Skocz do zawartości
Forum Burgmania

RAJD M@RKIZA 2007


m@rkiz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Parę dni temu rzuciłem hasło na forach: wrocławskim i poznańskim. Pora na ogólnopolskie :)

My?lałem już o tym w minionym roku... My?lę, że w 2007 (od 28 kwietnia do 6 maja) uda mi się TO zrealizować. TO tzn. objechać Polskę dookoła w miarę możliwo?ci jak najbliżej granic... Trasa ok. 3,5 tys. km.

Mój rajd jest propozycj? dla ludzi którym nie zależy głównie na biciu rekordów w obalaniu wieczorem bronków i spaniu do południa... Czyli mówi?c krótko wymaga się od uczestników pewnej samodyscypliny w trzymaniu się planu – ustalonych godz. wyjazdu, czasu przerw na tankowanie, postoje, konsumpcję. Jedziemy, zwiedzamy, jedziemy na luzie, ?rednia prędko?ć przelotowa będzie niska – będziemy przeważnie przemieszczać się po drogach „nie za szybkich” pomimo tego, że jest to rajd, ale nie ma on na zadaniu bicia rekordów V.

Poniższa trasa to jedynie pewien szkic – noclegi w okolicach miejscowo?ci docelowych... Nie widzę żadnych przeszkód co do ewentualnych przesunięć po kilkana?cie km w jedn? czy druga stronę...

PROPOZYCJA

Dzień 1 (sobota – 28.04.2007)

Start: Wałbrzych potem Unisław |l?ski - Głuszyca - Nowa Ruda - Radków - Kudowa–Zdrój – Zieleniec – Międzylesie - Bystrzyca Kłodzka - Stronie |l?skie - Złoty Stok – Otmuchów - Nysa - Głuchołazy - Prudnik - Głubczyce - Kietrz - Racibórz - Zabełków - Wodzisław |l?ski - Jastrzębie Zdrój - Zebrzydowice OK.400 km

Dzień 2 (niedziela – 29.04.2007)

Zebrzydowice - Cieszyn - Skoczów - Wisła - Milówka - Żywiec - Sucha Beskidzka - Zawoja - Czarny Dunajec - Zakopane - Bukowina Tatrzańska - Nowy Targ - Kro?cienko n. Dunajcem - Piwniczna Zdrój OK. 375 km

Dzień 3 (poniedziałek 30.04.2007)

Piwniczna Zdrój - Andrzejówka - Krynica - Hula - Grybów – Gorlice - Dukla - Tylawa - Cisna - Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne OK. 290 km

Dzień 4 (wtorek 1 Maja)

Ustrzyki Dolne – Hrubieszów – Włodawa – Terespol OK. 470 km

Dzień 5 (?roda 2 maja)

Terespol – Hajnówka – Sokółka – Lipsk – Sejny – Wiżajny – Gołdap – Węgorzewo

OK. 500 km

Dzień 6 (czwartek 3 Maja)

Węgorzewo – Hel OK. 420 km

Dzień 7 (pi?tek 4 maja)

Hel – Międzyzdroje OK. 410 km (lub aż do Nowe Warpno – miejscowo?ć za Policami ok. 500 km)

Dzień 8 (sobota 5 maja)

Zalew Szczeciński – Kostrzyn – Gubin – Zgorzelec – Bogatynia – Le?na OK. 490 km

Dzień 9 Ostatni (niedziela 6 maja)

Le?na (Zamek Czocha) – |wieradów Zdrój – Szklarska Poręba – Piechowice – Podgórzyn – Sosnówka – Karpacz – Kowary – Lubawka – Kamienna Góra – Wałbrzych OK. 140 km.

PLAN:

1) W miejscu gdzie ?pimy jemy ?niadania i kolacje

2) Obiady w miejscach zaplanowanych przed wyjazdem – by unikn?ć marnowania czasu na poszukiwania odpowiedniego baru, knajpy

3) Każdego dnia jeden główny punkt do zwiedzania (zabytki, punkt widokowy, muzeum itp.) oraz jeden – dwa mniejsze po drodze, w zależno?ci od dysponowanego czasu.

