Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki skuter wybrać?


sly

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mylisz się ;-)

No niby masz rację, ale wszystko zależy od konkretnego modelu i egzemplarza. X-Max jest np. bardzo żwawy jak na 250ccm, X-Citing 250 bardzo zamula. Zważywszy na śladową podaż zadbanych egzemplarzy w naszym kraju po prostu bym się nie ograniczał do konkretnych modeli ani pojemności, tylko się przymierzał do jak największej liczby sprzętów i wziął coś w dobrym stanie. A że pojedzie maksymalnie 125 zamiast 135... C'est la vie, coś za cos ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Alien

    16

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • arturo-bb

    10

  • yossarian

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zważywszy na śladową podaż zadbanych egzemplarzy w naszym kraju po prostu bym się nie ograniczał do konkretnych modeli ani pojemności...

No i tu się z Tobą zgodzę. Z tego co dowiedziałem się czytając opinie i różne fora wyciągnąłem wniosek, że skuter kupię nie od handlarza tylko od osoby prywatnej, która już nim jeździła po naszych drogach i doinwestowała w niego.

Odnośnik do komentarza

Tyle, ze każdy chce zapłacić jak naj mniej. Bardziej opłaca mi sie zjeździć skuter niż sprzedac zrobiony. Łatwiej sprzedać sprowadzony podpicowany złom niż ładny zadbany skuter

Odnośnik do komentarza

Różne mogą być powody sprzedaży zrobionego skutera. Wyjazd, nagła potrzeba gotówki, zmiana na co innego itp. Na moim sprzęcie na pewno nie zarobię, dlatego serdecznie zachęcam, ponieważ pozałatwiane są rzeczy, które w innych egzemplarzach w podobnej cenie mogą się nagle pojawić.

Odnośnik do komentarza

Przeczytalem caly watek i zachecam do zakupu Silver Winga 600. Jezdze taka Honda 4 sezon. Chyba Arturo napisal juz cos na temat tego maxi. Na duzy plus to 2 cylindry zarowno w 600 jak i 400. Nastepny plus to prostota napedu, silnika. Nastepny plus to jak to wszyscy mowia zacna marka, nie psuje sie jak trafisz na zadbany mechanicznie egzemplarz....wiem co pisze poniewaz lada dzien pojawi sie u mnie 90 tys przebiegu...Wielu Burgmaniakow ma juz spore przebiegi na SW i jak mowia nuda...nic sie nie dzieje ze sprzetem....wez go pod uwage a on odwdzieczy sie dynamika i bezawaryjnoscia....

Odnośnik do komentarza

Ja już się nauczyłem od naszego kolegi Baltony ,że jak nie patrzysz na ręce , to masz gówno zrobione . Trzeba szanować swoje pieniądze . Może wtedy zaczną robić wszystko jak należy . Serwisy w Polsce przypominają ostatnio bardziej serwisontko niż serwis . Oczywiście mówię tu o robocie . Jak nie przypilnujesz to nie masz . Najlepiej to robić samemu . Tylko żeby nie gwarancja to każdy zrobił by sobie to sam .

Odnośnik do komentarza

witam,dawno nic nie pisałem więc po przeczytaniu waszych info cos dorzucę. mam 250 z 2002 r przebieg 63tys.wymienilem olej,filtr .opony sa geat,tarcze klocki spoko,teraz spi spokojnie choć budze ja tak jak w styczniu,jak cos wypadnie i trza a sniegu i lodu niet.tnie 120 i może cos więcej ale po co. spala 4 -4,5 max na 100 km. zapytam was co mam jeszcze mam zrobić by sezon dalej kontynuować w miere możliwości? a co do podróży to niemcy się kłaniają by odwiedzić znajomych.jakie propozycje co do takiej wyprawy? z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.Maxi maniak jest geat,dobry pomysł z tym paskiem,jest spoko nawet oryginal yamahy,dzis odpaliłem,załuje ale nie było czasu by pośmigać,choć temp, niezła była.aku podładowany,choc wiem że to juz jego końcówka.Jak nie smigam co dwa dni to serce pada na rozruch. Przymierzam sie do kupna nowego,ale nie wiem kiedy to ma nastapić,może marzec jak sie już sezon zacznie rozkręcać?wcześniej myślę że nie ma po co.Aku jak nie pracuje to niszczeje.Nie będę sie pakować w jakies duże ceny aku bo taki do 100 zeta spoko da radę.Cóż jeszcze dodać,moze to że p czytaniu wielu linków na tematy na czym i gdzie jeżdzić ,dalej utzrymuje mnie wiedza nabyta w necie,że traski 300 i więcej km ,też mozna śmignąć na 250 bo wysokie prędkości mnie nie rajcują a wygoda jest to musze przyznać .Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i oby jak najszybciej do w pełni otwartego sezonu.Bajo

