Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Szlachetna Paczka" od Burgmaniaków 2015


arturas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • arturas

    48

  • Piootr

    8

  • pgizi

    6

  • Ewa B-B

    6

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

Jak zawsze Burgmaniacy potrafią stanąć na wysokości zadania :)

Brawo My :clapping:

Gratulacje dla Wszystkich zaangażowanych w pomoc.

Niechaj święta będą radosne (a na pewno będą) wśród obdarowanych rodzin.

P.S

Pozdrowienia do Stolycy

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj kolejny dzień Finału Szlachetnej Paczki :) jakże ważny dla naszej zbiórki. Szlachetni w regionach :) trzymajcie kciuki za nas i LwG ! reprezentacja już powoli zacieśnia mikołajowego pasa i formuje szyk :)

Odnośnik do komentarza

Sztab Burgmanii :) Gotowi do działania :)

a01b1c72cf7c2217291d17a54d1f74f9.jpg

Ach co to był za dzień. Pełen zaangażowania, emocji, szczęścia i w ogóle bardzo magiczny. Dziękuję wszystkim tym z którymi mogłam to wszystko przeżywać.

A wszystko zaczęło się tu w Naszym Paczkowym magazynie:

3e37701dabacccf1415a7d57a04fb679.jpg

Później hasło już nam wszystkim znane: "bierzcie wory i w miasto"

I tym sposobem trafiliśmy do Sztabu Szlachetnej Paczki na Żoliborzu

ee5a1c42c223f81397de2656ac43f93f.jpg

Tam zajęła się Nami przesympatyczna Pani Wolontariuszka

1b9533ef3d743a45fe7b599a9f727293.jpg

Ojciec Dyrektor odebrał dyplom uznania za Nasze działania

37cb2330dba6635da8e11dc8fd127fab.jpg

I były pyszne ciasteczka

db3534877c549d8847795397a43c1a90.jpg

I nastąpił punkt kulminacyjny: ruszamy do pierwszej rodziny.

I w tym momencie moja historia się kończy reszta udokumentowana u innych uczestników :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Szczerze powiem, że powietrze na koniec dnia ze mnie zeszło :(

Głowa pełna i kwadratowa. Wiele dobra w naszych garściach dzisiaj było i wiele dobrych emocji :) :)

Chociaż pogoda na obstawę 2oo nie dopisała, to Burgmanijny mikołajowy zespół owszem w sile chyba dobrze liczę 10ciu. I ten dzień piękny, bo wyjątkowy - Finał szlachetnej Paczki - finał naszych starań :)

Poranne zebraniwe pod czujnym okiem Mikołaja Mariusza, plan działania i w drogę :)

62006114041f55f4d6a7591cc0d5b2a5.jpg

Samochody były równo upakowane :)

14046cd2c04410e2a89f1e9a81f74cf9.jpg

Przed sztabem równo uformowane szyki i na tyle się spodobaliśmy sztabowi, że wszyscy wyszli przed drzwi budynku i gromko nas witali. Nasza pogoda ducha emanowała na całe otoczenie sztabu.

Przyjęto nas kawą i ciastem. Było b.przyjemnie.

47fcc9856306f8ce5416d49b6f7c66ef.jpg

Wolontariuszka była zdumiona historią naszego Klubu i statystyką naszej akcji ze Szlachetną Paczką.

dbfd7a23405b058ac9029c75fa611b29.jpg

Opowiedzieliśmy również o naszych przygotowaniach do dzisiejszego dnia i innych aktywnościach z tym związanymi.

fb2cd57e283b61ea77e8e23ad8638502.jpg

Między innymi o przygotowanym pakiecie powitalnym dla rodziny - zrobione małe paczuszki z zakupów, opłatek i dołączone wyjątkowe życzenia.

e73e935762ae0933e86b681b9e18d08f.jpg

vel pgizi

c2ba6f07d69134fd9d723fa0ba758fa1.jpg

Od Zespołu Sztabowego Paczki otrzymaliśmy Dyplom i ręcznie wykonany upominek oraz medal, które to były przekazane na ręce Mariusza.

d6c014affcb4b89d8f7df17fd13910d8.jpg

ff5a773b5e438ae37fe508148e64406b.jpg

f94562f89f986fca837351c7feaf8a61.jpg

Były też zdjęcia o których dostęp muszę się postarać :)

Dalszy opis postaram się przygotować jutro. Muszę odpocząć i zebrać myśli.

