Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha X-max 125 zdjęcia, opinie


Gość Robert JAPAN

Pytanie

Gość Robert JAPAN

Witam

w tym wątku będziemy zamieszczać pytania, opinie zdjęcia na temat naszych X-maksów :)

Na początku co mnie wkur..

Schowek na kaski niestety nie mieści mojego AGV :(

Kiepsko docięte szkło na lusterkach zarówno prawym jak i lewym - będę to reklamował podczas najbliższego przeglądu bo nie da się na to patrzeć

0a7110a4385e6eb4gen.jpg

To obecnie jedyne minusy.

Reszta fotek

60dbc6eda541d22f.jpg

ed3d80b753fe199e.jpg

Zakup moto polecam w wariancie kredytowym - dzięki czemu możemy spokojnie go spłacać a gdyby dostaliśmy zastrzyku gotówki to odsetki są minimalne, do tego dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie AC, w moim przypadku prawo jazdy B od około 7 lat - koszt 1300zł.

Do tego jakieś ciuszki - tu przedział cenowy jest kosmiczny.

Na kasku nie oszczędzałem - sednia półka - mieli co prawda i takie za 200zł ale przypominały Tigera

Do tego kurteczka Dainese i rękawiczki.

Koszty można zmniejszyć kupując mniej markowe produkty -bo buty w Yamaha zaczynają się od około 400zł, spodnie 700, dlatego dzisiaj wybieram się do Motor House by trochę zaoszczędzić na spodniach i butach . Ogólnie na ubiór wydamy około 2tys.

Komfort jazdy jest dosyć przyjemy zważywszy na stan naszych dróg, bardziej niepokojące jest to że moto jest wrażliwy na boczne podmuchy - - na A1 ostatnio walczyłem z nim parę dobrych kilometrów dlatego lepiej poruszać się środkiem danego pasa niż przy krawędzi bo może zabraknąć nam miejsca :)

Przyśpieszenie na mieście i poza jest bardzo zadowalające - nawet bez odkręcania na maksa. Powyżej 90 zaczyna wolniej przyśpieszać tak do około 120km/h. Na autostrady nadaje się kiepsko tak jak moja Yariska 1.0

Hamulce działają rewelacyjnie głównie hamuję tyłem i ani razu nie zablokowało mi koła. W przypadku przedniego dosyć mocno nurkujemy ale nie ma obawy by nam tył podniosło.

Spalanie według komputera to 2,5l ale faktyczne dowiem się jak wyjadę cały bak .

W weekend planuję go po testować na zakrętach w Wiśle.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz mi zrobić foto bo u mnie go nie ma wogóle i nie więm jak to ma wyglądać i czego szukać??

tu masz filmik jak gościu wymienia:

ja osobiście przy tej naprawie zdemontował bym jeszcze kanapę (4 nakrętki).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki o to mi chodziło też mnie to czeka jak znajdziesz zamiennik w dobrej cenie daj znać.

Może masz numer tego siłownika to też popytam może coś znajdę??

Już mam ale bida narazie cena niezła

1b9-f478g-10

Może ktoś już taki siłownik z czegoś dopasował niech się pochwali.

Znalazłem dostęp do tego siłownika może komuś się przyda dam namiary pisać na PW

12,92 Euro netto/szt, minimum 6-8 tygodni.

Koszt wysyłki pobraniowej - 19 zł netto.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Dzisiaj dostałem dwie wiadomości

jedna zajebista - moto jest naprawione :clapping:

a druga też jest "zajebista" ale w drugą stronę :mad2: - serwis czeka na wypłatę odszkodowania, a słoneczko tak fajnie świeci. :ninja:

Odnośnik do komentarza
  • 0

No to aby jak najszybciej maxi wrócił do ciebie mój wozi mnie cały czas tylko o 6 rano trochę zimno hehe :) Pozdrawiam i wesołych :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Moto naprawione, ubezpieczenie wypłacone, jutro około 10 śmigam do Bielska po odbiór. choć jest mozliwość garażowania w serwisie za 100zł netto miesięcznie to wolę jednak żeby moto było już u mnie.

Mam nadzieję że lód odpuści i w miarę bezpiecznie wrócę i chyba ominę te pechowe skrzyżowanie w Żorach bo jak znowu jakaś młoda pipka mi wyjedzie to się chyba powieszę :)

Co do zimowania to zalać go do pełna i od czasu do czasu przepalić?

Wyjazd niestety nie obył się bez niespodzianki. Jadę z kolegą jego Laguną II (królową poboczy) do BB i już w Pawłowicach na DK81 niespodzianka - jedynka, gaz i jakieś chrobotanie słyszymy - laweta i do mechanika - diagnoza uszkodzona skrzynia biegów. Zmiana pojazdu na niezawodne czerwone Ferrari 1.0 i dotarliśmy.