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zuznik... Podpowiem Ci z autopsji, że nie warto oszczędzać zbytnio na akumulatorze. Sam kiedyś do Piaggio X8 kupiłem coś "za 100 zeta" i po trzech miesiącach miałem znów kłopoty z rozruchem po nieco dłuższym staniu. Ładowanie było OK, więc dałem akumulator na gwarancję... Czekałem chyba z trzy tygodnie na decyzję dystrybutora, w końcu dali mi drugi... Ten niemal od razu na pierwszej celi zrobił się mokry. Okazało się, że ma zwarcie na płytach i gotuje aku. Tak się zdenerwowałem, że zostawiłem to g.... w sklepie i kupiłem coś koło 60 złotych droższą Yuasa... I nastąpił spokój do samego sprzedania skutera. Następnym razem już też tylko kupię coś bardziej markowego...

Odnośnik do komentarza

Mi yuasa o która dbałem maksymalnie , wytrzymała 2 lata bez 2 mcy. tzn jeździ do teraz tylko muszę naładować ja przed rozruchem... instalacja sprawna...

Odnośnik do komentarza

Czesc :)

Mam zamiar pojezdzic na dwoch kolkach w przyszlym roku wiec chce przez zime upolowac jakis uzywany skuterek, zeby miec na czym jezdzic. Uzywany bo wiadomo - cena, no i gdyby jedzenie jednak mnie nie wciagnelo moge sprzedac z wmiare niewielka strata. Z drugiej strony jak wciagnie to zawsze mozna kupic nowy, czy nowszy...

Co wazne - mam 188cm, waze 125kg, czli jestem dosc duzy :) Skuterkiem chce pyrkotac powoli, troche szybciej jak rowerem wiec zakladam, ze pojemnosc od 250cm3 wystarczy. Szalec nie mam zamiaru wiec to, ze pojedzie "tylko" 120km/h to nie problem. AHA - chce zeby skuter byl CICHY, czyli pomrukiwal, a nie wyl jak kosiarka ;)

Skuterem bede na poczatku jezdzil dookola komina zeby sie wprawic, potem mam nadzieje na dluzsze wyjazdy w jedna osobe zapasem ciuchow i niezbednym sprzetem biwakowym (wchodzi w gre spanie na dziko, czy jakis camping) wiec zalezy mi na tym, zeby skuterek mial sporo miejsca na bagaz pod siedzeniem no i kufer tylny. Na siedzenie pasazerki przewiduje dac plecak. Nie chce raczej bocznych kufrow (szerokosc, opor powietrza).

Skuter powinien byc dobrze obudowany (owiewki) zeby mi lba nie ukrecilo i nie zawialo.

Mialem oko na Aprili Scarabeo 500 - duze kola, odpowiednia moc, niestety doczytalem ze ona chyba nie ma wogole bagaznika pod siedzeniem(?) wiec odpada. Mysle tez o A. Atlantic 500 - podobno duzo miejsca pod kanapa - skocze moze jeszcze w grudniu do ktoregos z wiekszych komisow poogladac...

