Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Yamaha X-max 125 zdjęcia, opinie


Gość Robert JAPAN

Pytanie

Gość Robert JAPAN

Witam

w tym wątku będziemy zamieszczać pytania, opinie zdjęcia na temat naszych X-maksów :)

Na początku co mnie wkur..

Schowek na kaski niestety nie mieści mojego AGV :(

Kiepsko docięte szkło na lusterkach zarówno prawym jak i lewym - będę to reklamował podczas najbliższego przeglądu bo nie da się na to patrzeć

0a7110a4385e6eb4gen.jpg

To obecnie jedyne minusy.

Reszta fotek

60dbc6eda541d22f.jpg

ed3d80b753fe199e.jpg

Zakup moto polecam w wariancie kredytowym - dzięki czemu możemy spokojnie go spłacać a gdyby dostaliśmy zastrzyku gotówki to odsetki są minimalne, do tego dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie AC, w moim przypadku prawo jazdy B od około 7 lat - koszt 1300zł.

Do tego jakieś ciuszki - tu przedział cenowy jest kosmiczny.

Na kasku nie oszczędzałem - sednia półka - mieli co prawda i takie za 200zł ale przypominały Tigera

Do tego kurteczka Dainese i rękawiczki.

Koszty można zmniejszyć kupując mniej markowe produkty -bo buty w Yamaha zaczynają się od około 400zł, spodnie 700, dlatego dzisiaj wybieram się do Motor House by trochę zaoszczędzić na spodniach i butach . Ogólnie na ubiór wydamy około 2tys.

Komfort jazdy jest dosyć przyjemy zważywszy na stan naszych dróg, bardziej niepokojące jest to że moto jest wrażliwy na boczne podmuchy - - na A1 ostatnio walczyłem z nim parę dobrych kilometrów dlatego lepiej poruszać się środkiem danego pasa niż przy krawędzi bo może zabraknąć nam miejsca :)

Przyśpieszenie na mieście i poza jest bardzo zadowalające - nawet bez odkręcania na maksa. Powyżej 90 zaczyna wolniej przyśpieszać tak do około 120km/h. Na autostrady nadaje się kiepsko tak jak moja Yariska 1.0

Hamulce działają rewelacyjnie głównie hamuję tyłem i ani razu nie zablokowało mi koła. W przypadku przedniego dosyć mocno nurkujemy ale nie ma obawy by nam tył podniosło.

Spalanie według komputera to 2,5l ale faktyczne dowiem się jak wyjadę cały bak .

W weekend planuję go po testować na zakrętach w Wiśle.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie wiem czy fb to dobre miejsce na forum i zbiór wiadomości na temat xmax.. ogólnie szukając w necie info na temat tego modelu nie znajdziemy wiele informacji..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przyznam się że chciałem założyć bloga lub stronkę lecz na razie łatwiej mi jest zrobić to na FB mam okazję zobaczyć czy to dotrze do szerszego grona ludzi na pewno pierwszeństwo ma nasza burgmania jeśli chodzi o newsy i itp. ale fajnie jak byłby całkiem nowy dział dotyczący poszczególnych modeli skuterów.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szczerze to jak tworzyłem filmik na PC to wszystko było ok. Dopiero jak odpaliłem filmik wieczorem na telefonie zauważyłem swój błąd mam nadzieje że kolejny filmik będzie lepszy technicznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć dziś podczas tej fatalnej pogody podzielę się z wami moim przemyśleniami, wrażeniami na temat X-maxa.

Na samym początku zacznę od jego wyglądu i gabarytów.

Ogólnie skuter robi pozytywne wrażenia już od pierwszego kontaktu. Wszystkie plastiki są dobrze spasowane i są one dobrej jakości, przednie światła postojowe led wyglądają bardzo dobrze ale tylne wręcz obłędnie jedynie według mnie brzydko wygląda jak z przodu świeci jedna lampa ze światłem krótkim. Jeśli chodzi o kanapę jest ona bardzo wygodna dla kierowcy jak i dla pasażera, Plecaczek po przejechaniu 70km stwierdził że nic go nie boli nic nie uwiera jedzie się super a kufer z dodatkowym oparciem to świetne rozwiązanie bo dzięki temu czuję się bezpieczniej i siedzi się jak w samochodzie. Ja z kolei jako kierowca który mierzy 185 cm miejsca mam dużo czasem mam tylko wrażenie że ciut za blisko zrobili oparcie dla kierowcy.

Zegary tutaj mam porównanie z samochodowymi elektronicznymi ponieważ posiadam Renault megane który takowe posiada. Są one bardzo czytelne słońcu jak i po zmroku, informacji jest bardzo dużo od temperatury zewnętrznej po spalanie chwilowe ogólne po informację ile kilometrów przejadę na jednym litrze benzyny ! Dużym plusem są dedykowane przyciski sterowania komputerem pokładowym na prawej manetce, śmiało i bezproblemową używam ich w czasie jazdy więc ergonomia jest prawidłowa.

Kolejnym ważnym elementem są schowki, Na dziś dzień trudno mi coś więcej napisać o schowkach pod kierownicą ponieważ jeszcze ich nie używałem ( na chwilę tylko sprawdziłem ich pojemność po przez wsadzenia klucza 15 i rękawic) W prawym schowku posiadam dodatkową wtyczkę na zapalniczkę. Więcej mogę napisać o schowku pod kanapą, aktualnie posiadam dwa kaski Nolan n44 i Shoei J-Wing oba się mieszczą a między nimi wchodzi jeszcze aparat i termosik z herbatką. Jedynie co bym dodał do schowka to podświetlenie.

