Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sprawozdanie z akcji charytatywnej " Szlachetna Paczka od Burgmaniaków"


Ewa B-B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Wybaczcie, że dopiero teraz przekazuję sprawozdanie ale do ostatniego dnia przed świętami wspomagaliśmy potrzebujących :) niektóre z ubrań trzeba było wymienić na inne rozmiary , ale udało się.

Tak jak wszyscy zauważyli zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy – ponad 4 000 zł a dokładnie 4 055 zł

Rodzina, którą wytypowaliśmy miała duże zapotrzebowania i w pełni udało się nam je zaspokoić.

Przede wszystkim stawialiśmy na art. spożywcze i środki czystości. Dlatego zakupy robiliśmy hurtowo w zgrzewkach po 10-12 kg

Art. Spożywcze = 525,-

Soki dla dziecka, pampersy, krem do pielęgnacji ( 110+64+37,28) = 211,28

Śr. Czystości (72,25+274)= 364,25

Kołdry(4szt+poduszki), pościel, uszczelki do okien, plecak, termos, zasłonka do łazienki (za przysłowiową 100/dlatego bez rach. +220+91,41+49+55+29,46) = 544,87

AGD-toster, mikser, lampki biurkowe, kalendarz(300+60/b.rach/)= 360,-

Buty/ trzy pary/, spodnie/trzy pary/, kapcie, kurtka ( 179,99+604,82+40/b.rach/+35)= 859,81

Drewno do kominka = 220,-

Ozdoby św., papier = 99,-

Razem : 3 184,21 zł

Ponad to w formie prezentów i gratisów rodzina dostała:

Od Ani i Krisa70 – kołdrę i zabawki dla najmłodszego chłopczyka

Od Moni82 i Roberta1973– zabawki, słodycze i kosmetyki

Od Arturasa – zabawki – jojo z nadrukiem loga Burgmanii, długopisy z grawerami imion, naklejki z mikołajami,

Od Rypaka – zabawki – piłeczki i długopisy, a i kredki – choć nie jestem pewna od kogo, bo były w jednej paczce :)

Od GadkaW – słodycze, chipsy (uwielbiane przez dzieciaki, które w pierwszej kolejności Mały porozdzielał jak tylko otwarł paczkę ze słodyczami)

Ode mnie i moich i współpracowników – kawy, słodycze, ubrania, zabawki, torebkę dla p. Agnieszki…

Od Klubu piłkarskiego BKS i bielskiego Touratech Polska - kilka firmowych t-shirts-ów

Tak, że ta Rodzina miała naprawdę bardzo piękne paczki i zapewne ładne święta, które zapamiętają na długo.

Ponad to jak pisałam postanowiłam wspomóc drugą Rodzinę już poza Akcją Szlachetnej Paczki.

Rodzina 7 osobowa(dzieci 3,6,11,13,18l) gdzie pracuje tyko ojciec, matka nie ma pracy, opiekuje się najmłodszym chłopczykiem. Tu podobnie nie mieli kołder, pościeli - śr. czystości i żywność to podstawowe rzeczy, które mogliśmy im ofiarować.

Art. Spożywcze = 230,61

Śr. czystości + kosmetyki = 288,09

Kołdry i pościel = 349,95

Owoce = 40,- /b.rach/

Razem: 908,65

Oprócz tego słodycze, zabawki, – to też dostałam od znajomych :)

a77d3d59a4d1a67cm.jpg

Reasumując wydaliśmy 4 092,86 zł

Bardzo chciałam jeszcze raz podziękować za Wasze poświęcenie, za pomoc w ogarnięciu wszystkiego no i przede wszystkim za możliwość bycia odpowiedzialną za tak piękną Akcję. Myślę, że w przyszłym roku będzie równie dobrze jak w tym, proponuję jednak dużo wcześnie rozpocząć tę inicjatywę – potem strasznie czas ucieka, a pracy dużo :)

Nawiązując jeszcze do propozycji Arturasa, który zasugerował zrobienie kalendarza, na pamiątkę, z udziału w tak szlachetnej akcji

http://www.forum.bur..._40#entry383158

proponujemy : Marek_m oraz Ewik i Wrzonio

Informacje i szczegóły dostaniecie na PW :)

c0cb2c1611efa80am.jpg klik

a1f792ae1167ca4em.jpg

4e0c894d19d6fb6bm.jpg

8b9fd095ee8cd436m.jpg

3a6214898af780e5m.jpg

c40e0c5a97e12c68m.jpg

II rodzina

02783129c0ab56cam.jpg

Odnośnik do komentarza

Wielkie podziękowania Ewciu za zaangażowanie i ciężką pracę ,którą wykonałaś przy tegorocznej II edycji Naszej akcji charytatywnej’ ’Szlachetna Paczka od Burgmaniaków-2014’’

Dziękuje również ‘’wspomagaczom’’z grupy Śląskiej ,którzy wspierając twoje działania bardzo przyczynili się do Takiego wyniku o którym nawet nie marzyłem i Wy pewnie też.

