Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sierpień 2015 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ArtCho

    34

  • Urbi

    29

  • Robsson

    24

  • bilety

    21

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

Ok, to może bardziej otwartym tekstem: uważam, że informacja o BARDZO WAŻNYCH wydarzeniach całodniowych w dniu wydarzenia jest nie fair. Myślę, że Marek wiedział wcześniej, bo wybierał się do Wolina już w sobotę. Myślę, że więcej z nas mogłoby przyjechać, gdyby odpowiednio wcześniej wiedzieli (nawet jeden dzień, choć podejrzewam, że ci co mieli wiedzieć wiedzieli już w Pobierowie).

Ale ok, przyjmujemy taką konwencję, to się dostosuję.

Nie chcę robić zamieszania i zaznaczam, że nie stoję po żadnej ze stron, ale tym razem, patrząc obiektywnie, zgadzam się z Arturem w kwestii informacji... Skoro jest organizowana jakaś akcja na szeroką skalę, i ktoś potrzebuje pomocy, to warto o takim wydarzeniu wspomnieć kilka dni wcześniej... Wiecie, że na członków GZ zawsze można liczyć i poinformowanie o takiej akcji na Forum, z pewnym wyprzedzeniem, mogło przyczynić się do zwiększenia frekwencji i udziału większej ilości uczestników.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie chcę robić zamieszania i zaznaczam, że nie stoję po żadnej ze stron, ale tym razem, patrząc obiektywnie, zgadzam się z Arturem w kwestii informacji... Skoro jest organizowana jakaś akcja na szeroką skalę, i ktoś potrzebuje pomocy, to warto o takim wydarzeniu wspomnieć kilka dni wcześniej... Wiecie, że na członków GZ zawsze można liczyć i poinformowanie o takiej akcji na Forum, z pewnym wyprzedzeniem, mogło przyczynić się do zwiększenia frekwencji i udziału większej ilości uczestników.

Urbi, nie rób kwasów na forum.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Też żałuję, że nie mogłem zjawić się w Wolinie i choćby trochę pomóc w żniwach (nigdy tego nie robiłem). Może w przyszłym roku się uda.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Urbi, nie rób kwasów na forum.

Przecież nie robię... Piszę tylko, że wielka szkoda że nie było wcześniej informacji o tym przedsięwzięciu...

Odnośnik do komentarza

Bo to nie było żadne przedsięwzięcie. Rano Marek postawił posta, ja się nudziłem i byłem ogólnie zniesmaczony, zadzwoniłem, pojechaliśmy (po drodze dołączył Romeo). Kurcze- zupełnie jak Krzyś albo Artur- jak jedziecie do Niemiec to przecież nie jest to żadne przedsięwzięcie, kto ma ochotę i chce się dołączyć to jedzie, a jak nie wie albo nie chce to nie jedzie. Nie róbmy z każdego wyjazdu wydarzenia przez duże W. Mamy już swoje telefony a nie tylko forum, znamy się, kumplujemy. Masz telefon, chcesz zobaczyć moją twarz, albo pokulać się zadzwoń- tak zresztą jak rzekł Krzyś jak Burgifan nie mógł się wstrzelić w SN- zadzwoń, zapytaj się, umów. Marek chciał się przejechać na Wolin i pomóc w żniwach (znaczy się powrzucać ziarno do (hm byłego chlewika?). Nie była to żadna akcja typu niewidzialna ręka- mobilizacja GZ w celu wykonania planu pięcioletniego. Ja się doprosiłem, bo mnie kur.. ica brała bo mam problemy w szeroko rozumianej pracy i czułem, że oszaleję. Wiesiek przyjechał sobie póżniej a Romeo wyjechał wcześniej. Zaczynam się powoli bać Was- permanentna kontrola i inwigilacja. jak tera maluję sobie płot i Marek zaoferował się z pomocą (nie skorzystałem, ale dziękuję) to co- mam ogłosić na forum- Piotrek maluje płot i trzeba mu pomóc oczekuje zbiórki całej GZ ze swoimi pędzlami etc. Nie dajmy się zwariować proszę. Nie róbmy problemów tam, gdzie ich nie ma. Ja pojechałem, bo w odróżnieniu od Was nigdy u Waldka nie byłem a jak Wy byliście to mnie nie informowaliście (znaczy Wojtek i Krzyś- foch) A teraz zjadłem kaszankę (była pycha) i karkówkę (jeszcze większa pycha - fantastyczna zalewa musiała być) a wędliny (BOOOCZEK ) to w ogóle poza konkurencją. Tak więc uprzejmie proszę o przykładanie właściwej miary do zdarzeń nas otaczających bo ja chcę do tam jeszcze raz kiedyś pojechać i wciągnąć karkówkę and co

