Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki rodzaj skrzyni preferujesz w samochodzie?


  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • krys70

    4

  • FANDORIN

    3

  • robert1973

    3

Swego czasu miałem audi 80 z automatem. Porażka. Jeździło to gorzej od poloneza 1.5. Pewnie jak bym jeździł 5 litrowym amerykaninem to automat by nie wadził, ale, że mam swifta 1.3 to automat niema racji bytu.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza

Nie mam dużego doświadczenia z automatem. Miałem smarta przez prawie 3 lata. Myślę, że gorszej przekładni automatycznej nie znajdzie się w żadnym aucie (wolne przełączanie, lekkie szarpnięcia, przeskok o 2 biegi trwał ponad sekundę (wyobraźcie sobie "redukcję do wyprzedzania" ... !@#$%!)). Mimo to, gdy chciało się PO PROSTU JECHAĆ, było dużo przyjemniej. Znaczenie dla mojej subiektywnej opinii ma to, że mieszkam w Piasecznie i jazda Puławską na ogół wymaga bardzo wielu zmian biegów w korku. Można się wyżygać, a noga od pracy sprzęgłem boli!

Sądzę, że automaty w innych autach są sprawniejsze. Czyli tylko automat.

ALE

Potrafię sobie wyobrazić, że gdy ma się dużą moc pod pokrywą silnika i precyzyjnie działający lewarek, "zabawa w biegi" może dawać frajdę.

Automat w korku ma też minus: trzeba trzymać nogę na hamulcu, gdy auto stoi. Po pierwsze oślepiam świałami stop kierowcę za mną, po drugie w końcu od tego "hamowania" też może pobolewać noga.

Akurat w smarcie był taki "dziwny automat", że nie trzeba było hamować, by auto stało. Po prostu nie naciskałem pedału gazu i stał. Pod tym względem, "zmechanizowana skrzynia manualna" jest lepsza od "zwykłego automatu".

Teraz właśnie kupuję nowe auto - C4 Grande Picasso. Wybrałem "w ciemno" automat.

Odnośnik do komentarza

Hejka! Jeździłem starym automatem oplowskim(Astra) jak i rownież dsg skodziny i z obu byłem zadowolony chociaż krótko.... Na tą chwilę pomykam manualem i poprzednie auta takowe również były, ale następny będzie automat:) Manual nadal tylko ze względu na spalanie, lecz mam go gosyć ponieważ pomykam w większości po mieście:( Jesze jedna rzecz, która przemawiała za manualem to, to by moja żona go opanowała po otrzymaniu prawka bo automat dla kobiety na początek moim zdaniem to błąd....

Pozdro!

Z Tapatalk-iP6

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie mam dużego doświadczenia z automatem. Miałem smarta przez prawie 3 lata. Myślę, że gorszej przekładni automatycznej nie znajdzie się w żadnym aucie

W Smarcie nie ma automatycznej przekładni.

Jest mechaniczna 6 biegowa z automatycznym systemem przełączania biegów (softouch).

Odnośnik do komentarza

VW Tiguan

DSG + włączony auto hold

i nie ma wygodniejszej opcji jak dla mnie

biegi chodzą dobrze, do wyprzedzania też bardzo dobre przyspieszenie przy gwałtownym wciśnięciu gazu

na skrzyżowaniu/postoju noga zdjęta z hamulca dzięki funkcji auto hold (automatyczny ręczny zwalniany przy najmniejszym dotknięciu pedału gazu)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam jak już będę stary i kończyny me sprawności młodzieńca mieć nie będą wtedy kupię "melexa" ups znaczy automata, póki co czerpię radość z jazdy.....podobnie jak z moto, choć do pracy mam sqtera i chwalę sobie ale wolę manuala :)

PS jeździłem automatami i DSG...... wolę manual-a

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jesli chodz i o jazde z "wrazeniami" to wolalem manuala z naciskiem na wolalem :) Bo to trzeba miec czym pojechac....

Dzisiaj od pierwszej jazdy zakochalem sie w DSG i ten stan trwa...(juz od kilku lat) ale elektryczny reczny hamulec dosc czesto mnie irytuje,bo pomimo zmiany stylu jazdy

czasami mozna by sobie ulatwic zawracanie :).

No coz czasy sie zmieniaja i jak powiada pewna Pani "taki mamy klimat"

Najpierw napisalem posta,po czym zaglosowalem.Dlaczego nie jestem zdziwiony wynikiem sondy??

Ale ciekaw jestem jakby ta sama sonde przeprowadzic 20lat temu...

