie bardzo mi się podoba...

mc_fes_003_2005_g.jpg

mc_fes_012_2005_g.jpg

mc_fes125_003_2002_g.jpg

W Polsce nie ma go w oficjalnym cenniku ale na zamówienie mog? ?ci?gn?ć... Cena w Niemczech ok. 3.600 EUR.

Je?li idzie o czę?ci to z Pantheonem jest dokładnie tak jak z Helixem czy Silverem... czyli s? na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
  • 0
A tak ogólnie nie schodz?c z tematu 125. Mam kolegę który ma KTMa Enduro którego bez problemu i praktycznie zgodnie z prawem zarejstrował na 125 (ma kategorie A1)pomimo tego że poprzednio była zarejstrowana na 250. Sprawa jest w "miarę" prosta. Otórz idziesz do jakiego? warsztatu (najlepiej małego) gdzie naprawiaj? samochody lub inne pojazdy. Załatwasz rachunek na to że w danym moto wymieniony został tłok i cylinder na pojemno?ć 125. Potem sprawa jest całkiem legalna. Jedziesz z tym rachunkiem na stację diagnostyczn? (najlepiej jak?ć mał?) i tam wypisuje ci kwit że jest to moto 125 i z tymi rachunkami i kwitem idziesz do urzędu i tam wystawiaj? ci now? kartę pojazdu i dowód rejstracyjny. Cała zmiana w urzędzie wi?że się z dopłatom około 120 zł za to że zmieniłe? pojemno?ć pojazdu.

Kacza, kup lepiej jakas 125- ke, bo proponowane tu rozwiazania nie sa zbyt korzystne ;) . A juz to z zarejestrowaniem Majesty 250 na 125 jest najlepsze ;) . I juz sie wyrabia opinia o skuterzystach, kombinatorzy do potegi :cowboy: . A jezdzacym majesty 250 aka 125 zycze kontroli Policjanta znajacego sie na skuterach... bo takiego silnika nigdy w "budzie" duzej YPki nie bylo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na pewno to ciekawy model, znalazłem tak? notkę na jednym z portali skuterowych:

"honda pantheon nagrodzona - 2004-11-15 14:49:06

Skuter Honda Pantheon wygrała plebiscyt "Auto Express Scooter Honours Award" na najlepszy skuter w klasie 125cc zbieraj?c pięć gwiazdek. W zeszłorocznym konkursie wygrała Honda Dylan z wynikiem cztery gwiazdki. Greg Willis z Hondy tak skomentował te osi?gnięcie : "Ludzie coraz czę?ciej zauważaj?, że skutery s? bardzo dobr? alternatyw? dla innych ?rodków komunikacji w wielkich metropoliach. Jest to bardzo buduj?ce, że wła?nie firma Honda została tak doceniona przez użytkowników." My ze swojej strony życzymy dalszych sukcesów firmie."

Słuchaj, Honda Pantheon to młodszy braciszek Hondy Foresight 250 (o tej na pewno powie Ci co? Pavson-u niego w rodzinie Foresight była użytkowana). W skuterowych czasopismach niemieckich zdobywa bardzo dobre oceny, powyzsze wyróżnienie też o czym? wskazuje... Wysoka jako?ć wykończenia, niska awaryjno?ć - w końcu to japońska produkcja. Szkoda, że nie jest oferowany u polskich dealerów Hondy, z tego co wiem, jedynie na zamówienie specjalne. Dlatego też nie s? one na polskich drogach najpopularniejsze, zaznacza się jednak wyraĽna tendencja sprowadzania ich z terenu Niemiec, Szwajcarii, Francji i Włoch przez handlarzy motocyklami. Nie wiem, jak wygl?da rynek czę?ci, ale my?lę, że wszystko jest dostępne u dealerów, tyle, że trzeba czekać na dostawę.

Co do wygl?du, tak to niew?tpliwie jest mały turystyk, główni konkurenci to Majesty 125, Atlantic 125, X9 125/180 czy Burgman 150. Mnie się podoba, szczególnie nowszy model po odmłodzeniu w 2003 roku. Zreszt? taki kusz?cy model jest dziale ogłoszenia, kolega Mariusza chce sprzedać .