Dalej było sporo pozytywnych emocji :)

Brawo My, Brawo Wy, Brawo Oni.

Viva Burgmania! Viva Szlachetni!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję i ja za możliwość spędzenia tak magicznego dnia.

Zdjęcia, opisy, filmy dają jedynie namiastkę tego co można poczuć, będąc jedynie na miejscu.

Mam nadzieję że nasze dzisiejsze wizyty pozwolą wybranym rodzinom przeżyć te Święta w ciepłej rodzinnej atmosferze a duch który nam towarzyszył zostanie z nimi na dłużej i pozwoli spojrzeć im w przyszłość w sposób jak najbardziej pogodny, optymistyczny.

Wesołych Świąt !!!!!!

Całej Burgmanijnej Rodzinie raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam Burgmanijną Brać !

Dzisiejszy finał Szlachetnej Paczki przysporzył wszystkim łez wzruszenia. Otrzymaną od jednej z rodzin laurkę dedykuję wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego jej sukcesu. Przede naszemu dzielnemu AndrzejowiS, który pomagał nam przez dwa finałowe dni w dźwiganiu ciężkich paczek do domów obdarowywanych rodzin i służył swoim doświadczeniem i dobrą radą. Jestem mu serdecznie wdzięczny za dzisiejszy gest dobrej woli. We dwóch zrobiliśmy dziś dużo dobra. Andrzej Szacunek, Jesteś Wielki !!! Wesołych Świat !

3eec176a64d6d4d87d22395b0469e018.jpg

P.S. Fotek nie mamy bo nie było na nie czasu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Brawo My, Brawo Wy, Brawo Oni.

Viva Burgmania! Viva Szlachetni!

Ja bym jeszcze dodał - Brawo Ty Artur' asie. Brawo za Twoje zaangażowanie w akcje, za właściwy nadzór, poświęcenie i poważne/ odpowiedzialne podejście do tematu. Teraz faktycznie upuść z wentyla ciśnienie i wyluzuj.

Tak jak pisał ALFI, zdjęcia nie oddają klimatu. Były emocje... w większości pozytywne. Fajnie, że tyle jest wśród nas chętnych aby pomagać innym. W czasach jakich żyjemy to nie takie oczywiste dlatego tym bardziej szacunek dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji.

Wesołych :newyear:

Odnośnik do komentarza

Arturze i tobie Wielu podobnych z Grupy Mazowieckiej!-Dziękuje za Wasze zaangażowanie i poświęcenie w tak szlachetnym celu.

Szczęka opadała czytając kolejne posty i wpłatach na Szlachetną Paczkę od Burgmaniaków i ten FINAŁ :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Można pisać same pochwały,ale wystarczy przeczytać cały Wątek i zobaczyć zdjęcia z Waszych spotkań :xmas:

Jeszcze raz dziękuje Grupie Mazowieckiej-Brawo Wy :clapping: i Arturowi-Brawo Ty :xmas::clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To wszystko nie wydarzyłoby się bez Waszego/ Naszego udziału. :notworthy:

Włożyliście w tę akcję nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce, czas i straszne zaangażowanie. Szlachetna Paczka łączy ludzi w piękny i szlachetny sposób. Uczestnictwo w Akcji pozwala wierzyć, że można pomagać innym ludziom w sposób owocny, mądry. Zapewne było to przeżycie niezapomniane i wzruszające zarówno dla Was jak i Obdarowanych.

Dobrze, że Akcja nabrała na Burgmanii takiego tempa i przyniosła taki efekt - :clapping::xmas:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

DZIĘKUJĘ za WASZE ostatnie miłe słowa :) Nie będę wymieniał każdego z nicku, ani się odwoływał do wpisów.