4) Noclegi w pensjonatach lub gospodarstwach turystycznych

5) Tankowanie wszystkich sprzętów co ok. 200 km w wcze?niej już wybranych, okre?lonych stacjach – sprawdzonych czy nie ma ich na „czarnej li?cie”

Pytania i odpowiedzi:1) Dlaczego meta/start w Wałbrzychu? Gdzie? trzeba zacz?ć... Po pierwsze trudno żeby organizator zaczynał rajd z drugiej strony kraju, po drugie dla chętnych z Polski trafienie do Wrocławia nie powinno stanowić problemu a stamt?d już rzut beretem do Wałbrzycha.

2) Dlaczego dzień ostatni rajdu ma tylko ok. 140 km? Po to by ludzie z Polski mogli wrócić do siebie w niedzielę 6 maja przed zmrokiem, przyjazd na metę planuję najpóĽniej na 11:00 tak więc do zmroku zostaje ok. 10 godz.

Wstępne koszty:Trasa ok. 3,5 tys km licz?c ?rednie spalanie w trasie dla 250 – 400 na ok. 4 litry to mamy 140 litrów razy 4 zł (zakładaj?c nawet wzrost cen paliw) to daje 560 zł. Ale np. patrz?c z mojej strony mój Drink weĽmie max. 3,5 l na setkę – 122,5 litra x 3,8 zł (dzi? tj. 13.01.2007 tankowałem na Shellu za 3,64) to koszt paliwa wyniesie ok. 100 zł mniej tj 460 zł.

Licz?c koszt 8 noclegów z kolacj? i ?niadaniem po ok. 50 zł (?) to mamy 400 zł oraz 8 obiadów ok. 25 - 30 to 200 - 240 zł . Razem mamy już: paliwo ok. 500 + 400 (noclegi) + 250 (obiady) czyli ok. 1150, doliczaj?c do tego parę browarków, ewentualne koszty zwiedzania, parkingów... i inne drobiazgi , szacunkowy koszt rajdu 1300 zł (plus/minus 200 zł) dla jednej osoby ze skuterem. Para na skuterze ok. 1800 - 1900 zł.

Inna wersja Startu – je?li pojawi? się osoby, które będ? mogły mieć już wolny pi?tek 27 kwietnia to możemy w ten dzień zjawić się wieczorem w Karpaczu lub Szklarskiej tam przenocować w jakim? pensjonacie i w sobotni ranek wystartować w stronę Wałbrzycha i dalej zgodnie z wyznaczon? tras?. W tym przypadku można by rajd zakończyć wieczorem w sobotę 5 maja w punkcie startu (Karpacz, Szklarska) tak by osoby z dalszych czę?ci kraju miały cał? niedzielę 6 maja na spokojny powrót do domu.

Tak mniej więc to widzę... Chętnie zapoznam się z konstruktywnymi komentarzami czy też propozycjami zmian, szczególnie liczę na propozycje sprawdzonych miejsc noclegowych i przydrożnych barów.

Plan Rajdu M@rkiza 2007

(pisane, układane na forum od 3 marca...)

Pocz?tek: 27 kwiecień – pi?tek

Miejsce: Jedlina Zdrój (tuż za Wałbrzychem)

Urocza MAGNOLIA (ze wspaniałym ogordem) przy ul. Kamiennej (miejsce Startu i Mety Rajdu)

16:00 – 18:00 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników rajdu

18:00 – 19:00 Obiadokolacja

19:00 – 21:00 Odprawa przed rajdem – omówienie szczegółowe trasy, miejsc postojów,tankowania, obiady, atrakcje dnia, zasady bezpiecznej jazdy w grupie, itp.

Dzień 1: 28 kwiecień – sobota 426 km

TRASA: Jedlina Zdrój (381)Głuszyca (381) Nowa Ruda (385) Radków (387) Kudowa – Zdrój (8 /E67) (389) Zieleniec, Lasówka, Międzylesie (33) Bystrzyca Kłodzka (392) Stronie |l?skie (390) Złoty Stok (46) Otmuchów (46) Nysa (411) Głuchołazy (40) Prudnik (40) (417) (416) Głubczyce (416) Kietrz (416) Racibórz (45) Zabełków (78) Wodzisław |l?ski (933) Jastrzębie Zdrój (937) Zebrzydowice (937) (E 75) (941) Ustroń

Nocleg Pensjonat w Ustroniu Kolacja + sniadanie - Karczma Palenica w pobliżu pensjonatu

Atrakcja dnia: Zwiedzenie Kopalni Złota w Złotym Stoku (stała temperatura + 7 C)Zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem |mierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem (8 metrów).