Pamietam jak w latach 90-ych ludzie na gieldach uciekali biegusiem od aut z automatem dyskutujac miedzy soba:

"Ty patrz,patrz jaka fana fura...No co ty ale ma automat... :)

Odnośnik do komentarza

Czym większy moment obrotowy tym bardziej sprawdza się automat.Należy tylko pamiętać,że wybierając auto używane z taką przekładnią zwiększamy ryzyko sporych wydatków.

Odnośnik do komentarza

Na teraz: ok. 75% za automatem, a jedynie ok. 25% wybiera manual :) . Wynik zadziwiający, biorąc pod uwagę rozpowszechnienie jednego i drugiego rodzaju skrzyń w samochodach na ulicy...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pamietam jak w latach 90-ych ludzie na gieldach uciekali biegusiem od aut z automatem dyskutujac miedzy soba:

"Ty patrz,patrz jaka fana fura...No co ty ale ma automat... :)

Myślę, że nadal wśród wielu pokutuje takie przeświadczenie... automat= problemy :)

Wiele osób poleca tutaj DSG grupy VAG. Rozumiem, że rozmawiamy o aucie nowym.

Kiedy auto ma 200 tkm+ może być różnie. Utarło się nawet takie powiedzenie " DSG...Budzi zachwyt podczas jazdy i zgorszenie na serwisie" ;)

Są jednak skrzynie, które może nie są aż tak aksamitne jak >dwusprzęgłowe< ale dają radę i, co najważniejsze, uchodzą za bardzo trwałe.

Przykład użytkownika, który dojechał swoją E39 530d do blisko 1.200.000 km... i pewnie jeździł by nią dalej ale auto wykluczyła z ruchu kolizja.

Co ciekawe, skrzynia automatyczna, bez dotykania dojechała do 804.000 km.

Tutaj historia -->> http://k654.ims-firmen.de/ah/bmw-forum/forum/viewtopic.php?t=18984&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=3b4fb6c50676f3b2f3dc467015bf076f

Oczywiście warto zaznaczyć, że auto w większości latało w trasach.

Odnośnik do komentarza

Ja zagłosowałem na manual bo lubię mieć 100% kontrolę nad autem, ale jednak nic nie pobije wygody skrzyni automatycznej.

W związku z powyższym preferuje manual, ale lubię automat :)

Odnośnik do komentarza

Jak bym miał tylko możliwość wyboru to bez wahana brałbym automat. Dużo poruszam się po mieście a tam automat jest nieoceniony. Niestety jako że mam auto służbowe nie ma co liczyć na automat ?

Odnośnik do komentarza

od 1998 roku służbowo jeżdżę "automatem"

międzyczasie prywatnie miałem omegę TDS z automatem , zrobiliśmy nią 65ooo km w ciągu roku

nic mi nie daje większej frajdy jak manualna skrzynia biegów

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Robert mozesz to uzasadnic?

Bo mysle ,ze moze to byc interesujace.

nie powiem nic odkrywczego i interesującego:

bo mam większą frajdę z jazdy , bo lubię zamieszać lewarkiem :) nie twierdzę że automaty sa "bee i do bani" wolę manuala i tyle, mam nadzieje że zaspokoiłem Twoją ciekawość

Odnośnik do komentarza

zapomniałem jeszcze o mojej przygodzie z Fiatem UNO 1.5

zastosowali tam skrzynię CVT czyli start z wysokich obrotów ale wyeliminowali całkowicie wadę wszystkich automatów czyli wariowanie elektroniki na każdym skrzyżowaniu

w sumie jazda jak burgmanem 400 a ile to mogło palić nie wiem bo tankował właściciel

Odnośnik do komentarza

Na dzień dzisiejszy - Manual - jeżdżę głównie w trasy, preferuję nie wysilone diesle, dopłacam do ceny diesla, ale dopłatę do automatu uważam za zbędną. Jesten chyba z tych "źle nastawionych" do automatu, ale cóż , kiedyś takie "złe nastawienie" miałem do przedniego napędu, a potem do ABS-u w samochodzie. :) Pożyjemy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

nie powiem nic odkrywczego i interesującego:

bo mam większą frajdę z jazdy , bo lubię zamieszać lewarkiem :) nie twierdzę że automaty sa "bee i do bani" wolę manuala i tyle, mam nadzieje że zaspokoiłem Twoją ciekawość

Ale jazda z automatem niie zabiera mozliwosci "zamieszania lewarkiem",a poza tym zmiana jest szybsza niz w tradycynym wydaniu sprzeglo + lewarek (mowie o skrzyni automatycznej dwusprzeglowej) :)

P.S.

To pisalem ja krys70

No i sie zaczęło jeden komp i dwa konta.... :)

Podchodzisz jak zawsze,a tu upsss jest zalogowana Zonka..:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...