Gorące podziękowania śle również dla Naszych darczyńców z Burgmanii (wszystkie regiony) którzy nie byli obojętni na trudną sytuację rodzin potrzebujących ,a którym mogliśmy pomóc.

Widząc Wasze zaangażowanie w Naszą akcję(wpłaty na konto) pomyślałem, że warto kuć żelazo puki gorące i mimo trwającej akcji -2014 zaproponowałem organizację kolejnej III edycji koledze z grupy Mazowieckiej, który mimo zaskoczenia propozycję przyjął.

Moje małe marzenia zostały zrealizowane ,a było to’’ zaszczepienie w Burgmaniakach niesienia pomocy innym osobom, a w szczególności rodzinom, które potrzebują wsparcia''

Cytat z I edycji:

Chciałbym zarazić wszystkich fanów maxi i nie tylko do niesienia pomocy innym osobom, a w szczególności rodzinom, które potrzebują wsparcia.

i są blisko Jakiś czas temu zarejestrowałem się na ’’SZLACHETNEJ PACZCE’’ celem, wiadomo pomagać innym

Dobrze by było zaszczepić taką akcje charytatywną w Burgmaniakach i cyklicznie w okresie zwłaszcza Świąt Bożego Narodzenia, kontynuować przez długie lata.

Może w każdej grupie wojewódzkiej znajdzie się pomysł na taką paczkę?

Nasza wspólna akcja osiągnęła sukces, więc nie pozostaje mi nic innego jak przekazać pałeczkę do Admina ,który będzie kontynuował Naszą akcję’’ Szlachetna Paczka’’-jeśli mogę zaproponować Admina to liczę,że Lucjan podejmie wyzwanie,ale to zostawiam Adminowi.

Mam tylko prośbę o przypięcie na stałe na ‘’ogólnym’’ wedle życzenia organizatora III edycji i którego wybierze Admin na IV edycję w 2016.

Ewciu dzięki tobie i pewnie Arturo B-B(bliska tobie osoba)zyskaliśmy takie nagłośnienie na Naszym Forum i pewnie w kolejnej edycji będziemy mogli liczyć na 100 lub 200,a nawet 300 osób chętnych do wsparcia Naszej akcji w kolejnych edycjach,czego sobie i Wam wszystkim życzę w nadchodzącym 2015 roku.

Ogłaszam Wszystkim, kolejną edycję’ ’Szlachetna Paczka od Burgmaniaków-2015’’będzie organizował’’Arturas’’pewnie z grupą Mazowiecką, ale to już na jego głowie.

Ps, życzę Wszystkim spełnienia marzeń w nadchodzącym 2015 roku i wielu przyjaciół na 2oo.

Od Rypaka – zabawki – piłeczki i długopisy, a i kredki – choć nie jestem pewna od kogo, bo były w jednej paczce

Dla wyjaśnienia-wszystkie zabawki, długopisy ,kredki pochodzą od Arturasa ,który przekazał je dla rodziny obdarowanej -jeszcze raz Arturze dziękuję i życzę powodzenia w organizacji III edycji Naszej akcji.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Akcja jest MEGA pozytywna i sama w sobie produkuje dużo pozytywnych emocji. Doskonale wiem ile to Was kosztowało zaangażowania i pracy. Szacunek i ukłony dla Was.

Po takiej akcji widać, że wśród nas jest dużo dobrych ludzi. Rafał super, że zaszczepiłeś "szlachetną paczkę" wśród Burgmaniaków.

Do końca nie wiem i zastanawiam się dlaczego akurat mnie wytypowałeś na kontynuowanie akcji przy kolejnej edycji, ale nie mam nic na przeciw. :) Bardzo lubię pobudzać pozytywne emocje. Niech się dzieje!!! :)- nie wiem co na to Admin, któremu przekazałeś pałeczkę.