OBIAD:Bar przy Kopalni Złota

Dzień 2: 29 kwiecień – niedziela 395 km

TRASA:Ustroń (941) Wisła (941) (943) (69) Milówka (69) Żywiec (946) Sucha Beskidzka (28) (957) Zawoja (957) Czarny Dunajec (958) Zakopane (47) (961) Bukowina Tatrzańska (960) (49) Nowy Targ (969) Kro?cienko n. Dunajcem (969) (87) Piwniczna Zdrój (971) Andrzejówka (971) Krynica (75) Hula (981) Grybów (28) Gorlice

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Stróżówka - 3,5 km od Gorlic

Atrakcja dnia: Zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione w 9 wrze?nia 2006 roku z okazji 150-lecia Browaru, zlokalizowane jest w dawnych, wykutych w litej skale, piwnicach leżakowych, czyli najniższym poziomie żywieckiego browaru. Wnętrza Muzeum odwzorowuj? star? ulicę. Wędruj?c po niej natykamy się na multimedialne ekspozycje, prezentacje i filmy ukazuj?ce ewolucję piwa.

OBIAD: Bukowina Tatrzańska - góralskie menu...

Dzień 3: 30 kwiecień – poniedziałek 452 km

TRASA:Gorlice (993) Dukla (9) (897) Tylawa (897) Cisna (897) Ustrzyki Górne (896) Ustrzyki Dolne (84) Kro?cienko (890) Kuzmina (28) Przemy?l (77/E40) Radymno Laszki Korzenica Czerniawka Lubaczów (867) Horyniec-Zdrój (867) Hrebenne (17)Tomaszów Lubelski (850) (847) Hrubieszów

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Szałas :P w Hrubieszowie

Atrakcja dnia: Zwiedzanie Cerkwi w Równi

Uznawana za jedn? z najpiękniejszych drewnianych cerkwi w Bieszczadach wybudowana w 1 połowie osiemnastego wieku.

OBIAD: Ustrzyki Dolne O?rodek OLIMP

Dzień 4: 1 maja – wtorek 421 km

TRASA:Hrubieszów (74) Zosin (816) Włodawa (816) Terespol (698) Konstantynow (811) Sarnaki (19) Siemiatycze (693) Kleszczele (685) Hajnówka (687) Rybaki (686) Michałowo Grodek Sokółka

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Zajazd w Sokółce

Atrakcja dnia: Zwiedzanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim założonej w 1817 roku, wbrew nazwie nie znajduje się ona w samym Janowie, ale w odległej od niego o 2 km miejscowo?ci Wygoda. W starym parku znajduje się zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: ,,Zegarowa'' z 1848 r. oraz ,,Czołowa'' z 1841 r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego.

OBIAD:Dom Go?cinny „Wygoda” na terenie stadniny koni.

Dzień 5: 2 maja – ?roda 446 km

TRASA:Sokółka (673) Dabrowa Białostocka (673) Lipsk (664) Augustów (16) Sejny (651) Szypliszki (651) Wizajny (651) Gołdap(650) Węgorzewo (650) Barciany (590) Korsze (592) Bartoszyce (512) Górowo Iławieckie (512) Pieniężno (507) Braniewo (504) Frombork (504) (503) Tolkmicko

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Schronisko przy Klubie Sportowym

Atrakcja dnia:Wiadukty w Stańczykach nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy, przypominaj?ce rzymskie akwedukty, most północny zbudowany był w latach 1912-1914, a południowy 1923-1926.. Wznosz? się one 31,5 m nad poziomem Błędzianki i maj? 180 m długo?ci.

OBIAD: Biały Dwór w Stańczykach

Dzień 6: 3 maja – czwartek 457 km

TRASA:Tolkmicko (503) Elbl?g Sztutowo (501) Krynica Morska (501) Przejazdowo (622) Pruszcz Gdański (Obwodnica S6/E28) Reda (612) Władysławowo – Hel – Władysławowo (215) (213) Wierzchocino Zelazo Smoldzino Ustka (203) Darłowo

Atrakcja dnia: Erotyki M@rkiza i takie tam inne bzykanki...