Poki co - w moim rodzinnym miescie Jaworznie, przejezdzam kolo komisu / serwisu skuterkow ktory sprowadza maszyny naprawia jak trzeba i sprzedaje. Wydaje mi sie, ze gosc raczej nie moze cisnac zlomu na zywca jesli sam wszystko naprawia. Zawsze mozna wrocic z reklamacja ;) Moze ktos z Was zna ta firme i ma o niej opinie?
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/CdvW/

W jego ofercie widze na oko ladna Yamahe Tmax 500 z 2002r.:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tmax-500-transport-cala-polska-10-od-ceny-CID5-IDiZs8J.html#6ea636eabd

Z tego co wiem Yamaha ma silnik 2-cylindrowy co powinno dac wyzsza kulture pracy niz 1-cylindrowy.

A jak ze ew. awaryjnoscia silnika / skrzyni / napedu w porownaniu do Atlantica - czy sa jakies standardowe usterki tylch silnikow? W Atlanticu wiem, ze moze pojawic sie paliwo w oleju, o Yamasze nic nie znalazlem...

Dostepnosc czesci i serwisu - czy oba naprawie w razie czego rownie latwo? Jak wypada porownanie Tmaxa i Atlantica jesli chodzi o wygode dla duzego faceta oraz miejsce na bagaz pod siedzeniem? Zakladam, ze kufry sa <> takie same wiec nie ma czego porownywac...

Tak wogole to patrzec na rok produkcji, czy tez olac to i kierowac sie wylacznie stanem technicznym? Przebieg wiadomo, ze na zyczenie bedzie dowolny :)

Przepraszam za przydlugi wstep i prosze o kilka slow :)

Ps. W tym filmiku gosc mowi o roznicy w budowie skrzyni - w Tmaxie ma bys zblokowana z silnikiem i w wachaczu jest tylko finalna przekladnia z lancuchem(?) co daje mniejsza mase nieresorowana i powinno dac lepsza trakcje etc. Pewnie to wiecie ;) 

 

Jakub

 

Panie Emerycie proszę używać wyszukiwarki ! Nie ma potrzeby zakładania kolejnego wątku na temat który jest tak stary jak to forum. Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedzi, wystarczy poszukać. Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 minuty temu, Rączy Emeryt napisał:

 Jak wypada porownanie Tmaxa i Atlantica jesli chodzi o wygode dla duzego faceta oraz miejsce na bagaz pod siedzeniem

Generalnie to dwa całkowicie różne skutery ( jak mercedes i fiat )

T-Max super sprzęt właśnie dla jednej osoby.

Pod siedzeniem malutko. Wejdzie jeden kask , rękawiczki i może jakieś drobiazgi. ( na głównej stronie forum w tej zakładce  są opisane poczytaj ,pooglądaj zdjęcia )

Nie będę ukrywał że faktycznie z ciebie "kawał chłopa" i ja bym celował w skutery dwucylindrowe (T-max ,SilverWing 400 lub 600 też są tam opisane i jest nawet porównanie )

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, arturo-bb napisał:

(na głównej stronie forum w tej zakładce  są opisane poczytaj ,pooglądaj zdjęcia)

Czytam opisy, tylko nie znajduje do rocznika 2002 a nie wiem czy nowsze duzo sie roznia...

Przy okazji - czy czesto zdaza sie Wam lapac nienaprawialna w terenie gume?
Troche mnie przeraza mysl o jezdzie kilkaset km od domu bez zapasowego kola :):)

Jakub

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak na razie zrobiłem skuterem 80 tyś. i nie miałem takiego przypadku. ( tak samo wcześniej na zwykłych motocyklach)

Ale zawsze wożę ze sobą zestaw naprawczy i już dwa razy ratowałem kolegów z opresji.

Odnośnik do komentarza

Przerabiałem już różne modele i stanęło na TMaxie, teraz mam już drugi egzemplarz. Mojej narzeczonej jako pasażerowi na Tmaxie jeździ się bardzo dobrze, więc Tmax niekoniecznie tylko dla jednej osoby :)

Co do serwisowania Tmaxów - mają one w Polsce fun klub, którego członkowie mają sporą wiedzę na temat tego modelu i zawsze ktoś pomoże, więc jeśli masz jakieś pojęcie to wiele rzeczy możesz zrobić samemu z ewentualnymi wskazówkami od ludzi z klubu. Generalnie to model, w którym rzadko coś się psuje, jedynie zdarzały się awarie układu ładowania (stojan alternatora), ale jego naprawa nie jest szczególnie kosztowna - regeneracja stojana to koszt ok. 200 zł, wymontować i zamontować można samemu. Przerabiałem to w poprzednim egzemplarzu i całą robociznę zrobiłem sam, a jedynie regenerację alternatora w firmie Gywer. Do Tmaxa jest też sporo części dostępnych np. w Larssonie.