Działając wspólnie przy niedużym nakładzie sił i środków możemy wiele, liczy się inicjatywa. Obowiązków mam wiele, ale chyba nie za wiele :) .... Mam nadzieję, że Grupa Mazowiecka będzie tutaj dla mnie Super Grupą Wsparcia.

PS. Rafał ... z tym, ...ale to już na jego głowie... to bym uważał, bo na łysinie nic nie chce się trzymać! oprócz kasku oczywiście ;)

Tymczasem ostatni dzień 2014 roku, więc Wszystkim Życzę Zdrowia, Pomyślności, Pogody Ducha i jak najmniej smutków na cały 2015 rok.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

KOCHANI Burgmaniacy :)

Jestem właśnie po spotkaniu z jednym z Głównych koordynatorów w "Fundacji - Szlachetna Paczka" i zaczynam układać w głowie ogarnięcie u nas tego zobowiązania. Mam nadzieję, że i tym razem wypadniemy tak zacnie jak i w poprzedniej edycji "Paczki..." :)

Burgmaniacy liczę na Waszą otwartość Serc i mniej lub bardziej chojne datki. Tutaj każdy nawet mały złocisz będzie się liczył.

Tak jak przy poprzedniej edycji każda wydana złotówka będzie sumiennie rozliczona.

Niebawem otworzę wątek! :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Artur - czytasz mi w myślach :) wczoraj myślałam właśnie o Tobie, że trzeba by już pomyśleć o Szlachetnej.

Więcej czasu - więcej możliwości

Oczywiście wiesz, że możesz liczyć na moją pomoc i zaangażowanie :)

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witajcie Kochani :)

wybaczcie mi moją opieszałość (zaczynam chyba podobnie jak rok temu Ewa B-B) B), ale dużo u mnie się teraz dzieje. W końcu na spokojnie zrobiłem podsumowanie z naszych działań i muszę powiedzieć, że Burgmaniakom, nieźle wychodzi to pomaganie. :clapping: Ale jakże mogłoby być inaczej, przecież My jesteśmy ludzie dobroduszni :)

Do akcji Szlachetnej Paczki 2015 pałeczkę otrzymałem ze Śląska, co odebrałem jako wyróżnienie, ale samemu pewnie byłoby ciężko, gdyby nie chęć wspólnego działania i Wasza pomoc.

Długo nie trzeba było na Mazowszu czekać, ani też prosić, a już sformowała się ekipa wsparcia, nie ujmując tu nikomu w innych regionach, bo i znaleźli się Szlachetni anonimowi i tacy też, którzy pomysłów dobrych dostarczali i innym też opowiadali o naszych ruchach, co przełożyło się również na dalsze pozytywne gesty.

Atmosfera była tak gorąca, że i wierszyk powstał w cudownych rymach. >>>TUTAJ

Wytypowaliśmy Komisyjnie 2 rodziny, chcąc je obdarować we wszystkich opisanych potrzebach i każdą z opisanych przez rodzinę potrzeb potraktowaliśmy jako bardzo ważną. Dodatkowym założeniem (jak zostaną fundusze) było zrobienie Paczki Plus typując rodzinę z okolicy, która takiej pomocy potrzebuje bezdyskusyjnie.

Zebrana kwota przerosła chyba oczekiwania Wszystkich = 6.620 zł (w tym były spontaniczne zrzutki i wpłaty do tzw. Puszki oraz na spotkaniach w trakcie regionalnych SPOT'ów)

Ponadto w innej formie przekazane były:

kosmetyki, spożywcze produkty UHT, nowe kredki i ubranka, ubrania nowe i używane, używane ale pełnowartościowe klocki LEGO, voucher edukacyjny o wartości 500 zł, pełnowartościowe książki, kartony przygotowania paczek. Te rzeczy wzbogaciły przekazywane rodzinom paczki.

Nad zakupami pracowały utworzone 2 drużyny, a każdy zakup został dokładnie przedyskutowany.

Przy zakupach korzystaliśmy z rabatów. Dbaliśmy o to, aby każda złotówka była rozsądnie wydatkowana.

Prawie cała grupa mazowiecka uczestniczyła w finalnym przygotowaniu paczek! :clapping:

Wszystko to już zostało dokładnie opisane w wątku >>>TUTAJ.

Nie wymieniam też Wszystkich osób, którym jestem wdzięczny, bo lista byłaby długa, a zostali już wspomniani w wątku głównym.