OBIAD: Jadłodajnia Władysławowo

Dzień 7: 4 maja – pi?tek 462 km

TRASA: Darłowo (203) Koszalin (11) Kołobrzeg (102) Trzebiatów (102) Rewal (102) Międzyzdroje (3) (A6) (31) Gryfino (31) Chojna (124) Cedynia (125) (31) Kostrzyn (31) Słubice (29) Cybinka

Nocleg z kolacj? i ?niadaniem Zaciszne miejsce w Cybince :P

Atrakcja dnia:CEDYNIA – Pomnik na Górze Czcibora (brata Mieszka I, razem w 972 dokopali Niemcom) , Neogotycka wieża widokowa z drugiej polowy XIXw. w Cedyni.

OBIAD: Akwarium w Gryfinie

Dzień 8: 5 maja – sobota 400 km

TRASA: Cybinka Kłopot Maszewo (138) Gubin Łęknica Zgorzelec Bogatynia Le?na Gryfów |l?ski Mirsk |wieradów Zdrój Szklarska Poręba Piechowice Karpacz Kowary Kamienna Góra Wałbrzych (381) Jedlina Zdrój Meta

Atrakcja dnia:Wie? Kłopot - Muzeum Bociana Białego. Wła?nie tam bowiem znajduje się jedna z najciekawszych w naszym kraju kolonia bociana białego, na któr? składaj? się 37 bocianie gniazda (na 40 domów mieszkalnych). Kłopot (licz?cy 146 mieszkańców) otrzymał certyfikat "Bocianiej Wioski".

„Rzut okiem z góry” na kopalnię odkrywkow? węgla brunatnego Turów oraz zwiedzanie Zamku Czocha (XIII wiek) położonego na malowniczym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy.

OBIAD: Grecka knajpa w Lubaniu

Zakończenie: 6 maja – niedziela

Jedlina Zdrój

MAGNOLIA

|niadanie, podsumowanie rajdu (zyski/straty :) ) i wracamy do domu, wyjazd przed południem, tak by wszyscy zd?żyli wrócić przed zmrokiem.

KOSZTY RAJDU przybliżony ok. 1200 zł (+/- 100zł)

9 noclegów + kolacja + ?niadanie = ok. 410 zł od osoby

8 obiadów = ok. 160 zł od osoby

Zwiedzanie = ok. 50 zł od osoby

SZACUNKOWO Paliwo = 3.500 km 4 litry na 100 km po 4,25 zł (?) = 17 zł

35 x 17 zł = 595 zł

KOMUNIKAT

Proszę wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w całym rajdzie o potwierdzenie mi swojego udziału na priva najpóĽniej do 14 kwietnia do godz. 24:00

Również osoby, które pragn? zaliczyć tylko czę?ć trasy s? proszone o zgłoszenie również do 14-go kwietnia swego udziału z dokładnym wskazaniem odcinków, które pragn? przejechać.

W zwi?zku z tym, że mam dokonane wstępne (szacunkowe pod względem liczby osó:) rezerwacje, które muszę potwierdzić po połowie kwietnia i dokonać przelewu zaliczek, osoby które zgłosz? i potwierdz? swój udział w tej imprezie bez względu na jak? czę?ć trasy pragna zaliczyć, otrzymaj? na priva mój numer konta wraz z szacunkowo wyliczon? kwot? kosztów uczestnictwa w danej czę?ci rajdu. Dokładne rozliczenie z poszczególnymi uczestnikami odbędzie się w momencie zakończenia rajdu (dla osób z cał? tras?) a dla pozostałych w momencie ukończenia wybranego fragmentu rajdu.

UWAGA: Z przyczyn organizacyjnych nie będzie możliwe doł?czenie do rajdu "znienacka" ... Nie dotyczy to osób, które będ? chciały doł?czyć się do grupy na parę godzin. Z racji tego, że impreza odbywa się w tzw. długi weekend majowy, w niektórych miejscach kraju już w marcu były problemy z załatwieniem noclegu. Dlatego nawet osoby zainteresowane doł?czeniem się do rajdu na jedn? noc (obiad) proszone s? o kontakt na priva we wskazanym terminie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • m@rkiz

    26

  • pilot

    11

  • Artix

    8

  • W?ski

    7

Top użytkownicy w tym temacie

:P Naprawde mocno postaram sie aby dolaczyc na 7- 8 dzien wyprawy. A moze wczesniej? Na razie nie wiem :P .

