Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta kupna/sprzedaży maksiskutera jest interesująca? (Cz.1)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Przejedź się tak dużym maxi po mieście, jeśli tego nie robiłeś jeszcze i wtedy przemyśl, czy taką krową będziesz chciał się przemieszczać na codzień. Wiadomo, że fajnie jest przesiąść się na coś mocnego, ale jak nie miałeś okazji pojeździć na takim sprzęcie to może zastanów się nad czymś rzędu 300 albo przejedź się najpierw 650 i zobacz czy ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartheez5

Jeśli chodzi o OC tego ,,BIAŁEGO KRUKA,, to zapewne po nabyciu kolega megamix będzie musiał wyrównać składkę w T.U. gdyż ubezpieczenie przechodzi z pojazdem- także co by następny ,,kwiatek,, nie wypłynął po zakupie tego rodzyna.

Nie chcę tutaj nikogo namawiać na zakup tego czy innego modelu skutera, ale dziwi mnie też fakt ,że mając odpowiednik tego modelu u nas na forum , gdzie kolega sprzedaje sprawdzony sprzęt , to mimo wszystko szuka się tej wspaniałej okazji. Gdzie później z ,,rodzyna,, wychodzi ,,ulep,, i płacz na forum

Ps. lusterka to nie wszystko , kolor kierunków można zmienić

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc. Rodzyn pewnie nie jest, zdaje sobie z tego sprawę ma pewne wady jak każdy. Byłem obejrzałem. Burgmanem 650 tylko raz jechałem na plecaka z Rypakiem, więc się na tym nie znam. Plastiki w miarę całe mają rysy otarcia nie był lakierowany. Skuter pierwsza rejestracja 12,2007. W Polsce od 2009r. Sprowadzony z anglii ( nie jest to wersja na USA) przez burgmaniaka z Raszyna. Tak jest w papierach. Według sprzedawcy serwisowany w Brum Serwis. Sprzedający jeździ teraz motorem i nie jest mu potrzebny. Brak OC gdyż skończyło się w listopadzie 2014r. Skuter po zakupie nie został przerejestrowany i brak jest polisy. Nie wiem jak jeździ gdyż w garażu podziemnym przejechałem 20 m. wydaje się ok. temperatura wody stabilnie, wszystko chyba działa. Sprzedający nie jest handlarzem jak się okazało razem współpracujemy i nikomu nie jest na rękę aby coś komuś wciskać, lepiej sprzedać obcemu. Skuter normalnie jeżdżony a nie polerowany taka jest różnica. Moim zdaniem za tą kasę warty uwagi. W sezonie 2014 przejechał 3 tyś km. Ja już zdecydowałem. Dalszą historię pewnie poznam od was jak namierzę nik poprzedniego właściciela skutera z burgmanii. Może mi pomożecie w dowodzie rejestracyjnym jest Waldemar U. z Raszyna. Czy mamy takiego burgmaniaka? Proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

( nie jest to wersja na USA)

A poczytał dokładnie co napisane jest na tej blaszce?

8c55c7ed4f508469.jpg

Dla porównania, tak wygląda AN650, który był sprzedawany w 2006 w UK -->> http://www.ebay.co.uk/itm/Suzuki-AN650-AK6-Burgman-Executive-57-Reg-Extremely-nice-condition-/111567881470?pt=UK_Motorcycles&hash=item19f9f6c4fe

Sprzedający nie jest handlarzem jak się okazało razem współpracujemy i nikomu nie jest na rękę aby coś komuś wciskać, lepiej sprzedać obcemu.

"Mocny" argument! Łykaj, nie wnikaj :laughing:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz dziękuje za rady. Skuter Burgman 650 już w garażu. Jazda testowa około 40 km po zakupie, skuter jakoś tam się toczy ale jest zbyt ślisko i padający deszcz aby testować hamulce przyspieszenia poszedł do 90 mil więcej się bałem docisnąć. ogólnie nie mam zastrzeżeń do sprzętu.

A teraz trochę szczegółów może się komuś przydadzą informacje.

Ubezpieczenie w PZU 95 zł( 60% zniżek),holowanie w razie awarii od 0 -150 km 130 zł, ( opcja holowania od 20-150km 79 zł) NW 66 zł na 10000zł. kierowca,pasażer.

Ubezpieczenie opłacone na nowego właściciela przed zakupem aby nie ponosić odpowiedzialności za niezapłacone OC poprzedniego właściciela najlepiej z tą samą datą co umowa kupna sprzedaży.

Wcześniej nigdy nie wykupowałem opcji holowania ale z uwagi na podobno częste awarie Burgmanów 650 nie che ryzykować.

Teraz muszę zabrać się za lekturę instrukcji serwisowych aby chociaż wiedzieć jak sprawdzić olej i zmienić wskazania licznika z mil na km.

