Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

@KriSSo, przeskok na włoszczyzne? :D

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Do włoszczyzny konkretnie w postaci Beverly zawsze miałem słabość, podobnie jak pgizi !OK oraz  tysiące Włochów czy setki Greków :D

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, KriSSo napisał:

Wydaje się ładny, Beverly 500 . Jak oceniacie?

:rolleyes: Krzysiu.!  Tyle.!!!  :blink: remontów na przebieg 26 tys.km... No to właściciel się rozpędził... Kurcze!  - całkiem niepotrzebnie... :whistling:

 

Chyba, że ta włoszczyzna to straszne dziadostwo i tak szybko się psuje... Heee... Hee... :lol1:

Odnośnik do komentarza

To nie remonty, tylko serwis :) . Po części wynikający z wieku Beverly.

Miałem kiedyś, byłem mocno zadowolony, zdolny nawet do przelotów po 600 km na raz z postojami na tankowanie (bez zbytniego "ściągania kasku").

Np. -> http://www.burgmania.net/index.php?option=com_content&view=article&id=629:test-piaggio-beverly-500&catid=26:piaggio&Itemid=101&lang=pl

Odnośnik do komentarza

Rozumiem sprężyna i sprężynki - lata robią swoje  ale regeneracja pomp hamulcowych i wymiana okładzin sprzęgła na 25 tys.km... :no:

Hmm... Niuch... Niuch... Coś mi tu śmierdzi... !YES

 

Aaaaa... no tak :lightbulb: pewnie ten przebieg ??? :shit: - :renske:

Odnośnik do komentarza

Przecież pompy hamulcowe posiadają gumowe uszczelki, a guma z czasem staje się twarda i trzeba taką pompę zregenerować. Okładziny sprzęgła też potrafią z latami zrobić się twarde czy "szkliste"...

Nie mam zamiaru twierdzić, że podany przebieg jest ori, bo bez pełnej dokumentacji serwisowej to niemożliwe, ale na tak zwanego "youngtimera" trzeba patrzeć przez inny pryzmat.

To jakby nie spojrzeć sprzęt 12 letni... Inne potrzeby serwisowe niż sprzęt np. 5 letni z solidnym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
15 minut temu, dr.big napisał:

To jakby nie spojrzeć sprzęt 12 letni...

Dodatkowo włoski ... a nie jest tajemnicą, że te sprzęty znoszą dużo słabiej upływ czasu niż np. japońskie.

Odnośnik do komentarza

Na pewno :) , jednak znalezienie pięknego i 12 letniego pojazdu niezależnie jakiej produkcji na allegro czy innej "gratce" graniczy w cudem...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, w tym tygodniu sprzedalem swoj motocykl jakim byl Suzuki GSX600F, przymierzam sie teraz do zakupu skutera. Natknalem sie na to ogloszenie: http://allegro.pl/suzuki-burgman-650-2002-34000km-i6749591975.html

Moze ktos juz go ogladal i moze cos powiedziec ? Czy nie warto w ogole sobie zawracac glowy egzemplarzami w takich cenach i szukac czegos drozszego ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Plastiki wyglądają na zmęczone, no bo i swoje lata mają. Miałem ten sam model w tym samym kolorze z 2003 roku... Przebieg z kapelusza wzięty, chyba że skuter z polskiego salony brany. Moja rada, poczytaj trochę o Burgmanie 650, bo naprawa skrzyni biegów jest dość kosztowna. Do 2006 roku model ten miał przypadłość "dieslowania), czyli na skutek szybkiego wyrabiania się małej zębatki pośredniej, na wolnych obrotach napęd hałaśliwie stukał. Mirek z Hajnówki opatentował specjalny wałek zastępujący tą zębatkę, ale kosztuje to 640 PLN, więc jeśli go tam jeszcze nie ma, kolejny spory wydatek. Części jest na rynku sporo, więc eksploatacja nie sprawia większego kłopotu. Komfort Burka jest niedościgniony, ale potrafi w mieście sporo "zjeść". Osobiście już tak leciwego sprzętu bym drugi raz nie kupił. Ja sam go serwisowałem (prócz naprawy skrzyni), i wiem ile pracy kosztowało mnie doprowadzenie go do zadowalającego stanu technicznego (jak np. wymiana łożysk główki ramy, łożysk kół, bo dość szybko siadają - moto dość ciężkie). Burka 650 szukałbym teraz jedynie z pewnych rąk lub z jakąś  gwarancją i książką serwisową, jak choćby w sklepie Motonita, no ale wtedy jest już znacznie drożej...