Miedzyzdroje czy Nowe Warpno? Miedzyzdroje leza nad morzem, a zeby dojechac do NW musicie objechac(przez Szczecin) caly Zalew Szczecinski, wyjdzie dodatkowo ok. 180km (linia powietrzna ok. 25- 30km).

Jesli moge cos doradzic -> wybralbym wschodni brzeg Swinoujscia (polozone blisko granicy lub wlasnie Miedzyzdroje), a dnia nastepnego uderzyl przez Szczecin na "Kostrzyn – Gubin – Zgorzelec – Bogatynia – Le?na OK. 490 km".

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moze i ja sie dolacze w jakims miejscu na 2 dni :P bardzo mi sie podoba pomysl. Mozliwe tez ze pojechal by z wami moj kumpel z pracy, mam nadzieje Markiz ze przygarniesz goscia na Bandziorku bo tydzien temu nawet gadalem z nim ze chcialby wlasnie zrobic taka trase. :P

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak na forum poznańskim pozwolę sobie uzupełnić Twój opis trasy o "szatę graficzn?" :P

Dzień 1

Dzie%F1%201mini.jpg

Dzień 2

Dzie%F1%203mini.jpg

Dzień 3

Dzie%F1%203mini.jpg

Dzień 4

Dzie%F1%204mini.jpg

Dzień 5

Dzie%F1%205mini.jpg

Dzień 6

Dzie%F1%206mini.jpg

Dzień 7

Dzie%F1%207mini.jpg

Dzień 8

Dzie%F1%208mini.jpg

Dzień 9

Dzie%F1%209mini.jpg

A poza tym - trzymam kciuki za powodzenie Twojej Wielkiej Wyprawy :P:)

Odnośnik do komentarza

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie: bedziecie poslugiwali sie GPS- em? Bo jazda "na mape" po podrzednych drogach wymaga ciaglej jej kontroli. Z doswiadczenia wiem, ze najlepiej miec mape (lub GPS) umieszczona gdzies w zasiegu wzroku, bo inaczej na wielu skrzyzowaniach beda nie zaplanowane postoje i dyskusje :P ...

PS. No i te obiady, czy nie lepiej zatrzymywac sie w odpowiednim czasie po drodze? Widze, ze masz zamiar naprawde prawie wszystko zaplanowac, niestety pewnych rzeczy sie nie da tak prosto ustawic.

PS2. Obiad w dzien 7 -> od siebie (i nie tylko) proponuje restauracje "Ewa Zaprasza". Naprawde warto. KLIK

Odnośnik do komentarza

no to ja tam doł?cze choćby na rolkach!!! na może i 2 dni. A może sqter kto? będzie miał zbędny co się będzie mu kurzył w garażu...

edit:

ja to nawet tak my?lę że przyjadę do Ewy dzień wcze?niej i wyjadę chyba dzień póĽniej...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Super pomysł. Jak tylko bedzie moja Yp-ka zdrowa i czas pozwoli postaram sie dolaczyc.

PS2. Obiad w dzien 7 -> od siebie (i nie tylko) proponuje restauracje "Ewa Zaprasza". Naprawde warto.

Oj tak :P I ja tam bylem, golonke jadlem i piwo pilem. Rewelacja. :P

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Jesli moge cos doradzic -> wybralbym wschodni brzeg Swinoujscia (polozone blisko granicy lub wlasnie Miedzyzdroje), a dnia nastepnego uderzyl przez Szczecin na "Kostrzyn – Gubin – Zgorzelec – Bogatynia – Le?na OK. 490 km".
- dobra rada, skorzystam
mam nadzieje Markiz ze przygarniesz goscia na Bandziorku
pod warunkiem, ze nie zagłuszy dĽwięku skuterów :P
Jesli chodzi o etap V czyli moje okolice drogi wybrane przez Ciebie s? ?redniej jako?ci
... Rudy to może co? podpowiesz, zaproponujesz? :)
ze masz zamiar naprawde prawie wszystko zaplanowac, niestety pewnych rzeczy sie nie da tak prosto ustawic.
wiem jest to trudne... ale im więcej się załatwi spraw przed wyjazdem tym więcej czasu będzie na same jazdy i zwiedzanie.
no to ja tam doł?cze choćby na rolkach!!!
witam i zapraszam na trasę twardziela :P
Jak tylko bedzie moja Yp-ka zdrowa i czas pozwoli postaram sie dolaczyc.