Odnośnik do komentarza

witajcie. z racji ze moja Aprilia idzie jutro na złom ;( szukam czegoś i mam prośbę czy ktoś ze znawców zacnej marki może wyrazić opinie na temat tego sprzętu http://olx.pl/oferta/honda-silver-wing-600-tylko-31000-km-rok-2001-idealna-jak-nowa-CID5-ID8125z.html#5dc6e2191b

Wiem że na podstawie zdjęć to trochę jak wróżenie z fusów ale jakieś sugestie może padną.

i drugie pytanie czy ktoś zna lub posiada opinię na temat tego sprzedawcy i tego co wystawia

http://otomoto.pl/ap...y-M4164774.html

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

witajcie. z racji ze moja Aprilia idzie jutro na złom ;( (...) czy ktoś zna lub posiada opinię na temat tego sprzedawcy i tego co wystawia http://otomoto.pl/ap...y-M4164774.html

Skoro miałeś już taki model podejście powinno być już łatwe. Wiesz co taki model boli i z czym się to je.

A co do Hondy. Poświęciłbym z 200zł i pojechał z nią do serwisu w celu sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza

Pęknięcie kokpitu może świadczyć o przeszłości wypadkowej tego sprzętu , na twoim miejscu zdjął bym osłonę nad reflektorem tzw V-kę

P.s. Podczas oględzin zapytaj o napęd - kiedy był zmieniany pas i rolki

Odnośnik do komentarza

Witam.

Każdy kupowany, używany pojazd jest pewnym ryzykiem, najlepiej byłoby sprawdzić w serwisie albo u znającego się na danej marce dobrego.....dobrego mechanika (a takowego można wynająć), chociaż i tak zawsze będą dodatkowe koszta.

Znam to z własnego doświadczenia i zgadzaam się z opinią .........kamil1984

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam.

Każdy kupowany, używany pojazd jest pewnym ryzykiem, najlepiej byłoby sprawdzić w serwisie albo u znającego się na danej marce dobrego.....dobrego mechanika (a takowego można wynająć),

Kolego kunisz - pragnę Ci podpowiedzieć że właśnie po to ten wątek jest założony .

Zauważ że jesteśmy z róznych zakątków polski i nie każdy ma w okolicy zamieszkania ( tak jak Ty w Szczecinie )serwis albo fachowca znającego się na maxi i to jeszcze różnych marek .

W moim przypadku do najbliższego serwisu mam 110 km. a warsztatów motocyklowych w moim mieście jest kilka , - tylko jak widzą maxi to długo się drapią po głowie i w końcu rezygnują .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przebieg:12 400 km...

Motocykl z sprowadzony z Włoch z przebiegiem 21 000 km w bardzo dobrym stanie... :D Pewnie to tylko literówka (miało być 21400), choć na moto z Włoch, to raczej mało możliwe...

Odnośnik do komentarza

Przebieg:12 400 km...

Motocykl z sprowadzony z Włoch z przebiegiem 21 000 km w bardzo dobrym stanie... :D Pewnie to tylko literówka (miało być 21400), choć na moto z Włoch, to raczej mało możliwe...

Brawo dla kolegi !

Tylko "gdzie leży prawda" ?

Odnośnik do komentarza

To nie jest temat do wrzucania "zagadek". Jeśli nie jesteś na serio zainteresowany tym moto, to użyj odpowiedniego tematu, bez zaśmiecania tego wątku.

Odnośnik do komentarza

To nie jest temat do wrzucania "zagadek". Jeśli nie jesteś na serio zainteresowany tym moto, to użyj odpowiedniego tematu, bez zaśmiecania tego wątku.

Przepraszam i obiecuje poprawę...i nie była to zagadka.

Odnośnik do komentarza

Witam, Nie daleko mnie został wystawiony burgman z 2008 roku właściciel mówi ze jeździ nim 3 sezony a został sprowadzony z Francji z pęknięta lampą a po za tym że "igła" . Mówi że nie był malowany. Ale na moje oko to na zdjęciach widać brak oznaczenia pojemności. Jak bym pojechał oglądnąć to na co zwrócić uwagę . Co jest charakterystyczne w pracy silnika napędu.

http://allegro.pl/suzuki-burgman-650-i5049378890.html za pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Witam, Nie daleko mnie został wystawiony burgman z 2008 roku właściciel mówi ze jeździ nim 3 sezony a został sprowadzony z Francji z pęknięta lampą a po za tym że "igła" . Mówi że nie był malowany. Ale na moje oko to na zdjęciach widać brak oznaczenia pojemności. Jak bym pojechał oglądnąć to na co zwrócić uwagę . Co jest charakterystyczne w pracy silnika napędu.

http://allegro.pl/su...5049378890.html za pomoc z góry dzięki

Witaj

Najlepiej zabrać dobrego mechanika, albo podjechać do stacji ASO SUZUKI jak masz w okolicy.

Ja miałem sprowadzony z Francji i był zalany.

Zewnętrznie tak samo był ,,IGŁA" silnik pracował równo.

Remont 8tyś

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...