Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki skuter wybrać?


sly

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Silwer daje duuuużo radości.

I przyjemności w porównaniu do jednego cylindra jak i zawieszenie jest lepsze.

Mam 170 i spoko z podparciem jak i manewrowaniem . Jak dla mnie skonstruowany.!OKK (a pyknąłem nim już 80 tyś)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Alien

    16

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • arturo-bb

    10

  • yossarian

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Honda to super sprzęt tylko czy optymalny na miejskie codzienne wojaże bo zapewne spalanie jest nie małe (oczywiście nie liczę na spalanie 125 tek) jak to u Ciebie wygląda ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

600 w trasie od 4 do 6,5 ( ale to na maxa ,w dwie osoby z pinklami i pod wiatr)

Średnio 4,5

Odnośnik do komentarza

Polecam yamahę majesty 400. Mam taką, jeżdzi fajnie,cicho ,szybko i bezwibracyjnie. Jestem bardzo zadowolony z tego skutera i nie zamienię na nic innego. A spalanie 3,5 trasa i 4,0 miasto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
51 minut temu, Alien napisał:

a co myślisz o tym z linku?

Wygląda fajnie.

Masz blisko to obejrzeć łatwo.

I wiele osób z Wa-wy zna się więc mogło by pomóc.

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądałem tą Hondę ,właściciel blisko mnie mieszka.Nie znam się za bardzo ale sprzęt wygląda bardzo dobrze,wszystko ładnie spasowane ,każda śrubeczka czy element pod kanapa prawie jak nówka,musi przebieg nie kręcony.Problem jest taki że widzi mi się też ta Majka 

https://www.olx.pl/oferta/skuter-yamaha-majesty-400-CID5-IDkwJSM.html ale to juz kawałek i jak rozmawiałem z włascicielem to w weekend oglądać.Chyba że macie inne propozycje modeli.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc skutery które do tej pory miałem nie miały ABSu i z zasady hamuję tylko przednim heblem,tył do manewrowania raczej, taki problem z jazdą w deszczu mają Majki ? 

Odnośnik do komentarza

Polecam Hondę.! Wiem co piszę bo śmigałem taką 7 lat.

Silver Wing lub w nowej kaście SW-T

400-tkę lub 600- tkę. Wąska, szybka - idealna na miasto i na wycieczki.

Znany ze swej bezawaryjności zwinny 2- cylindrowy silnik zawieszony na ramie .!

No i w wersji C-ABS.!

Odnośnik do komentarza

Jeszcze się pochwalę w odpowiednim temacie, ale ja ostatnio kupiłem sobie hondę forza 250 model MF10 z 2008 (1 właściciel, salon pl, bez najmniejszego szlifu i z przebiegiem niecałe 7,5tys)... Na początku byłem sceptyczny, tylko 250cm? 21 koni? Pojeździłem po mieście i jestem zachwycony. Przesiadłem się z czopera vulcan 900 custom. Teraz dopiero zacząłem jeździć, tak jak się jeździ jednośladem. Jest zwrotna, szybka, lekka... Odkręcam manetkę i po chwili mam 90 na liczniku. W trasę też pojechałem (na razie tylko 60km) -  da się jechać bez problemu przelotowo 100-110km/h (tyle ile jeździłem vulcanem) - ma wtedy ok. 6500 obrotów (czerwone pole na 9000). BDB ochrona przed wiatrem z wysoką szybą givi. Od groma miejsca pod siedzeniem. Moja wersja jest z "elektronicznym" wariatorem (mogę zmieniać "biegi" guzikami na kierownicy) - jeżdżę po mieście w trybie S - sportowym, większe obroty, bardziej dynamiczny; w "trasie" - na D - bardziej ekonomiczny tryb. Ma różne bajery jak np ekonomizer (chwilowe spalanie), średnie spalanie - na razie mi pokazuje 3,2 litra, odpalanie bezkluczykowe, C-ABS. Jest całkiem spora, rozstaw osi 1545mm; wygodne siedzisko, nogi trzymasz w pozycji kiblowej, lub czoperowej - sporo miejsca (mam 175 wzrostu). Silnik gładko, cicho pracuje, żadnych hałasów z przekładni. Do miasta ideał, a i w trasę da się pojechać bez nerwów. Dałem za nią tyle, ile bym musiał dać za czterysetkę hondy z 50tys+ przebiegiem, bez abs. Gratisowo kufer i motokoc (2500zł się szarpnął poprzedni właściciel), oraz nieużywany kask dla pasażera;) 

20170331_121045.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Również polecam Hondę SW-T, wygoda, dwa cylindry, C-ABS. Używałem trzy sezony w mieście,  w trasie, jak również na przełęczach Alpejskich...:)

Godny polecenia sprzęt.  

