Skocz do zawartości
Forum Burgmania

RAJD M@RKIZA 2007


m@rkiz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Planuj?c taki wypad wydaje mi sie że nie ma co liczyć na duże ?redni predno?ci.

Wdaje mi sie że V-max powinna szacować sie około 90-100 km/h

Je?li ?redni dzenna prędno?ć będzie w granicach 60-70 km/h to i tak dużo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • m@rkiz

    26

  • pilot

    11

  • Artix

    8

  • W?ski

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Uwazam, ze przebiegi dzienne sa jak najbardziej ok. Wymaga to troche kontroli od uczestnikow, ale jest jak najbardziej do przejechania. Sam lubie wypuscic sie na kilkusetkilometrowa jazde jednego dnia i nie widze problemu w zrobiemu paruset km dziennie przez tydzien. W koncu najdluzszy odcinek ma 500km, tak wiec nie przesadzajmy, bo nikt nie jedzie na ten objazd rowerem :) .

Wazne zeby nie bylo zatrzymywania sie w kazdym dostepnym miejscu oraz ogolnego "rozprzezenia" :) . Kiedy zwykle "tankowanie" konczy sie po 30- 40 minutach poszukiwaniem niektorych osob :) ...

Odnośnik do komentarza

Cze?ć .

|ledzę ten temat od pocz?tku i coraz bardziej jestem zdecydowany na udział całkowity w tej eskapadzie . Mam kilka pytań , uwag i propozycji do M@rkiza , ale ze względu na to że dużo sprawniej idzie mi rozmowa niż pisanie na kompie , to prosiłbym Ciebie M@rkiz o wysłanie mi swojego numeru stacjonarnego lub komórki , jeżeli masz w orange na PM lub mój numer 503052223 , a ja oddzwonię do Ciebie to umówimy się na dłuższ? rozmowę .

Mam takie pytanko , czy mógłby? podać listę chętnych do tej pory . List? ta mogłaby być modyfikowana w miarę ubywania lub przybywania uczestników RAJDU M@RKIZA 2007 .

Pozdrawiam Ciebie M@rkiz i wszystkich ?ledz?cych temat. ;):D:D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

1 marca zamieszczę dwie wstępne listy osób chętnych na "cały rajd" oraz "kawałek rajdu".

Po pewnych przemy?leniach i pewnych roboczych korektach trasy i dziennych przebiegów, o których bardziej szczegółowo napiszę za jaki? czas już dzisiaj muszę stwierdzić jedn? rzecz a mianowicie planuję, że w pi?tek 27 kwietnia wszyscy uczestnicy całego rajdu będ? przyjeżdżać do miejscowo?ci startu - tam nocujemy w pensjonacie i w sobotę (28 kwietnia) rano startujemy. Rajd kończymy w tym samym miejscu w sobotę wieczorem 5 maja - w tym samym pensjonacie nocujemy a 6 maja (niedziela) rano wracamy do domów.

Czę?ć uczestników na linię startu przyjedzie z "głębi" Polski tak więc trudno, żeby od razu w ten sam dzień gnali tras? rajdu. Dlatego proponuje zbiórkę w pi?tek 27.04.2007 - a sam rajd będzie trwał 8 dni (od 28.04 do 05.04.)

W ten weekend byłem w Wałbrzychu na zwiadach, ale jeszcze nic odpowiedniego nie namierzyłem ... czyli miejsca START/META oraz noclegu na dwie noce rajdu - na jego pocz?tku i zakończenie. W najbliższy weekend kolejny zwiad. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wstępna lista chętnych na cały rajd:

1) M@rkiz - Kymco Grand Dink 250

2)

3) Pilot - B 650 / UH 150

4) Melon - Burgman 400

5) Sztukan - Piaggio X9 250

6) Raaf - Honda Pantheon 125

7) Łukasz D. - "Bandyckie" Suzuki

8) Rysiek - Honda Helix

9) ....