A czy ta 150-tka jest wła?nie sprowadzona, czy jeĽdził ni? już jaki? zapaleniec w kraju? Często s? one widoczne na allegro, czyżby to wła?nie która? z nich wchodziła w grę?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Je?li wolno się wtr?cić.

Cała ta dyskusja 125-150 wydaje mi się zabawna.

Wydaje mi się Kacza...po prostu powiniene? zintensyfikować d?żenia do posiadania A zamiast A1 i cały problem przestanie istnieć.

Przyzjemno?ć z jazdy wzro?nie i nie będziesz musiał działać na raty.

Cała zabawa powinna się opłacić :cowboy:

pozdrawiam

Wentyl

ps.a srebrny Pantheon też bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
Jutro jadę j? ogl?dać. Ona jest sprowadzona z Włoch (z rejestracj? na motorower:P) i jest koloru srebrnego, co? takiego:

Niezły wałek...

Nie chce rozpoczynać w tym w?tku całej debaty na temat "rejestracja 150 na 50" ale napiszę tylko że nie uważam, żeby to było m?dre.

Nawet je?li przy kontroli nie wyjdzie "wałek" to zastanów się co będzie je?li będziesz (czego Ci nie życzę) sprawc? kolizji?? Przy badaniu przez policję szczegółów wypadku wyjdzie kombinacja :cowboy: . Czy aby napewno gra warta jest ?wieczki?

Pozatym je?li 150 była rejestrowana na 50 musiały puj?ć albo inne (lewe) faktury do rejestracji albo kto? co? namieszał w urzędzie... Jak by to nie było zrobione ja nie popieram takich posunięć ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Szczerze, to podejzrewałem że 150cccm o którym pisał Paweł będzie przekrętem zarejestrowane na A1(125ccm), ale TO JEST POLSKA i jednak wci?ż możemy się zadziwiać przekretami niektórych "ludzi" jesli mozna ich tak ładnie nazwać. Niestety My nic na to nie jeste?my w stanie zrobić, więc trzeba z tym żyć, że kiedy? jaki? 14 latek przemknie koło Nas na jakim? B650 z mał? tablic? z tyłu(w końcu wszystko się może zdarzyć).

Phaeton fajna furka, mowa o nowej budzie. Jednak Jako?ć wykonania przycisków jak już wcze?niej wspomniałem, ani w Aprilii ani w Hondzie nie pzyadła Mi do gustu.

Silnik ma pożadny, więc po?migać mozna spoko kilometrów na baku. Jak kupisz to zobaczymy... Ale, że to nie Twój pierwszy kupowany od jakiego? zcasu sprzęt, to narazie pozekam jak rozwinie się TA akcja... bo poco się zbytnio wczówać :cowboy: .

Pozdrowionko, Kuba

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wentyl chyba masz racje dam sobie spokoj z tymi 125-150 i chyba poczekam do zrobienia A to w koncu nie az tak dlugo...a jak powiedziales przyjemnosc z jazdy bedzie jeszcze wieksza...

Pawel byc moze sie doczekales w koncu swojego wymarzonego sprzeta :cowboy:

Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dokładnie..

Zupełnie inaczej czujesz się na legalu...

Po prostu nie warto kombinować.

Sam najpiew kupiłem 400 a potem kończyłem kurs.

I doczekałem się

Życzę tego samego.

Pozdrawiam

Wentyl

Odnośnik do komentarza
  • 0

No i d.... kole? się nie znał najwidoczniej, bo powiedzial mi, ze to Pantheon w nowej, budzie, a okazalo sie na miejscu, że jest w starej, 2t porysowany z obu stron, złamany kluczyk, w ogóle szkoda gadać....Dalej czekam....czekam na Runnera..

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Jak ja bym miał liczyć na takiego "sprowadzacza" to wolałbym na wrotkach jeĽdzić do końca życia <_<

Masz w ogłoszeniach Pantheona 125... zadzwoń do człowieka. Może jeszcze nie sprzedał.