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz.

Nie jezdzilem jeszcze nigdy burkiem dlatego chcialem najpierw kupic jakis tanszy sprzet zeby zobaczyc czy to dla mnie, rozwazam ewentualnie zakup modelu z rocznika 2013-2015 i wziecie go na firme w leasing jakis :) Tylko kwestia czy napewno przypadnie mi do gustu a nikt z moich znajomych nie posiada Burgmana...

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ashoot napisał:

Nie jezdzilem jeszcze nigdy burkiem dlatego chcialem najpierw kupic jakis tanszy sprzet zeby zobaczyc czy to dla mnie (...)

Jeśli mogę coś dodać ;)... Kupowanie sztuk "szemranych" na początek każdego hobby uważam za chybioną praktykę. Trafinie na "nieodpowiedni egzemplarz" i to właśnie wtedy, kiedy ma on do przyjemnej jazdy tylko zachęcić, jest wysokie. A wiadomo, że ten "pierwszy" jednoślad często decyduje o tym, co dalej...

Tak więc "zabawy z jednośladami" nie "opłaca się", w miarę możliwości, zaczynać od "wstawania z łóżka lewą nogą" ;) ...

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ashoot napisał:

Dzieki za odpowiedz.

Nie jezdzilem jeszcze nigdy burkiem dlatego chcialem najpierw kupic jakis tanszy sprzet zeby zobaczyc czy to dla mnie, rozwazam ewentualnie zakup modelu z rocznika 2013-2015 i wziecie go na firme w leasing jakis :) Tylko kwestia czy napewno przypadnie mi do gustu a nikt z moich znajomych nie posiada Burgmana...

A ja bym Ci poradził umówić się z kimś z Twojego regionu, zrobic przymiarkę a może nawet jazdę próbną - oczywiście o ile właściciel się zgodzi. Nie warto chyba kupować na próbe bo może Ci coś nie spasować i co w tedy ? A wracając do ogłoszenia to w treści jest podane że "efekt diesla" został wyeliminowany, znaczy ktoś już coś przy nim robił, może Mirek z Hajnówki zna ten sprzęt ? Warto porozmawiać ze sprzedającym i wypytać o szczegóły, kto przy nim  majstrował. Oczywiście za tę cenę trudno spodziewać się cudów ale wygląd zewnętrzny w tym wypadku to sprawa drugorzędna, ważne jak pracuje skrzynia. Zawsze za parę złotych możesz zlecic ocenę stanu fachowcowi.

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.03.2017 o 13:21, markali napisał:

Może ktoś z forumowiczów był właścicielem tego SW 600?

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-silver-wing-zarejestrowana-ID6y7SdW.html

Popatrzcie też proszę na tego Kymco:

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-abs-jeden-wlasciciel-ID6yEI3T.html

Ma też w ofercie kilka Burgmanów 400. Któryś godny uwagi?

Handlarz na śląsku, ma kilkadziesiąt skuterów. Nie mam o nim opinii, bo nic od niego nie kupiłem, ale chyba tragedii nie ma, jak każdy. Wiem, że skutery wymagające jakiś poprawek robi mu mechanik na śląsku uważany za dobrego. Posiada dużą hale zamykaną i oszkloną na której stoją motocykle i reszta  pod wiatami. Wybór bardzo duży. Kiedy chciałem kupić skuter kiedyś tam podjechałem, podczas rozmowy sam wskazał kilka słabych punktów skutera i w pewien sposób odradził jego zakupu, chyba że umie coś sam zrobić, to tak bo cena sprzedaży była dobra, ale wygląd zewnętrzny skutera już nie, szczególnie malowanie plastików (sam ocenił, że lepiej by to zrobił odkurzaczem) :). Gość handluje skuterami i motorami, podczas luźnej rozmowy wspominał, że z skuterów się pewnie wycofa, bo słabiej się sprzedają od motorów. 

Odnośnik do komentarza

Burisman - dzięki za odpowiedź. 

Byłem tam w ubiegłym roku ze znajomym który kupił tam majesty 400. Później wymienił na inny. Majesty poszła do Nysy ponoć a właściciel jest zadowolony. Da się z człowiekiem dogadać. Ma prawie 200 sprzętów. Ceny trochę wyższe ale musi zarobić - wiadomo. Powiedział że jeśli okaże się że ze sprzętem jest jakiś większy problem to można wymienić na inny. Gdzieś przeczytałem że problem z jazdą próbną - bzdura. Ale żeby być w temacie. Co myślicie o tym:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-an-400-k9-limited-edition-motofrajda-ID6yOB29.html

Jestem po rozmowie "wstępnej" tylko cena mi się nie podoba.

