Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Dodatkowe lusterko (wklejane?) - SYM GTS


ArturSYM

Pytanie

Witajcie koledzy,

właśnie kupiłem skuter SYM GTS Evo z 2014 roku, który ma tragiczne pole widzenia lusterek. Wynika to z tego, że lusterka są dosyć wąsko rozstawione i w odbiciu widać jedynie łokcie i nadgarstki.

Czy może macie jakiś patent na to ? np. małe wklejane lusterko martwego pola ale zamontowane odwrotnie - czyli aby pokazywało to co jest za motorem ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • Wombat

    21

  • ArturSYM

    15

  • Marko7

    11

  • Yarorot

    7

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wczoraj nie dałem rady podjechać, ale dzięki za info. W razie czego przed zakupem przedzwonię do nich czy mają na stanie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

U mnie wyszło mniej/więcej tak: (pogoda kiepska, zdjęcie "garażowe", no i pojemność nie ta co "dział", ale liczy się idea ;)).luster1.thumb.jpg.2345ff00662f964e599de397be8aca9e.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

a czemu nie dokupiłeś tych dodatkowych lusterek "kanciaków" tak żeby kształtem pasowały? Rozważałeś taką opcje?

dojechało i moje drugie"duże". Tak jak pisałem zmatowałem je tak jak fabryczne.

pole widzenia bardzo duże -zdjęcia nie oddają.

IMG_20170323_150138.jpg

IMG_20170323_150154.jpg

IMG_20170323_150151.jpg

IMG_20170323_150212.jpg

IMG_20170323_150416.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Tamte "kanciaki" były by idealne:P, ale w moim B650 lusterka się składają i po złożeniu "zahaczają" o klamki hamulcowe przy manewrowaniu kierownicą (szczególnie lewa- ma pod spodem regulator grzania manetek-i jeszcze bardziej "haczy"!NOT), a przy moim "domowym" parkowaniu muszę mieć je złożone :wacko: . Te "żabole :eek:" są mało kolidujące (lewa tylko nieznacznie dotyka do regulatora), no i....fajnie! !OKK

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moje tez się składają (składały w zasadzie) - co prawda nie elektrycznie- ale po zainstalowaniu szyby akcesoryjnej przestały się składać w naturalną stronę (do siebie). Za to można je do przodu wywinąć jak jest potrzeba.

Ja się tylko bałem czy to nie zacznie wyglądać jak lusterka w TIRze - choć jeżeli by działało to bym był w stanie to znieść i się przyzwyczaił.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Aspekt tira też przeszedł przez głowę (bardziej uszy słonia,he,he;)). Mocy mi nie brakuje, ale czy przy większych V takie "hamulce areodynamiczne" nie doprowadziły by do niekontrolowanych sytuacji...:o :scared::blink2: choć może w "puszkach" to działa, ale brak info w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Do mnie przyszły wczoraj. Dzisiaj przed pracą zdążyłem założyć tylko jedno. Znalazłem niestety jedną złą stronę dołożenia. Lusterko bez nakładki nie porusza się ani nie trzęsie a z nakładką trzęsie się przy prędkości 80 i wyżej rozmazuje się obraz...

Odnośnik do komentarza
  • 0

u mnie sie nic nie trzęsie jak jade (już raczej na wolnych) a widać super. dziś zrobiłem z 60 kilosów po wawce i jestem zachwycony.

Co do kształtu to powierzchnia czołowa jest mała a kształt jest opływowy. Ich kształt to może by robił przy 240km/h a nie przy prędkościach poniżej 190. Tzn na pewno coś tam wpływa ale to promil. Wieść gminna nieście w że haybusie prędkość maksymalna z lusterkami rozłożonymi jest 12km/h niższa niż ze złożonymi. Więc podobno przy 300km/h to ma już znaczenie :D

pojedźmy Onetem:

 - Niech tu wpisujom siem mniasta co majo fajne lusterka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nakladka czyli dodatkowe lusterko.
Na jednym lusterku mam dodatkowe i się trzęsie (przed zalozeniem brakbrakiego efektu) a na drugim nie mam dodatkowego lusterka i się nie trzęsie.@wombat może się kiedyś złapiemy to porównamy

Odnośnik do komentarza
  • 0

To chyba coś źle zamontowałeś zrobiłem dziś trase 70 km jechałem 110 km/h i nic się nie trzęsło...