Moto naprawione profesjonalnie. Mam parę części które są minimalnie uszkodzone wizualnie ale w pełni sprawne mechanicznie - wrzucę info w odpowiednim dziale - oczywiście cena dla klubowiczów bardzo atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dwa razy próbowałem tak przyśpieszyc na max i dwa razy skończyło się na 110 i koniec..;/ jak by taka blokada

Dziś wygląda to tak poszedłęm się przejechać i max 111km/h pojechałęm na stację o na tylnej oponie max 2,8 miałem 2,0 napompowałem na 2,5 a z przodu pisze max 2,3 miałem 1,8 dałem na 2,1 i pojechałem na obwodnicę uzyskałem 116 km/h

ale to też mało ponieważ ostatnio jechałem obwodnicą i miałem 126 km/h więc dlaczego nagle maksymalna to 116km/h Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

nie wiadomo od czego to zależy mi 122 licznikowe na równym idzie. Może trochę wiało itp a że opory powietrza skuter ma duże i mocy ma mało to byle pierdoła spowalnia nas. He muszę sprawdzić ciśnienie w oponach bo od zakupu nie sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć wszyskim . Pytanie czy znajdą się tu co maja x- maxy 125 2016 ? Szykuję się akcja serwisowa i jestem ciekaw czy to tylko dotyczy parti czy calego rocznika 2016

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dwa razy próbowałem tak przyśpieszyc na max i dwa razy skończyło się na 110 i koniec..;/ jak by taka blokada

Dziś wygląda to tak poszedłęm się przejechać i max 111km/h pojechałęm na stację o na tylnej oponie max 2,8 miałem 2,0 napompowałem na 2,5 a z przodu pisze max 2,3 miałem 1,8 dałem na 2,1 i pojechałem na obwodnicę uzyskałem 116 km/h

ale to też mało ponieważ ostatnio jechałem obwodnicą i miałem 126 km/h więc dlaczego nagle maksymalna to 116km/h Co może być przyczyną ?

Stary to jest skuter, wystarczy pierdniecie komara i juz zwalnia o 3kmh, nie mysl ze przy kazdym odkreceniu gazu pojdzie tyle samo. Patrz na obrotomierz jak jedziesz vmax czy dobija do konca. Najwiekszym wrogiem vmax jest wiatr i to glownie wplywa na wachania. Dziwie sie ze 126 jechales, u mnie 125 juz jest odcinka.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć wszyskim . Pytanie czy znajdą się tu co maja x- maxy 125 2016 ? Szykuję się akcja serwisowa i jestem ciekaw czy to tylko dotyczy parti czy calego rocznika 2016

co to za akcja serwisowa? czyżby luzy na tylnym kole? ja posiadam model 2015 i takie luzy mam. :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak. To jest luz na tulejach łożyska tylnego wahacza czyli w skuterze zawieszenie silnika . Kolo lata na boki . To wada fabryczna . Zglos się do dealera czy serwisu . Mają wymieniać te czesci na koszt yamahy .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dziś znów była próba v-max mojego x-maxa ale dupa 114 km/h i ani km więcej :(

Ile wasz pojedzie max ? Powiem tylko że była zmiana świecy i wymiana filtra powietrza ! Oczywiście chodzi mi o fakt że jest coś nie tak i gdzie może leżeć problem a nie że mi jakoś brakuje tych 10 km/h bo latam po miescie po 120 km/h Chciałbym tylko dmuchać na zimne i to naprawić póki jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
  • 0

W moim v-max od początku była i jest tak do 114-115km/h.

Może kiedyś udało się dobić do 120km/h ale mocno z wiatrem.

Wymieniałem świecę i fajkę świecy bo zdarzało mu się gasnąć na wolnych obrotach np. po dojechaniu do skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć Johny. Mój x-max latał na prostej 125 i z wiatrem 129 i nagle jak by coś w kompie mu się przestawilo że jednego dnia stracił wg mnie 10 - 15 % mocy i przyspieszenia co skutkuje mniejszą prędkością. Jednocześnie na komputetku widzę że spalanie wzrosło . Wymienilem świecę na irydową ale nic nie pomogło. Będę w serwisie na wymianę tych tulei wahacza w ramach akcji to powiem aby sprawdzili przez komp.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sprawdź ciśnienie powietrza w ogumieniu, ma ogromne znaczenie przy przyśpieszeniu i V Max- niskie ciśnienie - wysokie opory toczenia = wyższe zużycie bajury. Sprawdź i napisz co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Barnej sprawdzałem nic nie dało :( wymieniłem filtr i świece też nic i dokładnie mam jak Igor na AOW Wrocław 115 to leciałem z plecaczkiem :) a teraz ok 103 km/h to maks!!

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ludziska nadchodzi końcówka tego sezonu i już przymierzam się do przygotowania mojego Maxi na kolejny sezon. Zamierzam w zimę zmienić wariator na Malossi Multivar i tłumik na sportowy. No właśnie ale na który i dlaczego ? opcję są trzy Akrapović, Leovince, Yasuni ? Czym one się różnią ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...