Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Najszybsze 125-tki...


DarekDarek

Pytanie

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • DarekDarek

    9

  • Vorenus

    6

  • blaz

    4

  • kazak

    4

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Większość 125-tek 10-12 KM jedzie realnie max 100km/h. Te mocniejsze bliżej 15 KM te 10 km/h więcej moga pojechać. O licznikach już pisałem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

A wracając do tematu

Gilera Runner 125 - szokujące przyspieszenie, w końcu mała masa

Raz jeździłem i byłem zaskoczony co toto wyprawia

Może ktoś ma doświadczenia z tym modelem?

Posiadam Runnerkę 125 z silnikiem 2t i powiem że do miasta na dojazdy do pracy jest idealna- przyspieszenie bardzo dobre, prędkość 110km/h licznikowe (czyli około 100) i gabaryty skutera 50ccm

Odnośnik do komentarza
  • 0

A mój X-max 125i na seryjnym napędzie jechał ponad 120 licznikowe a dziś po wymianie przeciwtalerza i rolek z 10gr. na 11,56gr. 120km/h przełamuje i po silniku słychać ze spokojnie da radę więcej :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

A mój X-max 125i na seryjnym napędzie jechał ponad 120 licznikowe a dziś po wymianie przeciwtalerza i rolek z 10gr. na 11,56gr. 120km/h przełamuje i po silniku słychać ze spokojnie da radę więcej :)

Pytanie, czy to 120 jest komfortową prędkością. Moim zdaniem na większości skuterów czy motocykli jadąc z maksymalną prędkością nie czujemy się komfortowo (myszkowania, podmuchy wiatru etc). Moim zdaniem, to co dostajemy od producenta wystarcza w 100%. Rozumiem jednak, że niektórzy chcą więcej ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja przy 130 km/godz na trasie szybkiego ruchu wyprzedzam inne moto,,szczególnie cruisery

;)

Nic mi nie myszkuje, w końcu samonośne nadwozie

:D

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, ja swoim Burgmanem jechałem max.115km/h na prostej, ale złożony prawie jak na ścigaczu;-). Wiadomo jednak że jest to prędkość licznikowa, bo w rzeczywistości będzie to ok. 105km/h.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco Downtown jedzie licznikowo tyle co ma pojemności . Sprawdzone na dwóch skuterach z przebiegiem ok 5-6 tyś . Jeden mój a jeden kolegi . Raz czy dwa pokazało 132 ale rolki pulleya 14 gr wsadzone i 10000 obr/min . Wolę przyjemnie jeżdzić 90tką

Odnośnik do komentarza
  • 0

Majesty 125 2000rok na prostej 120km/h licznikowe to 110km/h realnie , ale taka przyjemna jazda to max 90km/h

Odnośnik do komentarza
  • 0

Majesty 125 2006r. (12KM) na długiej prostej 120km/h licznikowe, a według GPS 106km/h. Na trasie bez problemu da się jechać z prędkością 90-100 na liczniku. Powyżej 100 już troche niepewnie się czuję.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Burgman 125cc, licznikowe około 115km/h, niestety jest lekki i przy takiej prędkości czuły na podmuchy wiatru, optymalna prędkość przelotowa to w granicach 90-100 licznikowe, na maxa szkoda silnika.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Vespa GT 125 11 kW (na gaźniku) licznikowe "prawie" 110 km/h, na szybciej nie było miejsca bo zostałem zatrzymany kolejnymi światłami, na pomiary GPS nie mam jeszcze odwagi ani umiejętności, aby jechać z jedną ręką na sterach ;).

Uchwyt lub plaster do GPS zapewne zweryfikuje wskazania o 10 jak nie 15 km w dół. Przyspieszenie miło mnie zaskoczyło jak to mówią, daje radę. Jako używany sprzęt nie mam pewności co tam w środku piszczy, ale wiem że są minimalnie cięższe rolki, reszta to niby seria. Jutro zakładam duża szybę, zapewne prędkość jeszcze spadnie, dobrze bo za dużo sobie pozwalam, a pycha zabija. :P

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja Yamaha Majesty do licznikowego 80-90km/h w miarę dobrze się rozpędza a do setki to już strasznie zamula i trwa to całe wieki, min 20-30 sek i to na płaskim... 110km/h nie udało mi się osiągnąć. Jaka może być tego przyczyna? jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja Yamaha Majesty do licznikowego 80-90km/h w miarę dobrze się rozpędza a do setki to już strasznie zamula i trwa to całe wieki, min 20-30 sek i to na płaskim... 110km/h nie udało mi się osiągnąć. Jaka może być tego przyczyna? jakieś pomysły?