Grzesiek... miło będzie Cię widzieć
Odnośnik do komentarza

Witam

Z Wrocka do Wałbrzych to rzeczywi?ci rzut beretem - dlatego poważnie zastanawiam się nad przył?czeniem do rajdu.

Poza tym plan przemy?lany i dopracowany co do drobnego detalu. Gratuluje pomysłu i opracowania.

W obecnej chwili nie deklaruje jeszcze na 100%, ponieważ do tego czasu może co? jeszcze się zmienić.

Odnośnik do komentarza

Doł?czam. Raczej nie na cało?c ale chciałbym na wschodni? granicę. Miałem taki plan już w zeszłym sezonie niestety sprzedaż YPki minie zablokowała. Super pomysl i fajnie, że s? chętni.

Ze mn? to nikt w zeszłym roku nie chciał jechać <_<

Miałem w palnie odporowadzenie kawałek drogi ekipy która może zbierze się na Chorwację, ale wolę boczne drogi niż pałowanie autostradami.

Odnośnik do komentarza

Plan ?wietny oby tylko udało się zrealizować. Jechać 400-500km dziennie ,szukać noclegu, zwiedzać, je?ć, pić, tankować

przez 9 dni i do tego Polskie drogi wydaje się mało realne ;) obym się mylił.

Dzień 6 (czwartek 3 Maja)

Węgorzewo – Hel OK. 420 km

Będziecie przejazdem w odległo?ci 250m od mojego domu więc zorganizuję

Zabawę kulinarn? w blasku ognia pod gołym niebem „GRILL”

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się "wtrancam", ale sie mnie wydaje,że przebiegi nieco ponad 400 km + jedzenie + zwiedzanie s? nieco nierealne dla grupy licz?cej więcej niż 2-3 skutery(motocykle).

Zakładaj?c nawet 100% dyscyplinę uczestników (ZAPOMNIJ !!!) i wyjazd o 8:00 to zachód słońca 5 maja jest o 19:00 czyli do dyspozycji macie 11h.

Ponieważ będziecie jechali bocznymi drogami to daj Boże wyjdzie Wam ?rednia V=50km/h. Przecież trzeba uwzględnić w tym jedzenie i tankowanie.

To samo przejechanie 400 km zajmie 8h z tych 11.

Wg. mnie bardzo napięty plan dla małej grupy, a dla 10 sprzętów to już całkiem nierealny.

A jak jeszcze nie będziecie mięli zaklepanych kwater w miejscu noclegów i trzeba ich będzie dopiero szukać, to wręcz ryzykowny.

Oczywi?cie nie piszę tego, aby Kogokolwiek zniechęcać tylko należy to po prostu wzi?ć pod uwagę.

Byli?cie na Rajdzie |więtokrzyskim, Krzyżackim i Mazowieckim i wiecie, że większa grupa to z ledwo?ci? przejeżdża 150 km dziennie z popasem i zwiedzaniem i to jak ma znaj?cego drogę przewodnika !!!

Bez GPS jazda bocznymi drogami = stawanie co skrzyżowanie i analiza mapy.

Toż to nawet na tych drogach nazw miejscowo?ci często brakuje.

A i GPS ma swoje braki i ładny kawałek Polski dla niego nie istnieje.

Zwiedzać ze stoperem też się nie da.

No to tyle uwag od malkontenta ;).

Trasę z chęci? bym z Wami pokonał, ale niekoniecznie w takim tempie ;)

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja również się nie odzywałem jak na razie bo dla mnie to nie rajd krajoznawczo-rekreacyjny tylko co? ala Paryż-Dakar gdzie się zapierdziela a nie jedzie spacerkiem i podziwia okolice.

Do Rynii z Poznania - ok 340 km jechali?my w grupie ok 7 godzin, do Stegny - podobnie i były to tylko króciutkie przystanki na tankowanie i jeden dłuższy na obiad...