Żeby nie zniszczyć lakieru na lusterkach w miejscach styku dałem welurek taki naklejany i możliwe pełni on też formę stabilizującą :)

DSCN2144.JPG

DSCN2148.JPG

DSCN2156.JPG

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, Wombat napisał:

 - Niech tu wpisujom siem mniasta co majo fajne lusterka

"Dołanczam" do ekipy :)

17475301_1439567469429070_166995657_o.jp 17475359_1439567542762396_1849828612_o.j

Co do trzęsienia - przy tych dołożonych małych lusterkach i u mnie występowały drżenia. Zobaczymy jak będzie teraz.
Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżeli mam byc szczery to ja z tyłu nadal nic nie widzę. Ogólnie poprawiła się widoczność po bokach, widać to co się dzieje dalej. Mimo wszystko lusterka są warte tych 24 zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
  • 0
6 godzin temu, 23wesdxc napisał:

Jeżeli mam byc szczery to ja z tyłu nadal nic nie widzę. Ogólnie poprawiła się widoczność po bokach, widać to co się dzieje dalej. Mimo wszystko lusterka są warte tych 24 zł z wysyłką.

Nie wiem jakie masz doświadczenie za kierownicą i wymiary ale ja jestem przyzwyczajony że w lusterkach widzę więcej. Tzn komfort prowadzenia mam wtedy kiedy mam przekonanie że czegoś nie przegapiam. Fabryczne lusterka mogę ustawić tak że albo widzę dużo siebie, krawędź kufra i mniej więcej to co jest za mną w lekkim oddaleniu a to co jest naprawdę z boku to muszę odkręcać głowę albo zmienić pozycję w bok tak żeby pod większym kątem patrzeć w lusterko albo mogę je ustawić tak żeby kontrolować to co jest na pasach po bokach natomiast sytuacja za mną jest poza kontrolą. Musiałem robić gimnastykę. W tych lusterkach widzę bardzo szeroko a już mając jedne i drugie to widzę tyle że więcej się fizycznie nie da - i to nie zmieniając pozycji. Żeby było lepiej musiały by być jeszcze szerzej - ale wtedy zdolność przebijania się przez korki by ucierpiała.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
2 godziny temu, Wombat napisał:

... w lusterkach widzę więcej...

Proponuję... :lol:

wearethemods1.jpg

msg-132581818355.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zamontowałem drugie dodatkowe lusterko i jako ciekawostkę widzę więcej niż w lewym. Na moje oko wskazuje to na moją przesuniętą pozycję za kierownicą. Ważne jest że zaczynam widzieć pojazdy może nie tuż za sobą ale w niewielkiej odległości. Co do drgań to w prawym nie mam drgań a w lewym są. Chyba coś nie tak jest ze sprężyną która pomaga w utrzymaniu lusterka w mocowaniu, będę musiał przy tym pokombinować bo rozmazują mi się pojazdy z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zrobiłem dzisiaj przejażdżkę z tymi większymi lusterkami. Ogromna poprawa i nic się nie trzęsie. Na pewno można czuć się pewniej na ulicy.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wstaw fotki z dodatkowymi lusterkami. Duże znaczenie ma ich usytuowanie jak je trochę wysuniesz ponad fabryczne na zewnątrz to już bardzo dużo widać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja muszę składać lusterka by wjeżdżać do garażu, nie mogę więc podłączyć się do Klubu Poszerzonej Patelni (bo przecież już fabrycznie mamy patelnie). Ustawiłem tak, że widzę dużo siebie, nieźle do tyłu, akceptowalnie na boki. I musi zostać :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...