Jestem w trakcie jednej kontroli a w środę będę oceniany pod kątem przydatności dla wielkiej korporacji, od czego zależy paliwo do mojego skutera tak więc z góry czuję się usprawiedliwiony, nawet jeżeli poczujecie się urażeni -:)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nikt nie ma do nikogo pretensji. Cała ta dyskusja prowadzona jest w przyjacielskiej atmosferze. Zakończmy tę dyskusję, akcja widocznie była spontaniczna i kto chciał i mógł to pojechał, a skoro nie było ogólnej informacji od gospodarza to znaczy, że nie było to "pospolite ruszenie" i nie była potrzebna pomoc i zaangażowanie większej ilości osób.

Dyskusję na temat żniw w Wolinie kończymy i definitywnie zamykamy.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki spokojnie będą jeszcze u Waldka wykopki :wink32:.

Zaczniemy od podstaw.

A Waldek ma ziemniaki?- i kombajn albo kopaczkę elewatorową? bo ja tam nie widziałem kopaczki i w sumie miejsca na ziemniaki też. Waldek- masz ziemniaki?

Odnośnik do komentarza

Minimi, a to jest ten sam płot co już malowałeś, taką superwydajną farbą światowej firmy?

Tak prześwietny Kolego- mianowicie była to lakierobejca Tikurilla litrów bodajże 4,7- starczyć miało na 80 metrów kw. Niestety starczyło na przeliczeniowe 2,5 panela czyli metrów 10?- 12 może. Następnie wspomogłem się impregnatem colour i na ten colour wyszło już znacznie mniej Tkurilli. Teraz już nie ma Tikurilli ale mam Altax impregnat bezbarwny, którym pociągnę resztę paneli (bo rzadki i na benzynie chyba jest) a potem jak wymaluję Altaxa zaatakuję toto Tikurilla jak ją kupię

Odnośnik do komentarza

A nie dało się natryskowo? Tak sobie teoretyzuję, bo ten Twój płot poprzez swoją niezamalowywalność mentalnie mi się wydłuża...

Dałoby się, ale fachowcy z castoramy odradzają- lepiej pędzlem. Tym niemniej chciałem już zakupić sobie pistolet na impregnat, ale on jest membranowy i potwornie głośny- wolę malować pędzlem tym bardziej, że Altax nie stawia oporu. Wojtku- gdym 3 litry tikurilli szły na płot to i owszem- należałoby rozważyć, bo jego renowacja (łącznie z ponownym skręcaniem przy pomocy wkrętarki- również z castoramy (ja im miesięczny utarg robię) kosztuje około 80 zeta za panel a nowy panel bez kosztów robocizny kosztowałby jakieś 170 zeta- plus fajnie byłoby go pomalować. Ja chcę dokonać renowacji płotu a następnie jak się znowu zacznie rozpadać wymienię go na zupełnie inny typ- dużo prostszy do malowania

Odnośnik do komentarza

A Waldek ma ziemniaki?- i kombajn albo kopaczkę elewatorową? bo ja tam nie widziałem kopaczki i w sumie miejsca na ziemniaki też. Waldek- masz ziemniaki?

no co Ty PIOTR :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: przecież kombajn do ziemniaków (taki jak na filmiku) stoi na środku podwórka.

Odnośnik do komentarza

no co Ty PIOTR :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: przecież kombajn do ziemniaków (taki jak na filmiku) stoi na środku podwórka.