Może, jesteś duży i ciężki :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

U mnie 110km/h na prostej a z górki 130 ale wymiękłem a to tylko 125I teraz zakładam zestaw malossi multivar i zobaczymy co dalej z v-maxem w downtownie

Odnośnik do komentarza
  • 0

Raz udało mi się wykrzesać licznikowe 130 z małej górki przy 11.500 obrotach. Przy tej prędkości drgania były dość odczuwalne. Normalnie na prostej 120 km/h

licznikowe to max. Peugeot satelis 125 rocznik 2007

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja codziennie moim Pantheonem 125 2004r. 110-115 wyciągam. Ogólnie jeżdzę nim cały czas z manetką odkręconą na maxa, czasem osiągnie 105 czasem 115, ( z górki 120) nie porównywałem z GPS, jutro postaram się to zrobić. Powyżej 105 robi się troszkę mało stabilny, ale już się przyzwyczaiłem i cały czas cisne maxa od świateł do świateł prawie zawsze te lekko ponad 100 osiągnie. Na 25km trasie do/z pracy (70% miasto) praktycznie nie zdarza mi się, żeby mnie jakiś samochód wyprzedził.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Po dokładnych pomiarach wyszło ,iż Peugeot Satelis 125 osiąga maksymalną prędkość wg GPS 108km/h, licznikowe 117km/h.Może gdyby było troszkę z górki to by poszedł 110,ale podczas tej prędkości przyjemności z jazdy już są zdecydowanie mniejsze na 125ccm.

Poniżej filmik na którym to zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak miałem Honda Pantheona 125 2T 2002r to max speed licznikowe było 125km/h.

Od kilku dni mam Yamaha Majesty 125 2006r ale pogoda przeszkadza na manewry ale przy jeździe testowej poszedł spokojnie 100km ale droga się kończyła. W tym tygodniu postaram się go sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

BMW C1 125 ze swoimi 205 kg ma wpisane w dowód realne 102 km/h ... Bo licznikowo, jak to komuś pomaga ;) , to "jedzie" nawet ok. 118 km/h ...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

W różnych skuterach różnie wygląda parametr przekłamania. Akurat w C1 faktyczna prędkość jest mało przekłamana...

Tu zdjęcie z testu, zegary vs gps

017.jpg

ale najczęściej zegary przekłamują o 8 do 10%... czyli 110 km/h wskazanych = ~100 km/h faktycznych.

Co do tematu... Honda Forza 125, licznikowo- 120 a przy sprzyjających warunkach prędkość zbliża się do 130 km/h. Pomiarów gps nie robiłem ale takowe wykonam niebawem.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Co do tematu... Honda Forza 125, licznikowo- 120 a przy sprzyjających warunkach prędkość zbliża się do 130 km/h.

To bardzo ładnie, podobnie jak w Forza 300.

Piaggio Liberty 125 cc (2014 rok, 10 KM), 95 km/h max, oczywiście licznikowe.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

BMW C1 125 ze swoimi 205 kg ma wpisane w dowód realne 102 km/h ... Bo licznikowo, jak to komuś pomaga ;) , to "jedzie" nawet ok. 118 km/h ...

z górki to nawet 125 km/h ;) a na równym 120 km/h ;) .... tylko trzeba uważać bo kabelki wypadają ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

miałem okazję zrobić trasę Warszawa - Płońsk i powrót, ooczywiście testując wszystkie "za" i "Przeciw". W moim seryjnym Piaggio Xevo 125 wyglądało to następująco :

trasa do Płońska - wiatr i teperatura około 14-15 st. - na expresówce udało się spokojnie rozpędzić i licznikowo wuchodziło nawet do 123 km/h (niestety wiatr).

Przy moich 190 cm wzrostu - sporo się musiałem namęczyć żeby złożyć się za szybą (pewnie wyglądało to komicznie) - (inaczej "łeb urywało).

Tiry oczywiście były bez szans a ich wyprzedzanie nie nastrajało problemów.

W drugą stronę - 22 st. bez wiatru - na manetce rokzręconej do granicy odcięcia (11 k obrotów), udało mi sie dociągnąć do licznikowego 130.

W Poniedziałek wyminiałem pasek (13k km przebiegu) i co się okazało? Tydzień wcześniej oglądałem rolki i były równo wytarte - a po trasie z jednostajną praktycznie prędkością (okolice 110 km/h) złapały widoczne wytarcie (każda po jednej stronie).

Po wymianie paska - przyśpieszenie znacznie spadło - Vmax też - ale podobno potrzeba paru kilometrów, aby pasek na klinie się ułożył i zaczął normalnie pracować.

Ogólnie zadowolony - ale przymierzam się do zestawu 209ccm.

Pozdrówki dla klubowiczów i napotkanego po drodze (w Łomiankach) kolegi na Burgim 400 ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...