Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaki rodzaj skrzyni preferujesz w samochodzie?


  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna ankieta na zimowe dni ;) zawierająca, zdaje się "odwieczne" pytanie...

Miłe będzie napisanie kilku słów i argumentacja swojego przekonania :) .

W skuterze to wiadomo... A jak to jest w samochodzie?

PS. Specjalnie nie napisałem np. o DSG i jej krewniakach... Wolimy sami bawić się biegami czy jak robi to za nas elektronika/mechanika?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • krys70

    4

  • FANDORIN

    3

  • robert1973

    3

Automat, chociaż w swoim mam manuala - nie było opcji wyboru. Do automatu się dorasta. No, chyba że jest to pseudo automat z Toyoty - to radzę omijać szeeeerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza

Obecnie manual ale miałem do czynienia z multitronic-iem, tiptronic-iem i jeden dzień jeździłem passatem z DSG. Wiadomo DSG najszybszy, multitronic to jest ta bezstopniowa awaryjna poraszka, tiptronic chyba najbardziej wytrzymały automat tylko nie wiem po co przy tym możliwość zmiany biegów lewarkiem + i - lub z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Na co dzień użytkuję DSG i pomimo kilku wad, nie zamierzam przesiadać się na skrzynię manualną - cenię sobie komfort.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mam manual ,ale następne auto będzie na 100% z automatem. 90% mojej jazdy to warszawskie korki ,więc automat jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Największymi oponentami skrzyń automatycznych są ci, którzy nigdy ich nie używali. Gdy powstaje dyskusja na temat skrzyń, pierwsze moje pytanie to - jeździłeś automatem?. Miałem auto w automacie i jeżeli tylko będę miał wybór wybiorę automat. Niestety, realia zmusiły mnie do jazdy ze skrzynią tradycyjną, ale zawsze przy korku nachodzi refleksja, że ci z "automatem" to mają dobrze.

Ponieważ mieszkam w górach (no, może w górkach), to bałem się zimy, ale okazało się, że nawet w zimie jazda ze skrzynią automatyczną jest bezproblemowa.

Dlatego w jednośladzie zawsze będę preferował skrzynię automatyczną.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdecydowanie automat... Obecnie też mam manualną, ale miałem kiedyś automacik i tęsknię za tym rozwiązaniem straszliwie...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mimo, że na codzień jeżdżę manualem to z przyjemnością przypominam sobie poprzedni mój samochód który był w automacie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Brakuje w sondzie opcji "jest mi to obojętne" :)

Odpowiedź nie jest prosta bo..

Mazdą MX5 nie wyobrażam sobie jeździć w automacie...

Za to BMW 7er tylko automat, podobnie inne duże limuzyny.

Klasyk typu Mercedes W124- absolutnie tylko automat

Renault czy Ford (90% gamy modeli) z ostatniej dekady (i wcześniej) zdecydowanie NIE automat!

Auta amerykańskie w 99% tylko automat!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Automat - zdecydowanie! Choć mam manuala. Dopiero jakiś rok po zakupie skutera miałem możliwość pierwszy raz pojeździć 400 z auto i bardzo mi się to spodobało. Teraz dość często mam tą przyjemność (służbowy).

Odnośnik do komentarza

witam:) tylko i wylacznie automat :) 10 lat temu zmienialem auto i padlo na mercedesa w124e klasa w automacie coz no niech bedzie...i jestem mega zadowolony :) dzis juz chyba takich nie robia....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Aktualnie w gospodarstwie mamy manual i automat. Na co dzień auta z automatem używa żona, a ja łapię sie na tym, że w weekend .... zabieram jej kluczyki.. Przy wymianie manuala zamienię na automat. Chyba mi sie znudziło wachlowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako zapalony maxiskuterzysta,nie cierpię samochodów! Ale wolę automata,a że mam manuala to jestem wożony,bo mam dobrego kierowcę (Żonę) .Taki kaprys...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Posiadam obecnie obydwa ,ale wole automat.Przerobiłem kilka automatów i są naprawdę super fakt że dobrze jest mieć do tego mocny silnik.Pamiętam swój pierwszy automat w golfie3 z 2,0 benzyną chodził super i przekonał mnie do siebie.Następne już w meśkach zawsze się sprawdzały.

Odnośnik do komentarza

Jako że nie miałem większego doświadczenia z automatami a tylko pojedyńcze epizody ... obecnie stawiam na manual ... może kiedyś będzie mi dane pojeździć więcej automatem, to zmienię zdanie ...

Odnośnik do komentarza

Automat

W mieście i korkach super

Na trasie w zasadzie też

;)

Jeździłem kiedyś też takim wynalazkiem Alfy jak selespeed, podobno zaadaptowany z F1, ale szarpał przy ostrej jeździe,

No ale w końcu to była Alfa Romeo z silnikiem 2.0 benzyna i ... rzeczywiście jeździł

:)

Fajnie mi się jeździło DSG ale i klasycznym automatem w Tribece, ale tu było 3,6 litra...

Jedyny jaki nie dawał rady to stary automat w Suzuki Swift

Za to miłe wspominam Citroena C6 z silnikiem V6, odchodził ze świateł jak Porsche, ale tak płynnie jak skuterem

:D

Kolejne auto też wybieram automat

:)

Odnośnik do komentarza

Automat w skrzyni, automat w hamulcach, automat w parkowaniu...

Fajne to wszystko jest, jestem za.

Wszystko, co tylko mogłem powyłączałem. Lubię sobie pojeździć, nie jem hamburgerów, nie piję kawy w samochodzie.

Prowadzenie auta mi nie przeszkadza.

Ale szyby elektryczne i centralny zamek, to jednak wygoda. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...