Kupiłem tam już motocykl. 3 sezony bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, dr.big napisał:

Jeśli mogę coś dodać ;)... Kupowanie sztuk "szemranych" na początek każdego hobby uważam za chybioną praktykę. Trafinie na "nieodpowiedni egzemplarz" i to właśnie wtedy, kiedy ma on do przyjemnej jazdy tylko zachęcić, jest wysokie. A wiadomo, że ten "pierwszy" jednoślad często decyduje o tym, co dalej...

Tak więc "zabawy z jednośladami" nie "opłaca się", w miarę możliwości, zaczynać od "wstawania z łóżka lewą nogą" ;) ...

To nie jest moj poczatek przygody z motocyklami takze mniej wiecej wiem czego oczekuje ;) A moze na poczatek lepiej rozejrzec sie za jakas 4-setka - widze ze jest duzo wiekszy wybor skuterow tej pojemnosci, tu bym sie zastanawial nad Yamaha Majesty lub Burgman 400.. ? A jak sie okaze ze to wlasnie jest TO czego chce to wtedy dopiero by sie zmienilo na konkretny dosyc swiezy model Burka 650

 

znalazlem np taki sprzet: https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-majesty-yamaha-majesty-400-super-stan-kufer-givi-ID6yLBXz.html#xtor=SEC-8

mam do niego 100 km, moze warto podjechac i zobaczyc

Odnośnik do komentarza

Ten Burgman z Bielska faktycznie ma swoje lata ,ale mechanicznie był robiony wcześniej u Mirka ,więc skrzynia powinna jeszcze pohulać.

W Hajnówce są jeszcze dwa Burgmany 650  do sprzedania-poszukaj na OLX. Jeden bialutki -nowy model (bardzo ładny) sam się nad nim zastanawiałem i drugi czarny ,chyba z 2008roku. Zadzwoń do gościa to może się dogadacie.Facet sprzedaje motocykle w takim stanie ,w jakim je kupił-nie jest mechanikiem , więc sprawa jasna .

Ja kupiłem u niego swego Burka i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, ARTURRO 73 napisał:

Ten Burgman z Bielska faktycznie ma swoje lata ,ale mechanicznie był robiony wcześniej u Mirka ,więc skrzynia powinna jeszcze pohulać.

W Hajnówce są jeszcze dwa Burgmany 650  do sprzedania-poszukaj na OLX. Jeden bialutki -nowy model (bardzo ładny) sam się nad nim zastanawiałem i drugi czarny ,chyba z 2008roku. Zadzwoń do gościa to może się dogadacie.Facet sprzedaje motocykle w takim stanie ,w jakim je kupił-nie jest mechanikiem , więc sprawa jasna .

Ja kupiłem u niego swego Burka i byłem zadowolony.

Dzieki kolego, zadzwonie napewno do niego. A widze ze tez jestes z Bielska i masz 650-tke, jest szansa zebysmy sie spotkali i moglbym sie przymierzyc/przejechac Twoim sprzetem ? :)

Odnośnik do komentarza

Niedawno  sprzedałem swojego Burgmana, ale gdybyś go zobaczył, to byś się zakochał w maszynie-była doskonała pod względem wizualnym jak i technicznym.

Nie szukaj mniejszej maszyny ,bo będziesz żałował, a w razie jakichkolwiek pytań dzwoń-502-201-488.

Odnośnik do komentarza

Witam panowie mam okazje kupić od kuzyna Satelisa 125 2008r. w BDB stanie ale bez papierów !! czy warto kupić ramę z papierami i zrobić przekładkę ? skuter 2000 zł rama 600 zł robocizna darmo ! :) 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie warto.

Odnośnik do komentarza

Zbij cenę za skuter do 1 tys. i możesz się bawić. Za ten rocznik po przełożeniu 4tys możesz wołać,a jak w dobrym stanie i np. z kufrem to i więcej ;-) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Powiem na swoim przykładzie. Mam przejechane 80 tyś i tarcze hamulcowe z minimalnym rantem (fakt że wszystko w trasie ) Wytrzymają u mnie drógie tyle. Pamiętaj że Włosi bardzo często robią 20-25 tyś km rocznie . Sam sobie odpowiedz czy ten przebieg jest realny. Silniki wytrzymują ponad 200 tyś  i cały czas jeżdżą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...