Przy całej akcji było widać jaką fajną jesteśmy rodziną - BRAWO WY!!!

Teraz ROZLICZENIE:

Z powyższej kwoty 6.620 zł wydaliśmy łącznie 5.361,54 zł

Pozostała kwota 1258,46 zł, która zostanie przekazana na pierwsze zasilenie zbiórki w IV edycji, jako wkład z III edycji.

Całość zakupów udało nam się zmieścić w 26-ciu obszernych kartonach i 2 dostawczych Berlingo.

Poniżej w tabeli rozliczenie wszystkich rachunków poparte ich komisyjnym bilansem.

rozlicz_paczka.jpg

Pałeczka "dyrygencka" Szlachetnej Paczki Burgmaniaków idzie dalej :) tym razem do Grupy Zachodniopomorskiej na ręce Urbiego, któremu bardzo dziękuję, że zechciał przyjąć ode mnie ten obowiązek. Urbi wierzę, że pałeczka idzie we właściwym kierunku! Powodzenia przy IV edycji SzP B! Razem możemy więcej!!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zjednoczeni w Burgmanii!

Jako uzupełnienie tego wyczerpującego sprawozdania/podsumowania ArturAsa udostępniam trochę ruchomych obrazów zarejestrowanych podczas tej akcji przez moją skromną osobę

oraz Foczkę (panią z TVN'u ;) )

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom za tak szczodre serce i zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kochani,

przyznam szczerze, że akcja Szlachetna Paczka jeszcze nie dawno była dla mnie tematem prawie nie znanym, no gdzieś coś słyszałem. Tak naprawdę dowiedziałem się o niej z III edycji Szlachetnej Paczki od Burgmaniaków i tym samym pierwszy raz wziąłem w niej udział, przekazując datek na ten szczytny cel i śledząc ten wątek na naszym Forum.

Aż tu nagle, któregoś wieczoru telefon z Warszawy... Nie do końca wiem, czemu akurat ja zostałem wytypowany, aczkolwiek trochę przeczuwałem, że pałeczka prawdopodobnie zostanie przekazana Grupie Zachodniopomorskiej. Muszę przyznać, że jest to dla mnie i dla nas ogromne wyróżnienie i dołożę wszelkich starań oraz zrobimy wszystko, byśmy godnie i jak najlepiej przeprowadzili IV edycję Szlachetnej Paczki od Burgmaniaków - 2016.

Nie ukrywam, że znając moich przyjaciół z Grupy Zachodniopomorskiej, liczę na wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu całej akcji, bo jak widać na przykładzie poprzednich edycji, SIŁA i SUKCES jest we wspólnym działaniu.

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki Urbi za ciebie i grupę,która będzie siłą napędową w Waszych poczynaniach w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witajcie drodzy Burgmaniacy,

W końcu znalazłem chwilę, żeby podsumować akcję „Szlachetna Paczka Burgmanii 2016”. Misję tę przekazała na moje ręce Grupa Mazowiecka, w osobie arturasa. Nie ukrywam, że zostałem tym bardzo mocno zaskoczony i nawet miałem obawy, ale w końcu stwierdziłem, że mamy wspaniałą Grupę Zachodniopomorską z ludźmi gotowymi i chętnymi do działania, więc na pewno sobie poradzimy z powierzonym nam zadaniem. Nie pomyliłem się i pomimo gorącego okresu przedświątecznego kilku ochotników wzięło się ostro do pracy.

Wszystko zaczęło się oczywiście od Was, Burgmaniacy, od Waszych serce i wpłat na konto Szlachetnej Paczki. Zebrana kwota 8045 zł, okazała się rekordową w dotychczasowych edycjach. To dzięki Wam, my mogliśmy wziąć czynnie udział w całym przedsięwzięciu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje w imieniu obdarowanych za Waszą postawę i pomoc. Jesteście WIELCY.

Akcję zaczęliśmy od wyboru rodzin, można rzec skromnie, bo w komisji zasiadły tylko cztery osoby, które pracowały przynajmniej za dziesięć. Dyskusje dotyczące wyboru trwały prawie 6 godzin. Ostatecznie typowania zakończyliśmy około godz. 18.00. W tym miejscu chcę bardzo gorąco podziękować Piotrowi, Ani i Robertowi, którzy wraz ze mną dokonali wyboru rodzin.