Odnośnik do komentarza

Znajomy kupił w tym komisie w Jaworznie najpierw Foresighta, teraz Majke 400 i sobie chwali... Sam byłem ostatnio oglądać tego Tmaxa (przymierzam się do zmiany mojej Hondy na coś innego :)), gość całkiem konkretny w rozmowie, pokazywał mi w telefonie zdjęcia maszyn które zciągnie jak wróci z wczasów ( obstawiam że przed Nowym Rokiem zdąży :) ) - rozbitków tam nie widziałem..

Odnośnik do komentarza

No wlasnie tez z nim gadalem i wydawal sie byc kontaktowy. Tez mi mowil ze cos ma sciagac - minn Scarabeo ale tu problem z brakiem bagaznika...

Jak oceniles tego Tmaxa? Warto sie nim zainteresowac? Zakladajac ze nie kupiles :):)

Jakub

Odnośnik do komentarza

nie nie kupiłem :) bo to na razie wstępne przymiarki do zmiany moto, byłem w pobliżu to  zaglądnąłem i pogadałem z gościem. Nie odpalałem Tmaxa, bo umówiłem się że podjadę moim Foresightem na oględziny (ew. zamiana) to wtedy padną może jakieś konkrety , z zewnątrz Tmax wyglądał przyzwoicie jak na swoje lata. Bardziej szczegółowych oględzin nie robiłem, bo w sklepie troszkę ciasno, a nie byłem nastawiony na konkretne sprawdzanie w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Rączy Emeryt napisał:

Panie Emerycie proszę używać wyszukiwarki ! Nie ma potrzeby zakładania kolejnego wątku na temat który jest tak stary jak to forum. Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedzi, wystarczy poszukać. Administracja

 

Panie Administratorze - jesli na forum wszystko juz powiedziano to proponuje zablokowac mozliwosc pisania i pozostawic tylko wyszukiwarke. To bedzie logiczne posuniecie i zdecydowanie mniej pracy z moderowaniem ;-)

Jakub

 

A ja radzę zapoznać się z regulaminem tego forum Regulamin a szczególnie z pkt. 5. oraz z zasadami tu panującymi. Nieprzestrzeganie regulaminu będzie skutkować zastosowaniem punktu 10 i 11. Administracja stara się dbac o porzadek na forum tak aby na jeden temat nie tworzyć kilkunastu watków bo nikt nie będzie w stanie wykorzystać tych informacji. Administracja

Prosze Administratora o USUNIECIE MOJEGO konta z forum.

Nie widze takiej mozliwosci w profilu. Mam nadzieje ze ta prosba nie naruszam regulaminu.

Jakub

Prosze Administratora o USUNIECIE MOJEGO konta z forum.

Nie widze takiej mozliwosci w profilu. Mam nadzieje ze ta prosba nie naruszam regulaminu.

Jakub

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, poszukuje skutera dla siebie (176 cm wzrostu) i liczę na waszą pomoc w wyborze.

  Jazda to przede wszystkim miasto i z przyczyn rodzinnych (małe dziecko min.) bardzo rzadko wycieczka poza , do tej pory posiadałem same 125 (Burgman,Downtown,Piaggio X8) ,jako że jestem w trakcie /przed egzaminem A możliwości trochę się poszerzają jeśli chodzi o pojemność i tu dylemat .Chciałbym coś szybszego niż 125 ale również wygodnego do śmigania w korkach ,co by było wygodne,pakowne i możliwie mało awaryjne.

 może nie male ale zastanawiałem się nad Yamaha Mejesty 400 , Hondą Silver Wing 400 ,ale może przy moich potrzebach wybór powinien być inny ? Zależy mi żebym mógł normalnie stopy na asfalcie postawić bo w Piaggio cienko z tym było he he he 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...