Wstępna lista chętnych na czę?ć trasy:

1) DR.BIG - Beverly 500ie

2) Mario - T-Max 500

3) Artix - Nowy nabytek "srebrne skrzydła" ?

4) Worlan50 - Yamaha Majesty 300 Malossi

5) Rafalek - Yamaha Majesty 400

6) Jerzyk - Burgman 400

7) Dylus - Yamaha Majest 125

8) W?ski - Kymco Grand Dink 250

Jakbym kogo? Ľle wpisał po wstępnych deklaracjach udziału to prosze składać reklamacje na priva.

Listę uczestników będę chciał zamkn?ć do 15-go kwietnia.

Jak s? jeszcze inni chętni to zparaszam. Pozostałe informacje co do trasy i szczegóły rajdu będę sukcesywnie zamieszczał w miesi?cu marcu.

Odnośnik do komentarza

Mar@iz trzymam za Was wszystkich kciuki .... koniecznie weĽcie jak?? kamerkę i aparaty .... ehhh sam bym kawałek choć z Wami przejechał ale obowi?zki w domu nawet nie chcę poruszać tego tematu na forum rodzinnym ... życie mi jeszcze miłe ;)

Odnośnik do komentarza

Wrocław trzyma kciuki za rajd M@rkiza !happybth

Niestety nie wszyscu z KSW mog? M@rkizowi towarzyszyc ale "duchem" bedziemy z Wami ;)

Oczywiscie relacja musi byc koniecznie!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dla zainteresowanych - w moim pierwszym po?cie w tym temacie pod propozycj? i wstępnym szkicem trasy umie?ciłem Plan Rajdu - który jest na bież?co uzupełniany i aktualizowany od 3 marca. Czyli zapraszam na pocz?tek tematu :angry:

Odnośnik do komentarza
Dzień 6: 3 maja – czwartek

Atrakcja dnia:

OBIAD:

A dlaczego atrakcj? szóstego dnia rajdu jest - obiad ?

I to jeszcze pisany na żółto, co wskazuje, że organizator chce te niedobitki, które przetrwaj? pierwszych pięć dni mordęgi - otruć w przydrożnej wietnamskiej jadłodajni . Ja na przykład protestuję !

:angry:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

OK. Powoli układam puzzle... Trzy miejsca noclegowe ze ?niadaniem i kolacj? ujawnione w planie, następne już niebawem w tym dokładne miejsce startu/mety - mam kilka na oku, musze zrobić kolejny rekonesans i co? wybrać.

Mam pro?bę do wszystkich zainteresowanych doł?czeniem do rajdu na jego czę?ć o pisanie do mnie na priva na jaki odcinek (w którym miejscu) na ile dni maj? zamiar doł?czyć, ułatwi mi to robienie wstępnych rezerwacji noclegów.

Pozdrowienia dla wsystkich !scooter

Odnośnik do komentarza

Dzień 3: 30 kwiecień – poniedziałek 452 km

TRASA:Gorlice (993) Dukla (9) (897) Tylawa (897) Cisna (897) Ustrzyki Górne (896) Ustrzyki Dolne (84) Kro?cienko (890) Kuzmina (28) Przemy?l (77/E40) Radymno Laszki Korzenica Czerniawka  Lubaczów (867) Horyniec-Zdrój (867) Hrebenne (17)Tomaszów Lubelski (850) (847) Hrubieszów

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Szałas  :D  w Hrubieszowie

A ten szałas to jest chociaż z suchych gałęzi i li?ci ...? Żeby rano korzonki wszystkim nie wysiadły !tut

A tak na poważnie - może obiad zje?ć w Ustrzykach Górnych ? Jest tam ciakawa [znana mi osobi?cie] karczma "U Polaka", gdzie można za 15 zł [przynajmniej tak było jesieni?] naje?ć się do syta. To tylko 50 km wcze?niej niż U.Dolne, a karczma znajduje się przy samej drodze.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
A tak na poważnie - może obiad zje?ć w Ustrzykach Górnych ? Jest tam ciakawa [znana mi osobi?cie] karczma "U Polaka", gdzie można za 15 zł [przynajmniej tak było jesieni?] naje?ć się do syta. To tylko 50 km wcze?niej niż U.Dolne, a karczma znajduje się przy samej drodze.