Kolejnym etapem było przedyskutowanie potrzeb i zaplanowanie zakupów. W tym miejscu składam podziękowania raz jeszcze Ani i Piotrowi oraz mojej nieocenionej małżonce, która bardzo mocno zaangażowała się i okazała się ogromnie pomocna w przeważającej ilości zakupów. Nie mogę też nie wspomnieć i podziękować  Arturowi i Krzysiowi, którzy wraz ze mną i Piotrem dzielnie okupowali Makro, podczas zakupów artykułów chemicznych i kosmetycznych. Te wspólne zakupy, to niezapomniane przeżycie i fajna przygoda. Dziękuje Przyjaciele.

W końcu przyszedł finał – 10 grudnia, czas dostarczyć paczki do Sztabu w Świnoujściu. Spakowaliśmy wszystkie małogabarytowe zakupy do dwóch samochodów i wyruszyliśmy z Krzysiem i Arturem do Świnoujścia, gdzie czekali na nas pozostali członkowie GZ biorący udział w finale akcji. Dzięki pomocy i gościnności żony Roberta, która udostępniła nam lokal do spakowania paczek, mieliśmy świetne miejsce aby spokojnie przygotować paczki. Za tę niematerialną pomoc składam bardzo serdeczne podziękowania Joasi za udostępnienie lokalu - jesteś cudowna Asiu. Ponadto bardzo, bardzo gorąco dziękuje Arturowi za wydrukowanie naklejek i listów na finał Szlachetnej Paczki 2016 oraz zorganizowanie kartonów na paczki – arturas jesteś wspaniały i nieoceniony Przyjacielu.

W Świnoujściu czekali już na nas niezastąpieni i wspaniali Przyjaciele w osobach Roberta, Sławka, Gosi. Wspólnie rozpakowaliśmy samochody i wzięliśmy się do pakowania paczek. Następnie zapakowaliśmy ponownie je do trzech samochodów i ruszyliśmy po ostatnie DUŻE paczki, które czekały na nas w EURO AGD. Tam również dołączył do nas ostatni uczestnik finału – Emil.
Wspólnie za taksówką bagażową ruszyliśmy do sztabu Szlachetnej Paczki, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło i miło przywitani oraz rodzinnie ugoszczeni.

Robert, Krzysiu, Artur, Sławek, Emil i Gosia – jesteście CUDOWNI i NIEZASTĄPIENI – BARDZO, BARDZO GORĄCO WAM DZIĘKUJE za Wasze zaangażowanie i udział w tej akcji.

 

W końcu przyszedł czas na ROZLICZENIE:

 

Zebraliśmy 8045 zł. Z tej kwoty, na zakup towarów do paczek dla wybranych rodzin, wydaliśmy 6537,57 zł – szczegółowy wykaz poniżej na załączonych paragonach i fakturach.

Sprzęt AGD – 1947,99 zł

Obuwie – 615,94 zł

Pościel, kołdry, poduszki, koc, ręczniki – 786,50 zł

Garnki, patelnie i naczynia – 373,95 zł

Artykuły higieniczne, kosmetyczne i chemiczne – 1528,10 zł

Artykuły i przybory szkolne – 417,80 zł

Upominki specjalne – prezenty pod choinkę – 804,60 zł

Torby, taśmy – 12,69 zł

Transport gabarytów – 50 zł

02212772731_fv.pdf

20170203074607102.pdf

20170203073806375.pdf

20170203073756229.pdf

20170203073730727.pdf

20170203073715541.pdf

20170203073702474.pdf

20170203073651775.pdf

 

Pozostała kwota - 1510 zł zostanie przekazana jako pierwszy wkład na zasilenie V edycji Szlachetnej Paczki Burgmanii 2017.

Teraz czas zastanowić się komu przekazać pałeczkę… Może są jacyś ochotnicy ???

Odnośnik do komentarza

Już poruszyliśmy temat telefonicznie.

 

W imieniu Grupy Wielkopolskiej - P.E.S. składam oficjalnie tu na forum taką propozycję. Jesteśmy gotowi do poprowadzenia tego szczytnego celu.

Myślę, że jest to temat do przedyskutowania na Kongresie Burgmanii.

 

Hee... Już mam takie zapytania od klubowiczów jak poprosiłem o deklarację i chęć pomocy: "co się dzieje w tej sprawie". 

Jeśli jeszcze nie zgłosiły się inne regiony, to wierzę, że nam nie odmówicie. Byłby to również ciekawy sprawdzian dla grupy wielkopolskiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...