Wg mnie plan bardzo bardzo trudny do osi?gnięcia ale chętnie będę ?ledził jak idzie naszym "rajdowcom" ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Robercie nie masz za co przepraszać ;) Z przyjemno?ci? czytam wszystkie uwagi (i te na plus jak i na minus) od do?wiadczonych "jedno?ladowców".

Plan rajdu zakłada m.in. rezerwację wszystkich noclegów przed startem, żeby wła?nie nie tracić czasu na ich szukanie.

Pawko - ja też jechałem z Wami do Stegny i powód wolnego tempa był inny ... ale to nieistotne w tej chwili. Co do realno?ci dziennych przebiegów... dla przykładu podam, że jad?c z Wrocka w 4 skutery do Kielc na rajd pojawili?my się tam jako pierwsza zorganizowana grupa ok.15:00 a nie startowali?my skoro ?wit...

Odnośnik do komentarza

Je?li wszystko będzie OK to też doł?cze do grupy jad?cych. Wszystko zależy czy załatwię wszyskie formalno?ci zwi?zane z zakupem skutera. Ale mam propozycję co do noclegu w Ustrzykach. Kolega ma tam o?rodek i można u niego się ulokować tylko wcze?niej musimy wiedzieć ile osób było by chętnych na nocleg. Służę pomoc? w załatwieniu oraz jeżeli bedę jechał będę miał GPS więc z tym nie ma problemu a nawet udostępnie na drugi motor. Mogę też popytać o noclegi w innych miejscach Polski bo dużo jeżdżę tylko samochodem. Jeszcze uwaga co do przejeżdżanych kilometrów nie wzięto pod uwagę pogody jaka może być w tym okresie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Markiz, jakby co kufer C1 juz na ciebie czeka ;)

A tak na powaznie: pomysl jest swietny, sam chcialem zrobic tez objazdowke po Polsce, chociaz moze nie tak ambitna, obawiam sie jednak ze szacujesz za duze przebiegi dzienne. Problemem moze byc fakt, ze jesli zarezerwujesz wszystkie noclegi to MUSISZ trzymac sie harmonogramu. Wystarczy jednak ze komus cos sie popsuje i "lec?" ci wszystkie noclegi.

Odnośnik do komentarza

strzalka

plan jest moim zdaniem bardzo ambitny, o taka przygoda dla twardzieli ;) w zeszlym roku przejechalismy na Vespach( 4x PX200) w 2 dni przeszlo 1000km !wchair

nie powiem zebym sie po tych dwoch dniach wspaniale czul !wchair , ale to byly px a nie sofy !scooter !tut

to co moi poprzednicy napisali jest prawda, ale glowa do gory ,ci co przejada beda nalezeli do elitarnego "klubu m@rkiza" !piwko i beda wam wszyscy zazdroscic

sam bym pojechal ale ......

powodzenia

arek

moze stanie sie to impreza coroczna? !V

"2007 1 rajd m@rkiza" trzeba wydrukowac naklejki, naszywki itd... ;)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

… no, piękny i bardzo ambitny plan ‘wykroiłe?’. Zgadzam się tutaj z wieloma ‘przedmówcami’! Musisz najpewniej być pewny być pewny ‘zdyscyplinowania’ całej grupy, z któr? wybierasz się. Szacuneczek dla Ciebie i Twojej grupy.

Wielu osobom – jak już wcze?niej przeczytałem – takie ‘mrzonki’ chodziły po głowach, ale wła?nie Ty realizujesz taki wspaniały zamysł.

Chciało by się bardzo … doł?czyć. No, ale …zobaczymy(?).

Gdyby? chciał pój?ć w ?lad za ‘przemycanymi’ przez co poniektórych sugestiami i podejmowałby? się czynienia jakichkolwiek korekt w ‘programie’ imprezy, to wdzięczny byłbym za jedn? maleńk? (jeżeli pozwolisz zasugerować): odwrócenie kierunku ‘objeżdżania’ kraju na ten, zgodny z ruchem wskazówek zegara.

Nie musiałbym wtedy gnać na ‘dojazdówce’ ok. 600 km! – tylko sam ‘rajd’ podjechałby do mnie. To dopiero byłby komfort. Prawie jak w Erze!.