Nie mówię NIE, nie mówię TAK - sprawdzę ten temat kosumpcji "U Polaka"

Kolejne klocki układanki rajdu ułożone w pierwszym po?cie.

Zmiana miejsca noclegu w Ustroniu - z zajazdu przenosimy sie do pensjonatu. Zmiana jest efektem weekendowego zwiadu przeprowadzonego przez "agenta" o pseudonimie Pawel883 (jeszcze raz wielkie dzięki)

Kwestia nocy z 3 na 4 maja wstępnie planowana w Ustce jeszcze do rozstrzygniecia - pojawiła się opcja nocy w Mielnie. Pomy?limy...

Odnośnik do komentarza

Chcę tutaj nawi?zać do sprawy z natury rzeczy ważnej, ale chyba pominiętej w planach. Chodzi o przegl?d techniczny motocykla znamienitej marki Kymco, model Grand Dink. Nie?miało zauważam, że będ? takie dwie maszyny na trasie rajdu. Jednym z mankamentów tego motocykla jest bardzo mały przebieg między przegl?dami.

Na chwilę obecn? trudno powiedzieć z jakim przebiegiem będę startował na rajd, ale chc?c-nie chc?c w jego trakcie dopadnie mnie - M@rkiz, Ciebie także - co najmniej jeden przegl?d.

No i co z tym zrobimy ? Zajedziemy do Qwakiego ?

W najgorszym wypadku trzeba będzie zrobić "wymianę oleju" dwa razy... !guns

Trzeba to koniecznie wzi?ć pod uwagę - miejsce i po?więcony czas, o kosztach nie wspomnę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W?ski, co ile Dinki maj? wymianę oleju?

Zreszt? wzi??ć 2-3 litry oleju (zależy ile wymian planujecie), 2 klucze, jaka? miseczka na zużyty olej, rękawiczki lateksowe i szmatkę i bez problemu można jechać !V

Mówisz o częstych przegl?dach - co w trakcie nich jest przewidziane do wymiany?

Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecn? trudno powiedzieć z jakim przebiegiem będę startował na rajd, ale chc?c-nie chc?c w jego trakcie dopadnie mnie - M@rkiz, Ciebie także - co najmniej jeden przegl?d.

No i co z tym zrobimy ? Zajedziemy do Qwakiego ?

Z rozmowy z Qwakim wiem że takiej pomocy nam udzieli jak zabezpieczenie trasy na odcinku wschodnim a i przeglady my?lę że nam zorganizuje.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Na chwilę obecn? trudno powiedzieć z jakim przebiegiem będę startował na rajd, ale chc?c-nie chc?c w jego trakcie dopadnie mnie - M@rkiz, Ciebie także - co najmniej jeden przegl?d.

Mam to na uwadze. Tak jak pisałem wyżej powoli układam klocki mego rajdu.

Cały czas też my?lę o tym zagadnieniu. Rozwi?zanie tego problemu będzie, ale dzi? jeszcze nie jestem w stanie udzielić szczegółowej odpowiedzi. Postaram się to zrobić do końca marca.

Również do końca marca postaram się podać ł?czn? cenę wszystkich rezerwowanych noclegów (z kolacj? i ?niadaniem) oraz zamówionych obiadów na trasie, oraz ceny biletów wstępów do "atrakcji dnia".

Pozdrawiam wszystkich !V

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Niestety Łagów odpada - za daleko od granicy, będziemy jechac w tych okoliacach od Słubic przez Cybinkę do Gubina.

W ubiegłym roku latem w okolicach przez Ciebie proponowanych Klub Skuterowy Wrocław wraz z Klubem Cityraider z Poznania spędzili miło wspólny weekend - O?rodek Koładka koło Bronkowa. Nic nie stoi na przeszkodzie by i w tym roku zaliczyc wspólny weekend w lubuskiem, jest tam uroczo.