Odnośnik do komentarza

Witam ja chcialem sie wypowiedziec w kwestii spalania co do majesty : mam ja id poprzedniego roku jezdze glownie po miescie 6km i w temperaturach 5-10 stopni, silnik nie lapie temp roboczej i moje spalanie jest rzedu 5-5,5. Co do sw to slyszalem ze do pewnego roku prod to po miescie potrafi 7 litrów lyknac. Co do jazdy to nie mam porownania (pierwsze moto) nie na rzekam na komfort jest pakowna (pod siedzeniem 2 pelne kaski wejda i zostanie jeszcze troszke miejsca).

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Szukaj dwucylindrowca - ja po doświadczeniach z różnymi maxiskuterami, nie widzę innej opcji. Honda SW 400 lub 600, T-Max - sugeruję się rozglądać za którymś z tych modeli.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
1 godzinę temu, atat13 napisał:

Co do sw to slyszalem ze do pewnego roku prod to po miescie potrafi 7 litrów lyknac.

Do 2005 roku - cecha charakterystyczna >kokpit lakierowany< tak konsumowały.

SW od 2006 roku (kokpit czarny nielakierowany) pojawiło się kilka poprawek w motorze / karoserii. Od tego roku SW zaczęły spalać między 4 a 6 litrów/100 km... przy czym górny parametr to trzeba się mocno postarać. Dolny przy spokojnej jeździe w trasie. 

Odnośnik do komentarza

A ja czytając o głównym przeznaczeniu szukanego skutera " Jazda to przede wszystkim miasto i z przyczyn rodzinnych (małe dziecko min.) bardzo rzadko wycieczka poza" proponuję coś na dużych kołach. Nie bez przyczyny skutery takie dominują na rynkach zach. Europy. W tamtym sezonie posiadałem Yamahę XCity 250 i doskonale mieściła się w zakładanym przeznaczeniu. Warto poszukać Hondy SH 300 lub jeszcze mocniejszych jednostek ze stajni Piaggio o mocy prawie 40 KM. Niestety coś za coś - możliwości ładunkowe prawie żadne.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
18 godzin temu, Alien napisał:

Z YP400 nie ma co porówać bo to inna bajka. Jedna z najciekawszych aktualnie ofert, aż dziwne, że w tej cenie jeszcze się nie sprzedał... oczywiście zakładając, że opis jest zgodny z realem.

Odnośnik do komentarza

Ja w chopperze miałem koła 21 i 15 cali, teraz mam oba 13 cali i jeździ mi się równie komfortowo;) Studzienki i tak omijam. Za to brak możliwości "ładunkowych" to by była porażka.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 minut temu, koyac napisał:

A ja czytając o głównym przeznaczeniu szukanego skutera " Jazda to przede wszystkim miasto i z przyczyn rodzinnych (małe dziecko min.) bardzo rzadko wycieczka poza" proponuję coś na dużych kołach.

Oczywiście... ale tu nie ma co doradzać. Trzeba się przysiąść, przejechać i sprawdzić samemu (nie bazować ślepo na sugestiach innych) czy dana konstrukcja pasuje pod nasze wymagania/ preferencje.

Honda SH300, zakładając, że lubimy "big wheel" i chudą optykę - bardzo dobry wybór!

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się i lubię komfort maxi dla tego ani wygląd ani jazda skuterem typu sh czy innym mi nie odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to jeśli komfort jest celem nadrzędnym i szukasz złotego środka miasto / trasa to wybór masz prosty. Odpowiedzi padały powyżej.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję mam już jako tako ogląd sytuacji, przysiadlbym się na taką majkę żeby mieć porównanie. Ciekawe co jest z tą hondą że stoi, niby wczoraj ja oglądałem i wygląda naprawdę zacnie, ale ja to trochę laik jestem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...