A tak naprawdę, to gdybym chciał/musiał wykonać z Wami ‘cały program’ to zmuszony byłbym trasę „północ – południe” (wzdłuż Odry) aż 3-krotnie - a więc: ok. 1600-1800 km => ok. 50% całej ‘objazdówki’. Sadzę, że „towarzystwo Poznania”, (a przynajmniej Jego cze?ć!) również mogłoby być Tobie wdzięczne – chociaż z pewno?ci? nie równie mocno.

A tak, poza tym, to – niezależnie od rozwoju sytuacji - gdyby? odczuwał konieczno?ć skorzystania z jakiejkolwiek pomocy w ‘moich szczecińskich okolicach’ to wal ?miało.

Nawet, gdybym do rajdu nie podł?czył się, a czuliby?cie nieodpart? chęć dotarcia jednak do samego Nowego Warpna – to przynajmniej mogę ‘przeprowadzić Was najkorzystniej przez sam Szczecin.

Powodzenia. |ciskam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza
...Co do realno?ci dziennych przebiegów... dla przykładu podam, że jad?c z Wrocka w 4 skutery do Kielc na rajd pojawili?my się tam jako pierwsza zorganizowana grupa ...

Choć to wspaniały pomysł, do którego kiedy? osobi?cie się przymierzałem, to jednak bior?c pod uwagę kilometraż, zgodzę się z większo?ci? osób zabieraj?cych głos przede mn?.

Niestety uważam, że skoro ma to być rajd poł?czony z "podziwianiem pięknych okoliczno?ci przyrody", zwiedzaniem itp. bior?c pod uwagę jazdę drogami lokalnymi, to dzienna trasa nie może przekroczyć 300 km. Wydaje mi się, że o ile pierwszego dnia wszyscy poderw? się bladym ?witem i z chęci? odpal? maszyny, to z każdym kolejnym dniem może być coraz gorzej [zmęczenie, bol?ca d..a, itp]. WeĽ też pod uwagę, że musiałby? "zdyscyplinować" różne osoby. Taki rajd ma być przyjemno?ci? z jazdy.

No i tak jak już kto? napisał - wszystko jest dobrze, jak maszyny nie będ? szwankować. I co wtedy ? Mamy przecież plany przejazdu 3500 km, a nie wyprawę po bułki do s?siedniego miasteczka, sk?d w ostateczno?ci można padnięty skuter dopchać.

Pomimo tych wszystkich w?tpliwo?ci... i faktu, że Wawka leży w ?rodku Polski, sk?d musiałbym dojechać do Wrocka - piszę się !

Oczywi?cie jak załatwię urlop... !scooter

Postuluję jednak stworzenie "planu B", a więc - więcej przejazdów drogami 1 kategorii, co pozwoli na zwiększenie ?redniej prędko?ci przejazdów.

pozdrawiam

ps.Markiz - jakby co to pisz na PM.

Odnośnik do komentarza

M@rkiz potwierdzam chęc udziału w tym rajdzie lecz mysle ze jako poczatkujacy a takich moze byc wiecej nie damy rady przejechac tyle kilometrow w jeden dzien chodz mietki nie jestem wiec mysle ze mozna by zmodyfikowac ten rajd i sluze w tym pomoca. Na przyklad skrucic trase a zrobic dzien przerwy w jakiejs miejcsowosci. ( co do ustrzyk jesli zdecydujemy sie wczesniej to tam moge zalatwic tani nocleg wraz z wyzywieniem kwestia tylko ile osob by tam jechalo a i atrakcje na miejscu trz moga byc wszystko zalezy od pogody. np. żagle,peniball,jazda na linach,jazda terenówkami po bezdrożach) lecz podkreslam to jest twoj rajd a ja tylko proponuje inne rozwiazania. A pojade tak jak beda wszyscy jechali. !holiday !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W?ski - plan B już powstał ale na razie niech zostanie w mojej głowie, Skupiam się głównie teraz na szczegółach planu podstawowego. Co do dziennych przebiegów... ci?gle nad tym my?lę... ale nadal nie mam zamiaru rezygnować z mego planu, ba jak pogoda w marcu pozwoli to postaram się zrobić mały test...

Co do propozycji "Pilota z Krakowa" jednodniowej przerwy to już dzi? mogę stwierdzić że ten pomysł odpada - majówki nie trwaja 2 tygodnie... niestety... a ja mam zamiar objechać ukochan? ojczyznę dookoła !sciana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...