A propo, czy my?my się nie widzieli "w przelocie" jesieni? w Zielonej Górze na paradzie winobraniowego zlotu motocyklowego? Jechałem z ekipa wrocławsk? w kilka skuterów, trabili?my, machali?my... to byłe? TY na srebrnym skuterze z "o?wietlonym spodem"?

Pozdrówka, dzieki za propozycję, dobry pomysł na który? z letnich weekendów.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Miejsce Startu i Mety

Dzi? korzystaj?c z przesłonecznej pogody (+ 15 stopni o godz. 16:00 w cieniu!)

zrobiłem kolejny (juz trzeci) rekonesans w okolicy Wałbrzycha i wybrałem ostatecznie miejsce Startu/Mety Rajdu.

Jedlina Zdrój (tuż obok Wałbrzycha) - Magnolia przy ul. Kamiennej, urocze miejsce ze wspaniałym ogrodem. Spędzimy tam dwie noce: na pocz?tku 27/28 kwiecień i na końcu rajdu 5/6 maj.

Zostało mi jeszcze ustalenie 1 miejsca noclegu na wybrzeżu w rejonie Ustka - Mielno i cała trasa już ułożona. Tak więc prawdopodobnie do końca marca uda mi się zamkn?ć przygotowania do rajdu i podać jego koszt

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

OK - trasa wytyczona

1) Jedlina Zdrój - Ustroń 426 km

2) Ustroń - Gorlice 395 km

3) Gorlice - Hrubieszów 452 km

4) Hrubieszów - Sokółka 421 km

5) Sokółka - Tolkmicko 446 km

6) Tolkmicko - Darłowo 457 km

7) Darłowo - Cybinka 462 km

8) Cybinka - Jedlina Zdrój 400 km

Koszt 9 noclegów + kolacja + ?niadanie ok. 410 zł Rezerwacje wstępne dokonane.

Kwestia obiadów na trasie też już prawie na ukończeniu. Wszystkie informacje dotycz?ce rajdu w pierwszym po?cie.

Prawdopodobnie w czwartek 5 kwietnia pojawię się w Starym Młynie. Wszystkich zainteresowanych mym rajdem zapraszam tam w ten dzień to pogadamy o szczegółach.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

KOMUNIKAT

Proszę wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w całym rajdzie o potwierdzenie mi swojego udziału na priva najpóĽniej do 14 kwietnia do godz. 24:00

Również osoby, które pragn? zaliczyć tylko czę?ć trasy s? proszone o zgłoszenie również do 14-go kwietnia swego udziału z dokładnym wskazaniem odcinków, które pragn? przejechać.

W zwi?zku z tym, że mam dokonane wstępne (szacunkowe pod względem liczby osó!OK rezerwacje, które muszę potwierdzić po połowie kwietnia i dokonać przelewu zaliczek, osoby które zgłosz? i potwierdz? swój udział w tej imprezie bez względu na jak? czę?ć trasy pragna zaliczyć, otrzymaj? na priva mój numer konta wraz z szacunkowo wyliczon? kwot? kosztów uczestnictwa w danej czę?ci rajdu. Dokładne rozliczenie z poszczególnymi uczestnikami odbędzie się w momencie zakończenia rajdu (dla osób z cał? tras?) a dla pozostałych w momencie ukończenia wybranego fragmentu rajdu.

UWAGA: Z przyczyn organizacyjnych nie będzie możliwe doł?czenie do rajdu "znienacka" ... Nie dotyczy to osób, które będ? chciały doł?czyć się do grupy na parę godzin. Z racji tego, że impreza odbywa się w tzw. długi weekend majowy, w niektórych miejscach kraju już w marcu były problemy z załatwieniem noclegu. Dlatego nawet osoby zainteresowane doł?czeniem się do rajdu na jedn? noc (obiad) proszone s? o kontakt na priva we wskazanym terminie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...