Ostatnio Dużo Dobrych słów usłyszałem i starałem się Dużo Dobrych słów przekazać każdemu, kto miał swój udział w Naszym Klubowym działaniu, można byłoby pisać i pisać i pewnie końca nie było by widać :)

Cieszy mnie bardzo jak fajnie się przyjęło hasło, które jest już przy różnych sposobnościach wykorzystywane (...Jest super i Wy jesteście super i My jesteśmy super i Wszyscy są super), a napisane było prze ze mnie w tzw. "zmęczeniu materiału", ale idealnie będzie mi pasować na motto naszych wspólnych działań w temacie paczki. To do czego doszliśmy jest dziełem każdego z Was Szlachetnych i Waszych Dobrych otwartych Serc, ja tylko podjąłem podaną rok temu ze Śląska pałeczkę i wytyczyłem ścieżkę działań. Myślę że wspólnie możemy jeszcze więcej! Taki wysiłek powraca z podwójną siłą.

I to jeszcze nie koniec naszego działania, nie czas na podsumowanie - podsumowanie będzie na początku roku, jak ochłoniemy.

Jest jeszcze do skończenia jedna Paczka - Burgmaniacka Paczka PLUS!!, którą zamierzamy przekazać p. Izabelli przed Świętami.

Tutaj będę miał prośbę do Grupy Mazowieckiej - prośbę włączę w wątek naszego opłatka.

Zamierzałem dzisiaj napisać kilka słów o naszej wizycie w rodzinach, ale otrzymałem kilka słów podsumowania ze Sztabu pierwszej rodziny.

Zostałem wyręczony :) poniżej dokładnie cytuję:

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Przy drzwiach na darczyńców ubranych w stroje mikołajów oraz wolontariuszy czekał już mały Krystian. Jak tylko ich zobaczył pobiegł do mamy i krzyknął: "Mamo, mamo, tam jest sto ludzi i wszyscy w czapkach Mikołaja!". Darczyńcy wnosili do mieszkania kolejne paczki i ustawiali je w dużym pokoju, a punktem kulminacyjnym była kuchenka, którą darczyńcy wnieśli jako ostatni prezent. Pani Kasia wszystko obserwowała z kuchni, ponieważ była tak wzruszona, że nie mogła opanować łez i poprosiła wolontariuszkę o pokrojenie ciasta. Gdy wszyscy zgromadzili się w dużym pokoju, "Śnieżynka" odczytała wiersz z życzeniami, który był napisany przez jednego z darczyńców specjalnie dla rodziny. Pani Kasia wręczyła ręcznie robiony prezent, nawiązujący do nazwy i charakteru klubu "Burgmania". Po chwilowym zamieszaniu rodzina zaczęła odpakowywać paczki, chociaż cały czas była tak oszołomiona, że trudno było jej uwierzyć w to co się dzieje. Chłopcy szybko dorwali się do klocków lego, a Oliwier powiedział: "Krystek, chodź do drugiego pokoju poukładać". W jednej z paczek pani Małgorzata znalazła zestaw do pływania - gogle, kąpielówki, klapki - i zawołała Krystiana, który jak tylko je zobaczył, od razu się szeroko uśmiechnął. W tej samej paczce znalazł piękny niebieski plecak, ale jak tylko okazało się, że w innej paczce czeka na niego czarno-czerwony tornister na kółkach, aż wydał z siebie okrzyk radości i przytulił swój nowy tornister. Pani Małgorzata i pani Kasia w kolejnych paczkach znalazły żywność i środki czystości - jak same stwierdziły, nigdy nie miały na raz tyle produktów. Na widok patelni pani Kasia wykrzyknęła: "Mamo, zobacz, nowa patelnia, jaka ładna, a nasza właśnie się przepaliła". Rodzina dostała także paczkę z odzieżą dla chłopców, które (jak przekazała pani Kasia) wszystkie pasują i są dobre. Całej rodzinie najwięcej radości sprawiły nie tylko same paczki i to co w nich znaleźli, ale przede wszystkim dobroć i serce jakie im okazano. Pani Kasia powiedziała, że nie jest przyzwyczajona do dostawania, głównie ona sama daje, dlatego dzisiejsze paczki są dla niej jeszcze cenniejsze.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Panie Arturze, W swoim imieniu, jak i w imieniu wolontariuszki towarzyszącej ogromnie dziękuję za współpracę i pomoc w przygotowaniu Paczki. Zaangażowanie Pana i pozostałych członków Klubu jest imponujące i dodaje energii do dalszego pomagania (nie tylko w ramach Szlachetnej Paczki). Mam nadzieję, że w przyszłym roku się spotkamy, a korzystając z okazji życzę spojonych i radosnych Świąt, a w Nowym Roku 2016 dużo pomyślności i samych słonecznych dni do całorocznej jazdy na skuterach.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Serdecznie dziękujemy za okazane nam serce i radość naszych dzieci. Jestem tak oszołomiona i zszokowana, że nie wiem co powiedzieć.