Pantheon 125 '03

Poszukaj czego? co jest już na miejscu na traderze, gratce czy allegro.

Kup Giełdę Motocyklow?.

Szukaj a znajdziesz... Daj sobie spokój z patałachami co nie znaj? się na tym co robi? ! Jak nie odróżniaj? nowego od starego Pantheona to niech handluj? ziemniakami na bazarze :angry: .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

Paweł widze że znalezienie sprzęta nastręcza jednak sporo kłopotu :angry: no ale mam nadzieję że w końcu trafisz na skuter taki jak chcesz.

Powiedz a nie zastanawiałe? się nad hexagonem?

Powiedzmy nad 180 LXT :D

Bo osi?gami jest naprawdę nieporównywalny do 125, a wygoda jest naprawdę niezła.

Powiem Ci że ma lepsze odej?cie niż majesty 250 (oczywi?cie standardowa)

Polecam no i cena jest chyba przystępna <_<

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jesr jeden Hexagon za chyba 5500zł, tyle, że 125;/ A ja sobie postanowiłem, że jak ma być to duży skuter, to musi być 4T, a ten hex to 2T. Ogólnie nie chce hexagona, ponieważ ma troszę przestarzały design i te małe koła...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Heh

Owszem 180 LXT do 2T ale dzięki temu ma więcej mocy niż majesty 250

CO do designu to jest to ta nowa buda a nie ten starszy więc jeszcze nei jest tak Ľle, no ale o gustach się nie dyskutuje.

Co do kół to s? to 11 calowe obręcze więc znów trochę lepiej niż wersje wcze?niejsze.

No ale jak to mówi? wybór należy do ciebie <_<

Mam nadzieję że znajdziesz wymarzon? maszynę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kacza.....

Przeczytałem sobie cały w?tek dotycz?cy twoich planów poszukiwań... i powiem ci .. to co kto? ci tam w tek?cie zaugerował.... daj sobie spokój ze 125.... Taniej cię wyjdzie zrobić prawko na A pełne.

Poza tym .. tak się składa że gdzie? w przepa?ciach garaz stoi u mnie jeszcze 125... Dealim ( to taki nawet fajny wynalazek Hondy). Kiedy? tam kupuj?c auto od niemca facet powiedział że dorzuci mi w fajnej cenie skuterka.... no i mnie namówił. Kupiłem to i nawet się troszkę tym pobawiłem .. ale ta zabawa zajęła mi 3 miesi?ce. Potem zapragn?łem pojeżdzić jednak troszkę szybciej .. wygodniej .. i dalej . .a tego niestety 125 już nie zapewnia.. przynajmniej w stopniu wyżej niż poprawny. Prawdziwa zabawa zaczyna się od 250...no i w górę..

Jestem w tej szczę?liwej sytuacji że dzisiaj mogę sobie wsi??ć na 4 rodzaje skuterków od 125 do 650. Zdaję sobie sprawę że ograniczeniem s? dostępne ?rodki finansowe... ale ..... czasem warto jednak poczekać.. dozbierać troszkę... i kupić co? co pozwoli ci na dłuższ? zabawę. My?lę że zacznij szukać czego? od 250 pojemno?ci .. bo 125 to po prostu będa zmarnowane pieni?dze... pobawisz się ..szybko się nasycisz i będziesz chciał co? większego . ale ta kupiona 125 będzie trudno zbywalna... no i problem. bo żeby sprzedać trzeba bedzie cenę uatrakcyjniać obnizk?.... i tak dalej.. czysta ekonomia...

W moim odczuciu.... optymalny wynalazek to pojemno?ć 400.... nie powiem .. 650 to szczyt marzeń... ale jednak.... co? za co?... mimo tego że większo?ć będzie się zapierać.... 650 jednak przy wszystkich nowinkach technicznych .. jest po prostu ciężka do manewrowania między w?ciekłymi ( czytaj - zazdrosnymi ? ) kierowcami 4 kółek w południowym gor?cym słońcu.