Radość z jazdy ? Tak. Uważam że skuter nie tylko spełnił moje oczekiwania a wręcz je przewyższył, Myślałem że mimo wszystkich przeczytanych testów, opisów, porównań X-max będzie o wiele słabszy niż jest w rzeczywistości, w mieście naprawdę się sprawdza posiada przyzwoite przyśpieszenie na światłach które pozwala nam zawsze pierwszemu opuścić skrzyżowanie zostawiając innych uczestników ruchu w tyle, no chyba że na światłach stoi obok jakiś kolega na ścigaczu. Już po przejechaniu tych 238 km stwierdzam że trasy które wcześniej robiłem autem po mieście bardzo się skróciły ! Jadąc z plecaczkiem czuć to że skuter bardziej się wysila ale śmiało 90 km/h można śmigać :)

Przed zakupem wszyscy zadawali mi 100000 pytań na minute czy warto ? Że za skuter nie dali by więcej niż 3000zł i tradycyjnie że poco mi na dwa miesiące w ciągu roku :)

Zaraz po zakupie moje skrzynki na FB czy w telefonie zapełniły się wiadomościami od znajomych wpadaj do mnie i pokaż ten skuter za tyle kasy. Reakcja oglądających była różna ale każda pozytywna a ich miny bezcenne, jedni mówili jaki on wielki inni że to już motocykl ! a jeszcze inni którym dałem się przejechać, "kurde jakie on ma przyśpieszenie to jest na pewno 125?" Najlepsza była sytuacja w której wpadłem pokazać skuterek kuzynowi, mianowicie jest to osoba która obraca się w kręgu osób mających czopery i ścigacze, podczas naszej rozmowy i oględzin skuterka pochwalił się mi że planuje zakup Hondy shadow lub innego czopera. Po chwili naszej rozmowy przejechał się X-maxem i mówi "Kuzyn to ma dobre przyśpieszenie to pali ok 3 litrów benzyny ? " odpowiedziałem tak a co ? Kur**a jak by kosztował ok 12 to bym kupił zaje***ty i tak właśnie od tej rozmowy używany X-max jest poszukiwany !!

Na podsumowanie moich przemyśleń mogę napisać krótką puentę.

Dziś mamy połowę listopada a ja dalej się nim poruszam i zacieszam miskę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A kto to kupuje skuter na zimę ;) tak nie mówili ?

Ja też nie dawno kupiłem takiego 8 latka i również mi się micha cieszy jak nim jadę, a jeździć można spokojnie od kwietnia do października myślę :) a to nie są dwa miesiące ;)

Szkoda że Yamaha spaściła te przednie lampy, dużo lepiej to wygląda jak świecą dwie a nie jedna z boku, ale tylne są świetne w tym nowym modelu i w ogóle linia tego skuterka jest super nowoczesna.

Podświetlenie w schowkach to nie problem zrobić, sam planuję takie zmodzić.

Odnośnik do komentarza
  • 0

panowie aby świeciły dwie naraz to nie problem.. optyka jest ta sama..

ja swojego xmaxa kupiłem we wrześniu.. wiec spokojnie 1000km zrobiłem.. teraz co dzień lokalnie śmigam skuterem.. ale nie chce mi się odpalać yamaszki.. mam drugiego skuta.. 70 w 2t.. i nim bez stresu i nagrzewania smigam co dziennie 1km do sklepu po buły..

Odnośnik do komentarza
  • 0

panowie aby świeciły dwie naraz to nie problem.. optyka jest ta sama..

jesteś pewny że optyka lamp w tych nowych x-max'ach jest taka sama ? raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale raczej w skuterach gdzie jedna lampa odpowiada za światła mijania, a druga za drogowe (długie), w obu reflektorach są różne odbłyśniki. Podobnie jest w moim Satelisie.

Tak więc odpowiednie dostosowanie elektryki może nie wystarczyć do prawidłowego działania. A dochodzi jeszcze kwestia większego obciążenia instalacji, regulatora i akumulatora po przeróbce...

Ale jeśli ktoś ma dobry sposób na taką modyfikację, to chętnie się dowiem, bo też wolałbym, żeby mój skuter miał światła mijania w obu reflektorach...

Odnośnik do komentarza
  • 0

wydaje mi sie ze w jednym reflektorze podczas swiatel drogowych pali się inny żarnik niż w drugim.. ale teraz patrze w instrukcji i nie widze czy jest to standardowe H4 czy nie.. Jutro zejde do garażu i sprawdzę.. je

Odnośnik do komentarza
  • 0

vqsoft, a jaki masz model x-maxa pierwszy czy drugi, w jedynce tak jak mój świecą dwie lampy i "krótki" i "długie", postój również. Żarówki mam HS1 35w/35w.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowi jak uruchomić skuter to normalne jest że n postoju skaczą mi obroty tak same z siebie?? I dodatkowe pytanie po wyłączeniu skutera on sobie tyka czy to normalne?? Tkanin Dochodzi z okolic wydechu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam pytanie do posiadaczy x-maxa z 2009 roku czy po otwarciu kanapy jest ona jakoś blokowana czy trzeba ją niestety trzymać aby się nie opadała, zamykała się??

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam pytanie do posiadaczy x-maxa z 2009 roku czy po otwarciu kanapy jest ona jakoś blokowana czy trzeba ją niestety trzymać aby się nie opadała, zamykała się??

tak, jest taki mały siłownik pod dołem zawiasu, u mnie też nie trzyma i szukam zamiennika bo nowy oryginał chyba z 300zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...