Sprawili Państwo ogromną frajdę naszym dzieciom. Ogromnie dziękuję i życzę wspaniałych Świąt w gronie Rodziny i Przyjaciół.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nadal jak to czytam i wspominam wczorajszy dzień, kręcą mi się łzy w oczach i myślę: przecież ja mogę być na ich miejscu! Dopóki będę mógł, sił i zdrowia mi starczy będę pomagał innym!

Załączam też foteczki życzeń wspomnianych wyżej. Chłopcy na odchodne podarowali jeszcze swoje zdjęcie, które było dla nich pamiątką i osobiście się na nim podpisali. Przypomnę, że to były kajtki 4-lata i 7-lat. Bardzo pokorne chłopaki. :)

Zobaczcie na szczegóły :)

p1.jpg

w środku list, który był pisany w emocjach tuż przed naszym wejściem.

p2.jpg

p3.jpg

Jest super i Wy jesteście super i My jesteśmy super i Wszyscy są super.

Brawo Wy, Brawo My, Brawo BURGMANIA!!!!

Teraz czekamy na kilka słów ze Sztabu w którym był zarejestrowany Krzytro :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Miło mi powitać wszystkich Szlachetnych.W pierwszych słowach muszę wszystkim Burgmaniakom podziękować za pomoc finansową ,fizyczną i merytoryczną w przygotowaniach Szlachetnej Paczki.Mimo wątpliwości podczas typowania rodzin w efekcie wybór okazał się trafny.Sztab w Ząbkach nie był aż tak żywiołowy jak na Żoliborzu ale nas to nie raziło,bo naszym celem było przede wszystkim pomoc rodzinie.Pan Krzysztof okazał się człowiekiem b.skromnym i otwartym.Zostaliśmy przyjęci ciepło i życzliwie,podziękowaniom nie było końca.W dniu dzisiejszym miałem okazję odwiedzić p.Krzysztofa w celu dopełnienia reszty formalności i jeszcze raz usłyszałem wiele ciepłych słów w naszą stronę,wszystkie podarki były trafione i potrzebne.Gospodarz domu życzy nam samych ciepłych dni w roku,abyśmy mogli delektować się nasza pasją.Jeszcze raz wszystkim wam dziękuję w imieniu rodziny,JESTEŚCIE WIELCY !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Wszystkie informacje dotyczącej Naszej Szlachetnej Paczki czytam z uśmiechem na twarzy i miękkim sercem.

Brawo za ogarnięcie wszystkiego :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kochani i Szlachetni!

w dniu dzisiejszym Krzytro otrzymał na swoje ręce podsumowanie od Szlachetnej Paczki dotyczące drugiej rodziny.

Z racji problemów technicznych prosił mnie o zamieszczenie treści do Waszej wiadomości.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

W dniu finału Pani Marzena niestety była w szpitalu, więc Świętego Mikołaja przywitali tylko Pan Krzysztof i Natalia. Oboje byli bardzo przejęci i poruszeni, że tyle osób w przebraniach Świętego Mikołaja zaczęło wnosić do ich mieszkania niezliczone prezenty. Najbardziej ucieszyli się z nowej kuchenki i z bonu na kurs komputerowy, a resztę prezentów chcą rozpakować dopiero po powrocie Pani Marzeny! Poprosili mnie o kontakt do Państwa, aby móc osobiście jeszcze podziękować po ochłonięciu z emocji.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję Państwu bardzo za tak sprawnie przeprowadzone przekazanie paczki. Byłam wzruszona faktem, że istnieją tak dobrzy ludzie :) Paczka dla tej rodziny to nie tylko pomoc materialna, ale także świadomość, że są dla kogoś ważne, że nie są sami w tej trudnej sytuacji, w której się znaleźli. Życzę Państwu, by te dobro, którym się Państwo podzielili wróciło do Państwa pomnożone. Wesołych Świąt!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Jesteśmy wzruszeni, że istnieją tak dobrzy i bezinteresowni ludzie, brak nam słów! Dziękujemy!