A 250... to fajna zabawka... zwinna.. lekka... ale ... chcsz pojechać z dziewczyn? nad wode .. i troszkę jednak już będzie brakowało tej mocy... tej prędko?ci .. a jak dziewczę rozpu?ci jeszcze włosy na wietrze :D to już zupełna dryf-kotwa... :D

No cóż... takie moje skromne zdanie jest .

Brutalno?ć i realia zdolno?ci płatniczej sprowadz? cię na ziemię i dokonasz zakupu według własnego uznania... życze ci zakupu najlepszej maszyny.. która da ci najdłużej trwaj?c? zabawę...

Pozdr. Piotr.

Odnośnik do komentarza
  • 0

czytam i czytam ten w?tek i krytykuj?c 125 troszke przesadzacie uważam :D...

nie jest to pojemno?ć daj?ca rewelacje ... jednak ile osob jeĽdzilo na 125 (np Edyta, Pavson i Dziwak na YP 125 i wiele innych ) i mowili ze to super sprawa, ile jeĽdzi nadal...

Kacze znam troszke z podwórka 3miejskiego i jak na razie miał 50ccm, . Niby jeĽdzil na czym? większym, ale nie s?dze ze zbyt wiele - ale mniejsza z tym ...

o ile pamietam teraz bedzie mogl robic A1 czyli do pełnego A zostało mu 2 lata (jeżeli sie mylę... to koryguj)... tym samym albo będzi jeĽdzil tym samym sprzetem co dotychczas, który wg jego samego jest słaby... albo na 2 lata da sobie spokój ze wszystkim ... czekaj?c zgodnie z waszymi radami na A...

pomysl z t? now? Aprili? 125 za 14 tysi był wg mnie nie był zły dla niego ... nadejdzie czas... zrobi kat A, sprzeda Ape i postara sie o cos większego ...

czekac na A mozna majac skonczone 17 lat .. wtedy to ma sens ... (caly czas zakladam ze On nie ma - taki mi sie jakos wydaje).

Jezeli nie chcesz zbyt wiele na wydac na 125 --> kup uzywke... hexagona, majesty - bardzo dobra sztuka i nie droga ... z nie wielk? strat? go sprzedasz ( o ile bedziesz o niego dbac) i kupisz potem co zechcesz ... bo zawsze bed? ludzie którzy maj?c te na?cie lat .. bed? my?leli nie o chomowanych tłumikach, glosnych wydechac i wyci?nieciu 130 z 70'tki ... dla nich wlasnie nadaje sie 125'tka - naucz? sie jeĽdzic, a potem w niech robi? co chc? :D

pozdrawiam

Dee

Odnośnik do komentarza
  • 0

Prawda DJ w tym roku mam 16 latek i moge robic A1.

Jak juz wspomniales jezdzilem na czyms wiekszym (transalp) ale to krociutko...ale nadal dosiadam(u wujka) Jawy 350 :D:D i radze sobie dobrze :D

Tez mi sie tak wydawalo ze ta Apa za 14 tys to nie jest wcale taki zly pomysl i nadal tak mi sie wydaje :D ...

Wiec nie wiem czas pokaze...zobaczymy...

PS. DJ uwierz mi na tym co mam teraz na pewno nie bede sie kulac 2 lata :D

Pozdroo

s3m

Odnośnik do komentarza
  • 0

no wlasnie ... takze albo absolutnie przestaniesz jeĽdzic na 2 lata... albo kupisz 50'tke na ktora wydasz kase tak samo jak na 125 ...

pozdro'

Odnośnik do komentarza
  • 0

W ukladzie: przestaje jezdzic na 2 lata(lub kupuje 50) albo kupuje i jezdze na 125 ccm doskonalac umiejetnosci... popychalbym juz po zakup byle jakiej 125- ki --->>> aby tylko jezdzic! I niezbyt przeszkadzaloby mi, ze ludzie jezdzacy wiekszymi sprzetami kreca nosem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...