Hm- to wina przygnębienia przy 3 wozie ze zbożem. Przestałem zauważać cokolwiek. Przenżyto mnie załamało, aczkolwiek powiem- na boso dostałem plus 10 do skilla przy szufli

Odnośnik do komentarza

Jak o sprawie zrobiło się już tak głośno, to wypada nam tylko oficjalnie podziękować za okazane wsparcie i miłe towarzystwo. Mamy nadzieję, że się podobało i też spędziliście ten dzień fajnie-inaczej.

Drodzy Koledzy, spieszymy wyjaśnić, że faktycznie nie była to jakaś wielka akcja wymagająca szwadronu muskularnych przystojniaków, ale:

- po pierwsze primo: zwykłe umówienie z jednym z kolegów i ten na szczęście (dla siebie) pomyślał o pomocnikach;

- po drugie primo: ze żniwami to jak z pogodą, nigdy nie wiadomo na pewno, więc nie można ich dokładnie zaplanować; tym razem wypadły w niedzielę i z powodu awarii o mały włos skończyłyby się tak szybko, jak zaczęły;

i

- po trzecie primo: nie miejcie do nas żalu, bo jako tylko wąchacze spalin nie mieliśmy śmiałości ludzi pracujących odciągać od błogiego niedzielnego lenistwa i oczekiwać, że będą ciężko pracować (w praktyce to nie był jednak piknik, bąble na dłoniach pewnie są).

Pozdrawiamy i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

a29a4256f4115a6fmed.jpg

a to tylko awaria

Około 18-tej będziemy na gofrach naprzeciw Amberu (Międzyzdroje). Może ktoś do nas dołączy?

Odnośnik do komentarza

ja dziś zakupiłem olej i filtr oleju i pobawię się w mechanika, więc doopa z jeżdżenia :)

Poszło gładko. Zacna po transfuzji. Ale, że nie obyło się bez browara , więc i tak doopa z jeżdżenia

I tak nawiasem - olej dostała nowy przed wyjazdem do Przysuchy. Przeleciała na nim 21 tyś. Zlałem 2.1 litra. Więc spaliła tylko jedną setkę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co Wam chodzi.

Ja też nie wiedziałem o żadnym wyjeździe, ale szczerze mówiąc i tak bym nie pojechał, bo w sobotę delikatnie mówiąc tradycyjnie byłem nieprzytomny ;) Poszły 24 bronki i 3 butelki świętej wody :D

A jeśli na prawdę chcecie na żniwa, chcecie do roboty, to zapraszam do siebie na wioskę;

trzeba poczyścić i pomalować całe ogrodzenie, przekopać całą działkę, pozbyć się chwastów, zbudować altanę dla gości i konkretnego grilla, bo wstyd mi na tych 2 małych gówienkach... Oprócz tego trzeba wyciągnąć zamrażarkę z piwnicy, zrobić coś ze ścianami i powyrzucać wszystkie przydasie.

To chyba wystarczy :)

p.s.

Potrzebuję trochę czarnej ziemi, ma ktoś może na zbyciu ? Najlepiej z transportem, bo swoim maluchem tego nie przewiozę ;)

Wiem, pojechałem po bandzie, to cały ja :D

Odnośnik do komentarza

dedykuje wszystkim

Teraz jak się ktoś będzie .................... to należy mu odpowiedzieć tak jak chorąży

a tak ogólnie no kocham Was wszystkich- może nie wszystkich, ale kocham. I tylko moja żona chodzi dookoła, chodzi i się pyta- o co w tym wszystkim chodzi, o co biega, sekta jakaś czy co? Po co jeżdzić skuterem skoro samochodem wygodniej. I klima jest, i coś można załadować radio zgasić , radio wyłączyć -:)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Do mnie też można dużo załadawać, co do radia to powiedz jej że my też mamy w kaskach i zestawy głośno mówiące jak również możemy sobie pogadać z drugim skuterzystą, potrzebujemy mniej miejsca do parkowania, nie mamy problemów z korkami na drogach itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...