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy również Panią Izabellę w ramach Paczki PLUS.

Do podsumowania tej wizyty muszę złapać mały oddech.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przekazuję kilka słów z wizyty u Pani Izabelli w ramach Paczki PLUS

Spotkanie umówiliśmy między 11 a 12 na warszawskich Bielanach. W rozmowie z p. Izą padło z naszej strony słowo kartony, na co Pani Iza była bardzo zdziwiona, bo cały czas słyszała o paczce. Mieliśmy przygotowanych 7 kartonów z zakupami, tych najpotrzebniejszych artykułów oraz tych, których Pani Iza się nie spodziewała - ze sfery życzeń do Św. Mikołaja. Dodatkowo był przygotowana mała symboliczna choinka i paczuszka powitalna z kosmetykiem. Zebraliśmy się w pięć osób. Zapukaliśmy do drzwi, ale jeszcze wcześniej usłyszał nas "gospodarz" na 4 łapach i był głośniejszy od dzwonka. Pani Iza przywitała nasz w drzwiach i zaprosiła do dość dużej kuchni. Była mile dość zaskoczona ilością paczek i liczną grupą. Chciała częstować herbatą. Po ustawieniu kartonów, przeczytaliśmy stworzony przez naszego poetę wierszyk i złożyliśmy życzenia. Pani Iza zaczęła otwierać przy nas paczki. Zdumienia i zachwytów nie było końca - Wow.., Jezu.., ja się tego nie spodziewałam, szok..

Łzy w oczach bardzo skrzętnie powstrzymywała. Jak dziecko zareagowała na buty, mówiąc że takie zimówki były jej marzeniem i żaden śnieg, żadna chlapa teraz jej nie ruszy. Po rozpakowaniu ciepłej pidżamy, powiedziała, że szkoda, że taka słaba zima jest, bo chyba jej teraz nie wykorzysta. Porozmawialiśmy o jej obecnej sytuacji. Widać było że tego potrzebowała.

Na drugi dzień zadzwoniła do mnie Pani, za pośrednictwem której trafiliśmy do Pani Izy i z drżącym, przejętym głosem kilkakrotnie dziękowała za okazaną pomoc tej osobie. Przekazała również informacje, że Pani Iza nie przypuszczała, że może być aż tak serdecznie potraktowana i że z nią tak normalnie rozmawialiśmy, nie wywyższaliśmy się, chociaż jeden Pan był chyba ze 2 razy większy od niej.

Więc SZLACHETNI po raz kolejny BRAWO WY, to wszystko nie zadziałoby się bez Waszych Wielkich SERC!!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo dziękuję całej Braci Burgmanijnej za otwarte serca i portfele na całą tegoroczną akcję Szlachetna Paczka. Przekonaliśmy się, że ludzie potrzebujący pomocy mieszkają wokół nas. Tak jak napisałem w którymś z wątku. Warto pomagać bo dobro do nas wraca. Teraz możemy już w poczuciu spełnionej misji zasiąść do Świątecznych stołów. Brawo Wy !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witajcie Kochani :)

w końcu zrobiłem bilans naszych wspólnych starań w temacie Paczki. Zachęcam do poczytania w wątku >>>TUTAJ

Wiem, że oprócz podsumowania czeka na Was chwila relaksu przy niespodziance jaką przygotował ..... Tutaj zostawię kilka kropek, bo nie byłoby niespodzianki.

Pozdrowionka, a :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Oj, zamieściłem niespodzianki w innym wątku :(

No to skopiuję, może Admin mnie nie zbanuje...

Zjednoczeni w Burgmanii!

Jako uzupełnienie tego wyczerpującego sprawozdania/podsumowania ArturAsa udostępniam trochę ruchomych obrazów zarejestrowanych podczas tej akcji przez moją skromną osobę

oraz Foczkę (panią z TVN'u ;) )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...